Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

Can - Flow Motion. Vokiečių krautroko įvairovė ir meditacija.

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
Can  (lankytojų įvertinimas: 8.10, grupę palaiko: 9)
Flow Motion (lankytojų vertinimas: 10.00, albumą palaiko: 2)
einaras13
VIP narys
Publikavomo data: 2013-02-06
Viso parašė recenzijų: 10

Can pasimaišė man po kojomis prieš kokius metus. Tada dar bemokslis avangardinėje muzikoje tikrai susidomėjau šiuo stiliumi. Tai privertė man susidomėti ne tik įspūdinga, aštria, spalvinga ir psichodeline Can muzika, bet ir daugeliu kitų Vokietijos krautroko scenos aštuntajame dešimtmetyje atstovais. Vokietijos krautrokas tai viena įdomiausių roko muzikos atšakų. Tai lyg keistojo avangardo, psichodelinės eksperimentikos ir aštresnio gitarinio roko mišinys.

Can visgi tebėra mano asmeniniai lyderiai Vokietijos roko muzikoje. Scorpions nekūrę baladžių dar galėtų pasimokyti iš šitų muzikantų, kas yra profesionalus grojimas.

Kažkada vienas žmogus man pasakė, kad Can avangardas "verčia žarnas aukštyn kojom". Čia jau muzikinio skonio dilema. Jei nesi pratęs klausyti avangardo ar eksperimentikos, tau krautrokas bus šlykštu. Nežinau, gal yra kažkoks specialus kodas genuose, kad galima pamėgti arba nepamėgti tokios muzikos. Bet kokiu atveju, man krautroko instrumentika yra menas, patyriu transą, katarsį ir visus kitus susižavėjimus beklausydamas Can.

Tai tokia pristatomoji dalis į šią recenziją. Dabar norėčiau pakalbėti apie pačius Can. Jų diskografija yra tikrai įvairiaspalvė, kiekviename įraše yra tokių kūrinių, už kurių galima užsikabinti. Can žavi ir garsiais to meto Vakarų Vokietijoje hitais (Vitamin C, Spoon ir t.t.), ir įspūdingomis instrumentuotėmis (Yoo Doo Right ar Flow Motion).

Seniai norėjau parašyti apie vieną iš albumų recenziją, taigi, pagaliau pasiryžau. Mano pasirinkimas atrodys kiek įdomesnis, nei aš pats tikėjausi. Visą laiką norėjau aprašyti Monster Movie, debiutinį albumą, kaip avangardinės muzikos perlą, bet šiandien pasirinkau Flow Motion - vieną įspūdingiausių eksperimentinės muzikos albumų.

Taigi, nagrinėsiu savu stiliumi: kiekvieną dainą išnarpliosiu po siūlelį, po plunksnelę, įdėsiu savo nuomonės, pasipiktinimo ar pasigrožėjimo, pasišlykštėjimo ar susižavėjimo. Tikrai tiek gero, tiek blogo pabandysiu parašyti, nes tobulai gero albumo vis tik nebūna.

Kūrinys I Want More man kvepia naujoviškai. Galima sakyti, kad ši daina verčiau paprastas hitas, bet ji įdomiai suskamba. Can grupės diskografijoje tokio skambesio reikėtų gerai paieškoti. Labai laužyta instrumentuotė, pagrindinėje melodijoje yra funk stiliaus bruožų, įdomiai pasirinktas vokalo kelias. Pažemintas, bet išryškintas. Nesuprasi pagrindinio šios dainos instrumento. Atrodo, kad gitara ir klavišiniai tarpusavy varžosi. Kai kurios vietos labiau suskamba klavišiniais, kitos gitara.
Mano nuomonė, šis kūrinys lyginant su kitais Can šedevrais nublanksta, nėra toks itin ypatingas. Bet šis kūrinys ne slegiantis, o labiau, atlaisvinantis. Mažorinės melodijos visada daro savo.

Po to albume sutinku Cascade Waltz. Pavadinimas žada kažko ypatingo. Pradžioj išgirstu savotiškų bliuzo užuomazgų. Man toks gitaros skambesys dažniausiai piešia Teksaso dykumos peizažą. Matyt, animacinių filmukų per daug prisižiūrėjau. Tačiau negalime nustumti ir sintezatoriaus. Jis paįvairina gitaros partija. Vokalas vėl įdomiai. "spoken word" stilius, kai vokalistas tarsi ne dainuoja, o kalba. O kaip čia dabar dėl tekstų. Tekstų internete nelabai yra, bet žinant Can, jie nesistengė būti poetais, jie labiau muzikantai.
Šitas kūrinys jau įdomesnis. Savitas skambesys, vėl vyrauja mažoriniai tonai. Ganėtinai gražu, bet toli gražu ne tobulybė.

Laugh Till You Cry, Live Till You Die. Vėl nuskamba tokiu akustiniu bliuziniu skambesiu. Bent jau taip įžanga mane nustebina. Vis dėlto, Can muzika laužyta, ji duoda suvokti, kad čia labiau krautrokas, nei bliuzas. Grojama "baglama" - įdomiu, egzotišku, Viduržemio regiono, graikų ir Artimųjų rytų kultūrų styginiu instrumentu. Štai kas taip "akustiškai skamba". Girdimas ir smuikas. Egzotiško skambesio daina, aišku, bendra melodija gan klasiška.
Mano nuomonė, visai neblogas kūrinys. Iki puikaus gal trūksta didesnio įvairumo melodijoje. Juk su smuiku, gitara, baglama galima prikurti ir įdomesnių instrumentuočiu.

...And More. Ir dar, ir dar mane stebina. Perkusija, antro plano vokalai ir laužyta gitara bei tolygiai suskambantis vienas boso akordas - ryškus eksperimentinės muzikos motyvas. Neilgas kūrinys, bet mane labai sužavėjo. Kame šaknys? Matyt vėl - savitas skambesys, ir šūkaujantys vokalai. Gražu, šaunu, nepaprasta.

Babylonian Pearl. Įdomus gitariškas skambesys, iš pradžių priminęs džiazą, bet po to supratau, kad normalaus apibrėžimo šitam stiliui nesugalvosi. Vokalas vėl nužemintas ir dusliai skambantis. Man atrodo, tai prideda žavingumo dainai. Tuo labiau, kad ji klasiško skambesio. Graži daina, įdomi. Aišku, čia eksperimentinės muzikos elementų aptikti sunku, bet kaip sakiau pradžioje, Can moka žavėti ir paprastais "hitais".

Smoke (E. F. S. No. 59). Įdomus pavadinimas. Bet grėsmingai skambančios perkusijos iškart priverčia pamąstyti, kad avangardas savyje turi daugiau jausmo nei kokie paprasti pop muzikos kūriniai. Galiniai žemi vokalai kartkartėmis išlenda. Tai man primena kokią afrikiečių ritualinę muziką. Labai įdomi interpretacija, labai žavus skambesys. Čia pastebėjau tikruosius Can'us.

Na, o, bet, tačiau, galiausiai: mano numylėtoji, pagrindinė, Flow Motion. Tai 10 minučių psichodelinės meditacijos. Tos stiprios, aštrios ir galingos gitaros partijos tiesiog verčia iš klumpių. Iškart prisimenu Funkadelic - Maggot Brain. Aišku, mane dabar pakars už tokį sakinį: Maggot Brain skambesys man ne toks priimtinas, kaip Flow Motion. Žaviai plaukia sintezatorius. Jos suskambėjimas kaip vėjo švilpimas ar jūros ošimas. Labai prideda kūriniui mistikos. Bosas žaviai viską pastipriną. Galinis vokalas "spoken word" stiliumi gal ne itin ir pastebimas, bet nemanau, ar jį išmetus daina nesusigadintų. Kūrinyje bet kokia detalė gali būti reikalinga.
Viskas įspūdinga, negaliu atsižavėti šituo kūriniu. Na, tokios liaupsės šiam kūriniui, vieninteliam iš viso albumo. Turbūt neberasiu blogo žodžio šitai instrumentikai. Nekenksiu, reikia užbaigti linksma gaida.

Pabaigai darau išvadą, kad šis albumas nėra jau toks avangardas. Trumpų ir melodingų kūrinių yra tiek, kiek ir įspūdingų instrumentikų. Džiazo, bliuzo, fanko, klasikinio roko, psichodelikos, netgi ritualinės muzikos elementai. Tikrai rekomenduoju, net jei jūs ir ne avangardo klausytojai, nes pasirinkimas ir asortimentas tikrai platus. Septynios visiškai skirtingos dainos.

Tai viskas, ką norėjau pasakyti. Tikiuosi, sudominau.

P.S. nežiūrėkit į vertinimus, jie neadekvatūs, netinka vertinti kūrinius.


Autoriaus įvertinimai:
Muzika:9
Atlikimas:9
Tekstas:8
Originalumas:10
Bendras:9

  • Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
  • Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
  • Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.

Komentarai (4)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
einaras13
2013 m. vasario 16 d. 21:47:19 2013-02-16 21:48:06
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Labai susipainiojau skaitydamas šį tavo komentarą ir dabar jau nebegaliu pasakyti, nei ką aš supratau iš šio komentaro, nei išvis, kas tas avangardas. Avangardas tai, manyčiau, muzika, kuri panaši į eksperimentinę muziką, daug eksperimentuojama, siekiama ne tiek sužavėti klausytoją, kiek jį šokiruoti keistais ir nebūdingais paprastai muzikai skambesiais (Pvz: vokiečių kompozitorius Karlheinz Stockhauzen ir jo eksperimentas su keturiais sraigtasparniais)... Tą aš išvydau Can albume, bet ne tiek, kiek tikėjausi prieš jo perklausą... Nedaug, bet visgi, atrandu, ypatingai būtent paskutiniose dviejose. Šios bene monotoniškos, nesurengia kažkokios įtampos. Vientisumas irgi būdingas avangardui (čia būtina paminėti tą patį Štokhauzeną arba John Cale, jo pirmąjį albumą Sun blindness music, kuris labai sunkiai klausomas jautresnės klausos savininkams). Yra ir kitose dainose (išskyrus pirmąją) keistesnių instrumentuočių, kad galėtum pamanyti - "va, avangardas, eksperimentas". Bet jis ne grynas (funk, blues priemaišos!). Aš ir išvadoje paminėjau, kad čia jau ne toks ir avangardas...

Tai vat tiek...


____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
Atsakyti
Pazistu_Mykola
2013 m. vasario 16 d. 21:19:18
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Geras albumas, tik iš to, kiek kartų pavartotas žodis avangardas (8 kartus! ačiū ctrl + F) natūraliai susiformavo klausimas, kaip apibrėžti avangardinę muziką, tiksliau kiek ilgai avangardinė muzika lieka su tokia etikete. Ar tai priklauso nuo santykio su laikmečiu (t.y. jeigu aplenkei savo amžininkus tu jau avangardistas for life) ar ji keičiasi atsirandant naujiems stiliams (t.y jeigu dabar grupė x pradėtų groti kažką panašaus į šį Can albumą ar jiems reikėtų klijuoti šią etiketę, kai egzistuoja kur kas kreivesnių stilių)? Visi gabalai, išskyrus paskutinius du, kurie labiausiai patiko, mano nuomone buvo kažkas panašaus experimental funk su priemaišomis. Kas nėra blogai, tik sukonfūzijo truputėlį, nes perskaitęs tekstą tikėjausi kažko žiauriai kitokio ir negirdėto. Čia mano kaip suvokėjo problema ar avangardas iš tiesų kiek per klaidokas terminas šiuo atveju?

o šiaip ačiū Einarai, suku Flow motion ir leidžiuosi tėkmės nešamas, kaip sakoma {#}


Atsakyti
einaras13
2013 m. vasario 16 d. 14:27:18
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Ačiū už gerą žodį.

O ką man belieka daryti, norint pademonstruoti, kas per velnias yra mano klausoma muzika. Ji tikrai vertinga, ir tokia išliks kokius 50 metų mažiausiai. Todėl ją reikia prikelti kaip Feniksą iš pelenų. Tai tokiu būdu aš bandau priminti žmonėms, kad galima pamėginti kažko naujo ir nematyto.

Na, recenzijos skaitytojų, savaime aišku, yra vos vienas kitas. Bet tas vienas kitas jau yra asmeninis laimėjimas, kad KAŽKĄ sugebėjai patraukti.

Dabar mažomis porcijomis facebook'e savo pažįstamiems įrodinėju, kad klausau tikrai ne nesuvokiamų dalykų. Aišku, to jiems neparodysi, nes jie net ne visomis keturiomis, o kokiomis trisdešimčia stovi už savo "didvyrius".


____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
Atsakyti
Alvydas1
2013 m. vasario 14 d. 23:11:56
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Taip, sudominai. Can man visad išslisdavo iš rankų. Ne kartą stverdavausi tai vieno tai kito jų albumo, tačiau to katarsio, euforijos, transo, meditacijos ar kitų drąstiškų potyrių nepakabinau. Kažko tas eksperimenalizmas man asocijavosi su posakiu, " kad ir nesuprantamai, bet tik ne kaip kiti". Mano vienintėlis pasirinkimas iš Can aruodo buvo Soon Over Babaluma. Parašei recenziją nuosaikiai, atskleisdamas esminį dainos charakterį be maivymosi ar žodinių salto mortale. Man tavo pozicija priimtina ir  tavo užsidegimas knaisiotis ir kelti iš užmaršties žanro dinozaurus tikrai sveikintinas.

 


____________________
Sielos polėkis, išmokantis skrist - Galimybės ribotos, bet pasiryžęs bandyt. Pink Floyd - Learning to Fly
Atsakyti
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Copyright 2001-2024 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.

Šiuo metu vertiname


Faina Faina
3,5

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

  Daugiau

Pokalbių dėžutė

10:02 - Silentist
Mike Pinder
10:01 - Silentist
Mire dar vienas Moody Blues narys.Mike Ponder '(
00:10 - edzkaa1
Nu ką, nemaža tikimybė, kad vistik My Dying Bride nebus Kilkim Žaibu, atšaukė beveik visus šių metų pasirodymus. Tik organizatoriai kažkaip neskuba pranešti ir toliau reklamuoja..
20:28 - Silentist
SVEIKI tiek kad net KUKU
10:43 - Arunazz
sVEIKI
15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
15:00 - WeeT
Atsinaujino LT TOP 30!
09:40 - Silentist
guess I did make my name out of my drumming, and I have the big drum sets, and I'm doing all these crazy, odd-time signatures, so, yeah, I guess drumming was very important to what made me popular.

Mike Portnoy
18:43 - Arunazz
SVEIKI
16:33 - Silentist
Tamsa pasitraukia ir paukštis pakyla, Respublika įveikia tylą. Us tave ir us draugus - virs nakties sviesus dangus (old spice)
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 3
  Neregistruotų vartotojų: 2039
  Iš viso užsiregistravę: 73333
  Naujausias narys: irving54x
  Šiandien apsilankė: 424195