Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

Grand Funk Railroad - JAV roko muzikos aukso fondas (albumas: Born to Die)

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
Grand Funk Railroad  (lankytojų įvertinimas: 8.10, grupę palaiko: 6)
Born to Die (lankytojų vertinimas: 9.00, albumą palaiko: 1)
einaras13
VIP narys
Publikavomo data: 2013-04-10
Viso parašė recenzijų: 10

Įvadas. Kas yra Grand Funk Railroad ir kodėl aprašau būtent šį albumą:

Paprastai iš JAV mes žinom tokius roko grandus, kaip Aerosmith, ZZ Top ir kiti... Bet nepaneigiamas faktas, kad JAV roko srityje labai pralošinėjo britams. Iki šių laikų, kada JAV tikrai turi daug žymių atlikėjų. Bet jei grįšime į aštuntąjį dešimtmetį, ten išvysime pamirštų perliukų ne tik tarp didelės britų mišrainės, bet ir tarp JAV atlikėjų.

Grand Funk Railroad buvo grynaveislė 8-ojo dešimtmečio grupė. Savo veiklą pradėjo 1968-aisiais, baigė 1983-aisiais. Bet 1996-aisiais atsikūrė ir egzistuoja iki šių dienų. Tačiau per pastaruosius 17 metų neišleido nei vieno įrašo, todėl tai – senųjų laikų grupė.

Ką grojo? Tai buvo kelių stilių sintezė. Jie labiausiai įtakoti buvo sunkiojo roko srovės, bet jų dainose jaučiama energija, aktyvumas, muzika skamba klasiškai, galima pagal GFR ir šokti. Dar vienas esminis žanras buvo funk muzikos mišiniai, funk roko įsivyravimas. Taip pat atrasime sunkesnių žanrų, gal netgi metalo užuomazgų. Iš kitos pusės, jų muzikoje yra progresyviojo, artroko detalių.

Grand Funk Railroad išleido gausybę gerų įrašų, bet labiausiai traukia 1976-ųjų metų darbai. Pasirenku vieną iš jų – Born to Die.

Albumo turinys:

Albumą sudeda 10 dainų.
Pirmoji „Born to Die“ – gražaus skambesio, lėto tempo, geros ritmikos daina. Išgirdus priedainį jau atsiduoda 80-aisiais. Taip, melodingumo atžvilgiu ši grupė buvo tikri modernistai. Nors posmai neskamba melancholiškai, tačiau man prieš akis iškyla rudenėjantys vaizdiniai. Gal dėl lėto tempo, nes, kaip žinia, dinamiški kūriniai kelia įvairesnes emocijas. Gitaros solo linksta bliuzo pusėn. Daina tikrai verta įvertinimo. Tekstas, beje, neilgas ir gana elementarus – apie žuvusį pusbrolį. Tokiu atveju, matyt, ir parinktas lėtumas. Nors kartais paprastume slypi genialumas.

Antroji – „Dues“. Tokio pat ilgio, kaip pirmoji – penkios su puse minutės. Ši daina jau skamba įdomiau, dinamiškiau. Pajuntama ir klavišinių svarba. GFR net jei ir grojo sunkųjį roką, jei deramai mokėjo panaudoti vargonų skambesį. Vokalisto balsas irgi išryškėja. Markas Farneris tikrai puikus vokalistas, jo įdirbis grupėje labai ryškus. Gera daina. Visgi pakeri tas unikalus skambesys, ir dar kartą – gitaros solo yra labai geras elementas Grand Funk Railroad dainose.

„Sally“ – daina, tapusi šio albumo hitu. Paprastesnė trijų minučių daina, paremta bliuzo ritmu. Išgirsime ir lūpinę armonikėlę, bet vis dėlto, atrodo, jog ši daina per mažai išpildyta. Tokios dainos labai tinka hitams, bet ne mano skoniui. Nors kaip visada, yra į ką atkreipti dėmesį – net ir šioje dainoje gerai būgnuojama. Brėveris kaip būgnininkas yra puikus, o jo instrumentai ilgainiui tapo didele GFR muzikos dalimi.

Ketvirtoji daina – „I Fell for Your Love“. Irgi lėto tempo daina, bet ne tragizmais, o tekstu apie meilę (ką aš vadinu seilėtekiais, nes dainos atrodo nerimtos) – tai juk pavadinimas užduoda. Bet ši daina juk puiki. Gal per daug klasiška, nes Grand Funk Railroad moka geriau, o bet tačiau, visgi puiki melodija.

Penktoji „Talk to the People“ – melodija nebloga, nieko negali pasakyti. Net ir saksofonas dalyvauja, bet nu tiesiog, kažkaip netraukianti, ne itin patraukli. Instrumentinės partijos žavingos, bet teminis motyvas per daug klasiškas. Gal aš vertinu per kritiškai, nes kiekvienoje dainoje, kaip progresyviosios muzikos mėgėjas, ieškau kažkokių sudėtingumų, kompleksiškumų. Bet pačią dainą vertinu gerai.

O dabar prasidės mano numylėtųjų dainų maratonas:
„Take me“ – dinamiška, energinga ir žaisminga. Išryškėja funk ir hard roko muzikos bruožai. Ir tekstas žaismingas, rokenroliškas. Puiki daina. Ir būgnavimas, klavišinių šioks toks žaismas – visa tai tikrai įsijungia į puikų kūrinį, pagal kurį norisi ir judėti. Būtent tokie kūriniai man patinka. Ir visgi – gitara... Ausų glostymas.

Septintoji „Genevieve“ – ilgiausia, šešių minučių ribą viršijanti daina (gal kūrinys, nes instrumentinė) . Pradžioje – įdomus instrumentinis žaismas, įdomi melodija. Galiausiai būgnai signalizuoja apie tuoj prasidėsiantį iššokimą. Vargonų ir sunkių gitarų rifų pamatas duoda suprasti, kad čia tikrai sunkusis rokas. Pagaliau, kaip ir pirmose albumo dainose, pradeda dvelkti progresyvumu. Visgi negaliu atsižavėti būgnų partijomis. Labai geras instrumentalas.

„Love is Dyin‘“ – och, žavinga. Ši melodinga, puiki daina jau spėjo įaugti man į kraują. Gitaros skambesiai puikiai susikramto, melodija pakili ir tikrai ne meloncholiška. Vokalistas irgi daug ką reiškia. Solo partija įspūdinga. Ir instrumentiškai ir melodiškai ši daina yra viena geriausių visame albume. Puiki.

„Politician“ – ant šios dainos esu pastaruoju metu užsikabinęs. Tiesą sakant, ji mane ir paskatino rašyti recenziją. Na ką, visų pirma – tai labai užvedanti daina. Sunkūs gitaros rifai paremta labai švariai skambančiais vargonais. Gitaros pjaustymas įspūdingas. Dainos tekstas įdomesnės tematikos (iš pavadinimo suprantama). Instrumentaliai ši daina bene įspūdingiausia iš viso albumo. Solo gali priversti tave ištrūkti iš realybės, jei tik aišku, būsi tam pasiruošęs. Finalas irgi labai gražiai užbaigtas. Žodžiu, be žodžių.

Prieiname ir prie paskutiniosios „Good Things“. Tai jau nebe tokia įspūdinga daina, mano atžvilgiu. Aišku, GFR muzikos bruožai nesugadina dainos, negaliu pasakyti, kad ji negera. Ji gera. Klasiškai skamba, vokalas aukštas. Būgnai ir gitara, kaip visą laiką, daro savo.

Skaitinis vertinimas:

Jei tektų taip skirstyti dainas, tai:
Labai geros: Politician, Love is Dyin‘, Dues, Genevieve, Take me, Born to Die
Geros: Good Things, I fell for your love;
Vidutinės: Sally, Talk to the People.
Blogų nėra. Iš čia ir grindžiu savo albumų vidurkį. Jei labai geroms duodam 10 balų, geros 8,5, o vidutinėms 7 – vidurkis – 9,1. Žemiau pateikti vertinimai yra neadekvatūs, mano nuomone. Jie netinkami vertinti, nes čia dalijamasi pagrindiniais aspektais, o juk dainos visame albume yra visiškai skirtingos. Todėl labiau prasminga būtų vertinti pagal dainas, ne pagal kažkokius bendruosius kriterijus.

Išvados. Svarbiausi pabrėžtini aspektai:

Labai nesunku išrinkti svarbiausius teiginius – šis albumas yra klasiškas, melodingas, gerai instrumentuotas, įvairūs. Mano nuomone, ir originalus. Panašaus formato yra sekantis GFR albumas „Good Singin, Good Playin“, apie kurį galbūt rasiu laiko pakalbėti atskirai.

Rekomendacijos:

Rekomenduoju šį albumą pažinti žmonėms, kurie vertina roko muziką, mėgsta melodingus, gražius, gal net sudėtingus kūrinius. Pravartu paklausyti ir progresyvistams, nes šis albumas ne toks jau paprastas, kaip gali pasirodyti iš šalies.


Autoriaus įvertinimai:
Muzika:10
Atlikimas:10
Tekstas:8
Originalumas:9
Bendras:9.25

  • Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
  • Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
  • Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.

Komentarai (3)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
einaras13
2013 m. balandžio 10 d. 21:01:49
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Aišku, Born to Die toli gražu nėra pats geriausias GFR albumas. Jei tektų skirti geriausius, tai jau čia reikėtų grįžti iki epiško Closer to Home arba irgi tokio stamboko E Pluribus Funk. Laikui bėgant, jie iš progresyvių tapo klasiškais. Kažkaip galvoju kitą recenziją rašyti apie E Pluribus Funk arba Closer to Home, tai ten tikrai turėsiu ką pasakyti kaip iš progresyviojo roko pusės. Melodijos glotnios, bet kaip kam. Man įsimena kuo puikiausiai. Čia jau yra toks klasikinis albumas, kur yra daugiau paprastesnių dainų. Originalumo irgi nestokota, bet jo norma taip pat ir neviršyta. O orientuojantis į Šiaurės Amerikos valstybių muziką, dar yra tikrai kur panaršyti, Grand Funk Railroad tik kruopelytė. Aišku, ta kruopelytė man viena iš labiausiai patinkančių... ;

Beje, žodis "auksiniai" buvo pavartotas kalbant apie grupę, ne apie šį albumą...


____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
Atsakyti
Alvydas1
2013 m. balandžio 10 d. 20:55:50
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Kažkaip netraukia jie iki auksinio roko albumo su Born to Die. Progresyvumo taip, yra ir šis albumas nutolęs nuo ankstyvesnio jų lengvo roko. Bet visumoj -  nuobodokas. Melodijos glotnios, bet neįsimenančios. Tiesiog aptakus. Jei aš rinkčiau šiam titului albumą, apsistočiau ties BTO " Fragile"


____________________
Sielos polėkis, išmokantis skrist - Galimybės ribotos, bet pasiryžęs bandyt. Pink Floyd - Learning to Fly
Atsakyti
einaras13
2013 m. balandžio 10 d. 19:10:53
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Skaitau ir galvoju. Gera ta mano recenzija vien jau dėl to, kad yra konkretus planas {#}


____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
Atsakyti
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Copyright 2001-2024 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.

Šiuo metu vertiname


Son House Son House
7,1

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

  Daugiau

Pokalbių dėžutė

18:43 - Arunazz
SVEIKI
16:33 - Silentist
Tamsa pasitraukia ir paukštis pakyla, Respublika įveikia tylą. Us tave ir us draugus - virs nakties sviesus dangus (old spice)
15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
15:00 - WeeT
Atsinaujino LT TOP 30!
10:28 - Silentist
Man made them happy, 'cause man made them toys
And after man make everything, everything he can
You know that man makes money, to buy other man
10:28 - Silentist
Man made the cars to take us over the road
Man made the train to carry the heavy load
Man made electric light to take us out of the dark
Man made the boat for the water, like Noah made the ark
Man thinks about our little bitty baby girls and our baby boys
18:19 - Silentist
Oi jau cia turetu padirbeti viesuju rysiu specialistai.welcome to XXI century Negi nesimato kad rusai iki mano amziaus megsta vakarietiska kultura.ta pati muzika filmai drabuziai keliones.jiems priklauso ateitis te seniai pasilaidoja po tankais o ne jie
10:54 - Silentist
Atgrozyti.ekonomiskai-neisejo. maitinant karo masina-ne.informacinis karas-ablomas.reikia ieskoti kitu budu-juk galvu yra-dvidesimt pirmas amzius!
15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
13:21 - Arunazz
sveiki
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 0
  Neregistruotų vartotojų: 69
  Iš viso užsiregistravę: 73326
  Naujausias narys: kuqewan02
  Šiandien apsilankė: 29325