Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

Kaip muzikos industrija egzistuoja dabar

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Sveiki. Šitas įrašas iš esmės skirtas visiems, bet ypač tiems žmonėms, kurie mėgsta kritikuoti dabartinę muzikos industrijos situaciją, tiksliau sakant, mėgsta ja skųstis, dejuodami, kad visur - internete, radijuje arba šiaip mainstream'e grojama "prasta muzika", aka šiuolaikinis popsas. Pateiksiu vieną video, kuris mane įkvėpė sukurti šitą dienoraštį.

 

 

1. Taigi šitas dude susako labai gerus points (nebemoku gerai išsireikšt lietuviškai) apie muzikos industriją. Vienas iš jų, kad per pastaruosius dešimtmečius joje niekas nepasikeitė, principas yra išlikęs toks pat. Yra visuomenėje dominuojanti muzika, vadinamasis mainstream'as, ir jis yra tiesiog tos visuomenės atspindys, tai yra dabartis, kas vyksta dabar, na ir ta muzika neša tam tikras idėjas, kurioms jaunimas gali relate'inti ir dėl šios priežasties, mainstream'inė muzika iš esmės yra nukreipiama į jaunus žmones, kurie yra didžiausia ir galima sakyti, svarbiausia vartotojų dalis. Keičiasi visuomenė, keičiasi jaunimas, keičiasi ir vertybės, o tuo pačiu ir muzika bei jos kontekstai. Dabar, į gerą ar į blogą keičiasi, galima užvesti visiškai naują diskusiją, kuri laimėtojų neturėtų, nes abi pusės būtų teisios. 

 

2. Kitas dalykas, dabartinės muzikos industrijos pliusas yra tas, kad vartotojas turi pasirinkimą. Jis gali rinktis, ar nori klausyti to, ką duoda patogūs, lengvai prieinami šaltiniai prie mainstream'o, kaip, pavyzdžiui, įprastinis radijas, ar vis dėlto jie nori savo gyvenimuose kažko kito. Yra krūvos pasirinkimų, tūkstančiai alternatyvų. Yra alternatyvios radijos, yra atviri muzikos šaltiniai, kaip YouTube ar Spotify. Anksčiau žmonės privalėdavo pirkti albumus, kad galėtų palaikyti mėgstamus atlikėjus. Dabar to daryti neprivalu, dabar turi pasirinkimą, nori tai daryti, ar ne. Mano asmeninė nuomonė šiuo klausimu būtų tokia, kad verta šitokiu būdu palaikyti mėgstamus atlikėjus, tačiau ne visais atvejais. Pavyzdžiui, jeigu atlikėjas yra iš alternatyvios muzikos srities, tačiau vis dėlto ganėtinai mainstream'inis, t.y, populiarus, gerai žinomas ir turi daug fanų, tada nelabai verta, nebent jis turi kokį nors tau asmeniškai svarbų ir įdomų albumą, kurį norėtum turėti fiziškai. Tačiau jei atlikėjas mažai žinomas, lengvai neatpažįstamas visuomenėje (bent karjeros pradžioje), tuomet daug labiau verta pirkti jo albumus. Taigi šiais laikais gali pasirinkti, su kokia muzika nori gyventi, žinoma, nuėjus į viešas vietas neišvengsi ir tos mainstream'inės, tačiau juk visada turi ausines, argi ne?

 

Jis šiame video sako, kad muzikos industrija mirė (na, bent jau sena muzikos industrija), kai atsirado Napster ir žmonės nustojo pirkti iš atlikėjų. Kaip jis tai sako sudaro įspūdį, jog jis teigia, kad ji visiškai mirė. Na, aš manau, kad ji nemirė, o tiesiog pasikeitė, įgavo naujas formas, galima sakyt, sušvelnėjo, pasidarė ne tokia griežta ar prievartaujanti, in a way. Žodžiu, įsinešė nemažai liberalizmo.

 

3. Dar vienas punktas, kurį jis paminėjo, tai kad reikia grįžti prie ištakinės muzikos, ar šiuo atveju gal daugiau alternatyvistų, idėjos, kad tai yra pasilinksminimo būdas, kad mes turime švęsti, turime rengti savus vakarėlius ir tiesiog turėti gerą laiką kartu. Tame ir yra muzikos esmė. Ji nėra kažkoks tai rimtas reikalas, prilygstantis darbui banke arba vaikų auginimui, tai yra būdas atsipalaiduoti, bent trumpai užmiršti kasdienines problemas ir relate'int jos skleidžiamoms idėjoms. Ir tai tikrai nereiškia, kad reikia visiškai pažaboti rimtesnį žvilgsnį į ją, kai ją reikia pakritikuoti, pavertinti, parašyti albumų recenzijas, dainų tekstų vertimus ir t.t., tačiau nereikia to daryti visą laiką, nes muzika iš esmės yra skirta atsipalaidavimui, o ne įtemptam protiniui darbui. Aišku, yra visiška laisvė rinktis, ką nori su ja daryti. Galbūt tu turi pusiau robotiškas smegenis ir nemoki mėgautis muzika, neanalizuodamas jos kodų. Bet ir su tuo viskas gerai, nes juk you do you.

 

4. Na ir paskutinis taškas, apie kurį reikia pakalbėti, tai yra kad jauniems atlikėjams prasimušti į rinką sunku, bet ir ne be priežasties. Mes turime daug naujų ir įdomių atlikėjų, iš kurių dalis netgi skamba gerai, mūsų supratimu, nes galbūt primena senas, mėgstamas oldschool'ines grupes, arba tiesiog turi tokį modernų skambesį, kuris visai linksta prie širdies, net jeigu tai ir nėra pagrindinė klausomos muzikos dalis. Jeigu nori prasimušti, nesvarbu, kokiu lygiu, kad ir turėti porą tūkstančių lojalių fanų, neužtenka vien gerai groti, turi pateikti kažką naujo, kažką kas dar negirdėta. O mano nuomone, dar ir turėti charizmatišką, įsimintiną, netgi ikonišką asmenybę, bet čia tik frontmenui. Jei to nebus, tai ne tik kad neįkopsi ir nepasieksi kalno viršūnės, tačiau taip ir liksi stovėti prie kalno papėdės. Bet čia, žinoma, skamba kaip labai griežta formulė, kurią išmokti ir pritaikyti skirta galbūt ne visiems. Kaip minėjau anksčiau, muzikos esmė ne siekti kažkokių aukštumų ar pamesti savo smegenis nuo darbo su ja, bet gerai leisti laiką, taip pat kaip ir su draugais (jeigu, aišku, jų išvis turi...ha).

 

Pabaigai, kaip alternatyvizmo, ne tik muzikos, bet ir apskritai gyvenimo stiliaus, propaguotoja, norėčiau pasakyti, kad kai kuriais atvejais mažiau yra geriau. Suprantu tuos, kurie sako, jog liūdna, kad žmonės jų aplinkoje klausosi mainstream'o, jie jaučiasi vieni ir nesuprasti, šitaip tapdami svetimi plačioje visuomenėje, kas tikrai yra liūdna. Juk muzika yra vienas geriausių komunikacijos būdu ir gaila, kai žmonės neišnaudoja potencialių galimybių kurti kažką gražaus draugijoje. Tačiau pasaulis yra toks koks yra, ir kartais tiesiog tenka nusileisti daugumai bei truputi labiau panirti į savo vidinį pasaulėlį. Šitaip kyla individualizmas. Tai nėra blogas reiškinys. Blogas reiškinys yra tik netolerancija, o už jį blogesnis - proto glaustumas. Na bet tai jau kita tema. Ką norėjau pagrinde pasakyti, kad buvimo individualistu šioje srityje nereikia matyt kaip neigiamo reiškinio, nes jis turi netgi daugiau privalumų nei trūkumų. Ir dar, kai jautiesi šiek tiek kitoks, galbūt mažumėle geresnis už likusią pilkąją masę, tai yra malonus jausmas, ego juk mėgsta šitą jausmelį, nereikia sau meluoti... Bet net ne ego pamaloninimas yra svarbiausias dalykas, pats svarbiausias dalykas šiame reiškinyje yra radimas panašių į save žmonių. Ir kai žinai, kad kažkas be tavęs dar yra toks savaip ypatingas ir tau artimas, tada visas gyvenimas tiesiog nušvinta kitomis spalvomis. Nesvarbu, kiek fiziškai artimas esi su tokiais žmonėmis, vien ta idėja, kad jie kažkur egzistuoja, propaguoja tai, ką tu propaguoji, tiesiog daro gyvenimą šimteriopai gražesnį.

 

Taigi ačiū jums už dėmesį. Kaip visada, laukiami komentarai.

 
 2017 m. spalio 2 d.

 2018 m. liepos 13 d.
 2018 m. gegužės 15 d.
 2018 m. gegužės 5 d.

Komentarai (3)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
4Blackberry
2017 m. spalio 3 d. 14:36:20 2017-10-03 14:38:05
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Aš manau, žmones labai didele dalim nuo šiuolaikinės muzikos atbaido "netikros" arba skaitmeninės muzikos radimąsis. Dabar dažnai tai tėra tuščias, pasikartojantis, sintetinis beat'as, kuris, gal net ne tai, kad "neturi prasmės", kaip žmonės mėgsta sakyti kažkodėl, tačiau atrodo visiškai svetimas ir nesuprantamas, kai jie yra pripratę prie tikrų, gyvai skambančių instrumentų bei išraiškingų vokalų. Taip pat manau, kad aiškiai jaučiasi įsigalėjęs modernizmas, gal netgi patsai post-modernizmas, kai menu yra laikoma praktiškai bet kas, taigi ir menininkai pradeda nebejausti ribų, kur kūrinys dar išlaiko savo bendrą, loginę vienumą, o kur gaunasi visiškas chaosas be pradžios ir galo. Kai atsirado avant-gardizmas, kas buvo pasipriešinimas, maištas prieš nustatytas visuomenės normas, netradicinis žvilgsnis į tradicinius reiškinius, galbūt jis dalinai prisidėjo prie vėliau įsigalėjusio chaoso, realybės išsiderinimo. Taigi iš dalies kaltas pats pasaulis ir tai, kad jame yra chaosas, todėl tai atsispindi ir mene. Na o aiškinti kažką tiems vadinamiems konservatyviems žmonėms geriau nereikia, nes kaip žinia, tai juos tik dar labiau atbaido nuo ieškojimų. O kai nelieka ieškojimų ir žmogus apsistoja viename taške, va tas tai tikrai yra sad. Tad geriau yra palikti pavienius žmones ramybėje, jie daro tai, kas jiems atrodo gerai, o tuo tarpu visiškai apsimoka šviesti grupes, auditorijas, mases, nes tada neatrodo viskas taip brukama per prievartą, nes vėlgi, grįžtant prie pasirinkimų, žmogus gali rinktis, ar nori išgirsti naują informaciją ir praplėsti suvokimo ribas, ar nori likti tame pačiame, patogiame taške, prie kurio yra pripratęs per kelis savo gyvenimo dešimtmečius.


____________________
If your head explodes with dark forebodings too, I'll see you on the dark side of the moon. (Pink Floyd - Brain Damage)
Atsakyti
Pazistu_Mykola
2017 m. spalio 2 d. 22:44:49
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

šiaip kaip ir nieko naujo, bet gerai sudėlioti taškai ypač apie pasirinkimą. Nes ta 'šiuolaikinė muzika sucks' nesąmonė dažnai kyla iš nesuvokimo, kad šiuolaikinė muzika nebėra vien radijas ir TV, o ir nežinomo autoriaus gabalas kokiam Soundcloude, ir tos laisvai prieinamos muzikos daugiau nei per 1000 gyvenimų būtų įmanoma perklausyt.

Bet yra tokie, kuriem "Pet shop Boys" yra muzikos viršūnė, ir kaip jiems šituos dalykus paaiškint, neįsivaizduoju. sad.


Atsakyti
4Blackberry
2017 m. spalio 2 d. 19:25:44
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Šiek tiek norėčiau save sukritikuoti dėl šito darbo, nes pastebėta, kad pavadinimas ne visiškai gerai atitinka turinį, galėtų atitikti tiksliau, o ir kalba nėra pati gražiausia bei turtingiausia, tačiau yra ir pasiteisinimas dėl viso to: senokai rašiau kažką panašaus bei darbas buvo atliekamas skubant. Tad atsiprašymai dėl kokybės. :)


____________________
If your head explodes with dark forebodings too, I'll see you on the dark side of the moon. (Pink Floyd - Brain Damage)
Atsakyti
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Copyright 2001-2018 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.

Šiuo metu vertiname


Maroon 5 Maroon 5
7,9

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

  Daugiau

Pokalbių dėžutė

15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
15:00 - WeeT
Atsinaujino LT TOP 30!
15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
15:00 - WeeT
Atsinaujino LT TOP 30!
20:39 - edzkaa1
hm.. įdomu kas
20:33 - Amaya
Čia kažkas minėjo B-T tai iš tiesų jų dainų temos gan dažnai kartojasi, tad kartu su eng subais klausant po kelių kartų net gali suprasti kelius žodžius
20:05 - 4Blackberry
Tas tekstas labai vaizdingas visų pirmiausia. Poetinė kalba nelabai man. Bet va paskaičiau porą kartų ir stovi vaizdai galvoje.
19:12 - 4Blackberry
Reik paskaityt, kad pasisemčiau įkvėpimo eilėraščiui
19:10 - einaras13
Man geriausias anaforos (tos pačios frazės, kad ir žodelio and kartojimas) pavyzdys yra Arthur'o Brown'o Ugnies poema Tie "and" tikrai įvaizdiną visą tą dramatišką ugnies siautėjimo peizažą.
19:04 - 4Blackberry
"And the joke has crossed the line
And the final word is mine
And the mist has touched the wood
And the words are understood"

Ahhh kaip gerai.
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 2
  Neregistruotų vartotojų: 96
  Iš viso užsiregistravę: 72679
  Naujausias narys: robertas1011
  Šiandien apsilankė: 108739
Reklamos nekenčia: 8


My status  Music.lt Skype
Muzika per facebook  Music.lt Facebook