Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

APŽVALGA: Pirmoji konkurso "Artistų artistas" atranka

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Artistų artistas.

Artistų artistas.

Šeštadienio vakaras. Ramios, siauros gatvelės atveda į pačioje Vilniaus Senamiesčio širdyje įsikūrusį nedidelį, bet jaukų klubą, kuriame netrukus prasidės įvairiausių stilių muziką grojančių naujų grupių varžybų dėl „Artistų artisto“ titulo pirmasis atrankinis etapas. Oficiali konkurso pradžia numatyta 19-ą valandą, bet skubėti niekas nesiruošia. Likus dešimčiai minučių klubas vis dar pustuštis: greta minimalistinės scenos muzikantai derina instrumentus, o žiūrovai renkasi labai pamažu.

Kai kiek po aštuonių salė daugiau mažiau užsipildo ir savo vietas užima visa dalyvius vertinti turėsianti komisija, kurioje yra ir roko grupės „Merlin“ vokalistas Feliksas, vakaro vedėjas pagaliau paskelbia koncerto pradžią. Priešais sceną susiformuoja nedidelė grupelė žmonių, o pirmieji savo kūrybą pristatyti ruošiasi vos prieš kiek daugiau nei du mėnesius, kaip jie patys sako, "visagalio facebook‘o pagalba", susikūrę alternatyviosios muzikos atstovai „Cracked Leaf“.
Cracked Leaf. [Grupės archyvo nuotr.]

Cracked Leaf. [Grupės archyvo nuotr.]

Reikėtų paminėti, kad pasirodyti pirmiesiems pačioje pirmoje atrankoje visada yra sunkoka. Cracked Leaf taip pat nebuvo lengva susidoroti su startiniu jauduliu. Nors tam tikrų devintojo dešimtmečio grunge stiliaus bruožų turinti grupės kūryba išties ganėtinai įdomi, jai iki galo atsiskleisti neleido visiems dalyviams pagalius į ratus kaišiojusi prastoka akustika ir silpnas atlikimas. Jei grupės bosistui energijos ir atsidavimo trūkumą gal ir galima būtų atleisti, tai vokalistui – niekaip. Nežinia, ar grupė tiesiog nespėjo visko susiderinti, ar nėra pratę groti tokio pobūdžio salėse, bet bendras įspūdis klausantis tikrai buvo nekoks. Pagrindiniam vokalistui, kuriam be dainavimo dar reikėjo atlikti ir gitaros partijas, sunkiai sekėsi susidoroti su šiomis užduotimis. Jam nuolat trūko oro, o vietomis vokalo apskritai nesigirdėjo, nes jį paprasčiausiai užgoždavo instrumentų keliamas triukšmas. Nekokio atlikimo vaikinai nebandė taisyti ir elgesiu ant scenos. Muzika, kurią jie groja, turėtų kilnoti stogus, bet patys muzikantai, išskyrus nebent retkarčiais įsijausti bandžiusį būgnininką, atrodė tarytum giedantys grigališkąjį choralą – jokios energijos ir bandymo uždegti tiek save, tiek publiką ar paprasčiausio noro išlieti visą tulžį, kuri daugumos alternatyviojo metalo ar grunge atlikėjų koncertuose tiesiog veržiasi pro kraštus. Kita vertus, neabejoju, kad „Cracked Leaf“ šis pasirodymas buvo puiki patirtis ir kitą kartą jie savo programą atliks kur kas įtikinamiau.Joke. [Grupės archyvo nuotr.]

Joke. [Grupės archyvo nuotr.]

Po keletą minučių trukusios pertraukos į sceną žengė antrasis kolektyvas Joke su Giedriumi Leškevičiumi priešakyje. Grupės nariai netruko atkreipti visų susirinkusių žiūrovų dėmesį į savo bosistę, kuri tą dieną šventė savo gimtadienį, prašydami ją pasveikinti aplodismentais ir įvertinti ne tik neeilinį jos grožį, bet ir gebėjimus puikiai virpinti bosinę gitarą. Po tokios įžangos sekė gan keistoka „prisistatymo“ daina apie operacijas, frustracijas ir viską, kas su tais dviem žodžiais rimuojasi. Apskritai, grupės kūryba išties labai savotiška ir originali. Nors į dainų tekstus daug darbo tikrai neįdėta, o savikritiškas grupės muzikantų teiginys, kad nei vienas jų nemoka daugiau nei vieno gitaros solo, praktiškai atitinka realybę, viskas atperkama tikrai geru atlikimu. Aiškiai matomas ir faktas, kad scenoje šie muzikantai tikrai nėra naujokai. Giedrius žaidžia akimis kaip tikras profesionalas, o būgnininkas spinduliuoja tokią energiją, kokios pakaktų visai grupei. „Joke“ jau dabar yra susiformavusi grupė, turinti savo gerbėjų ratą ir tikrai verta puikaus įvertinimo tarp tų, kurie žavisi laisva, kiek vėjavaikiška ir nerūpestinga muzika. Arba tų, kuriems patinka žiūrėti į bosine gitara grojančias merginas.

First Station. [Grupės archyvo nuotr.]

First Station. [Grupės archyvo nuotr.]

„Joke“ nulipus nuo scenos ir apdalinus priekyje susirinkusius žiūrovus suvenyrais, atėjo laikas tretiesiems vakaro dalyviams – vilniečiams First Station. Jau pirmąja daina pastarieji vaikinai įrodė, kad į šį konkursą tikrai atėjo ne tik dalyvauti. Puikiai sudėliota dainos kompozicija ir įspūdingas grupės lyderio vokalas pavergė iš karto. Grupės muzika, kurią jie patys apibūdina kaip punk roko ir post-grunge stilių mišinį, vietomis labai primena amerikiečių punk roko legendas Green Day. Beje, ne vien muzika. Grupės vokalisto atsidavimas, vokalinės galimybės, galų gale, netgi išvaizda itin primena minėtųjų Green Day sielą Billie Joe Armstrongą. O kai po kokios ketvirtos dainos „First Station“ lyderis paprašė ko nors išgerti, tos asociacijos su Billie Joe tapo tik dar stipresnės.

Nors kai kuriems grupės nariams galima būtų prikišti pasyvumą scenoje, šiuo atveju viską atpirko vokalistas. Pro kraštus besiveržianti ekspresija, bet kokius instrumentus prarėkiantis tikro rokerio balsas ir jokio apsimestinio maivymosi. Kiekviena daina, kurią atliko „First Station“, skambėjo puikiai (galbūt galima būtų prikibti tik prie poros koverių, bet tai tėra smulkios detalės) net ir turint omenyje netobulą akustiką bei garso aparatūrą. Dainų tekstai taip pat paliko neblogą įspūdį ir bent jau aš asmeniškai tikrai mielu noru eičiau į kiekvieną šios naujos Lietuvos roko vilties koncertą.

Visoms grupėms atlikus savo konkursinę programą atėjo laikas nuspręsti, kuris kolektyvas buvo geriausias ir yra verčiausias keliauti į kitą etapą. Komisijos nariai, įvertinę kiekvienos grupės atlikimą, kūrybą ir elgesį scenoje, pagal konkurso taisykles turėjo išrinkti vieną nugalėtoją, tačiau jau pats pirmasis atrankinis vakaras neapsiėjo be staigmenų – komisijos narių nuomonės išsiskyrė, o susumavus visus balus paaiškėjo, kad „Joke“ ir „First Station“ surinko po lygiai. Apsitarę komisijos nariai ir konkurso koordinatorius nusprendė, kad laimėtojas bus išaiškintas Facebook‘e, kur visi „Artistų“ klubo puslapio lankytojai balsuos už vieną iš šių kolektyvų. Tie, kurie surinks daugiau balsų pateks į pusfinalį.

Reziumuojant, visų pirma, reikėtų pasidžiaugti tuo, kad vėl atgaivintas konkursas, kuriame suteikiama proga pasirodyti naujoms, "pogrindinėms", grupėms. To Lietuvos muzikai reikia kaip oro, nes tai ne tik puiki proga žiūrovams susipažinti su naujais perspektyviais šalies muzikos kolektyvais, bet ir šansas patiems dalyviams pasirodyti ir įgyti sceninės patirties.

Lankėsi Vilius Andrulionis.

Susijusi informacija


  • Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
  • Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
  • Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.

Gairės


 artistų artistas / recenzijos

Šaltinis: Music.lt   Peržiūrėta kartų: 1710   Data: 2013-02-03
Esamas tekstas

Artistų artistas.Šeštadienio vakaras. Ramios, siauros gatvelės atveda į pačioje Vilniaus Senamiesčio širdyje įsikūrusį nedidelį, bet jaukų klubą, kuriame netrukus prasidės įvairiausių stilių muziką grojančių naujų grupių varžybų dėl „Artistų artisto“ titulo pirmasis atrankinis etapas. Oficiali konkurso pradžia numatyta 19-ą valandą, bet skubėti niekas nesiruošia. Likus dešimčiai minučių klubas vis dar pustuštis: greta minimalistinės scenos muzikantai derina instrumentus, o žiūrovai renkasi labai pamažu.

Kai kiek po aštuonių salė daugiau mažiau užsipildo ir savo vietas užima visa dalyvius vertinti turėsianti komisija, kurioje yra ir roko grupės „Merlin“ vokalistas Feliksas, vakaro vedėjas pagaliau paskelbia koncerto pradžią. Priešais sceną susiformuoja nedidelė grupelė žmonių, o pirmieji savo kūrybą pristatyti ruošiasi vos prieš kiek daugiau nei du mėnesius, kaip jie patys sako, "visagalio facebook‘o pagalba", susikūrę alternatyviosios muzikos atstovai „Cracked Leaf“.Cracked Leaf. [Grupės archyvo nuotr.]Reikėtų paminėti, kad pasirodyti pirmiesiems pačioje pirmoje atrankoje visada yra sunkoka. Cracked Leaf taip pat nebuvo lengva susidoroti su startiniu jauduliu. Nors tam tikrų devintojo dešimtmečio grunge stiliaus bruožų turinti grupės kūryba išties ganėtinai įdomi, jai iki galo atsiskleisti neleido visiems dalyviams pagalius į ratus kaišiojusi prastoka akustika ir silpnas atlikimas. Jei grupės bosistui energijos ir atsidavimo trūkumą gal ir galima būtų atleisti, tai vokalistui – niekaip. Nežinia, ar grupė tiesiog nespėjo visko susiderinti, ar nėra pratę groti tokio pobūdžio salėse, bet bendras įspūdis klausantis tikrai buvo nekoks. Pagrindiniam vokalistui, kuriam be dainavimo dar reikėjo atlikti ir gitaros partijas, sunkiai sekėsi susidoroti su šiomis užduotimis. Jam nuolat trūko oro, o vietomis vokalo apskritai nesigirdėjo, nes jį paprasčiausiai užgoždavo instrumentų keliamas triukšmas. Nekokio atlikimo vaikinai nebandė taisyti ir elgesiu ant scenos. Muzika, kurią jie groja, turėtų kilnoti stogus, bet patys muzikantai, išskyrus nebent retkarčiais įsijausti bandžiusį būgnininką, atrodė tarytum giedantys grigališkąjį choralą – jokios energijos ir bandymo uždegti tiek save, tiek publiką ar paprasčiausio noro išlieti visą tulžį, kuri daugumos alternatyviojo metalo ar grunge atlikėjų koncertuose tiesiog veržiasi pro kraštus. Kita vertus, neabejoju, kad „Cracked Leaf“ šis pasirodymas buvo puiki patirtis ir kitą kartą jie savo programą atliks kur kas įtikinamiau.Joke. [Grupės archyvo nuotr.]Po keletą minučių trukusios pertraukos į sceną žengė antrasis kolektyvas Joke su Giedriumi Leškevičiumi priešakyje. Grupės nariai netruko atkreipti visų susirinkusių žiūrovų dėmesį į savo bosistę, kuri tą dieną šventė savo gimtadienį, prašydami ją pasveikinti aplodismentais ir įvertinti ne tik neeilinį jos grožį, bet ir gebėjimus puikiai virpinti bosinę gitarą. Po tokios įžangos sekė gan keistoka „prisistatymo“ daina apie operacijas, frustracijas ir viską, kas su tais dviem žodžiais rimuojasi. Apskritai, grupės kūryba išties labai savotiška ir originali. Nors į dainų tekstus daug darbo tikrai neįdėta, o savikritiškas grupės muzikantų teiginys, kad nei vienas jų nemoka daugiau nei vieno gitaros solo, praktiškai atitinka realybę, viskas atperkama tikrai geru atlikimu. Aiškiai matomas ir faktas, kad scenoje šie muzikantai tikrai nėra naujokai. Giedrius žaidžia akimis kaip tikras profesionalas, o būgnininkas spinduliuoja tokią energiją, kokios pakaktų visai grupei. „Joke“ jau dabar yra susiformavusi grupė, turinti savo gerbėjų ratą ir tikrai verta puikaus įvertinimo tarp tų, kurie žavisi laisva, kiek vėjavaikiška ir nerūpestinga muzika. Arba tų, kuriems patinka žiūrėti į bosine gitara grojančias merginas.

First Station. [Grupės archyvo nuotr.]„Joke“ nulipus nuo scenos ir apdalinus priekyje susirinkusius žiūrovus suvenyrais, atėjo laikas tretiesiems vakaro dalyviams – vilniečiams First Station. Jau pirmąja daina pastarieji vaikinai įrodė, kad į šį konkursą tikrai atėjo ne tik dalyvauti. Puikiai sudėliota dainos kompozicija ir įspūdingas grupės lyderio vokalas pavergė iš karto. Grupės muzika, kurią jie patys apibūdina kaip punk roko ir post-grunge stilių mišinį, vietomis labai primena amerikiečių punk roko legendas Green Day. Beje, ne vien muzika. Grupės vokalisto atsidavimas, vokalinės galimybės, galų gale, netgi išvaizda itin primena minėtųjų Green Day sielą Billie Joe Armstrongą. O kai po kokios ketvirtos dainos „First Station“ lyderis paprašė ko nors išgerti, tos asociacijos su Billie Joe tapo tik dar stipresnės.

Nors kai kuriems grupės nariams galima būtų prikišti pasyvumą scenoje, šiuo atveju viską atpirko vokalistas. Pro kraštus besiveržianti ekspresija, bet kokius instrumentus prarėkiantis tikro rokerio balsas ir jokio apsimestinio maivymosi. Kiekviena daina, kurią atliko „First Station“, skambėjo puikiai (galbūt galima būtų prikibti tik prie poros koverių, bet tai tėra smulkios detalės) net ir turint omenyje netobulą akustiką bei garso aparatūrą. Dainų tekstai taip pat paliko neblogą įspūdį ir bent jau aš asmeniškai tikrai mielu noru eičiau į kiekvieną šios naujos Lietuvos roko vilties koncertą.
Visoms grupėms atlikus savo konkursinę programą atėjo laikas nuspręsti, kuris kolektyvas buvo geriausias ir yra verčiausias keliauti į kitą etapą. Komisijos nariai, įvertinę kiekvienos grupės atlikimą, kūrybą ir elgesį scenoje, pagal konkurso taisykles turėjo išrinkti vieną nugalėtoją, tačiau jau pats pirmasis atrankinis vakaras neapsiėjo be staigmenų – komisijos narių nuomonės išsiskyrė, o susumavus visus balus paaiškėjo, kad „Joke“ ir „First Station“ surinko po lygiai. Apsitarę komisijos nariai ir konkurso koordinatorius nusprendė, kad laimėtojas bus išaiškintas Facebook‘e, kur visi „Artistų“ klubo puslapio lankytojai balsuos už vieną iš šių kolektyvų. Tie, kurie surinks daugiau balsų pateks į pusfinalį.

Reziumuojant, visų pirma, reikėtų pasidžiaugti tuo, kad vėl atgaivintas konkursas, kuriame suteikiama proga pasirodyti naujoms, "pogrindinėms", grupėms. To Lietuvos muzikai reikia kaip oro, nes tai ne tik puiki proga žiūrovams susipažinti su naujais perspektyviais šalies muzikos kolektyvais, bet ir šansas patiems dalyviams pasirodyti ir įgyti sceninės patirties.

Lankėsi Vilius Andrulionis.


Siūlomas pataisytas variantas

Pastabos

 

Komentarai (5)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
Miglaja
2013 m. vasario 4 d. 17:35:04
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Yra yra jaunų grupių ne angliškais pavadinimais (: pvz : Juodvarnis, Ai Šeip Bičiukai, Korozija.

O jei kalbant apie Artistų konkursą dabar...nemoka reklamuot savo konkurso klubas...dėl to kenčia šito konkurso įtakingumas, o gaila, nes grupių yra tikrai daug perspektyvių ir naujų


____________________
\"The best is yet to come..\"
Atsakyti
Sliver69
2013 m. vasario 4 d. 15:11:07
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Na del First Station tai visiska nesamone parasyta. taip, man labai patiko kaip atrode daininikas, bei labai patiko jo balsas.Taciau visa kita nezinau...  Beveik visas dainas kurie jie atliko buvo koveriai, kurie dar ir nebuvo atlikti gerai, prie ju nebuvo padirbta, tiesiog pergrojimas, jokios savo improvizacijos. O siaip saunuoliai  visi, tikuios Joke nugales


Atsakyti
Stripped
2013 m. vasario 4 d. 02:19:28 2013-02-04 19:29:16
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Jei atsirastų kokie nors drasūs jaunikliai kurie pavadintų savo ansamblėlį Lietuviškai tai jie būtų tokie patys dinozaurai kaip grodami popsą Lietuvoje 1989 metais.


____________________
Artėja antroji banga... beprotybės
Atsakyti
Grade69
2013 m. vasario 3 d. 22:54:29
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

O Joke fainas kolektyvas, charizmatiskas, su publika bendrauja, i savo gimtadieni juos pasikviesciau pagrot :) O jei rinktis tarp Joke ir First Station tai kategoriskai Joke !


Atsakyti
Grade69
2013 m. vasario 3 d. 22:36:25
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Na, kiek zinau Cracked Leaf vokalistas dainavo su skaudancia gerkle, taigi uz tai vokalo nelabai galima teisti, bet ju kuryba tikrai buvo vertesne aukstesniu ivertinimu nei First Station kurie sugrojo keturis koverius ir dvi monotoniskas savo kurybos dainas.


Atsakyti
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Susijusios naujienos

Lietuviškos muzikos talentų medžioklė - ketvirtadienį
0
0

Lietuviškos muzikos gerbėjams balandžio 25 d. bus ypatinga data. Vilniaus senamiestyje įsikūrusiame gyvos muzikos klube „Artistai“, vyks vienos dienos lietuviškų roko dainų festivalis-konkursas. Čia susirungs visa eilė perspektyvių, jaunų Lietuvos muzikos...
Renginio recenzija | Pirmasis konkurso
1
0

Pasibaigus daugiau nei du mėnėsius trukusiam atrankiniam turui, kurį sudarė net devyni etapai, praėjusį šeštadienį „Artistų artisto“ konkurse pagaliau prasidėjo antrasis – pusfinalių – etapas. Į kiekvieną iš trijų numatomų pusfinalių patenka po tris atran...

Copyright 2001-2020 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.

Šiuo metu vertiname


Erica Jennings Erica Jennings
6,9

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

proletaras balsavo Music.lt TOP 40
proletaras balsavo LT TOP 30
Sahja įvertino Down dainą Lifer - 1 balais
Sahja įvertino Atlas Sound - 4 balais
Sahja įvertino Local H - 2 balais
Sahja įvertino Josh T. Pearson - 3 balais
Sahja įvertino She & Him dainą This Girl's In Love With You - 5 balais
Sahja įvertino She & Him dainą Stay Awhile - 4 balais
Sahja įvertino She & Him dainą It's Not For Me To Say - 4 balais
Sahja įvertino She & Him dainą Oh No, Not My Baby - 5 balais
  Daugiau

Pokalbių dėžutė

15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
07:11 - Alvydas1
Penktadienį išleistas Fish'o atsisveikinimo dvigubas albumas - gulbės giesmė, anot jo. Manęs nenuvylė, bene vienas geriausių jo diskografijoje.
20:20 - Silentist
Tik dabar atkreipiau, kad snd Bryan Ferry gimtadienis! 75. Va tai ilga karjera. Nuo beveik 1970 muzikuoja. Iki dabar. Mėgstu nuo kokiu 1995-uju. Geriausia daina, slave2love. Roxy Music-oh yeah
15:00 - WeeT
Atsinaujino LT TOP 30!
17:56 - Silentist
beje, aš neneigiu jog nesu hetero/homoseksual, bet gražiausi bisexual vyrai iš istorijos: Aleksandras Didis, Cary Grant, Marlonas Brando. Moterys: Fergie, Madison Young, Angelina Jolie
16:24 - Silentist
Wikipedia ismeta gal 246 tokio stiliaus atlikėjus, iš kurių legendinių legendų.. mažoka!
15:58 - Silentist
ABBA, tiktų biseksualams, taipogi Richie e poverri. Kokia dar bisexual grupė ar atlikėjai?
15:55 - Silentist
Kodėl tiek daug muzikos susijusios su mirtimi, ir tiek mažai su gimimu? Kodėl tiek daug susijusios su seksu ar seksualumu, hetero-, homo-, trance. Kodėl tiek mažai tos vadinamosios biseksualiosios muzikos, kur instrumentinė ir niekur netaikoma, nei lįst p
15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
14:23 - Sahja
šiaip tai manau,kad nebus,nors geriau ,kad būtų stebuklas ir jis būtų
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 2
  Neregistruotų vartotojų: 143
  Iš viso užsiregistravę: 72816
  Naujausias narys: shpuntas
  Šiandien apsilankė: 108718
Reklamos nekenčia: 8


My status  Music.lt Skype
Muzika per facebook  Music.lt Facebook