Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

INTERVIU | Išskirtinis Music.lt pokalbis su grupės „Papa Roach“ bosistu Tobin Esperance

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Nuotraukos autorius: Mantas Daleckis

Nuotraukos autorius: Mantas Daleckis

Pradėjote turą beveik iškart po dešimtojo studijinio albumo „Who Do You Trust?“ išleidimo. Kaip sekasi? Kaip gerbėjai iš viso pasaulio reaguoja į naująjį albumą?
Gerbėjai palankiai reaguoja į naujas dainas. „Who Do You Trust“ pasirodė šių metų pradžioje. Mes paleidome „Crooked Teeth“ vos prieš pora metų, gana greitai pristatėme naują albumą. Nemažai naujojo albumo dainų buvo pradėtos, bet taip ir nepabaigtos dar ankstesniajame albume. Sekasi gerai. Koncertai puikūs, gerbėjai dainuoja kartu, jiems patinka naujosios dainos.

Mėgstamiausi kūriniai „Who Do You Trust?“ albume?
Bandau sugalvoti. Tiek daug tų dainų... „Who Do You Trust?“, „Renegade Music“. Atsimenu tik tas, kurias grojame gyvai, seniai klausiausi įrašų. Manau, kad būtent šios dvi yra mano mėgstamiausios, ai ne, dar yra „Feel Like Home“, ji kitokia, man patinka.

„Crooked Teeth“ turo metu pradėjote dirbti su naujais kūriniais, skirtais būsimajam albumui, galbūt ir šio turo metu dirbate su naujomis dainomis?
Tiesa pasakius ne, mes nedirbame su naujomis dainomis būsimam albumui. Mano galva visada pilna idėjų ir aš stengiuosi jas įsirašyti savarankiškai, tačiau kaip grupė, mes apie kažką naujo dar tikrai nemąstėme ir ko gero, nemąstysime iki ateinančių metų.

Ne paslaptis, kad grupės „Papa Roach“ populiarumas šoktelėjo į viršų prieš dvidešimt metų išleidus antrąjį albumą „Infest“, kokios mintys aplanko atsigręžus į visą nueitą kelią?
Tai buvo beprotiškai nuostabūs dvidešimt mano gyvenimo metų, tiesiog darant, tai, kas man patinka: kuriant muziką, gastroliuojant po visą pasaulį. Mes patyrėme daug pakilimų ir nuopuolių. Turėjome tiek gerų, tiek ir nelaimingų įvykių. Bet svarbiausia, kad mes vis dar esame čia, kuriame muziką, rengiame koncertus visame pasaulyje ir mėgaujamės jais. Aš negaliu prašyti nieko daugiau.

Ar ketinate kitais metais surengti „Infest“ albumo dvidešimtmečio turą?
Taip, mes apie tai kalbėjome. Neketiname daryti pilno turo. Norime surengti įvairius pasirodymus, išsirenkant miestus iš viso pasaulio, kuriuose vyktų „Infest“ albumo koncertai.

Kurie albumai yra jūsų mėgstamiausi?
Man asmeniškai pats mylimiausias albumas yra „Infest“, nes būtent per jį pasaulis susipažino su mumis ir kaip grupei atvėrė daug durų, leidusių prasimušti. Na, o dar vienas albumas – „Crooked Teeth“ mums buvo nauja pradžia.

Prieš daugybę metų Jacoby („Papa Roach“ vokalistas Jacoby Shaddix red. past.) pasakojo, jog prieš pat koncertą jis atlieka pasiruošimo ritualą: išsitraukia lyginimo lentą ir lyginasi marškinėlius. Ar jis vis dar tai daro? Kokius ritualus turi kiti „Papa Roach“ nariai prieš lipdami į sceną?
Taip, Jacoby prieš lipdamas į sceną vis dar lyginasi savo marškinėlius, jis vis dar taiko šią lyginimo terapiją, kartu su dideliu plaukų lako kiekiu naudojimu. Aš asmeniškai nieko keisto nedarau, pakankamai normalius pasiruošimo ritualus taikau: atlieku tam tikrus apšilimo ir tempimo pratimus. Anksčiau, prieš lipdamas ant scenos „įkaldavau kelis šotus“, bet jau nebevartoju alkoholio. Šiuo metu stengiuosi tiesiog nusiraminti ir atsipalaiduoti. Tiesa, anksčiau turėjau keistą ritualą. Kaskart prieš lipant į sceną aš lįsdavau po dušu, būtinai turėdavau nusiprausti. Dušas atpalaiduodavo mane, išlaisvėdavo kūnas, jaučiau, kad prieš atidurdamas scenoje – turiu būti švarus. Pastaruoju metu to nebedarau.

Sakėte, jog mėgstate ieškoti geriausių kavinių, kurios teikia skaniausius pusryčius. Ar vis dar tai darote? Jeigu taip ar bandėte tokią susirasti Vilniuje?
Taip, mes su Tony („Papa Roach“ būgninkas Tony Palermo red. past.) labai mėgstame pusryčius. Žinote, būtent tuos senamadiškus pusryčius, susidedančius iš omleto ir šoninės. JAV lengviau surasti šias kavines, nes jos dirba visą parą. Aš džiaugiuosi turėdamas galimybę valgyti pusryčius vakarienės metu. Norėčiau, kad pusryčiai būtų prieinami visą dieną. Pastaruoju metu nepavyksta jų rasti, o taip pat nebeatsikeliu pakankamai anksti, kad galėčiau valgyti pusryčius. Išvis, šiuo metu atsikėlęs nebevalgau kiaušinių ar šoninės ir darau, ko gero patį blogiausią dalyką, kokį tik galima daryti – valgau pyragus ir kitus saldėsius, kurie puikiai tinka prie kavos puodelio.

„Papa Roach“ debiutuoja Lietuvoje. Ar esate ką nors girdėję apie Lietuvą?
Esu. Geografiją pakankamai neblogai išmanau, man patinka nagrinėti žemėlapius, žinoti kur esu. Mes esame buvę netoli, visada keliaujame į Lenkiją. Manau, kad nesame buvę Latvijoje ar kažkur kitur aplink. Nežinau kodėl prireikė tiek metų, kad čia atvyktumėme. Džiaugiuosi, pagaliau galėdamas būti čia.

Kokie jūsų pirmieji įspūdžiai viešint Lietuvoje?
Kol kas tikrai geri. Mes atvykome čia vakar vakare, jaukiai pavakarieniavome ten (rodo į vieną iš senamiesčio kavinių, esančių netoli grupės apsistojimo vietų red. past.), niekur po to nevaikščiojome, bet šįryt atsibudęs išvaikščiojau senamiestį. Jis nuostabus ir oras puikus. Nors labai karšta, turėjau nusipirkti šortus, o aš niekad jų nedėviu.

Šiame ture jūs atliekate grupės „Prodigy“ dainą „Firestarter“, taip išreikšdami pagarbą anapilin išėjusiam Keith Flint. Galbūt esant kitoms aplinkybėmis, jūs norėtumėte atlikti kurią nors kitą dainą ateinančiuose turuose ar kitoje muzikinėje veikloje?
Galbūt. Mums tikrai nėra lengva išsirinkti dainas koveriams. Aš asmeniškai turiu kiek kitokį požiūrį į koverius, atvirai, man nelabai patinka juos atlikti, tačiau šis („Firestarter“ red. past.) pasirodė tinkamas sprendimas, nes ir pats esu didelis „Prodigy“ gerbėjas ir tikrai norėjau išreikšti pagarbą Keith Flint. Mums labai patinka kiekvieno koncerto metu jį prisiminti, išties –stiprus momentas.

Koks jūsų didžiausias pasiekimas?
Didžiausias pasiekimas? Iš esmės viskas, ką mes nuveikėme per daugiau kaip dvidešimt metų: keliaujame po pasaulį, leidžiame albumus. Taipogi, galimybė turėti šeimą (vaikus, žmoną), sugebant išlaikyti karjerą, muzikuoti. Tai yra didžiausia mano aistra ir viskas, ko man reikia.

Ar galite pasidalinti patarimais su mažomis grupėmis, kurios bando prasimušti?
Mes, kaip jauna grupė, savo veiklą pradėjome labai seniai. Muzikos industrija jau pasikeitusi, ji nėra tokia pati, kokia buvo anksčiau. Šiandien kūrėjui būti pastebėtam, atrastam yra kur kas lengviau, nei anksčiau, tačiau ir blogai, nes ir kitus taip lengva pastebėti. Tad norėdami neištirpti minioje, turite būti originalūs, autentiški, daryti kažką kitokio, ko kiti nedaro, kas padėtų išsiskirsti iš aplinkinių. Svarbiausia, bandyti prasimušti iš meilės muzikai, neįsisprausti į jokius rėmus. Kūryboje nėra jokių taisyklių. Reikia įdėti daug darbo ir praktikos, kurti naujas dainas, pažinti savo instrumentą ir dirbti su juo bei stengtis sukurti kuo geresnius gyvus pasirodymus. Labai svarbu sukurti gerus pasirodymus, nes įrašai – dar ne viskas. Yra grupių, kurias išgirdus „Spotify“ jos užkabina ir kai tik turiu galimybę jas išvysti gyvai, tą ir darau, bet jei gyvas jų pasirodymas manęs neužkabina, aš tiesiog prarandu susidomėjimą. Manau, kad yra labai svarbu išmokti surengti gerus gyvus pasirodymus, kad prasimuštum ten, kur nori prasimušti.

Kaip jums pavyko beveik trisdešimt metų kurti muziką, susitvarkyti su jus užgriuvusiu dėmesiu ir išlikti kukliems?
Geras klausimas. Aš nelabai mąstau apie sėkmę ir man per daug nerūpi ką kiti žmonės apie mus mano. Mes tiesiog darome tai, ką norime daryti ir jaučiame malonumą viso proceso metu. Manau, kad žmonės tai mato. Tiesiog kryptingai dirbame, esame susikoncentravę ir stengiamės surengti puikius gyvus pasirodymus.

Kaip manote, kas jums padėjo išlikti šviežiems ir patraukliems įvairioms viso pasaulio kartoms?
Manau, kad mes turime labai plačią gerbėjų įvairovę: jaunus gerbėjus, šiek tiek vyresnės kartos gerbėjus, gerbėjus, kurie labiau linksta tik į sunkiąją muziką (kaip kad rokas ir metalas). Taip pat yra gerbėjai, ypač jaunesni, kurie yra kur kas atviresni, jie myli pačią muziką ir mėgsta mus, nes mes nesame vien sunkiosios muzikos grupė, „Papa Roach“ kūryba susideda iš įvairių ingredientų. Mes esame veikiami ne tik roko ir metalo žanrų įtakos. Manau, kad tai gerbėjus ir traukia bei išsiskiria mus iš kitų.

Ar kada teko susidurti su kokiais nors stereotipais, susijusiais su grupe „Papa Roach“?
Tikrai taip. Esu tikras, kad kai kurie žmonės mano, jog esame ta grupė, kuri atsirado kartu su nu metal era ankstyvaisiais 2000-aisiais ir kad tai yra viskas, kas mes esame, o šiai dienai mus žino tik dėl kelių hitinių dainų iš tų laikų. Realybė yra tokia, kad dabartiniai mūsų kūriniai, taip pat puikiai laikosi, kaip ir muzika, kurta prieš dvidešimt metų. Mūsų gerbėjų skaičius auga, žmonės visame pasaulyje atkeliauja į mūsų koncertus. Tai nėra tik laikinas etapas, kuris buvo prieš dvidešimt metų. Mes jį išaugome ir toliau muzikuojame. Kaip grupė, dėl šito labiausiai didžiuojamės.

Ko dažniausiai klausotės būdami ture?
Mano muzikinis skonis gana platus. Pastaruoju metu mėgstu klausytis muzikos, kuri niekaip nėra susijusi su roku ar metalu, o užvis mėgstamiausios dainos kurios neturi žodžių, kuriose niekas nedainuoja ir yra tik melodija, kaip kad: jazz, reggae, ambient, dub, electronic. Ši muzika man padeda nusiraminti, atsipalaiduoti. Klausydamas kitų bendraamžių grupių, negaliu jomis pasimėgauti, nes kai nuolat esu viso to apsuptas, imu į juos žvelgti kritiškai, pastebėti dalykus ir lyginti. Tad mieliau renkuosi foninę muziką, kuri neverstų manęs mąstyti ir leistų ja mėgautis ir padėtų atsipalaiduoti.

Ar kritika jus demotyvuoja ar padeda save patobulinti?
Manęs kritika neveikia, manau, kad esu pats didžiausias savo kritikas. Pats turiu stengtis būti laimingas, pasirūpinti, kad grupei patiktų, tai, ką darau. Manau, jei kreipčiau dėmesį į kokio vaiko paliktą komentarą „Instagrame“, apie mane, imčiau kvestionuoti kiekvienu savo sprendimu, prarasdamas pasitikėjimą savimi. Nemanau, kad tai sveikas dalykas.

Pakalbėkime apie kūrybinį procesą. Iš kur semiatės įkvėpimo?
Iš esmės iš visur ir visko: gyvenimo patirtys, pažintys su žmonėmis, muzikos klausymasis, dalyvavimas koncerte, skirtingi ritmai, vibracija (nusišypso, pamatęs praeinant Jacoby red. past.), pokalbiai su žmonėmis ir t.t. Gali gimti idėją melodijai, kuri gali būti atliekama pianinu ar akustine gitara, būgnų partija, frazė, žodis, pavadinimas. Tam nėra taisyklių, įkvėpimas slypi visur.

Planai ateičiai?
Šiuo metu užbaiginėjam europinį turą, grosime įvairiuose festivaliuose Vokietijoje ir Ispanijoje ir turą galutinai užbaigsime, kažkur Suomijoje ar Norvegijoje, nepamenu dabar tiksliai kur. Tada keliausime namo, turėsime didelį headlinerinį turą po JAV, kuriuo labai džiaugiamės. Iš esmės gastroliuosime iki metų galo, ko gero darysime šventinį turą su „Infest“, švęsdami albumo dvidešimtmetį ir galbūt pradėsime dirbti su nauja muzika. Aišku daugiausiai, garstroliuosime, būsime kelyje ir rokenrolinsimės su gerbėjais, o po to grįšime namo pas savo šeimas.


Interviu su „Papa Roach“ bosistu Tobin Esperance parengė: Rūta Paitian ir Mantas Daleckis
Susijusi informacija


  • Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
  • Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
  • Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.


Peržiūrėta kartų: 572   Data: 2019-06-17
Esamas tekstas

Nuotraukos autorius: Mantas DaleckisPradėjote turą beveik iškart po dešimtojo studijinio albumo „Who Do You Trust?“ išleidimo. Kaip sekasi? Kaip gerbėjai iš viso pasaulio reaguoja į naująjį albumą?
Gerbėjai palankiai reaguoja į naujas dainas. „Who Do You Trust“ pasirodė šių metų pradžioje. Mes paleidome „Crooked Teeth“ vos prieš pora metų, gana greitai pristatėme naują albumą. Nemažai naujojo albumo dainų buvo pradėtos, bet taip ir nepabaigtos dar ankstesniajame albume. Sekasi gerai. Koncertai puikūs, gerbėjai dainuoja kartu, jiems patinka naujosios dainos.

Mėgstamiausi kūriniai „Who Do You Trust?“ albume?
Bandau sugalvoti. Tiek daug tų dainų... „Who Do You Trust?“, „Renegade Music“. Atsimenu tik tas, kurias grojame gyvai, seniai klausiausi įrašų. Manau, kad būtent šios dvi yra mano mėgstamiausios, ai ne, dar yra „Feel Like Home“, ji kitokia, man patinka.

„Crooked Teeth“ turo metu pradėjote dirbti su naujais kūriniais, skirtais būsimajam albumui, galbūt ir šio turo metu dirbate su naujomis dainomis?
Tiesa pasakius ne, mes nedirbame su naujomis dainomis būsimam albumui. Mano galva visada pilna idėjų ir aš stengiuosi jas įsirašyti savarankiškai, tačiau kaip grupė, mes apie kažką naujo dar tikrai nemąstėme ir ko gero, nemąstysime iki ateinančių metų.

Ne paslaptis, kad grupės „Papa Roach“ populiarumas šoktelėjo į viršų prieš dvidešimt metų išleidus antrąjį albumą „Infest“, kokios mintys aplanko atsigręžus į visą nueitą kelią?
Tai buvo beprotiškai nuostabūs dvidešimt mano gyvenimo metų, tiesiog darant, tai, kas man patinka: kuriant muziką, gastroliuojant po visą pasaulį. Mes patyrėme daug pakilimų ir nuopuolių. Turėjome tiek gerų, tiek ir nelaimingų įvykių. Bet svarbiausia, kad mes vis dar esame čia, kuriame muziką, rengiame koncertus visame pasaulyje ir mėgaujamės jais. Aš negaliu prašyti nieko daugiau.

Ar ketinate kitais metais surengti „Infest“ albumo dvidešimtmečio turą?
Taip, mes apie tai kalbėjome. Neketiname daryti pilno turo. Norime surengti įvairius pasirodymus, išsirenkant miestus iš viso pasaulio, kuriuose vyktų „Infest“ albumo koncertai.

Kurie albumai yra jūsų mėgstamiausi?
Man asmeniškai pats mylimiausias albumas yra „Infest“, nes būtent per jį pasaulis susipažino su mumis ir kaip grupei atvėrė daug durų, leidusių prasimušti. Na, o dar vienas albumas – „Crooked Teeth“ mums buvo nauja pradžia.

Prieš daugybę metų Jacoby („Papa Roach“ vokalistas Jacoby Shaddix red. past.) pasakojo, jog prieš pat koncertą jis atlieka pasiruošimo ritualą: išsitraukia lyginimo lentą ir lyginasi marškinėlius. Ar jis vis dar tai daro? Kokius ritualus turi kiti „Papa Roach“ nariai prieš lipdami į sceną?
Taip, Jacoby prieš lipdamas į sceną vis dar lyginasi savo marškinėlius, jis vis dar taiko šią lyginimo terapiją, kartu su dideliu plaukų lako kiekiu naudojimu. Aš asmeniškai nieko keisto nedarau, pakankamai normalius pasiruošimo ritualus taikau: atlieku tam tikrus apšilimo ir tempimo pratimus. Anksčiau, prieš lipdamas ant scenos „įkaldavau kelis šotus“, bet jau nebevartoju alkoholio. Šiuo metu stengiuosi tiesiog nusiraminti ir atsipalaiduoti. Tiesa, anksčiau turėjau keistą ritualą. Kaskart prieš lipant į sceną aš lįsdavau po dušu, būtinai turėdavau nusiprausti. Dušas atpalaiduodavo mane, išlaisvėdavo kūnas, jaučiau, kad prieš atidurdamas scenoje – turiu būti švarus. Pastaruoju metu to nebedarau.

Sakėte, jog mėgstate ieškoti geriausių kavinių, kurios teikia skaniausius pusryčius. Ar vis dar tai darote? Jeigu taip ar bandėte tokią susirasti Vilniuje?
Taip, mes su Tony („Papa Roach“ būgninkas Tony Palermo red. past.) labai mėgstame pusryčius. Žinote, būtent tuos senamadiškus pusryčius, susidedančius iš omleto ir šoninės. JAV lengviau surasti šias kavines, nes jos dirba visą parą. Aš džiaugiuosi turėdamas galimybę valgyti pusryčius vakarienės metu. Norėčiau, kad pusryčiai būtų prieinami visą dieną. Pastaruoju metu nepavyksta jų rasti, o taip pat nebeatsikeliu pakankamai anksti, kad galėčiau valgyti pusryčius. Išvis, šiuo metu atsikėlęs nebevalgau kiaušinių ar šoninės ir darau, ko gero patį blogiausią dalyką, kokį tik galima daryti – valgau pyragus ir kitus saldėsius, kurie puikiai tinka prie kavos puodelio.

„Papa Roach“ debiutuoja Lietuvoje. Ar esate ką nors girdėję apie Lietuvą?
Esu. Geografiją pakankamai neblogai išmanau, man patinka nagrinėti žemėlapius, žinoti kur esu. Mes esame buvę netoli, visada keliaujame į Lenkiją. Manau, kad nesame buvę Latvijoje ar kažkur kitur aplink. Nežinau kodėl prireikė tiek metų, kad čia atvyktumėme. Džiaugiuosi, pagaliau galėdamas būti čia.

Kokie jūsų pirmieji įspūdžiai viešint Lietuvoje?
Kol kas tikrai geri. Mes atvykome čia vakar vakare, jaukiai pavakarieniavome ten (rodo į vieną iš senamiesčio kavinių, esančių netoli grupės apsistojimo vietų red. past.), niekur po to nevaikščiojome, bet šįryt atsibudęs išvaikščiojau senamiestį. Jis nuostabus ir oras puikus. Nors labai karšta, turėjau nusipirkti šortus, o aš niekad jų nedėviu.

Šiame ture jūs atliekate grupės „Prodigy“ dainą „Firestarter“, taip išreikšdami pagarbą anapilin išėjusiam Keith Flint. Galbūt esant kitoms aplinkybėmis, jūs norėtumėte atlikti kurią nors kitą dainą ateinančiuose turuose ar kitoje muzikinėje veikloje?
Galbūt. Mums tikrai nėra lengva išsirinkti dainas koveriams. Aš asmeniškai turiu kiek kitokį požiūrį į koverius, atvirai, man nelabai patinka juos atlikti, tačiau šis („Firestarter“ red. past.) pasirodė tinkamas sprendimas, nes ir pats esu didelis „Prodigy“ gerbėjas ir tikrai norėjau išreikšti pagarbą Keith Flint. Mums labai patinka kiekvieno koncerto metu jį prisiminti, išties –stiprus momentas.

Koks jūsų didžiausias pasiekimas?
Didžiausias pasiekimas? Iš esmės viskas, ką mes nuveikėme per daugiau kaip dvidešimt metų: keliaujame po pasaulį, leidžiame albumus. Taipogi, galimybė turėti šeimą (vaikus, žmoną), sugebant išlaikyti karjerą, muzikuoti. Tai yra didžiausia mano aistra ir viskas, ko man reikia.

Ar galite pasidalinti patarimais su mažomis grupėmis, kurios bando prasimušti?
Mes, kaip jauna grupė, savo veiklą pradėjome labai seniai. Muzikos industrija jau pasikeitusi, ji nėra tokia pati, kokia buvo anksčiau. Šiandien kūrėjui būti pastebėtam, atrastam yra kur kas lengviau, nei anksčiau, tačiau ir blogai, nes ir kitus taip lengva pastebėti. Tad norėdami neištirpti minioje, turite būti originalūs, autentiški, daryti kažką kitokio, ko kiti nedaro, kas padėtų išsiskirsti iš aplinkinių. Svarbiausia, bandyti prasimušti iš meilės muzikai, neįsisprausti į jokius rėmus. Kūryboje nėra jokių taisyklių. Reikia įdėti daug darbo ir praktikos, kurti naujas dainas, pažinti savo instrumentą ir dirbti su juo bei stengtis sukurti kuo geresnius gyvus pasirodymus. Labai svarbu sukurti gerus pasirodymus, nes įrašai – dar ne viskas. Yra grupių, kurias išgirdus „Spotify“ jos užkabina ir kai tik turiu galimybę jas išvysti gyvai, tą ir darau, bet jei gyvas jų pasirodymas manęs neužkabina, aš tiesiog prarandu susidomėjimą. Manau, kad yra labai svarbu išmokti surengti gerus gyvus pasirodymus, kad prasimuštum ten, kur nori prasimušti.

Kaip jums pavyko beveik trisdešimt metų kurti muziką, susitvarkyti su jus užgriuvusiu dėmesiu ir išlikti kukliems?
Geras klausimas. Aš nelabai mąstau apie sėkmę ir man per daug nerūpi ką kiti žmonės apie mus mano. Mes tiesiog darome tai, ką norime daryti ir jaučiame malonumą viso proceso metu. Manau, kad žmonės tai mato. Tiesiog kryptingai dirbame, esame susikoncentravę ir stengiamės surengti puikius gyvus pasirodymus.

Kaip manote, kas jums padėjo išlikti šviežiems ir patraukliems įvairioms viso pasaulio kartoms?
Manau, kad mes turime labai plačią gerbėjų įvairovę: jaunus gerbėjus, šiek tiek vyresnės kartos gerbėjus, gerbėjus, kurie labiau linksta tik į sunkiąją muziką (kaip kad rokas ir metalas). Taip pat yra gerbėjai, ypač jaunesni, kurie yra kur kas atviresni, jie myli pačią muziką ir mėgsta mus, nes mes nesame vien sunkiosios muzikos grupė, „Papa Roach“ kūryba susideda iš įvairių ingredientų. Mes esame veikiami ne tik roko ir metalo žanrų įtakos. Manau, kad tai gerbėjus ir traukia bei išsiskiria mus iš kitų.

Ar kada teko susidurti su kokiais nors stereotipais, susijusiais su grupe „Papa Roach“?
Tikrai taip. Esu tikras, kad kai kurie žmonės mano, jog esame ta grupė, kuri atsirado kartu su nu metal era ankstyvaisiais 2000-aisiais ir kad tai yra viskas, kas mes esame, o šiai dienai mus žino tik dėl kelių hitinių dainų iš tų laikų. Realybė yra tokia, kad dabartiniai mūsų kūriniai, taip pat puikiai laikosi, kaip ir muzika, kurta prieš dvidešimt metų. Mūsų gerbėjų skaičius auga, žmonės visame pasaulyje atkeliauja į mūsų koncertus. Tai nėra tik laikinas etapas, kuris buvo prieš dvidešimt metų. Mes jį išaugome ir toliau muzikuojame. Kaip grupė, dėl šito labiausiai didžiuojamės.

Ko dažniausiai klausotės būdami ture?
Mano muzikinis skonis gana platus. Pastaruoju metu mėgstu klausytis muzikos, kuri niekaip nėra susijusi su roku ar metalu, o užvis mėgstamiausios dainos kurios neturi žodžių, kuriose niekas nedainuoja ir yra tik melodija, kaip kad: jazz, reggae, ambient, dub, electronic. Ši muzika man padeda nusiraminti, atsipalaiduoti. Klausydamas kitų bendraamžių grupių, negaliu jomis pasimėgauti, nes kai nuolat esu viso to apsuptas, imu į juos žvelgti kritiškai, pastebėti dalykus ir lyginti. Tad mieliau renkuosi foninę muziką, kuri neverstų manęs mąstyti ir leistų ja mėgautis ir padėtų atsipalaiduoti.

Ar kritika jus demotyvuoja ar padeda save patobulinti?
Manęs kritika neveikia, manau, kad esu pats didžiausias savo kritikas. Pats turiu stengtis būti laimingas, pasirūpinti, kad grupei patiktų, tai, ką darau. Manau, jei kreipčiau dėmesį į kokio vaiko paliktą komentarą „Instagrame“, apie mane, imčiau kvestionuoti kiekvienu savo sprendimu, prarasdamas pasitikėjimą savimi. Nemanau, kad tai sveikas dalykas.

Pakalbėkime apie kūrybinį procesą. Iš kur semiatės įkvėpimo?
Iš esmės iš visur ir visko: gyvenimo patirtys, pažintys su žmonėmis, muzikos klausymasis, dalyvavimas koncerte, skirtingi ritmai, vibracija (nusišypso, pamatęs praeinant Jacoby red. past.), pokalbiai su žmonėmis ir t.t. Gali gimti idėją melodijai, kuri gali būti atliekama pianinu ar akustine gitara, būgnų partija, frazė, žodis, pavadinimas. Tam nėra taisyklių, įkvėpimas slypi visur.

Planai ateičiai?
Šiuo metu užbaiginėjam europinį turą, grosime įvairiuose festivaliuose Vokietijoje ir Ispanijoje ir turą galutinai užbaigsime, kažkur Suomijoje ar Norvegijoje, nepamenu dabar tiksliai kur. Tada keliausime namo, turėsime didelį headlinerinį turą po JAV, kuriuo labai džiaugiamės. Iš esmės gastroliuosime iki metų galo, ko gero darysime šventinį turą su „Infest“, švęsdami albumo dvidešimtmetį ir galbūt pradėsime dirbti su nauja muzika. Aišku daugiausiai, garstroliuosime, būsime kelyje ir rokenrolinsimės su gerbėjais, o po to grįšime namo pas savo šeimas.


Interviu su „Papa Roach“ bosistu Tobin Esperance parengė: Rūta Paitian ir Mantas Daleckis

Siūlomas pataisytas variantas

Pastabos

 

Komentarai (5)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
einaras13
2019 m. birželio 21 d. 23:26:39
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Nuoroda nepadės, nes ją atidarius bent jau aš matau štai ką.


____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
Atsakyti
Unrest_
2019 m. birželio 21 d. 23:21:59
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

http://www.music.lt/lt/muzika/RENGINIO-RECENZIJA-Charizmatiskieji-Papa-Roach-ir-ju-audringas-sou-Vilniuje/27033/


Atsakyti
einaras13
2019 m. birželio 21 d. 20:52:03 2019-06-21 20:53:00
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Rūtos apžvalga su Manto fotografijom jau skelbta anksčiau. Pridėčiau nuorodą, bet eilinis music'o defektas nenukreipia ten, kur reikia {#}


____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
Atsakyti
Alvydas1
2019 m. birželio 21 d. 19:08:58
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Patiko interviu atmosfera - laisva, nesuvaržyta ir nestreotipinė. Tobinas išskirtinis asmuo Papa Roach sudėtyje. Kone visų dainų bendraautorius. 

Tiesa, tas jo pasakymas, kad atsimena iš naujojo albumo tik tas dainas, kurias groja gyvai, mane kiek sutrikdė. Gali būti, kad jam sunkiau atsiminti naujų dainų pavadinimus, nes tekstus kuria Shadixx, o jo indėlis grynai muzikinės medžiagos konstravimas ir apdorojimas. Bet visumoj, protingi atsakymai į protingus klausymus.

Aš pats esu grupės gerbėjas ir sutinku su Tobino nuomone, kad Papa Roach nėra tik Infest ar Getting Away With Murder atlikėjai. Grupė evoliucionavo ir yra gyvybinga.

Na, o pats koncertas ar užkabino?


____________________
Sielos polėkis, išmokantis skrist - Galimybės ribotos, bet pasiryžęs bandyt. Pink Floyd - Learning to Fly
Atsakyti
einaras13
2019 m. birželio 19 d. 19:47:53
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Hm, kaip dažnai girdi iš užsienio atlikėjų, kad Lietuvoje karšta. {#}


____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
Atsakyti
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Susijusios naujienos

RENGINIO RECENZIJA | Charizmatiškieji „Papa Roach“ ir jų audringas šou Vilniuje
4
1

„O siaube kaip karšta“, – vyraujantis nusiskundimas tropiniais karščiais, užklupusiais Lietuvą. Dušnumos iškamuoti kūnai, apsirėdę juoda atributika ne tik atiduoda duoklę sunkiosios muzikos žanrui, bet ir gali būti laikomi herojais. Juk ne kiekvienas ryžt...
Alternatyvaus roko tarakonai „PAPA ROACH“ koncertuos Vilniuje
0
0

Nuostabi naujiena roko muzikos gerbėjams! Birželio 11 d. į Vilnių atvyksta alternatyvaus roko kvartetas „Papa Roach“. Ilgai laukta ir Lietuvoje dar nekoncertavusi grupė gerbėjams pristatys naujausią, dešimtąjį studijinį albumą „Who Do You Trust?“, išleist...
Roko muzikos atradimai | Nr. 4
5
1

Jau ne pirmus metus nuolat skaičiuojame lietuviškos muzikos atradimus, neseniai startavo sunkiosios muzikos atradimai, o dabar nutarėme jus supažindinti ir su pastaruoju metu "Music.lt" komandą sudominusius roko kūrinius. Projekto apžvalgininkai, raša...
Naujų albumų radaras: ką muzikos pasaulis pasiūlys sausio mėnesį?
8
2

Muzikos pasaulis kas savaitę pateikia visą eilę naujų albumų, muzikos rinkinių bei kitokių įrašų, kuriuos susekti muzikos mėgėjui gali tapti tikru iššūkiu. Svetainė "Music.lt" pateikia jums būsimo mėnesio naujai išleidžiamų albumų apžvalgą, kurioje pr...

Copyright 2001-2019 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.
Pasiūlė Daina Mėgsta
Sahja Mylene Farmer Ainsi Soit Je...
 Mylene Farmer
 
Silentist Fleetwood Mac Isn't It Midnight
 Fleetwood Mac
 

Šiuo metu vertiname


Debbie Harry Debbie Harry
8,7

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

einaras13 balsavo LT TOP 30
einaras13 įvertino Lolita Zero dainą Borderline Queen - 6 balais
DjVaids mėgsta Ainsi Soit Je...
sanitex2 pakomentavo Banks albumą III
sanitex2 įvertino Banks dainą What About Love - 7 balais
sanitex2 įvertino Banks dainą If We Were Made Of Water - 7 balais
sanitex2 įvertino Banks dainą The Fall - 7 balais
sanitex2 įvertino Banks dainą Propaganda - 7 balais
sanitex2 įvertino Banks dainą Alaska - 7 balais
sanitex2 įvertino Banks dainą Hawaiian Mazes - 7 balais
  Daugiau

Pokalbių dėžutė

23:11 - einaras13
Gerai, viskas, tema tikrai pakankamai išsemta, sutinku. Baigiam.
22:44 - Pazistu_Mykola
bijau, kad kaip skambėjo kvailai, taip ir skamba, bet tema jau tiek išsemta su baksnojimais į "reklamos nekenčia" skaičių, VZ ir delfio mokamo turinio pavyzdžius ir Rūtonės pavaituliojimus dėl 5 eurų, kad berdgžiai fantazuotumėm
21:20 - einaras13
... diskusijai.
21:20 - einaras13
Nu ir tamsta, žinoma, turite labai keistą įsivaizdavimą apie verksmus. Verksmai yra tada, kai žmogus akivaizdžiai neadekvačiai klejoja kažką. Aš čia su tam tikru dejonės žiupsneliu samprotauju. Ir tą žadu daryti toliau, jei tik kas pasiūlys šią temą ...
21:17 - einaras13
... kvailai skambėjęs sprendimas daryti mokamą narystę nebuvo toks kvailas.
21:17 - einaras13
Sprendimas pats iš savęs buvo labai logiškas, tačiau retrospektyviai mąstant, po to sprendimo turėjo sekti aktyvūs veiksniai tobulinant portalo vaizdą, turinį, technines problemas. Viso to praktiškai nebuvo. Tokiu atveju susimąstai, gal net tuo metu ...
07:43 - Pazistu_Mykola
good ol' music.lt – muzika nutilo, bet verksmai vis dar girdisi. Gal jau pabaikim, penkmetis visgi. Padarė pamatuotą sprendimą, internetui ir rinkai keičiantis ir tiek.
17:17 - einaras13
Tai primintukas dėl situacijos yra čia: http://www.music.lt/Del-muziko s-perklausu-blog-40878.html
11:28 - Plikas[LT]
Žiūrėkigalbus SKELBIU.LT į "FF" ;-)
08:57 - DeLaLiutishkuz
gal kas atliekama franz ferdinand bilieta turit ?
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 0
  Neregistruotų vartotojų: 57
  Iš viso užsiregistravę: 72689
  Naujausias narys: ciukcialtu
  Šiandien apsilankė: 29155
Reklamos nekenčia: 8


My status  Music.lt Skype
Muzika per facebook  Music.lt Facebook