Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

KNYGOS APŽVALGA | Patti Smith „Tiesiog Vaikai“: Draugystė, išauginusi du menininkus

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Patti Smith ir Robert Mapplethorpe. [Norman Seeff nuotr.]

Patti Smith ir Robert Mapplethorpe. [Norman Seeff nuotr.]

Nuėjome prie fontano, paties epicentro, ir viena pagyvenusi porelė stabtelėjusi ėmė atvirai mus apžiūrinėti. Robertui patiko būti dėmesio centre ir jis meiliai spustelėjo man ranką.
- Ak, nufotografuok juos, — pasakė moteriškė savo suglumusiam vyrui. — Man atrodo, jie menininkai. Gal kada nors taps garsūs.
- Liaukis. — Vyras gūžtelėjo pečiais. — Jie tiesiog vaikai.


Žymios JAV poetės bei atlikėjos, Niujorko pankroko pionierės Patti Smith autobiografinė knyga „Tiesiog vaikai“ buvo išleista 2010-aisiais, tačiau jos vertimas į lietuvių kalbą, kurį parengė Gediminas Sadauskas, buvo pristatytas tik prieš porą mėnesių. Knyga parašyta išpildant paskutinę ilgamečio Patti Smith draugo, žymaus fotografo Robert Mapplethorpe valią — papasakoti jųdviejų istoriją.

Visos knygos siužetas sukasi apie Patti Smith ir Robert Mapplethorpe vaikystę bei jų glaudžios pažinties metus, kartu išgyventas džiaugsmingas akimirkas, nuopuolius, nuotykius, pažintus žmones bei palaipsnį menininkų išgarsėjimą bohemiškoje Manhatano aplinkoje.

Knyga parašyta labai detaliu, vaizdingu stiliumi bei pedantiškai laikantis įvykių chronologinės tvarkos: pradedant trumpais jųdviejų vaikystės prisiminimais, pereinant prie Patti neilgai trukusio mokymosi koledže ir sprendimo išvykti uždarbiauti į Niujorką (1967 m.), pereinant prie pažinties su liesu, išblyškusiu, vaikinu su didele kupeta garbanų bei pirmųjų jų gyvenimo kartu metų Brukline (1967 m. vasara – 1969 m. vasara), gyvenimo menininkų „mekoje“ „Chelsea“ viešbutyje (1969-1970 m.) bei šalia, Dvidešimt trečiojoje gatvėje esančiame lofte (1970-1972 m.), kada palaipsniui susiformavo tiek Robert‘o, tiek Patti karjeros keliai bei juos aplankė pirmosios sėkmės, toliau pereinant prie gyvenimo atskirai (nuo 1972 m. iki 8-ojo dešimtmečio pabaigos), kada jiems pavyko išgarsėti ir kai jie vis labiau tolo vienas nuo kito ir galų gale peršokant prie paskutiniųjų Robert‘o gyvenimo metų (1986-1989 m.). Šį autorės požiūrį, nederantį su jos pačios kūrybine maniera, ji pati knygų pristatymuose aiškina taip: „Robert‘as nebuvo entuziastingas skaitytojas, taigi aš norėjau parašyti tokią knygą, kokia patiktų Robert‘ui, būtų tokio meistriškumo lygio, kurį galėtų įvertinti tiek literatūros mėgėjai, tiek pasyvesni skaitytojai“.

Patti Smith. Tiesiog Vaikai.

Patti Smith. Tiesiog Vaikai.


„Tiesiog vaikai“ nėra vien tik apie šlovės pasiekimą, ką Robert‘as ir Patti prižadėjo abu padaryti ir vienas kitam padėti tai pasiekti paskutinę 1967 metų dieną. Išgarsėjimo istorija yra tik antrasis šios knygos planas. Kalbant apie „Tiesiog vaikus“ reikėtų pradėti nuo to, kad tai pasakojimas apie menininko vidinį pasaulį, jo meno suvokimą, išjautimą, idealus bei pastangas juos perspjauti. Šioje knygoje išryškėja tokie Patti idealai kaip Arthur Rimbaud, Jean Genet, Charles Baudelaire ir kiti, kurie merginą įkvėpė ieškoti savęs ir skleisti žinią kitiems per simbolistinę ar siurrealistinę poeziją. Šie prancūzų autoriai taip stipriai veikė Patti asmenybę, kad ji negalėjo atsispirti nuo pat vaikystės puoselėtai idėjai aplankyti Prancūziją, Paryžių, o vėliau ryžosi ir praktiškai piligriminei kelionei į Šarlevilį, Arthur Rimbaud gimtinę, kur aplankė jo kapą bei muziejų. Iš kitos pusės, jos jaunystės rokenrolo ir ankstyvosios roko muzikos atlikėjai, tokie kaip Jim Morrison, Janis Joplin, Bob Dylan, „The Rolling Stones“ ir t.t., buvo ne mažiau reikšmingi. Jų įtaka nulėmė gana savaiminį ir kiek pačios Patti nesitikėtą jos performansų polinkį iš pirmųjų poezijos skaitymų 1971-aisiais, kurie buvo iliustruojami tik Lenny Kaye elektrinės gitaros garsais, iki rokenrolo grupės susiformavimo 1975-aisiais. Patti skiria kūrinyje vietos aprašyti reikšmingiausius susidūrimus su Jim Morrison „The Doors“ koncerte Niujorke, su Janis Joplin prieš jos mirtį, pasakoja apie Bob Dylan apsilankymą jos pasirodyme ir tuo metu ją užplūdusias jėgas, siekį pasirodyti dar energingiau nei įprastai. Kiekvieną Patti žingsnį, poelgį, manierą, netgi apsisprendimą, kaip jai apsirengti, lydėjo mintys apie šiuos žmones bei jų kūrinius. Taip plačiai, detaliai ir vaizdingai atskleidžiama menininko pasaulėžiūra ir mąstymo būsena.

Analogiškai aprašomi ir Robert‘o Mapplethorpe‘o kūrybiniai siekiai. Jo asmenybės viduje pynėsi iš šeimos atsineštos krikščioniškosios dogmos ir jo polinkiai į homoerotizmą bei sadomazochizmą. Robert‘o nesugebėjimas apsispręsti dėl savo seksualinės orientacijos jį vienu metu ir varžė, ir įkvėpė siekti naujų meno formų. Vienas didžiausių jo siekių buvo pranokti to meto didžiausią popart‘o figūrą Andy Warhol, taip pat patekti į jo aplinką, į taip vadinamą „Fabriką“ ir įrodyti Warhol‘ui savo pranašumą. Patti Smith smulkmeniškai atpasakojo įvairias Robert‘o kurtas instaliacijas bei dirbinius, taip pat prisimena įvairius žmones, padėjusius Robert‘ui išgarsėti. Ypač svarbų vaidmenį atliko Sam Wagstaff, kuris privertė pakeisti Robert‘o kūrybos trajektoriją iš instaliacijų į fotografiją ir jį finansiškai rėmė bei buvo artimiausias draugas iki pat mirties.

Aplink supusios asmenybės, idealai bei abiejų asmenybių kaip menininkų susiformavimas vis tiek nėra esminis knygos motyvas, kitaip „Tiesiog vaikai“ būtų vadinama enciklopedija. Ryškiausiai šioje atsiminimų knygoje yra atskleidžiamas santykis tarp Patti ir Robert. Autorė šiuo kūriniu siekia pabrėžti nepaprastą sinergiją, kuri įsivyravo tarp dviejų visiškai atsitiktinai 1967-aisiais susitikusių asmenybių. Nors iš pat pradžioje įsiplieskusios meilės vėliau teliko tik artima draugystė, tačiau Robert ir Patti jautė begalinį tarpusavio ryšį, įkvėpusį vienas kitą, padėjusį vienas kitam įveikti visas psichologines krizes (ypač daug jų per pirmuosius gyvenimo kartu metus patyrė Robert‘as). Patti šiuos santykius atskleidžia per kasdieniškus pasakojimus, įvairius dialogus. Patti Smith jautri, paprasta ir poetinė kalba aprašomas buitines situacijas pakili iki bene sakralinio lygmens. Autorė pati komentuodama knygą atskleidžia, kad vienas pagrindinių šios autobiografijos tikslų, kartu su paskutinės Robert‘o valios ištesėjimu, buvo pavaizduoti Robert‘ą kaip iškilią, talentingą, savitą asmenybę, kuri darė poveikį savo aplinkos žmonėms. Ir tai jai visai pavyko atskleisti per minėtus dialogus bei kasdienes situacijas.

Knygoje išryškėja ir to laikmečio žmonių moralinės nuostatos ir būtent Robert‘o paveikslas tai išplėtojo. Šalia egoistinio ambicingumo, begalinio užsispyrimo siekiant užsibrėžto tikslo, siekiant įrodyti savo asmenybės vertę aplinkiniams ir visam pasauliui, vyrauja noras įkvėpti ir kitus, padėti aplinkiniams įveikti jų sunkumus ir su jais išlaikyti abipusį ryšį, supratimą. Iš Patti, Robert‘o bei kitų knygoje vaizduojamų žmonių bendravimo manierų supranti, kad draugystės definicija per kelis dešimtmečius kiek pakito: dabar individualumas tapo didesne jėga ir draugas daugiau asocijuojasi ne su dvasiniu ramsčiu, kiek su linksma kompanija, kita vertus, galbūt Patti kalba ir knygoje vyraujanti bohemiškai sakrali atmosfera kiek praskaidrina ir žmonių bendravimo ypatumus.

Taip pat džiugu, kad autorė sugebėjo išlaikyti visišką neutralumą dėl reiškinių, kurie šiandieninėje visuomenėje priimami su aštriomis diskusijomis: narkotikų vartojimas, provokuojančios meno formos, ypač susijusios su seksualiniais reiškiniais, homoseksualumas ir taip toliau. Patti knygoje pasakoja ir apie tai, kad ji pati nors ir nesisvaigino (bent jau iki laiko, kada ji jau buvo praktiškai populiari atlikėja) bei neturėjo netradicinių seksualinių polinkių, tačiau kitų žmonių aplinkoje šie reiškiniai buvo visiškai normalūs ir menininkų kultūroje beveik privalomi. Knygoje galima rasti keletą situacijų, kur Patti pasakoja, kaip kiti žmonės stebėjosi, kad ji yra poetė, tačiau nesisvaigina ir nėra lesbietė. Tokie momentai skaitytoją provokuoja mąstyti, kaip Niujorko bohemos gyvenimas smarkiai skiriasi nuo įprasto ir viešai deklaruojamo visuomenės gyvenimo. Tokius pasakojimus turėtų būti ypač sunku suvokti Lietuvos skaitytojui, kuriam vakarų kultūra vis dar yra tolima. Ypač akcentuoju vyresnius skaitytojus, kurie per socialistinio realizmo butaforinius idiliškus vaizdinius net negalėjo įsivaizduoti tokio gyvenimo būdo.

Svarbu paminėti, kad šioje knygoje buvo pateikta ir visai nemažai fotografijų, kurios dar labiau padėjo susidaryti Patti, Robert bei jų aplinkos paveikslus. Ypač įdomu buvo pamatyti kai kuriuos Robert‘o aksesuarus, kuriuos Patti taip kruopščiai aprašinėjo. Taip pat būta ir kelių Robert‘o kaip pradedančiojo fotografo bandymų. Nepaisant to, ar skaitytojas turi kažkokį supratimą apie fotografiją, ar ne, vis tiek įdomu, nuo ko prasideda profesionalaus menininko kelias. Tiesa, ne po visomis knygoje pateiktomis nuotraukomis buvo parašyta informacija, kas jose vaizduojama, ir šito redakcinio niuanso aš nesupratau.

Šią knygą Patti Smith parašė tokią, kokios ji pati ir siekė. Skaitytojui tai įtraukiantis ir emocionalus pasakojimas, naujos žinios, menininko vidinio bei išorinio pasaulio suvokimas, šilti jausmai ir tikėjimas likimu. Ypač džiaugiuosi sprendimu išversti šią knygą į lietuvių kalbą, kadangi mūsų visuomenėje trūksta suvokimo apie hipių, rokenrolo ar, tuo labiau, bitnikų kultūrą, o šioje knygoje tai atskleidžiama ganėtinai išsamiai. Galų gale, ši knyga turi įtraukiančią istoriją, o tokios knygos visada bus paklausios nepriklausomai nuo šalies. Puikus skaitinys lietuviškos žiemos vakarams!

Knygą perskaitė ir apžvalgą parengė Einaras Sipavičius.


Susijusi informacija


  • Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
  • Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
  • Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.

Gairės


 knygos / Patti Smith

Šaltinis: Music.lt   Peržiūrėta kartų: 835   Data: 2018-02-10
Esamas tekstas

Patti Smith ir Robert Mapplethorpe. [Norman Seeff nuotr.]Nuėjome prie fontano, paties epicentro, ir viena pagyvenusi porelė stabtelėjusi ėmė atvirai mus apžiūrinėti. Robertui patiko būti dėmesio centre ir jis meiliai spustelėjo man ranką.
- Ak, nufotografuok juos, — pasakė moteriškė savo suglumusiam vyrui. — Man atrodo, jie menininkai. Gal kada nors taps garsūs.
- Liaukis. — Vyras gūžtelėjo pečiais. — Jie tiesiog vaikai.

Žymios JAV poetės bei atlikėjos, Niujorko pankroko pionierės Patti Smith autobiografinė knyga „Tiesiog vaikai“ buvo išleista 2010-aisiais, tačiau jos vertimas į lietuvių kalbą, kurį parengė Gediminas Sadauskas, buvo pristatytas tik prieš porą mėnesių. Knyga parašyta išpildant paskutinę ilgamečio Patti Smith draugo, žymaus fotografo Robert Mapplethorpe valią — papasakoti jųdviejų istoriją.

Visos knygos siužetas sukasi apie Patti Smith ir Robert Mapplethorpe vaikystę bei jų glaudžios pažinties metus, kartu išgyventas džiaugsmingas akimirkas, nuopuolius, nuotykius, pažintus žmones bei palaipsnį menininkų išgarsėjimą bohemiškoje Manhatano aplinkoje.

Knyga parašyta labai detaliu, vaizdingu stiliumi bei pedantiškai laikantis įvykių chronologinės tvarkos: pradedant trumpais jųdviejų vaikystės prisiminimais, pereinant prie Patti neilgai trukusio mokymosi koledže ir sprendimo išvykti uždarbiauti į Niujorką (1967 m.), pereinant prie pažinties su liesu, išblyškusiu, vaikinu su didele kupeta garbanų bei pirmųjų jų gyvenimo kartu metų Brukline (1967 m. vasara – 1969 m. vasara), gyvenimo menininkų „mekoje“ „Chelsea“ viešbutyje (1969-1970 m.) bei šalia, Dvidešimt trečiojoje gatvėje esančiame lofte (1970-1972 m.), kada palaipsniui susiformavo tiek Robert‘o, tiek Patti karjeros keliai bei juos aplankė pirmosios sėkmės, toliau pereinant prie gyvenimo atskirai (nuo 1972 m. iki 8-ojo dešimtmečio pabaigos), kada jiems pavyko išgarsėti ir kai jie vis labiau tolo vienas nuo kito ir galų gale peršokant prie paskutiniųjų Robert‘o gyvenimo metų (1986-1989 m.). Šį autorės požiūrį, nederantį su jos pačios kūrybine maniera, ji pati knygų pristatymuose aiškina taip: „Robert‘as nebuvo entuziastingas skaitytojas, taigi aš norėjau parašyti tokią knygą, kokia patiktų Robert‘ui, būtų tokio meistriškumo lygio, kurį galėtų įvertinti tiek literatūros mėgėjai, tiek pasyvesni skaitytojai“.

Patti Smith. Tiesiog Vaikai.
„Tiesiog vaikai“ nėra vien tik apie šlovės pasiekimą, ką Robert‘as ir Patti prižadėjo abu padaryti ir vienas kitam padėti tai pasiekti paskutinę 1967 metų dieną. Išgarsėjimo istorija yra tik antrasis šios knygos planas. Kalbant apie „Tiesiog vaikus“ reikėtų pradėti nuo to, kad tai pasakojimas apie menininko vidinį pasaulį, jo meno suvokimą, išjautimą, idealus bei pastangas juos perspjauti. Šioje knygoje išryškėja tokie Patti idealai kaip Arthur Rimbaud, Jean Genet, Charles Baudelaire ir kiti, kurie merginą įkvėpė ieškoti savęs ir skleisti žinią kitiems per simbolistinę ar siurrealistinę poeziją. Šie prancūzų autoriai taip stipriai veikė Patti asmenybę, kad ji negalėjo atsispirti nuo pat vaikystės puoselėtai idėjai aplankyti Prancūziją, Paryžių, o vėliau ryžosi ir praktiškai piligriminei kelionei į Šarlevilį, Arthur Rimbaud gimtinę, kur aplankė jo kapą bei muziejų. Iš kitos pusės, jos jaunystės rokenrolo ir ankstyvosios roko muzikos atlikėjai, tokie kaip Jim Morrison, Janis Joplin, Bob Dylan, „The Rolling Stones“ ir t.t., buvo ne mažiau reikšmingi. Jų įtaka nulėmė gana savaiminį ir kiek pačios Patti nesitikėtą jos performansų polinkį iš pirmųjų poezijos skaitymų 1971-aisiais, kurie buvo iliustruojami tik Lenny Kaye elektrinės gitaros garsais, iki rokenrolo grupės susiformavimo 1975-aisiais. Patti skiria kūrinyje vietos aprašyti reikšmingiausius susidūrimus su Jim Morrison „The Doors“ koncerte Niujorke, su Janis Joplin prieš jos mirtį, pasakoja apie Bob Dylan apsilankymą jos pasirodyme ir tuo metu ją užplūdusias jėgas, siekį pasirodyti dar energingiau nei įprastai. Kiekvieną Patti žingsnį, poelgį, manierą, netgi apsisprendimą, kaip jai apsirengti, lydėjo mintys apie šiuos žmones bei jų kūrinius. Taip plačiai, detaliai ir vaizdingai atskleidžiama menininko pasaulėžiūra ir mąstymo būsena.

Analogiškai aprašomi ir Robert‘o Mapplethorpe‘o kūrybiniai siekiai. Jo asmenybės viduje pynėsi iš šeimos atsineštos krikščioniškosios dogmos ir jo polinkiai į homoerotizmą bei sadomazochizmą. Robert‘o nesugebėjimas apsispręsti dėl savo seksualinės orientacijos jį vienu metu ir varžė, ir įkvėpė siekti naujų meno formų. Vienas didžiausių jo siekių buvo pranokti to meto didžiausią popart‘o figūrą Andy Warhol, taip pat patekti į jo aplinką, į taip vadinamą „Fabriką“ ir įrodyti Warhol‘ui savo pranašumą. Patti Smith smulkmeniškai atpasakojo įvairias Robert‘o kurtas instaliacijas bei dirbinius, taip pat prisimena įvairius žmones, padėjusius Robert‘ui išgarsėti. Ypač svarbų vaidmenį atliko Sam Wagstaff, kuris privertė pakeisti Robert‘o kūrybos trajektoriją iš instaliacijų į fotografiją ir jį finansiškai rėmė bei buvo artimiausias draugas iki pat mirties.

Aplink supusios asmenybės, idealai bei abiejų asmenybių kaip menininkų susiformavimas vis tiek nėra esminis knygos motyvas, kitaip „Tiesiog vaikai“ būtų vadinama enciklopedija. Ryškiausiai šioje atsiminimų knygoje yra atskleidžiamas santykis tarp Patti ir Robert. Autorė šiuo kūriniu siekia pabrėžti nepaprastą sinergiją, kuri įsivyravo tarp dviejų visiškai atsitiktinai 1967-aisiais susitikusių asmenybių. Nors iš pat pradžioje įsiplieskusios meilės vėliau teliko tik artima draugystė, tačiau Robert ir Patti jautė begalinį tarpusavio ryšį, įkvėpusį vienas kitą, padėjusį vienas kitam įveikti visas psichologines krizes (ypač daug jų per pirmuosius gyvenimo kartu metus patyrė Robert‘as). Patti šiuos santykius atskleidžia per kasdieniškus pasakojimus, įvairius dialogus. Patti Smith jautri, paprasta ir poetinė kalba aprašomas buitines situacijas pakili iki bene sakralinio lygmens. Autorė pati komentuodama knygą atskleidžia, kad vienas pagrindinių šios autobiografijos tikslų, kartu su paskutinės Robert‘o valios ištesėjimu, buvo pavaizduoti Robert‘ą kaip iškilią, talentingą, savitą asmenybę, kuri darė poveikį savo aplinkos žmonėms. Ir tai jai visai pavyko atskleisti per minėtus dialogus bei kasdienes situacijas.

Knygoje išryškėja ir to laikmečio žmonių moralinės nuostatos ir būtent Robert‘o paveikslas tai išplėtojo. Šalia egoistinio ambicingumo, begalinio užsispyrimo siekiant užsibrėžto tikslo, siekiant įrodyti savo asmenybės vertę aplinkiniams ir visam pasauliui, vyrauja noras įkvėpti ir kitus, padėti aplinkiniams įveikti jų sunkumus ir su jais išlaikyti abipusį ryšį, supratimą. Iš Patti, Robert‘o bei kitų knygoje vaizduojamų žmonių bendravimo manierų supranti, kad draugystės definicija per kelis dešimtmečius kiek pakito: dabar individualumas tapo didesne jėga ir draugas daugiau asocijuojasi ne su dvasiniu ramsčiu, kiek su linksma kompanija, kita vertus, galbūt Patti kalba ir knygoje vyraujanti bohemiškai sakrali atmosfera kiek praskaidrina ir žmonių bendravimo ypatumus.

Taip pat džiugu, kad autorė sugebėjo išlaikyti visišką neutralumą dėl reiškinių, kurie šiandieninėje visuomenėje priimami su aštriomis diskusijomis: narkotikų vartojimas, provokuojančios meno formos, ypač susijusios su seksualiniais reiškiniais, homoseksualumas ir taip toliau. Patti knygoje pasakoja ir apie tai, kad ji pati nors ir nesisvaigino (bent jau iki laiko, kada ji jau buvo praktiškai populiari atlikėja) bei neturėjo netradicinių seksualinių polinkių, tačiau kitų žmonių aplinkoje šie reiškiniai buvo visiškai normalūs ir menininkų kultūroje beveik privalomi. Knygoje galima rasti keletą situacijų, kur Patti pasakoja, kaip kiti žmonės stebėjosi, kad ji yra poetė, tačiau nesisvaigina ir nėra lesbietė. Tokie momentai skaitytoją provokuoja mąstyti, kaip Niujorko bohemos gyvenimas smarkiai skiriasi nuo įprasto ir viešai deklaruojamo visuomenės gyvenimo. Tokius pasakojimus turėtų būti ypač sunku suvokti Lietuvos skaitytojui, kuriam vakarų kultūra vis dar yra tolima. Ypač akcentuoju vyresnius skaitytojus, kurie per socialistinio realizmo butaforinius idiliškus vaizdinius net negalėjo įsivaizduoti tokio gyvenimo būdo.

Svarbu paminėti, kad šioje knygoje buvo pateikta ir visai nemažai fotografijų, kurios dar labiau padėjo susidaryti Patti, Robert bei jų aplinkos paveikslus. Ypač įdomu buvo pamatyti kai kuriuos Robert‘o aksesuarus, kuriuos Patti taip kruopščiai aprašinėjo. Taip pat būta ir kelių Robert‘o kaip pradedančiojo fotografo bandymų. Nepaisant to, ar skaitytojas turi kažkokį supratimą apie fotografiją, ar ne, vis tiek įdomu, nuo ko prasideda profesionalaus menininko kelias. Tiesa, ne po visomis knygoje pateiktomis nuotraukomis buvo parašyta informacija, kas jose vaizduojama, ir šito redakcinio niuanso aš nesupratau.

Šią knygą Patti Smith parašė tokią, kokios ji pati ir siekė. Skaitytojui tai įtraukiantis ir emocionalus pasakojimas, naujos žinios, menininko vidinio bei išorinio pasaulio suvokimas, šilti jausmai ir tikėjimas likimu. Ypač džiaugiuosi sprendimu išversti šią knygą į lietuvių kalbą, kadangi mūsų visuomenėje trūksta suvokimo apie hipių, rokenrolo ar, tuo labiau, bitnikų kultūrą, o šioje knygoje tai atskleidžiama ganėtinai išsamiai. Galų gale, ši knyga turi įtraukiančią istoriją, o tokios knygos visada bus paklausios nepriklausomai nuo šalies. Puikus skaitinys lietuviškos žiemos vakarams!

Knygą perskaitė ir apžvalgą parengė Einaras Sipavičius.Siūlomas pataisytas variantas

Pastabos

 

Komentarai (3)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
einaras13
2018 m. vasario 11 d. 12:56:19 2018-02-11 12:56:47
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Ji pati apie Alan'ą ir santykius su juo kalba ganėtinai nuosaikiai. Tuo labiau, tie santykiai ilgai ir netrūko, kaip pati Patti įvardija, dėl to, kad Alan'as dažnai būdavo turuose su grupe ir tas atstumas tiesiog atšaldė santykius. Bet tikrai įdomu buvo sužinoti, kaip atsirado daina "Fire of Unknown Origin", kuri yra mano mėgstama BOC daina.

Ši knyga knygyne yra labai brangi, kiek pastebėjau. Tiek Vagoj, tiek Pegase kainuoja berods 18 eurų. Taip, knyga tikrai įdomi, bet pagal jos aktualumą visuomenėje (o aktualumas nedidelis) ir apimtį ji verta daugiausiai 10-12 eurų. Bet su naujom knygom dažnai taip būna, užkelia, po to yra priversti mušti.

Ir taip, čia aš Eligijaus rekomendacija apsilankyti knygų mugėje pasinaudočiau, žinoma, jei tą vizitą išeina padaryti... 


____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
Atsakyti
Crazyz
2018 m. vasario 11 d. 11:08:35
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Sudalyvauk knygų mugėje, ten tikrai bus galima įsigyti bei diskusijoje apie Patti Smith sudalyvauti. :)


Atsakyti
Alvydas1
2018 m. vasario 11 d. 06:14:46
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Ir nė menkiausios užuominos apie bendradarbiavimą su Blue Oyster Cult ir jos romaną su grupės klavišininku Alanu Lanje?

Šią knygą esu nusižiūrėjęs, reiks vietiniame Pegase užsisakyti, jei jos kartais neturės.

Komentaras išsamus, ko gero net jo užtektų bendram įvaizdžiui apie Patti Smith susidaryti. 

Dėkui Einarui už kilnias pastangas šviesti bendruomenę.

Mano asmeniški norai būtų kada nors perskaityti Martin'o Popoff'o aprašytas grupių biografijas ir pažintines knygutes apie hard roko ir metalo tendencijas, idealogijas ir kryptis. Kol kas turiu Rush ir Judas Priest biografijas pdf.


____________________
Sielos polėkis, išmokantis skrist - Galimybės ribotos, bet pasiryžęs bandyt. Pink Floyd - Learning to Fly
Atsakyti
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Susijusios naujienos

Soliniame
3
0

"Red Hot Chili Peppers" narys Flea ketina išleisti solinį EP, kuriam vokalines partijas įrašyti sutiko legendinė Patti Smith. Flea išplatino tokią žinutė: "Ruošiu nepilną albumą. Sukūriau jį per pora dienų. Iš esmės tai instrumentinės improvizacijos, ...
Birželį pasirodys ilgai lauktas naujas Patti Smith studijinis albumas
3
0

Patti Smith paskelbė detales, susijusias su naujuoju jos studijiniu albumu, kuris vadinsis "Banga". Penktasis punk dainininkės albumas bus išleistas birželio 4-ąją dieną ir taps pirmuoju jos darbu nuo 2007 m., kai pasirodė koverių rinkinys "Twelve". Or...
0
0

Patti Smith ir JAV styginių grupė „Kronos Quartet“ pasidalino 2011 m. „Polar“ muzikinį prizą. Rugpjūčio 30 d. Stokholme vykusioje ceremonijoje abu laimėtojus pasveikino ir vieno milijono kronų prizą įteikė Švedijos karalius Karolis XVI Gustavas. „P...
Adele hito
1
0

Patti Smith atliko koncertinį Adelės hito „Rolling In The Deep“ koverį, kurį įvertinti galite jau dabar. Tai ji padarė liepos 14-ąją dieną, kuomet rengė pasirodymą Niujorko „Castle Clinton“ scenoje. Neseniai atlikėja paskelbė, jog šią vasarą pasir...

Copyright 2001-2019 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.

Šiuo metu vertiname


Stranger Aeons Stranger Aeons
8,4

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

Crazyz įvertino Free Finga dainą Swipe Left - 6 balais
Crazyz įvertino Free Finga albumą Pick Up Line - 7 balais
Crazyz įvertino Free Finga dainą Ieva - 7 balais
Crazyz įvertino Free Finga dainą Kwk - 6 balais
Crazyz įvertino Free Finga dainą Skambučiai (ft. Keanu Blunt) - 7 balais
Konditerijus mėgsta Avenged Sevenfold dainą Hail To The King
Konditerijus pakomentavo Nesveiki intro
Crazyz įvertino Free Finga dainą Šalta! - 7 balais
Crazyz įvertino Free Finga dainą DM (ft. V.V) - 7 balais
Crazyz įvertino Free Finga dainą Ant Ragelio - 7 balais
  Daugiau

Pokalbių dėžutė

15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
14:39 - einaras13
Bado žaidynės, mano nuomone, yra absurdiškai nevykęs filmas. Nepavykusi, nieko realaus neatspindinti fikcija.
20:34 - Silentist
Mačiau, jeigu pirma dalis
19:40 - Sahja
Ar žiūrite tuoj bus--- BADO ŽAIDYNĖS,per Lietuvos Ryto televiziją//?
16:35 - Silentist
Nū, aišku, jam stinga taktiskumo, bendravimo kultūros, galima sakyti "issisokelis" palei dzentelmena Brian Mayu...
15:00 - WeeT
Atsinaujino LT TOP 30!
21:10 - Silentist
Per daug gyvas, per daug linksmas, per daug sexy, blablabla...
21:02 - Crazyz
nu jam ši rolė buvo pirma pasiūlyta, bet ją atmetė įsikišęs brianmay
21:01 - einaras13
Gali būti... betgi nepulsiu diskutuoti apie tai, ko nemačiau
21:00 - Silentist
Boratas
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 1
  Neregistruotų vartotojų: 127
  Iš viso užsiregistravę: 72679
  Naujausias narys: robertas1011
  Šiandien apsilankė: 69432
Reklamos nekenčia: 8


My status  Music.lt Skype
Muzika per facebook  Music.lt Facebook