Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

RENGINIO RECENZIJA | „Elder“ — muzika ir tik muzika!

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

„Elder“ [„Facebook“ nuotr.]

„Elder“ [„Facebook“ nuotr.]

Daug kas sutiks, jog „Elder“ yra vienas svarbiausių šio dešimtmečio stoner metal žanro reiškinių. Su albumais „Dead Roots Stirring“ (2011 m.) ir „Lore“ (2015 m.) grupė įgijo žinomumą pasauliniu mastu ir užsitarnavo savo kaip vienų svarbiausių šio meto stoner metal ar psych metal stiliaus atstovų reputaciją. Naujausią jų albumą „Reflections of a Floating World“ (2017 m.) įtakingas leidinys „Rolling Stone“ įtraukė į penktąją geriausių 2017 metų sunkiosios muzikos albumų dvidešimtuko vietą, todėl ši grupė, nėra abejonių, yra savo karjeros viršūnėje ir kyla toliau. Ir štai šie amerikiečiai nusprendė atvykti pakoncertuoti į Europą, jau aplankė Skandinavijos šalis, neapleido ir Lietuvos. Gegužės 30 dieną Vilniuje, klube „nArauti“, grupė „Elder“ turėjo, švelniai tariant, „nUrauti“ stogą visiems.

Vakaras nusimatė netrumpas, nes prieš „Elder“ pasirodymą dar buvo suplanuoti dviejų lietuvių grupių apšildymai. Pirmieji į sceną, praėjus dešimčiai minučių nuo oficialios renginio pradžios, užlipo „ORB“. Tai grupė, kuri afišuojasi kaip taip pat stoner metal žanro grupė, ji yra kitame šio stiliaus spektro gale negu „Elder“. Kol „Elder“ yra labai improvizuojantys, nevengiantys progresyviojo roko elementų, „ORB“ skamba arčiau heavy metal. Jie arčiau klasikinių metalo muzikos veislių ir pagal savo kūrybinę tematiką, kuri, kaip jie patys teigia, apima „alkoholį, narkotikus ir kitas nedorybes“. Dėl to tiek dėl muzikos, tiek dėl jų sudaromos atmosferos jie labiausiai iškrito iš konteksto tą vakarą. Jų 40 minučių trukęs pasirodymas nepasiekė kažkokių virtualių aukštumų. Nors jų kai kurios kompozicijos yra įdomiai išpildytos, jų gyvas atlikimas niekuo neišsiskyrė, netgi skambėjo kiek slopiai (išskyrus vokalą, kuris atliktas pagirtinai gerai), jei lyginsim su vėliau grojusiomis grupėmis. O ir bendravimo su publika vienos pagrindinių temų buvo tai, apie ką grupė dažnai dainuoja, netgi iš žiūrovų nuskambėjo vienos politinės partijos pavadinimas. Žodžiu, klubinės natūros pasirodymas.

Kitos grupės laukimas sukėlė tam tikrų aukštesnių lūkesčių, visgi vardas jau yra žinomesnis ir artimas. Tai „Autism“, neabejotinai svarbiausia šiuo metu post metal grupė Lietuvoje. „Autism“ prieš keletą mėnesių išleido naują albumą „Have You Found Peace?“ (albumas, sulaukęs mažiau asmeninių simpatijų negu „Film Noir“, kurį teko apžvelgti, nuoroda: http://www.music.lt/lt/muzika/ALBUMO-RECENZIJA-Grupes-Autism-albumas-Film-Noir-li/25170/). Todėl natūraliai jos pasirodymas prasidėjo „No Word“ dainos garsais. Ši grupė pasiūlė visai kitokią, melancholišką ir nuošalią (šį jausmą pastiprino grupės atitrūkimas nuo publikos) atmosferą, jų pasirodyme atmosfera buvo kruopščiai vystoma ir papildoma, pastiprinama vienokiais ar kitokiais gitarų ir boso sąskambiais. Grupė atliko keturias nutrumpas kompozicijas iš paskutinių dviejų albumų, o gitaristas puikiai susidorojo net nutrūkus vienai instrumento stygai (kur nenutruks nuo tokio agresyvaus grojimo...). „Autism“ kokybiškai ir tinkamai paruošė dirvą pagrindiniam vakaro pasirodymui, sužadino vaizduotę klausytojams prieš dar didesnį jos aktyvavimą.

Kaip jau supratote, „Elder“ pasirodymas pagal savo poveikį klausytojo fantazijai turėjo būti prilyginamas prie haliucinogeninių efektorių klasės. Kas svarbiausia, atrodo, kad jie tą padarė beveik be pastangų, iš jų nespinduliavo sunkiu darbu, nors vien jau „atgroti“ kai kurias sudėtingas kompozicijas, trunkančias daugiau nei 10 minučių, turėtų būti velniškai sunku. Jie tiesiog užlipo ant scenos ir tai padarė!

Pasirodyme nuskambėjo viso labo 7 kompozicijos, bet atsižvelgiant į jų ilgį, tai gana daug, jų pasirodymas pasiekė ir šiek tiek perkopė 90 minučių ribą. Jau iš pat kultinės „Compendium“ įžangos galėjai suprasti, kad grupė ruošiasi savo garsu ištaškyti visą čia susirinkusią publiką. Ir tikrai taip įvyko, klausytojai įsijautė judėjo į ritmą, galbūt visiškai save nekontroliuodami, nes ir pati muzika, atrodo, plaukė savaime, o ne „atgrota“ pagal kažkokį šabloną, nors labai didelių improvizacijų „Elder“ neparengė, tiesa, trečiu numeriu nuskambėjusios „Lore“ antroje pusėje nuskambėjo gan įdomus instrumentalas (gal tai nauja „Elder“ kūryba?) su aštriais rifų motyvais ir bene vienintelis koncerto momentas, kur gitaristas panaudojo ir klavišinį instrumentą dar stipresnei psichodelinei atmosferai sukurti. Visgi ir prieš „Lore“ skambėjo nepaprasto gerumo naujojo albumo kompozicija „Thousand Hands“. Muzika lydėjo ekrane rodomi bene kaleidoskopiniai raštai, tačiau jų buvimas nei kažko pridėjo, nei kažko atėmė, vis tiek dėmesys labiau krypo į muzikantus ir jų atliekamą darbą. Net jei erdvė būtų didesnė, tokios iliustracijos tiesiog nepatrauktų akių.

Koncertas persirito į antrąją pusę sulig aplodismentų palydėtais įžanginiais „Sanctuary“ akordais. Yra nuomonių, kad tai bene įsimintiniausia ir energingiausia „Elder“ repertuaro daina, todėl tapo lengvai atpažįstama tarp gerbėjų ir buvo pamilta. Ir ji išties paliko neišdildomą įspūdį, galbūt geriausiai skambėjusi viso pasirodymo daina. Vėliau skambėjo dar viena unikali „Elder“ daina — „Dead Roots Stirring“. Jei „Sanctuary“ nominuojame į koncerto piką, tai ši kompozicija su skvarbia melancholiška atmosfera ir ryškiu boso grojimu yra bent jau vakaro „puspikis“. Čia būta ir galingų gitaros solo partijų, ir emocingai atliktų vokalo partijų. Apskritai, Nick DiSalvo reiktų girti ne tik už grojimą gitara, bet ir už maksimaliai išspinduliuotą emociją vokalo partijose. Taip pat vietos gavo ir dar viena naujojo albumo kompozicija „The Falling Veil“, kuri, pasak grupės narių, turėjo būti paskutinė. Tačiau turėjo! Įvyko taip visų lauktas bisas ir grupė pateikė bene labiausiai mėgstamą savo repertuaro dainą „Gemini“, kurios metu publika priekinėse eilėse maksimaliai įsisiautėjo.

Kompozicijos buvo tokios koncentruotos, kad grupė praktiškai ir neturėjo laiko pabendrauti su publika. Na, taip, grupė prisistatė, paminėjo, jog Baltijos šalyse lankosi pirmą kartą, vėliau pridūrė, kad nesitikėjo tokio šilto sutikimo iš publikos, o publika pradėjo ploti ir rėkti dar garsiau. Tiesa, čia vertėtų paminėti, kad ir publika buvo tokia koncentruota, kad fiziškai sunkiai tilpo. Galbūt lankytojų skaičius viršijo organizatorių lūkesčius, bet „nArauti“ buvo toks sausakimšas, kad klimatinės sąlygos buvo mažu mažiausiai nemalonios. Iš vienos pusės, smagu matyti nemažą „Elder“ gerbėjų ratą, iš kitos pusės, buvo galima geriau apskaičiuoti ir nekišti žmonių į kišenę.

„Elder“ visiškai išpildė klausytojų lūkesčius, parengė stiprų setlist‘ą, kuriame trūko nebent vienos ypatingos dainos, kurią būtų įdomu gyvai išgirsti daugeliui — tai naujojo albumo kompozicija „Sonntag“, kuri išsiskiria iš kitų savo vystymu ir krautrokišku skambesiu. Nepaisant to, dainos atrinktos kruopščiai ir kiekviena turi savo akcentą ir galią, ką grupei ir gyvai pavyko išpildyti, gal net geriau nei studijoje. Nors scenografiniais sprendimais koncertas nebuvo turtingas, tačiau kai muzika yra tokia, gali ir nieko nebūti. Belieka šiai grupei palinkėti tęsti tai, ką daro. Ir kad juos išgirstų daugiau žmonių!

Renginyje lankėsi ir vertino Einaras Sipavičius.
Susijusi informacija


  • Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
  • Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
  • Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.


Šaltinis: Music.lt   Peržiūrėta kartų: 948   Data: 2019-06-04
Esamas tekstas

„Elder“ [„Facebook“ nuotr.]Daug kas sutiks, jog „Elder“ yra vienas svarbiausių šio dešimtmečio stoner metal žanro reiškinių. Su albumais „Dead Roots Stirring“ (2011 m.) ir „Lore“ (2015 m.) grupė įgijo žinomumą pasauliniu mastu ir užsitarnavo savo kaip vienų svarbiausių šio meto stoner metal ar psych metal stiliaus atstovų reputaciją. Naujausią jų albumą „Reflections of a Floating World“ (2017 m.) įtakingas leidinys „Rolling Stone“ įtraukė į penktąją geriausių 2017 metų sunkiosios muzikos albumų dvidešimtuko vietą, todėl ši grupė, nėra abejonių, yra savo karjeros viršūnėje ir kyla toliau. Ir štai šie amerikiečiai nusprendė atvykti pakoncertuoti į Europą, jau aplankė Skandinavijos šalis, neapleido ir Lietuvos. Gegužės 30 dieną Vilniuje, klube „nArauti“, grupė „Elder“ turėjo, švelniai tariant, „nUrauti“ stogą visiems.

Vakaras nusimatė netrumpas, nes prieš „Elder“ pasirodymą dar buvo suplanuoti dviejų lietuvių grupių apšildymai. Pirmieji į sceną, praėjus dešimčiai minučių nuo oficialios renginio pradžios, užlipo „ORB“. Tai grupė, kuri afišuojasi kaip taip pat stoner metal žanro grupė, ji yra kitame šio stiliaus spektro gale negu „Elder“. Kol „Elder“ yra labai improvizuojantys, nevengiantys progresyviojo roko elementų, „ORB“ skamba arčiau heavy metal. Jie arčiau klasikinių metalo muzikos veislių ir pagal savo kūrybinę tematiką, kuri, kaip jie patys teigia, apima „alkoholį, narkotikus ir kitas nedorybes“. Dėl to tiek dėl muzikos, tiek dėl jų sudaromos atmosferos jie labiausiai iškrito iš konteksto tą vakarą. Jų 40 minučių trukęs pasirodymas nepasiekė kažkokių virtualių aukštumų. Nors jų kai kurios kompozicijos yra įdomiai išpildytos, jų gyvas atlikimas niekuo neišsiskyrė, netgi skambėjo kiek slopiai (išskyrus vokalą, kuris atliktas pagirtinai gerai), jei lyginsim su vėliau grojusiomis grupėmis. O ir bendravimo su publika vienos pagrindinių temų buvo tai, apie ką grupė dažnai dainuoja, netgi iš žiūrovų nuskambėjo vienos politinės partijos pavadinimas. Žodžiu, klubinės natūros pasirodymas.

Kitos grupės laukimas sukėlė tam tikrų aukštesnių lūkesčių, visgi vardas jau yra žinomesnis ir artimas. Tai „Autism“, neabejotinai svarbiausia šiuo metu post metal grupė Lietuvoje. „Autism“ prieš keletą mėnesių išleido naują albumą „Have You Found Peace?“ (albumas, sulaukęs mažiau asmeninių simpatijų negu „Film Noir“, kurį teko apžvelgti, nuoroda: http://www.music.lt/lt/muzika/ALBUMO-RECENZIJA-Grupes-Autism-albumas-Film-Noir-li/25170/). Todėl natūraliai jos pasirodymas prasidėjo „No Word“ dainos garsais. Ši grupė pasiūlė visai kitokią, melancholišką ir nuošalią (šį jausmą pastiprino grupės atitrūkimas nuo publikos) atmosferą, jų pasirodyme atmosfera buvo kruopščiai vystoma ir papildoma, pastiprinama vienokiais ar kitokiais gitarų ir boso sąskambiais. Grupė atliko keturias nutrumpas kompozicijas iš paskutinių dviejų albumų, o gitaristas puikiai susidorojo net nutrūkus vienai instrumento stygai (kur nenutruks nuo tokio agresyvaus grojimo...). „Autism“ kokybiškai ir tinkamai paruošė dirvą pagrindiniam vakaro pasirodymui, sužadino vaizduotę klausytojams prieš dar didesnį jos aktyvavimą.

Kaip jau supratote, „Elder“ pasirodymas pagal savo poveikį klausytojo fantazijai turėjo būti prilyginamas prie haliucinogeninių efektorių klasės. Kas svarbiausia, atrodo, kad jie tą padarė beveik be pastangų, iš jų nespinduliavo sunkiu darbu, nors vien jau „atgroti“ kai kurias sudėtingas kompozicijas, trunkančias daugiau nei 10 minučių, turėtų būti velniškai sunku. Jie tiesiog užlipo ant scenos ir tai padarė!

Pasirodyme nuskambėjo viso labo 7 kompozicijos, bet atsižvelgiant į jų ilgį, tai gana daug, jų pasirodymas pasiekė ir šiek tiek perkopė 90 minučių ribą. Jau iš pat kultinės „Compendium“ įžangos galėjai suprasti, kad grupė ruošiasi savo garsu ištaškyti visą čia susirinkusią publiką. Ir tikrai taip įvyko, klausytojai įsijautė judėjo į ritmą, galbūt visiškai save nekontroliuodami, nes ir pati muzika, atrodo, plaukė savaime, o ne „atgrota“ pagal kažkokį šabloną, nors labai didelių improvizacijų „Elder“ neparengė, tiesa, trečiu numeriu nuskambėjusios „Lore“ antroje pusėje nuskambėjo gan įdomus instrumentalas (gal tai nauja „Elder“ kūryba?) su aštriais rifų motyvais ir bene vienintelis koncerto momentas, kur gitaristas panaudojo ir klavišinį instrumentą dar stipresnei psichodelinei atmosferai sukurti. Visgi ir prieš „Lore“ skambėjo nepaprasto gerumo naujojo albumo kompozicija „Thousand Hands“. Muzika lydėjo ekrane rodomi bene kaleidoskopiniai raštai, tačiau jų buvimas nei kažko pridėjo, nei kažko atėmė, vis tiek dėmesys labiau krypo į muzikantus ir jų atliekamą darbą. Net jei erdvė būtų didesnė, tokios iliustracijos tiesiog nepatrauktų akių.

Koncertas persirito į antrąją pusę sulig aplodismentų palydėtais įžanginiais „Sanctuary“ akordais. Yra nuomonių, kad tai bene įsimintiniausia ir energingiausia „Elder“ repertuaro daina, todėl tapo lengvai atpažįstama tarp gerbėjų ir buvo pamilta. Ir ji išties paliko neišdildomą įspūdį, galbūt geriausiai skambėjusi viso pasirodymo daina. Vėliau skambėjo dar viena unikali „Elder“ daina — „Dead Roots Stirring“. Jei „Sanctuary“ nominuojame į koncerto piką, tai ši kompozicija su skvarbia melancholiška atmosfera ir ryškiu boso grojimu yra bent jau vakaro „puspikis“. Čia būta ir galingų gitaros solo partijų, ir emocingai atliktų vokalo partijų. Apskritai, Nick DiSalvo reiktų girti ne tik už grojimą gitara, bet ir už maksimaliai išspinduliuotą emociją vokalo partijose. Taip pat vietos gavo ir dar viena naujojo albumo kompozicija „The Falling Veil“, kuri, pasak grupės narių, turėjo būti paskutinė. Tačiau turėjo! Įvyko taip visų lauktas bisas ir grupė pateikė bene labiausiai mėgstamą savo repertuaro dainą „Gemini“, kurios metu publika priekinėse eilėse maksimaliai įsisiautėjo.

Kompozicijos buvo tokios koncentruotos, kad grupė praktiškai ir neturėjo laiko pabendrauti su publika. Na, taip, grupė prisistatė, paminėjo, jog Baltijos šalyse lankosi pirmą kartą, vėliau pridūrė, kad nesitikėjo tokio šilto sutikimo iš publikos, o publika pradėjo ploti ir rėkti dar garsiau. Tiesa, čia vertėtų paminėti, kad ir publika buvo tokia koncentruota, kad fiziškai sunkiai tilpo. Galbūt lankytojų skaičius viršijo organizatorių lūkesčius, bet „nArauti“ buvo toks sausakimšas, kad klimatinės sąlygos buvo mažu mažiausiai nemalonios. Iš vienos pusės, smagu matyti nemažą „Elder“ gerbėjų ratą, iš kitos pusės, buvo galima geriau apskaičiuoti ir nekišti žmonių į kišenę.

„Elder“ visiškai išpildė klausytojų lūkesčius, parengė stiprų setlist‘ą, kuriame trūko nebent vienos ypatingos dainos, kurią būtų įdomu gyvai išgirsti daugeliui — tai naujojo albumo kompozicija „Sonntag“, kuri išsiskiria iš kitų savo vystymu ir krautrokišku skambesiu. Nepaisant to, dainos atrinktos kruopščiai ir kiekviena turi savo akcentą ir galią, ką grupei ir gyvai pavyko išpildyti, gal net geriau nei studijoje. Nors scenografiniais sprendimais koncertas nebuvo turtingas, tačiau kai muzika yra tokia, gali ir nieko nebūti. Belieka šiai grupei palinkėti tęsti tai, ką daro. Ir kad juos išgirstų daugiau žmonių!

Renginyje lankėsi ir vertino Einaras Sipavičius.

Siūlomas pataisytas variantas

Pastabos

 

Komentarai (0)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
Komentarų nėra. Būk pirmas!
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Susijusios naujienos

RENGINO RECENZIJA | Sunkioji melancholija „Kablyje“: „Trna“, „Autism“, „Show Me A Dinosaur“ (+ FOTO GALERIJA)
1
0

Paskutinysis kovo sekmadienis palydėtas melancholiškai su sunkiąja muzika, kurios gretas atstovavo „Trna“, „Autism“ ir „Show Me A Dinosaur“. Tad sveiki atvykę į paslaptingąją šventę, kur vos įžengus pro duris esate pažymimas ryškiu Iliuminatų ženklu (nenu...
Kovo 31 dieną Vilnių drebins trys post-metalo grupės
0
0

Paskutinę Kovo dieną Vilniuje, klube „Kablys“, įvyks sunkaus ir atmosferinio metalo vakaras, kurio metu savo naują albumą „Have You Found Peace? “ pristatinės vilniečiai „AUTISM“. Prie jų taip pat prisijungs lietuvių publikai neblogai pažįstami „SHOW ME A...
Pirmadienį pasirodys naujas „AUTISM“ albumas „Have You Found Peace?“
1
0

Nei daug nei mažai - lygiai du metus brandinęs naują kūrybą, post-metalinio roko ansamblis „AUTISM“ pristato šviežieną – konceptualų ir užburiantį albumą „Have You Found Peace?“, oficialiai išleidžiamą vasario 4 dieną. Teiginys, jog ketvirtuoju leidini...
„AUTISM“ naujos dainos „No Word“ premjera
2
0

Prieš du metus nustebinęs ne vieną klausytoją netikėtai brandžiu ir išbaigtu albumu „Film Noir“, vilniečių post metalinio roko ketvertas „Autism“ turi naujienų. Nei daug nei mažai - lygiai du metus užtrukę garso gurmanai grįžta nauju, koncepciniu albumu „...

Copyright 2001-2020 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.

Šiuo metu vertiname


Natalie Imbruglia Natalie Imbruglia
6,7

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

  Daugiau

Pokalbių dėžutė

13:17 - DeLaLiutishkuz
tai sekmes toliau su tokiais bendrauti.
19:17 - Silentist
*xanny
18:58 - Silentist
Na, aš dalyvauju užsienio forumuose, tai jos klausosi 30meciai, 40meciai, dgs amerikiečiai katrie mėgo ar mėgsta Lana Del Rey. Man tiesiog žavus jos klipas, kur ji duoda į save ciges užgesinti. Vertas Top40 pirmos vietos
15:07 - DeLaLiutishkuz
bet kadangi lietuvoj taip daznai bile leidzia, tai nenuostabu
15:07 - DeLaLiutishkuz
per radija grotu po 20 kartu kita atlikeja - butu toks pat susidomejimas is taves. 100proc
15:02 - DeLaLiutishkuz
su savo 16meciu muzika, sudposiu.
15:02 - DeLaLiutishkuz
ir prakalbo zmogus, kuris Can dainu nelaikina, bet klauso bile elis.. nejuokink, dar karta.
19:01 - Silentist
Patikėčiau, kad yra music.lt ir billie-Eillish.LT konkuruojantys portalai, nes Lietuvoj turbūt daugiau besidominčių muzika žino Billie Eilish nei music.lt. Čia tai drebtelejau
18:38 - Silentist
Aš ir nejuokinu. Gėda būtų Lietuvos prezidentu istorijoj neitraukti Dalios ar krepšinio pasauly nepaminėti Šarūno arba skandalų istorijoj - Kildisienes. Ar apžvelgiant 2020m nepaminėti brexito. Billie gi esminė
17:54 - DeLaLiutishkuz
nejuokink su savo bile elis
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 1
  Neregistruotų vartotojų: 120
  Iš viso užsiregistravę: 72800
  Naujausias narys: rucyte
  Šiandien apsilankė: 22416
Reklamos nekenčia: 8


My status  Music.lt Skype
Muzika per facebook  Music.lt Facebook