Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

RENGINIO RECENZIJA | Įspūdingasis Jack White‘o debiutas Lietuvoje

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Jack White [David James Swanson nuotr.].

Jack White [David James Swanson nuotr.].

„Geriausias metų roko koncertas Lietuvoje“, „Lietuvoje šou surengs šiuolaikinis roko genijus Jack White“, „Jackas White‘as Lietuvoje: pirmasis koncertas be išmaniųjų telefonų“ tokiomis ir panašiomis antraštėmis mirgėte mirgėjo visi informacijos kanalai, masindami atvykti ir gyvai pamatyti „Seven Nation Army“ hito šeimininką, elegantiškąjį roko genijų – Jack White. Išties neeilinis debiutas mūsų scenoje. Didieji, pasaulinio lygio muzikos vardai ne taip ir dažnai šmėsteli Lietuvos padangėje, tad kiekvienas tokio pobūdžio nušvitimas išties didis įvykis, skatinantis dėkoti organizatoriams už galimybę pamatyti Jack White‘ą gyvai.

Dvylika „Grammy“ statulėlių, daugybė studijinių albumų su tokiomis grupėmis kaip: „The White Stripes“, „The Go“, „Goober and the Peas“, „The Upholsterers“, „The Dead Weather“, „The Raconteurs“ ir kitomis, na ir globalūs koncertiniai turai su įspūdingais pasirodymais, pelniusiais (ir vis dar sėkmingai tai darančiais) 43-jų amerikiečių kūrėjui didžiulę šlovę tarptautiniu mastu.

Na bet apie viską iš pradžių. Spalio 4-oji, ketvirtadienis, žmonių eilės nusidriekusios ties Vilniaus „Siemens arenos“ durimis, pro kurias įėjus pasitinka Lietuvoje dar neišmėginta „žmonių išvadavimo nuo priklausomybės išmaniesiems telefonams ir galimybę būti koncertų dalimi taktika“. Ko gero ne ką mažesnis įvykis, nei elegantiškojo roko princo vizitas mūsų šalyje. Ir kaip gi visa tai atrodė? Visus ištiko trumputė technologinė impotencija, apimdama abiejų lyčių atstovus.

Nemažai daliai susirinkusiųjų įpročio „nykštys-ekranas“ nebuvimas kėlė tam tikras abstinencijos apraiškas, pasireiškusias ilgesingu žvilgsniu į pastoviai ištraukiamą žaliąjį „Yondr“ dėklą, kuriame it nusikaltėlis už grotų slėpėsi mobilusis telefonas. Verta pasidžiaugti šia Jack White‘o taikoma praktika, kuri ne tik leido sugrįžti į tuos laikus, kai koncertuose buvo dalyvaujama visa širdimi, bet tapo ir eksperimentiniu patikrinimu, diagnozavusiu priklausomybės šiuolaikinėms technologijoms lygį. Adaptacijos nuo savo išmaniojo laikas bene geriausiai parodė technologinės ligos stadiją. Kuo ilgiau adaptuojamasi be telefono, tuo labiau pažengęs susirgimas. Na, o jei buvo tokių, kurie niekaip nepajėgė nusiraminti, metas skambinti pavojaus varpais ir gydytis.
Jack White [David James Swanson nuotr.].

Jack White [David James Swanson nuotr.].Pirmieji scenoje pasirodė apšildantieji „Garbanoto bosisto“ vyrukai. Pastarųjų alternatyviojo/ psichodelinio roko kūrėjų sąstatas, kaip ir pati jų kūryba, tikrai jau gerai žinoma Lietuvos melomanams, sutinkama tiek per solinius jų koncertus, tiek ir festivaliuose. „Smagu čia būti ir apšildyti Džekį“, – Šaruko Joneikio žodžiai nuaidėję apytuščiai sostinės „Siemens arenos“ publikai, kurios retos gretos vangiai, bet po truputį augo pasirodymo metu. „Garbanoto bosisto“ programą sudarė tokie grupės kūrybos vaisiais, kaip kad: įkvepiančios melancholijos nestokojanti „Last Summer's Day“ daina; trankiai nostalgiškas „Long Ago Far Away“ kūrinys; šaltą rudens orą bent jau mintimis į vasarišką vakarą prie laužo nukelianti „Gėlėtos Suknios“ melodija; pakeliauti po visatos platybes kviečiantis „Jie Išskrido Į Kosmosą“ skambesys ir kitos dainos, praturtinusios susirinkusiuosius, kurie galėjo „Garbanotą bosistą“ pamatyti gyvu, ne per telefonų ekranus būdu.

Pasitraukus „Garbanotui bosistui“ nuo scenos, joje užvirė kraustymosi darbai. Kilo įvairi muzikinė technika, buvo atliekami soundcheck‘ai, vis labiau masindami sulaukti didžiosios vakaro žvaigždės pasirodymo. Kiek tai truko? Sunku pasakyti. Laiko vertinimo pojūtis neturint mobiliojo telefono yra reliatyvus dalykas, skatinantis atsigręžti į senąsias „materialines vertybes“ kaip kad rankinis laikrodis. Toli gražu nebe visi jį naudoja.

Po visų pasirengimo darbų, skambant siautulingų būgnų partijai, scenoje it uraganas pasirodo Jack White. Koncertinės programos dėmesys buvo sutelktas į 2018 m. kovą pasirodžiusį „Boarding House Reach“ studijinį albumą, iš kurio buvo atlikti tokie kūriniai, kaip: „Over and Over and Over“, „Corporation“, „Why Walk a Dog?“, „Connected by Love“ (potencialus himnas meilei), tačiau nebuvo pamirštas ir senoji, tiek solinė, tiek ir „The White Stripes“, tiek ir „The Raconteurs“ kūryba, leidusia pasidžiaugti legendiniais hitais: „Lazaretto“, „Steady as She Goes“, „Hotel Yorba“, na ir savaime suprantama tiutiuriutiutiutiutiutiuriniu himnu „Seven Nation Army“, vainikavusiu visą vakaro pasirodymą.
J. C. Reilly [David James Swanson nuotr.].

J. C. Reilly [David James Swanson nuotr.].Nebuvo galima nesižavėti stulbinama Jack White‘o energija, visiškai ne pompastišku publikos užvedimu. Pauzių kone nebūtų. Muzika skambėjo be perstojo. Ekspresyvus susitelkimas į tai kas daroma, dėmesio, jausmo ir emocijos išgyvenimas teigiamai koreliuojantis su skambesiu buvo matomas viso šou metu. Jack White negailėjo jėgų, nei gitaros stygų, kurios it kareiviai vienas po kito krito nelygioje kovoje prieš siautulingai virtuozišką jo grojimo manierą. Buvo smagu matyti scenoje besitaškantį daugelio jaunystės ar paauglystės laikų dievuką, kuris savo jaunatviškos charizmos nebuvo praradęs.

Technologinė abstinencija nebuvo vienintelė dovana vilniečiams ir miesto svečiams. Jack White parengė dar vieną – pasirodymą kartu su lietuviškų šaknų turinčia aktoriumi John C Reilley, kuris atliko dainą „Mr. Cellophane“ iš miuziko „Čikaga“. Dovana išties patiko.

Nuskambėjus visoms dvidešimt dainų Jack White drauge su savo komanda paliko sceną, padėkodamas susirinkusiems, palikdamas tik pačias geriausias emocijas, kiek su mažu kartėliu dėl folklorinio retsykiais pasitaikančio „Siemens arenos“ trūkumu. Ar tai geriausias metų roko koncertas? Nesinori absoliutinti, tačiau drąsiai būtų galima teigti, kad tai tikrai vienas iš geriausių šių metų roko koncertų Lietuvoje. Belieka tikėtis, kad pasikvietus tokio lygio kūrėją, kaip Jack White, mūsų šalyje vis dažniau ims lankytis ne ką mažesnės muzikos olimpo žvaigždės.

Renginyje lankėsi ir vertino Rūta Paitian.
Susijusi informacija


  • Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
  • Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
  • Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.


Šaltinis: Music.lt   Peržiūrėta kartų: 1384   Data: 2018-10-05
Esamas tekstas

Jack White [David James Swanson nuotr.].„Geriausias metų roko koncertas Lietuvoje“, „Lietuvoje šou surengs šiuolaikinis roko genijus Jack White“, „Jackas White‘as Lietuvoje: pirmasis koncertas be išmaniųjų telefonų“ tokiomis ir panašiomis antraštėmis mirgėte mirgėjo visi informacijos kanalai, masindami atvykti ir gyvai pamatyti „Seven Nation Army“ hito šeimininką, elegantiškąjį roko genijų – Jack White. Išties neeilinis debiutas mūsų scenoje. Didieji, pasaulinio lygio muzikos vardai ne taip ir dažnai šmėsteli Lietuvos padangėje, tad kiekvienas tokio pobūdžio nušvitimas išties didis įvykis, skatinantis dėkoti organizatoriams už galimybę pamatyti Jack White‘ą gyvai.

Dvylika „Grammy“ statulėlių, daugybė studijinių albumų su tokiomis grupėmis kaip: „The White Stripes“, „The Go“, „Goober and the Peas“, „The Upholsterers“, „The Dead Weather“, „The Raconteurs“ ir kitomis, na ir globalūs koncertiniai turai su įspūdingais pasirodymais, pelniusiais (ir vis dar sėkmingai tai darančiais) 43-jų amerikiečių kūrėjui didžiulę šlovę tarptautiniu mastu.

Na bet apie viską iš pradžių. Spalio 4-oji, ketvirtadienis, žmonių eilės nusidriekusios ties Vilniaus „Siemens arenos“ durimis, pro kurias įėjus pasitinka Lietuvoje dar neišmėginta „žmonių išvadavimo nuo priklausomybės išmaniesiems telefonams ir galimybę būti koncertų dalimi taktika“. Ko gero ne ką mažesnis įvykis, nei elegantiškojo roko princo vizitas mūsų šalyje. Ir kaip gi visa tai atrodė? Visus ištiko trumputė technologinė impotencija, apimdama abiejų lyčių atstovus.

Nemažai daliai susirinkusiųjų įpročio „nykštys-ekranas“ nebuvimas kėlė tam tikras abstinencijos apraiškas, pasireiškusias ilgesingu žvilgsniu į pastoviai ištraukiamą žaliąjį „Yondr“ dėklą, kuriame it nusikaltėlis už grotų slėpėsi mobilusis telefonas. Verta pasidžiaugti šia Jack White‘o taikoma praktika, kuri ne tik leido sugrįžti į tuos laikus, kai koncertuose buvo dalyvaujama visa širdimi, bet tapo ir eksperimentiniu patikrinimu, diagnozavusiu priklausomybės šiuolaikinėms technologijoms lygį. Adaptacijos nuo savo išmaniojo laikas bene geriausiai parodė technologinės ligos stadiją. Kuo ilgiau adaptuojamasi be telefono, tuo labiau pažengęs susirgimas. Na, o jei buvo tokių, kurie niekaip nepajėgė nusiraminti, metas skambinti pavojaus varpais ir gydytis. Jack White [David James Swanson nuotr.].

Pirmieji scenoje pasirodė apšildantieji „Garbanoto bosisto“ vyrukai. Pastarųjų alternatyviojo/ psichodelinio roko kūrėjų sąstatas, kaip ir pati jų kūryba, tikrai jau gerai žinoma Lietuvos melomanams, sutinkama tiek per solinius jų koncertus, tiek ir festivaliuose. „Smagu čia būti ir apšildyti Džekį“, – Šaruko Joneikio žodžiai nuaidėję apytuščiai sostinės „Siemens arenos“ publikai, kurios retos gretos vangiai, bet po truputį augo pasirodymo metu. „Garbanoto bosisto“ programą sudarė tokie grupės kūrybos vaisiais, kaip kad: įkvepiančios melancholijos nestokojanti „Last Summer's Day“ daina; trankiai nostalgiškas „Long Ago Far Away“ kūrinys; šaltą rudens orą bent jau mintimis į vasarišką vakarą prie laužo nukelianti „Gėlėtos Suknios“ melodija; pakeliauti po visatos platybes kviečiantis „Jie Išskrido Į Kosmosą“ skambesys ir kitos dainos, praturtinusios susirinkusiuosius, kurie galėjo „Garbanotą bosistą“ pamatyti gyvu, ne per telefonų ekranus būdu.

Pasitraukus „Garbanotui bosistui“ nuo scenos, joje užvirė kraustymosi darbai. Kilo įvairi muzikinė technika, buvo atliekami soundcheck‘ai, vis labiau masindami sulaukti didžiosios vakaro žvaigždės pasirodymo. Kiek tai truko? Sunku pasakyti. Laiko vertinimo pojūtis neturint mobiliojo telefono yra reliatyvus dalykas, skatinantis atsigręžti į senąsias „materialines vertybes“ kaip kad rankinis laikrodis. Toli gražu nebe visi jį naudoja.

Po visų pasirengimo darbų, skambant siautulingų būgnų partijai, scenoje it uraganas pasirodo Jack White. Koncertinės programos dėmesys buvo sutelktas į 2018 m. kovą pasirodžiusį „Boarding House Reach“ studijinį albumą, iš kurio buvo atlikti tokie kūriniai, kaip: „Over and Over and Over“, „Corporation“, „Why Walk a Dog?“, „Connected by Love“ (potencialus himnas meilei), tačiau nebuvo pamirštas ir senoji, tiek solinė, tiek ir „The White Stripes“, tiek ir „The Raconteurs“ kūryba, leidusia pasidžiaugti legendiniais hitais: „Lazaretto“, „Steady as She Goes“, „Hotel Yorba“, na ir savaime suprantama tiutiuriutiutiutiutiutiuriniu himnu „Seven Nation Army“, vainikavusiu visą vakaro pasirodymą. J. C. Reilly [David James Swanson nuotr.].

Nebuvo galima nesižavėti stulbinama Jack White‘o energija, visiškai ne pompastišku publikos užvedimu. Pauzių kone nebūtų. Muzika skambėjo be perstojo. Ekspresyvus susitelkimas į tai kas daroma, dėmesio, jausmo ir emocijos išgyvenimas teigiamai koreliuojantis su skambesiu buvo matomas viso šou metu. Jack White negailėjo jėgų, nei gitaros stygų, kurios it kareiviai vienas po kito krito nelygioje kovoje prieš siautulingai virtuozišką jo grojimo manierą. Buvo smagu matyti scenoje besitaškantį daugelio jaunystės ar paauglystės laikų dievuką, kuris savo jaunatviškos charizmos nebuvo praradęs.

Technologinė abstinencija nebuvo vienintelė dovana vilniečiams ir miesto svečiams. Jack White parengė dar vieną – pasirodymą kartu su lietuviškų šaknų turinčia aktoriumi John C Reilley, kuris atliko dainą „Mr. Cellophane“ iš miuziko „Čikaga“. Dovana išties patiko.

Nuskambėjus visoms dvidešimt dainų Jack White drauge su savo komanda paliko sceną, padėkodamas susirinkusiems, palikdamas tik pačias geriausias emocijas, kiek su mažu kartėliu dėl folklorinio retsykiais pasitaikančio „Siemens arenos“ trūkumu. Ar tai geriausias metų roko koncertas? Nesinori absoliutinti, tačiau drąsiai būtų galima teigti, kad tai tikrai vienas iš geriausių šių metų roko koncertų Lietuvoje. Belieka tikėtis, kad pasikvietus tokio lygio kūrėją, kaip Jack White, mūsų šalyje vis dažniau ims lankytis ne ką mažesnės muzikos olimpo žvaigždės.

Renginyje lankėsi ir vertino Rūta Paitian.

Siūlomas pataisytas variantas

Pastabos

 

Komentarai (1)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
4Blackberry
2018 m. spalio 5 d. 19:23:09 2018-10-05 19:23:45
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Džiugina tokia pozityvi recenzija apie tokį žmogų, apie kurio koncertą sulaukti negatyvių atsiliepimų būtų keista. Išimtinai gerbtina asmenybė, ir muzikantas, žinoma. Eksperimentas su terapija nuo telefonų labai įdomus, būtų labai gerai sužinoti kokius nors fiksuotus duomenis, bet tikriausai niekas to nedarė, nes čia Lietuva. Jei daugiau šių dienų muzikantų keltų tokią sąlygą savo pasirodymuose, manau, visuomenei nepakenktų, ir į koncertus būtų galima dalinai eiti ne kaip į vakarėlį, o į grynai gydymo seansą. Tačiau ir visiškai eliminuoti telefonus koncertuose būtų nekoks įstatymas, nes nematau nieko blogo jei kokį kartą nori įsiamžinti savo dievuką ar pasidalinti koncerto akimirkomis su kokiu nors žmogumi, kurio nėra kartu.


____________________
If your head explodes with dark forebodings too, I'll see you on the dark side of the moon. (Pink Floyd - Brain Damage)
Atsakyti
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Susijusios naujienos

Grupė „Garbanotas“ šiandien išleidžia trečią studijinį albumą „Paskutinė saulė“
2
1

Aštuonios dainos, pirmą kartą grupės „Garbanotas“ istorijoje įrašytos išskirtinai tik lietuvių kalba, nuo šiandien jau pasiekiamos visiems grupės gerbėjams. Albumas „Paskutinė saulė“ žiemą pasitinka visose skaitmeninėse platformose, o gyvai pirmąkart pris...
Miuziklo dvasia pasidabinęs lietuviškas grupės „Garbanotas“ albumas – jau gruodžio mėnesį
3
1

Šie metai grupei „Garbanotas“ atnešė daug įkvėpimų. Lapkričio pradžioje pristatytas klipas „Liūdnos akys“ savo magiška sapno tikrove prikaustė daugelio klausytojų dėmesį. Tiesa, miuzikline lyrika bei praeities skambesiu įsupantis kūrinys – tik nedidelis f...
Naujame „Garbanoto“ klipe – kaskadiniai triukai, dirbtinė dykuma ir užuomina apie būsimą albumą
0
0

Po ilgo laiko – nauja lietuviška daina „Liūdnos akys“. Pirmą kartą – toks magiškas ir tiek daug jėgų pareikalavęs vaizdo klipas. Su dviem geromis naujienomis grupė „Garbanotas“ žengia į paskutinį rudens mėnesį. Trečia, svarbiausia – gruodžio mėnesį kolek...
Jau ši ketvirtadienį (10.04), Vilniaus „Siemens arenoje“ Lietuvą drebins elegantiškasis roko muzikos princas, jo didenybė – Jack White
0
0

„Labiausiai sujaudinęs atlikėjas po Jimi Hendrix“, „Po menišku fasado besislepiantis, vienas originaliausių, tamsiausių, unikaliausių roko muzikos genijų nuo Kurt Cobain laikų“ tokiais ir kitais reikšmingais epitetais apipintas 43 amerikietis, „The White ...

Copyright 2001-2018 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.
Pasiūlė Daina Mėgsta
4Blackberry Soen Sectarian
 Soen
 
Alvydas1 Baroness Shock Me
 Baroness
 

Šiuo metu vertiname


VAST VAST
8,7

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

  Daugiau

Pokalbių dėžutė

15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
17:17 - Silentist
Atsinaujino gera nuotaika
17:16 - Silentist
Vladomaldas Tramputinas!
17:09 - Silentist
Sarah Streisand & Barbra Brightman!
15:00 - WeeT
Atsinaujino LT TOP 30!
10:42 - Crazyz
šiandien į topą bus pasiūlytos 5 naujos.
10:39 - DjVaids
Trūkst dainų Lt Top30. Į šios savaitės topą 30 dainų. Trūkst įvairovės jame. 3Sun-C - "Planeta" ten vieta.
10:34 - Crazyz
Šiemet ir vėl dalinsimės Music.lt narių asmeninių dainų top-10, visi, kurie norėtų juo pasidalinti, parašykit asmenine žinute
18:57 - Silentist
Gerai paieškojes radau tinklalapi bestclassicbands.com bet iš ten imant informacijas, naujienas reikėtų gauti leidima...
16:52 - Silentist
Būtų faina matyti užsienio naujienų ar verstiniu interviu ar naujų recenziju, biografijų! Džiaugiuosi, kad atsinaujina topai, klipai ir mėnesio albumai
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 2
  Neregistruotų vartotojų: 290
  Iš viso užsiregistravę: 72679
  Naujausias narys: robertas1011
  Šiandien apsilankė: 3100
Reklamos nekenčia: 8


My status  Music.lt Skype
Muzika per facebook  Music.lt Facebook