Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

Scenos virtuozai: 10 visų laikų geriausiai gyvai grojančių grupių ir 50 geriausių grupių lyderių

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Bruce'as Springsteen'as. [metacafe.com nuotr.]

Bruce'as Springsteen'as. [metacafe.com nuotr.]

Neseniai žurnalas „Rolling Stone“ savo skaitytojų paprašė išrinkti geriausių visų laikų koverių dešimtuką, kurį pristatėme kiek anksčiau. Kartu skaitytojų buvo paklausta ir kokia grupė, jų manymu, geriausiai savo muziką pristato gyvai. Siūlome susipažinti ir su geriausiai gyvai grojančių grupių dešimtuku, kuris sudarytas pagal „Rolling Stone“ skaitytojų balsus.

Šių rinkimu laimėtoju, be didesnio pasipriešinimo, tapo Bruce‘as Springsteen‘as ir jo grupė „The E Street Band“. 1972-aisiais metais, kai Springsteen‘as pradėjo rengti pasirodymus su „E Street Band“, tai buvo keturių žmonių kolektyvas: saksofonu grojo Clarence‘as Clemons‘as, vargonais - Danny Federici, būgnais - Vini "Mad Dog" Lopez‘as, bosine gitara - Garry Tallent‘as. Per paskutines bendras grupės gastroles 2009-aisiais metais projektą kartu su Springsteen‘u sudarė jau 11 žmonių ir, nors skambesys tapo kur kas sudėtingesnis, grupė neprarado nė lašo tos aistros bei jėgos, kuria pasižymėjo veiklos pradžioje. Scenoje jie kartu negrojo maždaug metus su puse, tačiau sklando gandai, kad jau derinamos 2012-ųjų metų koncertinių gastrolių detalės.
2. The Rolling Stones

1962-aisiais metais, kai „The Rolling Stones“ pradėjo savo veiklą, rokenrolui tebuvo dešimt metų, o grupės geriausiu atveju gyvuodavo tris ar keturis metus. Praėjus penkiems dešimtmečiams „The Rolling Stones“ vis dar sausakimšai užpildo didžiausius stadionus, nors kolektyvo nariai netrukus švęs savo 70-uosius gimtadienius. Per visus tuos metus jie ištobulino savo koncertų rengimo meną – 1969-aisiais metais jie įrodė, kad rokas gali skambėti ir krepšinio arenose, o legendiniai 1972 m. ir 1975 m. gastrolės įsirašė į roko istoriją, kaip vieni geriausių visų laikų turų. Kelyje jie nebuvo jau ketverius metus, tačiau, ko gero, nieko nenustebintų, jei 2112 m. – 50-ųjų metinių proga – jie vėl siaustų pilnuose stadionuose.
3. The Who

Kai „The Who“ pirmą kartą atvyko į Ameriką 1967-aisiais metais, jų pasirodymas buvo įterptas kažkur tarp „The Blue Magoos“ ir pagrindinių koncerto žvaigždžių „Herman's Hermits“. Juos stebėjusių paauglių grupelė nežinojo, kaip elgtis, kai ant scenos Pete‘as Townshend‘as daužė savo gitarą, Keith‘as Moon‘as siaubė būgnus, o Roger‘is Daltrey šaukė norintis mirti greičiau nei jį pasiglemš senatvė. Kai 1969-aisiais metais jie sugrįžo pristatyti garsiojo savo koncepcinio disko „Tommy“, „The Who“ tapo roko dievais ir savo albumą nuo pradžios iki pabaigos grojo didžiausiuose operos rūmuose, glostomi kritikų pagyrų. 1978-aisiais metais Keith‘ą Moon‘ą ištikusi mirtis stipriai paveikė grupę, nemažą smūgį sudavė ir 2002-ųjų metų John‘o Entwistle‘o netektis, tačiau net ir pusei grupės pasitraukus iš šio pasaulio jie vis dar sugeba sukurti puikų šou.4. Pink Floyd

Atsikūrimai paprastai būna blyškūs ir graudūs praeities šešėliai, tačiau, kai klasikinė „Pink Floyd“ sudėtis po 24-erių metų pertraukos vėl kartu pasirodė „Live 8“ renginio scenoje, tai buvo tikras stebuklas. Metų metus R. Waters‘as ir likę grupės nariai koncertuodavo atskirai, o spaudoje neretai vienas kitam įkasdavo, tačiau atlikdami tas keturias dainas jie vėl buvo kolektyvas, kuris 8-ajame dešimtmetyje į stadionus pritraukdavo įspūdingas 70 000 žmonių minias. Tais laikais futbolo stadionus jie paversdavo išgalvotomis šalimis, kuomet virš galvos skraidydavo lėktuvai arba pačių narių sukurtos milžiniškos kiaulės. 1980-aisiais metais jie viską kilstelėjo į naują lygį, kai tiesiog scenoje pastatė sieną. Dideliam liūdesiui, po 2008-ųjų metų Richard‘o Wright‘o mirties, pilnas kolektyvo atsikūrimas nebeįmanomas, nors santykiai tarp David‘o Gilmour‘o ir Roger‘io Waters‘o kiek pašiltėjo ir kelių pasirodymų turas atrodo visai įsivaizduojamas. Tai, žinoma, būtų labai, labai netikėta.
5. Led Zeppelin

Skirtingai nei „The Who“ ir daugybė kitų roko grupių, „Led Zeppelin“ žinojo, kada atėjo jų laikas sustoti. 12 metų jie keliavo po pasaulį ir pristatinėjo savo hard rock muziką pačiu įspūdingiausiu būdu, taip telkdami milžiniškas gerbėjų armijas. Tuomet 1980-aisiais metais mirė būgnininkas John‘as Bonham‘as ir viskas apsivertė. Nei koncertų organizatorių, nei milijonų gerbėjų, nei dviejų likusių kolegų prašomas kolektyvo lyderis Robert‘as Plant‘as nesutiko į sceną vėl sugrąžinti gyvo „Led Zeppelin“ skambesio ir jų reputacija liko nepaliesta. 2007-aisiais metais jis sutiko surengti vienkartinį pasirodymą Londone, kur paaiškėjo, jog su amžiumi jie netapo nė kiek prastesni. Visgi, net ir milžiniško pasisekimo sulaukęs pasirodymas neištirpdė Plant‘o užsispyrimo ir jis atkakliai tvirtina, jog kartu su juo į sceną grupė nebeužlips. Gerbėjams belieka tikėtis – galbūt, kada nors...
6. U2

„U2“ virsmas puikia gyvai grojančia grupe vyko lėtai. Klausant ankstyvųjų 8-ojo dešimtmečio jų pasirodymų (dainų „Street Mission“ ar „Cartoon World“) sunku ir patikėti, kad jie galėjo taip skambėti. Devintajame dešimtmetyje jie ėmė drebinti klubus, kol galiausiai tapo tikra roko scenos jėga. 1983-iųjų albumą „War“ jie pristatinėjo didesnėse teatro scenose, kurioms jau buvo pasirengę, o galiausiai perėjo prie arenų ir stadionų. Šią vasarą į Ameriką jie sugrįš su galinga „360“ programa. Nors jų pardavimai nebėra tokie, kokie buvo anksčiau, šiuo metu niekas neparduoda daugiau bilietų nei jie, o ir sukuriamo šou lygiu jie beveik neprilygstami.
7. Queen

Projektas „Live Aid“ turėjo vieną įspūdingiausių atlikėjų sudėčių per visą istoriją: „The Who“, „Led Zeppelin“, „U2“, Bob‘as Dylan‘as, David‘as Bowie, Neil‘as Young‘as ir daugybė kitų. Vis dėlto, didžiausia šou pažiba tapo „Queen“ pasirodymas. Tuo metu jie neabejotinai buvo vienu geriausiai gyvai koncertuojančių kolektyvų visoje planetoje. Kai punk ir new wave stiliaus grupės savo pasirodymus siekė kuo labiau supaprastinti, „Queen“ rūpinosi, kad kiekviena detalė dvelktų prašmatnumu. Viso to variklis, žinoma, buvo vokalistas Freddie Mercury, prožektorių šviesoje žibėjęs ryškiau nei bet kuris kitas praeities ar šių dainų atlikėjas. Po jo mirties „Queen“ nariai Brian‘as May‘us ir Roger‘is Taylor‘as veiklą tęsė su Paul‘u Rodgers‘u ir kitais scenos lyderiais, tačiau jie, ko gero, pirmieji pripažintų, jog atgaivinti originalo magiją yra visiškai neįmanoma.
8. Pearl Jam

Stebėdamas „Pearl Jam“ koncertą niekada negali žinoti, kokio pobūdžio šou tavęs laukia. Kartais jie pradžiugina tokiais ankstyvaisiais hitais kaip „Jeremy“, „Black“ ar „Alive“, o kitą vakarą jau gali pasinerti į albumų „Yield“, „Riot Act“ ir „No Code“ dainų gilumas. Tačiau nepaisant to, ką groja, „Pearl Jam“ kiekviename pasirodyme demonstruoja Springsteen‘ą primenančią aistros dozę ir pagarbą savo gerbėjams. Tam, kad kiekvienas pasirodymas būtų išskirtinis, jie dažnai nesilaiko numatyto plano, todėl neretai jų bisai trunka valandą ar dar ilgiau. Būtent tai, ko gero, yra pagrindinė priežastis, pripildanti didžiausias koncertines sales, kai radijo stotys bei masinė žiniasklaida grupės kūrinius tiesiog ignoruoja.
9. The Grateful Dead

Ką dar galima pasakyti apie „The Grateful Dead“? Per 30 metų trukusią odisėją jie subūrė roko istorijoje neregėtą gerbėjų armiją ir praktiškai sukūrė naują muzikos žanrą. Kai didžioji jų eros grupių dalis rengdavo surepetuotus pasirodymus su griežtu dainų sąrašu, „The Grateful Dead“ džiugino didingais koncertais, kurie kasnakt būdavo visiškai skirtingi. Laimei, beveik visi jų koncertai vienokiu ar kitokiu būdu buvo įamžinti, todėl iki šiol netyla diskusijos apie tai, kada jų karjera buvo aukščiausiame taške. Gal 1972 m. Europoje, besibaigiant neįtikėtinojo Pigpen‘o erai? O gal gastrolėse po Ameriką 1978 m. rudenį? Kai kurie tikina, kad nuosmukis prasidėjo dar 1968-aisiais metais, kiti tinkamai neįvertintų stebuklų mato ir devintojo dešimtmečio pradžioje. Nepaisant to, išlikę grupės nariai iki šių dienų, net besikeičiant sudėtims, groja legendinius kūrinius ir sutraukia daugybę savo muzikos mėgėjų visoje Amerikoje.
10. Kiss

„Kiss“ tiksliai žino tai, ko nori jų auditorija: sprogimų, ugnies kamuolių, trankių gitarų ir daugybės hitų. Būtent todėl „Kiss“ koncertai 1975-aisiais metais ne itin skiriasi nuo to, ką scenoje mato šių dienų roko mėgėjai. Padėties nekeičia ir tai, kad pasikeitė net du originalios sudėties nariai. Dar 2000 m. grupė pareiškė atsisveikinanti, tačiau visi žinojo, jog tai – paistalai. Po trejų metų jie vėl sugrįžo į sceną ir vis dar koncertuoja. Gerbėjai pagrįstai piktinasi dėl to, jog grupėje nemato Ace‘o Frehley ir Peter‘io Criss‘o, tačiau tai vis tiek nesustabdo jų perkant bilietus į „Kiss“ koncertus.Jei "Rolling Stone" pažvelgė į geriausiai koncertavusias / koncertuojančias visų laikų roko grupes, tai kitas muzikos žurnalas "NME" nutarė išrinkti tokių šou pagrindu dažniausiai tampančius grupių lyderius (angl. frontman / frontwoman). Redaktorių sudarytame sąraše - 50 žymių praeities ir šių laikų muzikantų, su kuriais kviečiame susipažinti.

50. Richard Hell (The Heartbreakers)


49. Josh Homme (Queens Of The Stone Age)


48. Suggs (Madness)


47. Ray Davies (The Kinks)


46. Johnny Thunders (The New York Dolls / The Heartbreakers)


45. Ian Dury


44. Kim Deal (The Breeders / Pixies)


43. Adam Ant


42. Lemmy (Mötorhead)


41. Captain Beefheart


40. Roger Daltrey (The Who)


39. Siouxsie Sioux (Siouxsie and the Banshees)


38. Lou Reed (The Velvet Underground)


37. David Byrne (Talking Heads)


36. Stevie Nicks (Fleetwood Mac)


35. Frank Black (Pixies)


34. Courtney Love (Hole)


33. Thom Yorke (Radiohead)


32. Paul Weller (The Jam)


31. Michael Stipe (R.E.M.)


30. Ian Brown (Stone Roses)


29. Robert Plant (Led Zeppelin)


28. Chuck D (Public Enemy)


27. Tom Petty (Tom Petty And The Heartbreakers)


26. Bon Scott (AC/DC)


25. Brett Anderson (Suede)


24. Matt Bellamy (Muse)


23. Nick Cave (The Bad Seeds / Grinderman)


22. Joey Ramone (The Ramones)


21. Ian Curtis (Joy Division)


20. Karen O (Yeah Yeah Yeahs)


19. Damon Albarn (Blur / Gorillaz)


18. Jack White (The White Stripes / The Dead Weather / The Raconteurs)


17. Lux Interior (The Cramps)


16. Bobby Gillespie (Primal Scream)


15. Mark Bolan (T. Rex)


14. Joe Strummer (The Clash)


13. Jarvis Cocker (Pulp)


12. Mark E Smith (The Fall)


11. Jim Morrison (The Doors)


10. Kurt Cobain (Nirvana)


9. Shaun Ryder (Happy Mondays)


8. Patti Smith


7. Liam Gallagher (Oasis / Beady Eye)


6. Freddie Mercury (Queen)


5. Morrissey (The Smiths)


4. Debbie Harry (Blondie)


3. John Lydon (The Sex Pistols / Public Image Ltd.)


2. Jimi Hendrix (The Jimi Hendrix Experience)


1. Iggy Pop (The Stooges)
Peržiūrėjus "NME" sudarytą sąrašą, žinoma, keista nematyti John'o Lennon'o, Bruce'o Springsteen'o, Bono, Eddie Vedder'io ir kai kurių kitų muzikos legendų, tačiau ir šis 50-ukas taip pat suteikia peno apmąstymams. Jūsų nuomonių laukiame komentarų skiltyje.
Susijusi informacija


  • Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
  • Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
  • Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.


Šaltinis: Rolling Stone   Peržiūrėta kartų: 4927   Data: 2011-03-10
Esamas tekstas

Bruce'as Springsteen'as. [metacafe.com nuotr.]Neseniai žurnalas „Rolling Stone“ savo skaitytojų paprašė išrinkti geriausių visų laikų koverių dešimtuką, kurį pristatėme kiek anksčiau. Kartu skaitytojų buvo paklausta ir kokia grupė, jų manymu, geriausiai savo muziką pristato gyvai. Siūlome susipažinti ir su geriausiai gyvai grojančių grupių dešimtuku, kuris sudarytas pagal „Rolling Stone“ skaitytojų balsus.

Šių rinkimu laimėtoju, be didesnio pasipriešinimo, tapo Bruce‘as Springsteen‘as ir jo grupė „The E Street Band“. 1972-aisiais metais, kai Springsteen‘as pradėjo rengti pasirodymus su „E Street Band“, tai buvo keturių žmonių kolektyvas: saksofonu grojo Clarence‘as Clemons‘as, vargonais - Danny Federici, būgnais - Vini "Mad Dog" Lopez‘as, bosine gitara - Garry Tallent‘as. Per paskutines bendras grupės gastroles 2009-aisiais metais projektą kartu su Springsteen‘u sudarė jau 11 žmonių ir, nors skambesys tapo kur kas sudėtingesnis, grupė neprarado nė lašo tos aistros bei jėgos, kuria pasižymėjo veiklos pradžioje. Scenoje jie kartu negrojo maždaug metus su puse, tačiau sklando gandai, kad jau derinamos 2012-ųjų metų koncertinių gastrolių detalės.
2. The Rolling Stones

1962-aisiais metais, kai „The Rolling Stones“ pradėjo savo veiklą, rokenrolui tebuvo dešimt metų, o grupės geriausiu atveju gyvuodavo tris ar keturis metus. Praėjus penkiems dešimtmečiams „The Rolling Stones“ vis dar sausakimšai užpildo didžiausius stadionus, nors kolektyvo nariai netrukus švęs savo 70-uosius gimtadienius. Per visus tuos metus jie ištobulino savo koncertų rengimo meną – 1969-aisiais metais jie įrodė, kad rokas gali skambėti ir krepšinio arenose, o legendiniai 1972 m. ir 1975 m. gastrolės įsirašė į roko istoriją, kaip vieni geriausių visų laikų turų. Kelyje jie nebuvo jau ketverius metus, tačiau, ko gero, nieko nenustebintų, jei 2112 m. – 50-ųjų metinių proga – jie vėl siaustų pilnuose stadionuose.
3. The Who

Kai „The Who“ pirmą kartą atvyko į Ameriką 1967-aisiais metais, jų pasirodymas buvo įterptas kažkur tarp „The Blue Magoos“ ir pagrindinių koncerto žvaigždžių „Herman's Hermits“. Juos stebėjusių paauglių grupelė nežinojo, kaip elgtis, kai ant scenos Pete‘as Townshend‘as daužė savo gitarą, Keith‘as Moon‘as siaubė būgnus, o Roger‘is Daltrey šaukė norintis mirti greičiau nei jį pasiglemš senatvė. Kai 1969-aisiais metais jie sugrįžo pristatyti garsiojo savo koncepcinio disko „Tommy“, „The Who“ tapo roko dievais ir savo albumą nuo pradžios iki pabaigos grojo didžiausiuose operos rūmuose, glostomi kritikų pagyrų. 1978-aisiais metais Keith‘ą Moon‘ą ištikusi mirtis stipriai paveikė grupę, nemažą smūgį sudavė ir 2002-ųjų metų John‘o Entwistle‘o netektis, tačiau net ir pusei grupės pasitraukus iš šio pasaulio jie vis dar sugeba sukurti puikų šou.4. Pink Floyd

Atsikūrimai paprastai būna blyškūs ir graudūs praeities šešėliai, tačiau, kai klasikinė „Pink Floyd“ sudėtis po 24-erių metų pertraukos vėl kartu pasirodė „Live 8“ renginio scenoje, tai buvo tikras stebuklas. Metų metus R. Waters‘as ir likę grupės nariai koncertuodavo atskirai, o spaudoje neretai vienas kitam įkasdavo, tačiau atlikdami tas keturias dainas jie vėl buvo kolektyvas, kuris 8-ajame dešimtmetyje į stadionus pritraukdavo įspūdingas 70 000 žmonių minias. Tais laikais futbolo stadionus jie paversdavo išgalvotomis šalimis, kuomet virš galvos skraidydavo lėktuvai arba pačių narių sukurtos milžiniškos kiaulės. 1980-aisiais metais jie viską kilstelėjo į naują lygį, kai tiesiog scenoje pastatė sieną. Dideliam liūdesiui, po 2008-ųjų metų Richard‘o Wright‘o mirties, pilnas kolektyvo atsikūrimas nebeįmanomas, nors santykiai tarp David‘o Gilmour‘o ir Roger‘io Waters‘o kiek pašiltėjo ir kelių pasirodymų turas atrodo visai įsivaizduojamas. Tai, žinoma, būtų labai, labai netikėta.
5. Led Zeppelin

Skirtingai nei „The Who“ ir daugybė kitų roko grupių, „Led Zeppelin“ žinojo, kada atėjo jų laikas sustoti. 12 metų jie keliavo po pasaulį ir pristatinėjo savo hard rock muziką pačiu įspūdingiausiu būdu, taip telkdami milžiniškas gerbėjų armijas. Tuomet 1980-aisiais metais mirė būgnininkas John‘as Bonham‘as ir viskas apsivertė. Nei koncertų organizatorių, nei milijonų gerbėjų, nei dviejų likusių kolegų prašomas kolektyvo lyderis Robert‘as Plant‘as nesutiko į sceną vėl sugrąžinti gyvo „Led Zeppelin“ skambesio ir jų reputacija liko nepaliesta. 2007-aisiais metais jis sutiko surengti vienkartinį pasirodymą Londone, kur paaiškėjo, jog su amžiumi jie netapo nė kiek prastesni. Visgi, net ir milžiniško pasisekimo sulaukęs pasirodymas neištirpdė Plant‘o užsispyrimo ir jis atkakliai tvirtina, jog kartu su juo į sceną grupė nebeužlips. Gerbėjams belieka tikėtis – galbūt, kada nors...
6. U2

„U2“ virsmas puikia gyvai grojančia grupe vyko lėtai. Klausant ankstyvųjų 8-ojo dešimtmečio jų pasirodymų (dainų „Street Mission“ ar „Cartoon World“) sunku ir patikėti, kad jie galėjo taip skambėti. Devintajame dešimtmetyje jie ėmė drebinti klubus, kol galiausiai tapo tikra roko scenos jėga. 1983-iųjų albumą „War“ jie pristatinėjo didesnėse teatro scenose, kurioms jau buvo pasirengę, o galiausiai perėjo prie arenų ir stadionų. Šią vasarą į Ameriką jie sugrįš su galinga „360“ programa. Nors jų pardavimai nebėra tokie, kokie buvo anksčiau, šiuo metu niekas neparduoda daugiau bilietų nei jie, o ir sukuriamo šou lygiu jie beveik neprilygstami.
7. Queen

Projektas „Live Aid“ turėjo vieną įspūdingiausių atlikėjų sudėčių per visą istoriją: „The Who“, „Led Zeppelin“, „U2“, Bob‘as Dylan‘as, David‘as Bowie, Neil‘as Young‘as ir daugybė kitų. Vis dėlto, didžiausia šou pažiba tapo „Queen“ pasirodymas. Tuo metu jie neabejotinai buvo vienu geriausiai gyvai koncertuojančių kolektyvų visoje planetoje. Kai punk ir new wave stiliaus grupės savo pasirodymus siekė kuo labiau supaprastinti, „Queen“ rūpinosi, kad kiekviena detalė dvelktų prašmatnumu. Viso to variklis, žinoma, buvo vokalistas Freddie Mercury, prožektorių šviesoje žibėjęs ryškiau nei bet kuris kitas praeities ar šių dainų atlikėjas. Po jo mirties „Queen“ nariai Brian‘as May‘us ir Roger‘is Taylor‘as veiklą tęsė su Paul‘u Rodgers‘u ir kitais scenos lyderiais, tačiau jie, ko gero, pirmieji pripažintų, jog atgaivinti originalo magiją yra visiškai neįmanoma.
8. Pearl Jam

Stebėdamas „Pearl Jam“ koncertą niekada negali žinoti, kokio pobūdžio šou tavęs laukia. Kartais jie pradžiugina tokiais ankstyvaisiais hitais kaip „Jeremy“, „Black“ ar „Alive“, o kitą vakarą jau gali pasinerti į albumų „Yield“, „Riot Act“ ir „No Code“ dainų gilumas. Tačiau nepaisant to, ką groja, „Pearl Jam“ kiekviename pasirodyme demonstruoja Springsteen‘ą primenančią aistros dozę ir pagarbą savo gerbėjams. Tam, kad kiekvienas pasirodymas būtų išskirtinis, jie dažnai nesilaiko numatyto plano, todėl neretai jų bisai trunka valandą ar dar ilgiau. Būtent tai, ko gero, yra pagrindinė priežastis, pripildanti didžiausias koncertines sales, kai radijo stotys bei masinė žiniasklaida grupės kūrinius tiesiog ignoruoja.
9. The Grateful Dead

Ką dar galima pasakyti apie „The Grateful Dead“? Per 30 metų trukusią odisėją jie subūrė roko istorijoje neregėtą gerbėjų armiją ir praktiškai sukūrė naują muzikos žanrą. Kai didžioji jų eros grupių dalis rengdavo surepetuotus pasirodymus su griežtu dainų sąrašu, „The Grateful Dead“ džiugino didingais koncertais, kurie kasnakt būdavo visiškai skirtingi. Laimei, beveik visi jų koncertai vienokiu ar kitokiu būdu buvo įamžinti, todėl iki šiol netyla diskusijos apie tai, kada jų karjera buvo aukščiausiame taške. Gal 1972 m. Europoje, besibaigiant neįtikėtinojo Pigpen‘o erai? O gal gastrolėse po Ameriką 1978 m. rudenį? Kai kurie tikina, kad nuosmukis prasidėjo dar 1968-aisiais metais, kiti tinkamai neįvertintų stebuklų mato ir devintojo dešimtmečio pradžioje. Nepaisant to, išlikę grupės nariai iki šių dienų, net besikeičiant sudėtims, groja legendinius kūrinius ir sutraukia daugybę savo muzikos mėgėjų visoje Amerikoje.
10. Kiss

„Kiss“ tiksliai žino tai, ko nori jų auditorija: sprogimų, ugnies kamuolių, trankių gitarų ir daugybės hitų. Būtent todėl „Kiss“ koncertai 1975-aisiais metais ne itin skiriasi nuo to, ką scenoje mato šių dienų roko mėgėjai. Padėties nekeičia ir tai, kad pasikeitė net du originalios sudėties nariai. Dar 2000 m. grupė pareiškė atsisveikinanti, tačiau visi žinojo, jog tai – paistalai. Po trejų metų jie vėl sugrįžo į sceną ir vis dar koncertuoja. Gerbėjai pagrįstai piktinasi dėl to, jog grupėje nemato Ace‘o Frehley ir Peter‘io Criss‘o, tačiau tai vis tiek nesustabdo jų perkant bilietus į „Kiss“ koncertus.


Jei "Rolling Stone" pažvelgė į geriausiai koncertavusias / koncertuojančias visų laikų roko grupes, tai kitas muzikos žurnalas "NME" nutarė išrinkti tokių šou pagrindu dažniausiai tampančius grupių lyderius (angl. frontman / frontwoman). Redaktorių sudarytame sąraše - 50 žymių praeities ir šių laikų muzikantų, su kuriais kviečiame susipažinti.

50. Richard Hell (The Heartbreakers)


49. Josh Homme (Queens Of The Stone Age)


48. Suggs (Madness)


47. Ray Davies (The Kinks)


46. Johnny Thunders (The New York Dolls / The Heartbreakers)


45. Ian Dury


44. Kim Deal (The Breeders / Pixies)


43. Adam Ant


42. Lemmy (Mötorhead)


41. Captain Beefheart


40. Roger Daltrey (The Who)


39. Siouxsie Sioux (Siouxsie and the Banshees)


38. Lou Reed (The Velvet Underground)


37. David Byrne (Talking Heads)


36. Stevie Nicks (Fleetwood Mac)


35. Frank Black (Pixies)


34. Courtney Love (Hole)


33. Thom Yorke (Radiohead)


32. Paul Weller (The Jam)


31. Michael Stipe (R.E.M.)


30. Ian Brown (Stone Roses)


29. Robert Plant (Led Zeppelin)


28. Chuck D (Public Enemy)


27. Tom Petty (Tom Petty And The Heartbreakers)


26. Bon Scott (AC/DC)


25. Brett Anderson (Suede)


24. Matt Bellamy (Muse)


23. Nick Cave (The Bad Seeds / Grinderman)


22. Joey Ramone (The Ramones)


21. Ian Curtis (Joy Division)


20. Karen O (Yeah Yeah Yeahs)


19. Damon Albarn (Blur / Gorillaz)


18. Jack White (The White Stripes / The Dead Weather / The Raconteurs)


17. Lux Interior (The Cramps)


16. Bobby Gillespie (Primal Scream)


15. Mark Bolan (T. Rex)


14. Joe Strummer (The Clash)


13. Jarvis Cocker (Pulp)


12. Mark E Smith (The Fall)


11. Jim Morrison (The Doors)


10. Kurt Cobain (Nirvana)


9. Shaun Ryder (Happy Mondays)


8. Patti Smith


7. Liam Gallagher (Oasis / Beady Eye)


6. Freddie Mercury (Queen)


5. Morrissey (The Smiths)


4. Debbie Harry (Blondie)


3. John Lydon (The Sex Pistols / Public Image Ltd.)


2. Jimi Hendrix (The Jimi Hendrix Experience)


1. Iggy Pop (The Stooges)Peržiūrėjus "NME" sudarytą sąrašą, žinoma, keista nematyti John'o Lennon'o, Bruce'o Springsteen'o, Bono, Eddie Vedder'io ir kai kurių kitų muzikos legendų, tačiau ir šis 50-ukas taip pat suteikia peno apmąstymams. Jūsų nuomonių laukiame komentarų skiltyje.

Siūlomas pataisytas variantas

Pastabos

 

Komentarai (21)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
Very_crazy_enough
2012 m. balandžio 24 d. 23:24:57
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

P.S.

kartais ją matau seriale "Little Britain" :]]]]

8. Patti Smith


____________________
If you understood everything I said, you'd be me (Miles Davis)
Atsakyti
kalipse
2012 m. balandžio 24 d. 23:18:15
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Fredis 6 vietoi???? APSURDAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Atsakyti
Very_crazy_enough
2012 m. balandžio 24 d. 23:00:13
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

aš augau be kompiuterio, be muzikos per televizorių, tai geriausi live albumai (klausomi iš kasečių ir sydy) buvo tokieštai:

Janis Joplin Cover (In Concert:Janis Joplin) Genesis Cover (Seconds Out:Genesis)   Ramones Cover (It's Alive:Ramones)   Queen Cover (Live Killers:Queen)   U2 Cover (Under a Blood Red Sky [Deluxe Edition]:U2)     Deep Purple Cover (Made in Japan [The Remastered Edition]:Deep Purple)   Yes Cover (Yessongs [Video]:Yes) Cover (Yessongs:Yes) Yes Cover (Yesshows:Yes) Talking Heads Cover (Stop Making Sense [Video Special Edition]:Talking Heads) George Winston Cover (Seasons in Concert:George Winston) The Doors Cover (American Nights: In Concert:The Doors)       kurių audiokasetes klausiau iki pamėlynavimo (audiokasečių)ačiū keliems klasiokams už rūpestį

____________________
If you understood everything I said, you'd be me (Miles Davis)
Atsakyti
paranoja
2011 m. kovo 13 d. 19:59:50
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
@kaktusas2598 - Aš ir nesakiau, kad ne gigantas, tik džiausgiaus ir pabrėžiau, kad jis pačiam pačiam viršuj

____________________
The trouble with life is that there’s no background music
Atsakyti
kaktusas2598
2011 m. kovo 13 d. 19:39:12
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
@paranoja : o tai ką Springsteen'as ne muzikos gigantas pagal tave palyginus su kitais top 10 nariais? Dar ir koks jis gigantas yra muzikoje,patikėk. Tikrai pagal svarbumą muzikoje jis nė vienam sąrašo dalyviui nenusileidžia.

____________________
Didelę gyvenimo dalį praleidžiame darydami klaidas, didelę - nieko nedarydami, o visą gyvenimą - darydami ne tai, ką reikia. -Seneka-
Atsakyti
Manatasas
2011 m. kovo 13 d. 18:23:00
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
jimi hendrix turi buti nr1

Atsakyti
paranoja
2011 m. kovo 13 d. 15:54:01
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
Visom keturiom už dešimtuką. Taip maloniai nuteikė, kai pamačiau Springsteen'ą tokių muzikos gigantų sąrašo viršuj

____________________
The trouble with life is that there’s no background music
Atsakyti
V3rtig0
2011 m. kovo 13 d. 09:06:18
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
50-ukas, mano nuomone, sudėtas neprofesionaliai. Na, o 10-ukui pretenzijų nėra.

____________________
bacon
Atsakyti
RHCP1
2011 m. kovo 11 d. 13:18:21
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
50-tukas tai tikras šūdas. Įdeda Muse lyderį, kuris dar tik pradeda tapimą tikra roko žvaigžde, o vat pvz. Anthony Kiedį ar Metallicos lyderį pamiršta. Sunervino baisiai

Atsakyti
Bee-Myself
2011 m. kovo 11 d. 12:03:27
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
Springsteen... Jo.. Tas vyrukas nuostabus.

Atsakyti
sonia-amy
2011 m. kovo 11 d. 11:55:12
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
10 tikrai puikus, nera prie ko prikipti...O del 50-uko dziaugiuosi, kad Debbie Harry pateko, mano nuomone ji to verta ...

Atsakyti
Miglaja
2011 m. kovo 11 d. 11:50:06
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
10tukas tikrai neeilinis su legendomis, kurios bus dar ilgai zinomos ir nepamirstos. bet tikrai Axl Rose ir Gavin Rossdale galejo but tope

____________________
\"The best is yet to come..\"
Atsakyti
Enough
2011 m. kovo 11 d. 11:08:21
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
O kur Ashcroft'as ?????

Atsakyti
jon-ddt
2011 m. kovo 11 d. 11:00:33
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
top 10 tikrai ispudingas,,,taciau tas 50tukas tikrai sh vertas sakyciau...matosi kad NME sudare

____________________
http://www.last.fm/user/jonas-PJ
Atsakyti
Lycanthropy
2011 m. kovo 10 d. 23:49:27
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
Queen aukščiau dėčiau. Žinoma čia tik mano subjektyvi nuomone,nes šiaip dešimtukas nuostabus

Atsakyti
kaktusas2598
2011 m. kovo 10 d. 23:02:38
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
Tas pirmas top 10 tai nerealus - galima sakyti jame vien Dievai, pro kiekvieną tą pavadinimą vis praeidamas savaip apsidžiaugiau, na tiesiog šedevrinės grupės ten, aišku ir norėtųsi kiekvieną iš jų aukščiau dėti Bet Briusas tikrai to vertas - jo pasirodymai labai galingi

____________________
Didelę gyvenimo dalį praleidžiame darydami klaidas, didelę - nieko nedarydami, o visą gyvenimą - darydami ne tai, ką reikia. -Seneka-
Atsakyti
mygnr
2011 m. kovo 10 d. 22:56:05
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
Geresnių už 1991-1993 metų Guns N' Roses iki šiol dar nebuvo. Čia apie Live performance kalbu... (Ir apie pačią muziką )

Pink Floyd sakyčiau šiek tiek per žemai, na bet čia tik mano nuomonė

____________________
Welcome To The Jungle !!!
Atsakyti
LoseControl
2011 m. kovo 10 d. 22:12:20
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
Kad Plant'as žemiau už Kobainą ir Muse lyderį yra šlykštu. Smagu už PJ, nors Led Zeppai turėtų būti aukščiau.

Atsakyti
Stripped
2011 m. kovo 10 d. 19:03:59
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
Vietos turėjo atsirasti tokioms grupėms kaip Depeche Mode ar Rush.U2 tikrai nelenkia grupės DM savo koncertais.

____________________
O ką padarėme mes, kad po pasaulį nekeliautų mirtinos bakterijos? (p.s. PSO - man ne motina ir ne šventa karvė)
Atsakyti
Tremor_Christ
2011 m. kovo 10 d. 18:48:45
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
Springsteenas ir Pearl Jamai, cool: )) mačiau abu gyvai... po du kart: )

____________________
Born in a taxi cab i'm never coming home
Atsakyti
mattass
2011 m. kovo 10 d. 18:44:23
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
pirmas deštukas geras, bet Guns N' Roses ten turėjo laisvai tilpti

Atsakyti
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Susijusios naujienos

Naujų albumų radaras: ką muzikos pasaulis pasiūlys birželio mėnesį
4
0

Muzikos pasaulis kas savaitę pateikia visą eilę naujų albumų, muzikos rinkinių bei kitokių įrašų, kuriuos susekti muzikos mėgėjui gali tapti tikru iššūkiu. Svetainė „Music.lt" pateikia jums naujai išleidžiamų albumų apžvalgą, kurioje pristatomi svarbi...
FESTIVALIO APŽVALGA | Latvijoje jubiliejinį 10-ąjį kartą pozityvą skleidė muzikos festivalis „Positivus“ (+ FOTO GALERIJA)
2
0

Liepos 15-17 d. pas mūsų braliukus-latvius, Salacgryvos mieste, nutolusiame nuo Rygos apie 100 km, prie pajūrio, įvyko jau dešimtasis-jubiliejinis, didžiausias muzikos festivalis Baltijos šalyse – „Positivus“. Itin lauktas, daug žadėtas – ne vien d...
Penktadienį prasideda jubiliejinis 10-asis muzikos festivalis „Positivus“
2
0

Liepos 15-17 d. įvyks jubiliejinis 10-asis muzikos festivalis „Positivus“. Festivalis tituluojamas didžiausiu tokiu renginiu Baltijos šalyse. Kasmet Latvijoje, Salacgrivos mieste rengiamas festivalis sutraukia per 20 tūkst. lankytojų, tarp jų nemažai atvy...
Iggy Pop pasidalino naujuoju vaizdo klipu – „American Valhalla“
0
0

Iggy Pop šiais metais išleido studijinį albumą „Post Pop Depression“, kurį įrašė kartu su Josh Homme. Roko legenda pristatė singlo „Amercian Valhalla“ vaizdo klipą. Jį režisavo „Nowness“ studijos režisierius Jamie-James Medina. Naujausiame vaizdo klipe...

Copyright 2001-2020 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.

Šiuo metu vertiname


Natalija Bunkė Natalija Bunkė
4,5

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

  Daugiau

Pokalbių dėžutė

14:39 - Silentist
Sexy mf shake-it-at-ass-shake-it-at-as s
13:56 - einaras13
Nu baik svaigt, DeLaLiutishkuz. Nėra jokio preteksto, absoliučiai jokių taisyklių pažeidimų.
13:08 - Silentist
You sexy mo-ther-fu-cker
09:51 - Sahja
Kita vertus po 30 metu,jei butu tokia galimybe,gal visai kitaip vertintumei,tas dainas,kurios dabar tau nepatinka,ir tada galima butu pakeisti bala
09:47 - Sahja
Kaip nori taip vertini,nes kitaip demokratija pradingsta,vaziuok i S.Korea
09:12 - DeLaLiutishkuz
labai gaila, kad negalima vertinti nariu.
08:59 - DeLaLiutishkuz
nauja byla darysim
08:59 - DeLaLiutishkuz
rasom peticija uz sahjos pasalinima, laisviau jaustusi music.lt nariai gal?
06:44 - Sahja
Tai kad kartais klausais daina ir nueini,paskui ateini ir vertini, iš atminties ,o būna jau praėjusios kelios valandos,ar net diena.Ar kitus albumus esi prisiklausęs CD,DVD.
22:24 - Silentist
Mokinukės 5/10, Sepultura 8/10, Miles Davis 9/10, Vaidas Bau 7/10, David Lanz 10/10, Sahjos kūryba 2/10, Einaro Last fm puslapis 3/10
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 0
  Neregistruotų vartotojų: 317
  Iš viso užsiregistravę: 72767
  Naujausias narys: Daivmaro
  Šiandien apsilankė: 5453
Reklamos nekenčia: 8


My status  Music.lt Skype
Muzika per facebook  Music.lt Facebook