Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

Susipažinkite: Aido Puklevičiaus gyvenimo muzika

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Aidas Puklevičius. [Nuotr. autorius: Raimondas Adžgauskas.]

Aidas Puklevičius. [Nuotr. autorius: Raimondas Adžgauskas.]

„Tavo gyvenimo muzika“ – nauja Music.lt rubrika, kurioje žmonės, kurių paprastai interviu klausiama visai kitokių klausimų, atsakinės į 10 klausimų apie muziką. Aktoriai, stilistai, dizaineriai, rašytojai, freelancer‘iai – šioje rubrikoje turės progą pasireikšti visi, kurių pagrindinė profesija nėra tiesiogiai susijusi su muzika.

Rubrikoje „Tavo gyvenimo muzika“ – dar vienas visų galų meistras. Į klausimus sutikęs atsakyti Aidas Puklevičius – neįtikėtinai spalvinga asmenybė, kurios tikrai neišeitų priskirti kažkokiai vienai profesijai. Aidas vieniems pažįstamas kaip lietuviškojo „Playboy“ ir FHM redaktorius, kitiems – kaip scenaristas, rašytojas, protmūšių dalyvis ir vedėjas. Dar kitiems jis žinomas ne kaip žodžio kišenėje neieškantis plunksnos meistras, tačiau kaip buvęs Užsienio reikalų ministerijos darbuotojas ir teisės specialistas. Tiek daug sugebėjimų, tiek daug dalykų, kuriuos jis išmano. Veikiausiai nieko keisto, jog prie visų šių temų, apie kurias Aidas noriai kalba bei pasakoja galima priskirti ir muziką. Susipažinkite.

1. Kaip galėtumėte apibūdinti savo muzikinį stilių?

Mano muzikinis stilius yra niekoks, kadangi aš pats nelabai groju. Lankiau kažkada, žinoma, muzikos mokyklą, kelis metus prakamavau fortepijoną, tačiau dabar galėčiau nebent viena ranka porą melodijų atbarškinti. Vėliau dainavau chore, tai stilių dažniau apibėždavo choro repertuaras nei mano pomėgiai. Vis dėlto, dabar intensyviai mokausi Don Basilio arijos „La Calunnia“ iš Giaccomo Rossini operos „Sevilijos kirpėjas“, kadangi esu prisižadėjęs sau ją atlikti vieno netrukus nusimatančio renginio after party, kai visi jau bus pakankamai prisitašę ir nelabai reaguos į mano falšus.

O jeigu apie muziką, kurią klausau, prieš kokį dešimt metų būčiau atsakęs labai aiškiai – metalas. Dabar be metalo daug klausau ir šiaip roko, džiazo, kino filmų muzikos, klasikos, world music ir bele ko. Dominuoja, aišku, progresyvas, tiek metalinis, tiek roko, tačiau mano ausinėse galima rasti visko – nuo black metal iki djent ir mathrock. Praėjus jaunatviškam maksimalizmui, nesiliauju tvirtinti, nėra blogų žanrų, yra blogi atlikėjai. Nors, ne, pala, rusiškų zekiškų šansonų ir bet kurios tautos dainuojančių triusikų visi atlikėjai blogi. Bet tai išimtis patvirtinanti taisyklę.

2. Kokį vaidmenį muzika vaidina jūsų gyvenime?

Pati savaime ji nėra nei nulėmusi kokių nors mano apsisprendimų, nei įtakojusi pasaulėžiūrą, nei skandinusi ar gelbėjusi. Ir jos aš negalėčiau atskirti nuo literatūros, kino, dailės, architektūros ar kitų žmogaus genijos išraiškos būdų. Visi jie vienodai įtaigūs ir reikalingi, kad pajustum krūtine į gerklė lipantį smaugiantį kamuolį, kad būdamas pats vienas nejučia apsiverktum iš džiaugsmo, jog žmogui duota tokia dovana kurti, o mums ta kūryba gėrėtis. Gal muzika yra tiesiog greitesnė, ji apeliuoja į emocijas aplenkdama intelektinius aplinkelius, todėl ritmingai mosuoti galva ar ilgesingai užsimerkti visam pusvalandžiui klausantis jos yra lengviau, nei skaitant knygą, žiūrint filmą ar sustingus prie paveikslo. Bet kokiu atveju, jeigu yra per daug liūdna ar per daug nuobodu, visuomet galima gydytis arba rodos iki skausmo pažįstamu albumu arba ieškoti džiuginančios naujienos.

3. Kokį albumą ar dainą galėtumėte pavadinti savo gyvenimo garso takeliu?

Jeigu galima pasirinkti tris? Tada pirmoji būtų Blind Guardian „And Then There Was Silence“, kadangi norisi manyti, kad tavo gyvenimas gali tapti tokiu pačiu pagal „Iliadą“ sukurtu epu. Apie tai, kas yra svarbiausia, pasakytų Dream Theater su „Learning to Live“, Bet, at the end of day, labiau tikėtina, kad ilgesingai atsidusi pagal Pink Floyd „High Hopes“.







4. Koks yra jūsų naujausias muzikinis atradimas? (grupė, atlikėjas, daina, albumas, vaizdo klipas)

Tai gal nėra pats naujausias, bet tiesiog toks, po kurio aš ilgai keikiau save, kaip anksčiau nežinojau šios komandos. Tai norvegų progrokeriai Gazpacho, o jų „Black Lily“ iš albumo „March of Ghosts“ yra toks grynas ir išjaustas ilgesys, kad neįsivaizduoju, kaip jis gali nesuvirpinti ausų, smegenų ir širdies.



5. Maloniausias, kokiu nors būdu su muzika susijęs atsiminimas?

Gal būdingas kiekvienam misionieriui – atversti į tiesos ir šviesos kelią netikėlį. Kone visas savo gyvenimo moteris lengviau atversdavau į metalą, nei į futbolą. O geriausią savo gyvenimo draugę (tiesa, jos į futbolą konvertuoti nereikėjo, pati dėl jo išprotėjusi) taip pasodinau ant Nightwish adatos, kad ji ilgą laiką negalėjo atsigauti, kai kolektyvas išpirdolino lauk Tarją, ir tik neseniai, kelis kart pasiklausiusi to, ką jie dabar daro su Floor Jansen, ėmė atgauti sielos pusiausvyrą.

6. Muzikinis guilty pleasure? T.y. daina, atlikėjas ar albumas, kurį daugelis smerkia ir kritikuoja, o jums, vis dėlto, patinka?

Mano brolis, su kuriuo skoniai sutampa kone identiškai, niekaip negali suprasti, kodėl aš kartais klausausi vadinamojo hollywood metal, tokio pompastiško, operinio power metal požanrio. Taip, kaltas, klausausi, ir tai man netgi patinka, kodėl? Negalėčiau paaiškinti. Gal geriau pasiklausyti Rhapsody of Fire „Emerald Sword“?



7. Toliausia, kiek yra tekę nukeliauti dėl grupės ar atlikėjo?

Paskui Dream Theater iš visko teko sukarti 4728 km (paskutinieji trys iš šitų – važiuojant į Siemens areną Vilniuje, o kiti – lėktuvu į Londoną ir Paryžių, automobiliu į Bydgoščių). Tai mano pati pati mėgstamiausia grupė, ir kiekvienas koncertas buvo su vis kitokiu set listu. Beje, Vilniaus koncertas buvo geriausias, ko gero, bent jau todėl, kad ilgiausias – more music for a buck. Ir vertas kiekvieno cento. Ką ten vertas, tai buvo ir liks geriausia investicija į save.

8. Ar galite įvardinti grupę ar atlikėją, kurį, turėdamas galimybes, sutiktumėte sekioti aplink pasaulį viso turo metu?

Tuos pačius Dream Theater, kadangi iki pat paskutiniojo turo jie niekuomet negrodavo to paties set listo du kartus, vadinasi, tikėtina, kad vilkdamasis paskui juos per visą pasaulį išgirsi ir tai, ką iki šiol taip ir neregėjai atliekant gyvai. A, tiesa, dar niekad nesu buvęs Iron Maiden koncerte, tai jeigu būtų variantas ją pasekti per pasaulį iki pirmo gigo, o po to keliauti namo, irgi būtų neblogai.

9. Kokiose situacijose labiausiai atkreipiate dėmesį į muziką?

Tai gal ne situacija, tai gal labiau laisvalaikio praleidimo būdas, tačiau muzika yra integrali kinomeno dalis. Konano duologija tikrai nėra šedevras, tačiau ji virsta kino palikimo perlu vien dėl Basilio Poledouriso garso takelio, Howardas Shore ir Hansas Zimmeris apskritai suteikia filmams, kuriems kūrė muziką , savitą, garsinį ID, pagalvojus apie serialus „Borgias“ ar „Game of Thrones“ iškart galvoje ima skambėti jų muzikinės temos.

10. Jeigu reiktų pasirinkti dainą, kuri gros per jūsų laidotuves, kokią pasirinktumėte?

Aš ne tik dainą, aš visą playlistą esu susidaręs. Ir tokį ilgą, kad visi gedintys svečiai neapsikentę išsivažinės nesulaukę mano pelenų pabarstymo virš dobilų ir obelų. Bus ten ir Opeth, bus Anorexia Nervosa, tie patys aukščiau paminėtieji Howard Shore ir Hans Zimmer, bus ir Ennio Morricone su „Rabbia e Tarrantella“, bus Pain of Salvation, Shaolin Death Squad, Animals as Leaders, Leprous, Sieges Even, Nightwish, Amorphis, Barren Earth, žodžiu, kaip sako Egidijus Dragūnas, bus daug garso ir šviesos. O kai neapsikentę svečiai paliks mano urną vienatvėje, tikiuosi, gros Dream Theater „Spirit Carries On“. Nes virnintelis būdas amžinai išlikti gyvam, tai tikėtis, kad jos besiklausantys draugai visuomet prisimin>s ir tave.

Move on, be brave Don't weep at my grave Because I'm no longer here But please never let Your memories of me disappear...



Parengė Patricija Tilvikaitė



RUBRIKA: Žymių Lietuvos žmonių gyvenimo muzika




Susijusi informacija


  • Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
  • Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
  • Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.

Gairės


 muzika

Šaltinis: Music.lt   Peržiūrėta kartų: 3238   Data: 2014-08-31
Esamas tekstas

Aidas Puklevičius. [Nuotr. autorius: Raimondas Adžgauskas.]„Tavo gyvenimo muzika“ – nauja Music.lt rubrika, kurioje žmonės, kurių paprastai interviu klausiama visai kitokių klausimų, atsakinės į 10 klausimų apie muziką. Aktoriai, stilistai, dizaineriai, rašytojai, freelancer‘iai – šioje rubrikoje turės progą pasireikšti visi, kurių pagrindinė profesija nėra tiesiogiai susijusi su muzika.

Rubrikoje „Tavo gyvenimo muzika“ – dar vienas visų galų meistras. Į klausimus sutikęs atsakyti Aidas Puklevičius – neįtikėtinai spalvinga asmenybė, kurios tikrai neišeitų priskirti kažkokiai vienai profesijai. Aidas vieniems pažįstamas kaip lietuviškojo „Playboy“ ir FHM redaktorius, kitiems – kaip scenaristas, rašytojas, protmūšių dalyvis ir vedėjas. Dar kitiems jis žinomas ne kaip žodžio kišenėje neieškantis plunksnos meistras, tačiau kaip buvęs Užsienio reikalų ministerijos darbuotojas ir teisės specialistas. Tiek daug sugebėjimų, tiek daug dalykų, kuriuos jis išmano. Veikiausiai nieko keisto, jog prie visų šių temų, apie kurias Aidas noriai kalba bei pasakoja galima priskirti ir muziką. Susipažinkite.

1. Kaip galėtumėte apibūdinti savo muzikinį stilių?

Mano muzikinis stilius yra niekoks, kadangi aš pats nelabai groju. Lankiau kažkada, žinoma, muzikos mokyklą, kelis metus prakamavau fortepijoną, tačiau dabar galėčiau nebent viena ranka porą melodijų atbarškinti. Vėliau dainavau chore, tai stilių dažniau apibėždavo choro repertuaras nei mano pomėgiai. Vis dėlto, dabar intensyviai mokausi Don Basilio arijos „La Calunnia“ iš Giaccomo Rossini operos „Sevilijos kirpėjas“, kadangi esu prisižadėjęs sau ją atlikti vieno netrukus nusimatančio renginio after party, kai visi jau bus pakankamai prisitašę ir nelabai reaguos į mano falšus.

O jeigu apie muziką, kurią klausau, prieš kokį dešimt metų būčiau atsakęs labai aiškiai – metalas. Dabar be metalo daug klausau ir šiaip roko, džiazo, kino filmų muzikos, klasikos, world music ir bele ko. Dominuoja, aišku, progresyvas, tiek metalinis, tiek roko, tačiau mano ausinėse galima rasti visko – nuo black metal iki djent ir mathrock. Praėjus jaunatviškam maksimalizmui, nesiliauju tvirtinti, nėra blogų žanrų, yra blogi atlikėjai. Nors, ne, pala, rusiškų zekiškų šansonų ir bet kurios tautos dainuojančių triusikų visi atlikėjai blogi. Bet tai išimtis patvirtinanti taisyklę.

2. Kokį vaidmenį muzika vaidina jūsų gyvenime?

Pati savaime ji nėra nei nulėmusi kokių nors mano apsisprendimų, nei įtakojusi pasaulėžiūrą, nei skandinusi ar gelbėjusi. Ir jos aš negalėčiau atskirti nuo literatūros, kino, dailės, architektūros ar kitų žmogaus genijos išraiškos būdų. Visi jie vienodai įtaigūs ir reikalingi, kad pajustum krūtine į gerklė lipantį smaugiantį kamuolį, kad būdamas pats vienas nejučia apsiverktum iš džiaugsmo, jog žmogui duota tokia dovana kurti, o mums ta kūryba gėrėtis. Gal muzika yra tiesiog greitesnė, ji apeliuoja į emocijas aplenkdama intelektinius aplinkelius, todėl ritmingai mosuoti galva ar ilgesingai užsimerkti visam pusvalandžiui klausantis jos yra lengviau, nei skaitant knygą, žiūrint filmą ar sustingus prie paveikslo. Bet kokiu atveju, jeigu yra per daug liūdna ar per daug nuobodu, visuomet galima gydytis arba rodos iki skausmo pažįstamu albumu arba ieškoti džiuginančios naujienos.

3. Kokį albumą ar dainą galėtumėte pavadinti savo gyvenimo garso takeliu?

Jeigu galima pasirinkti tris? Tada pirmoji būtų Blind Guardian „And Then There Was Silence“, kadangi norisi manyti, kad tavo gyvenimas gali tapti tokiu pačiu pagal „Iliadą“ sukurtu epu. Apie tai, kas yra svarbiausia, pasakytų Dream Theater su „Learning to Live“, Bet, at the end of day, labiau tikėtina, kad ilgesingai atsidusi pagal Pink Floyd „High Hopes“.







4. Koks yra jūsų naujausias muzikinis atradimas? (grupė, atlikėjas, daina, albumas, vaizdo klipas)

Tai gal nėra pats naujausias, bet tiesiog toks, po kurio aš ilgai keikiau save, kaip anksčiau nežinojau šios komandos. Tai norvegų progrokeriai Gazpacho, o jų „Black Lily“ iš albumo „March of Ghosts“ yra toks grynas ir išjaustas ilgesys, kad neįsivaizduoju, kaip jis gali nesuvirpinti ausų, smegenų ir širdies.



5. Maloniausias, kokiu nors būdu su muzika susijęs atsiminimas?

Gal būdingas kiekvienam misionieriui – atversti į tiesos ir šviesos kelią netikėlį. Kone visas savo gyvenimo moteris lengviau atversdavau į metalą, nei į futbolą. O geriausią savo gyvenimo draugę (tiesa, jos į futbolą konvertuoti nereikėjo, pati dėl jo išprotėjusi) taip pasodinau ant Nightwish adatos, kad ji ilgą laiką negalėjo atsigauti, kai kolektyvas išpirdolino lauk Tarją, ir tik neseniai, kelis kart pasiklausiusi to, ką jie dabar daro su Floor Jansen, ėmė atgauti sielos pusiausvyrą.

6. Muzikinis guilty pleasure? T.y. daina, atlikėjas ar albumas, kurį daugelis smerkia ir kritikuoja, o jums, vis dėlto, patinka?

Mano brolis, su kuriuo skoniai sutampa kone identiškai, niekaip negali suprasti, kodėl aš kartais klausausi vadinamojo hollywood metal, tokio pompastiško, operinio power metal požanrio. Taip, kaltas, klausausi, ir tai man netgi patinka, kodėl? Negalėčiau paaiškinti. Gal geriau pasiklausyti Rhapsody of Fire „Emerald Sword“?



7. Toliausia, kiek yra tekę nukeliauti dėl grupės ar atlikėjo?

Paskui Dream Theater iš visko teko sukarti 4728 km (paskutinieji trys iš šitų – važiuojant į Siemens areną Vilniuje, o kiti – lėktuvu į Londoną ir Paryžių, automobiliu į Bydgoščių). Tai mano pati pati mėgstamiausia grupė, ir kiekvienas koncertas buvo su vis kitokiu set listu. Beje, Vilniaus koncertas buvo geriausias, ko gero, bent jau todėl, kad ilgiausias – more music for a buck. Ir vertas kiekvieno cento. Ką ten vertas, tai buvo ir liks geriausia investicija į save.

8. Ar galite įvardinti grupę ar atlikėją, kurį, turėdamas galimybes, sutiktumėte sekioti aplink pasaulį viso turo metu?

Tuos pačius Dream Theater, kadangi iki pat paskutiniojo turo jie niekuomet negrodavo to paties set listo du kartus, vadinasi, tikėtina, kad vilkdamasis paskui juos per visą pasaulį išgirsi ir tai, ką iki šiol taip ir neregėjai atliekant gyvai. A, tiesa, dar niekad nesu buvęs Iron Maiden koncerte, tai jeigu būtų variantas ją pasekti per pasaulį iki pirmo gigo, o po to keliauti namo, irgi būtų neblogai.

9. Kokiose situacijose labiausiai atkreipiate dėmesį į muziką?

Tai gal ne situacija, tai gal labiau laisvalaikio praleidimo būdas, tačiau muzika yra integrali kinomeno dalis. Konano duologija tikrai nėra šedevras, tačiau ji virsta kino palikimo perlu vien dėl Basilio Poledouriso garso takelio, Howardas Shore ir Hansas Zimmeris apskritai suteikia filmams, kuriems kūrė muziką , savitą, garsinį ID, pagalvojus apie serialus „Borgias“ ar „Game of Thrones“ iškart galvoje ima skambėti jų muzikinės temos.

10. Jeigu reiktų pasirinkti dainą, kuri gros per jūsų laidotuves, kokią pasirinktumėte?

Aš ne tik dainą, aš visą playlistą esu susidaręs. Ir tokį ilgą, kad visi gedintys svečiai neapsikentę išsivažinės nesulaukę mano pelenų pabarstymo virš dobilų ir obelų. Bus ten ir Opeth, bus Anorexia Nervosa, tie patys aukščiau paminėtieji Howard Shore ir Hans Zimmer, bus ir Ennio Morricone su „Rabbia e Tarrantella“, bus Pain of Salvation, Shaolin Death Squad, Animals as Leaders, Leprous, Sieges Even, Nightwish, Amorphis, Barren Earth, žodžiu, kaip sako Egidijus Dragūnas, bus daug garso ir šviesos. O kai neapsikentę svečiai paliks mano urną vienatvėje, tikiuosi, gros Dream Theater „Spirit Carries On“. Nes virnintelis būdas amžinai išlikti gyvam, tai tikėtis, kad jos besiklausantys draugai visuomet prisimin>s ir tave.

Move on, be brave Don't weep at my grave Because I'm no longer here But please never let Your memories of me disappear...



Parengė Patricija Tilvikaitė


RUBRIKA: Žymių Lietuvos žmonių gyvenimo muzika

Siūlomas pataisytas variantas

Pastabos

 

Komentarai (4)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
Alvydas1
2014 m. rugsėjo 3 d. 20:09:08
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Beveik identiškas ir manasis skonis. Net Pain of Salvation, Amorphis ir Sieges Even yra.


____________________
Sielos polėkis, išmokantis skrist - Galimybės ribotos, bet pasiryžęs bandyt. Pink Floyd - Learning to Fly
Atsakyti
4Blackberry
2014 m. rugsėjo 1 d. 21:11:24 2014-09-01 21:12:03
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Sakyčiau, pagaliau žmogus, kurio nuomonė apie muziką ir muzikinis skonis yra gana artimas man. O 4728 km dėl Dream Theater - iš tiesų paliko įspūdį. 

Viena nereikšminga pastaba: Nightwish atliktas Pink Floyd'ų "High Hopes" dainos koveris yra tikrai žavingas, tačiau čia būtų daug labiau derėję įkelti tikrąjį originalą..

Gazpacho - sudomino. Iš pirmo klausymo pasirodė panašu į naujesnius Anathema. Beje, pastarieji irgi puikiai įsipaišytų į pašnekovo laidotuvių playlist'ą.

Aš pagalvojau, kad būtų visai įdomu ir gana ironiška (tik nežinau, ar kompetentinga) tokį interviu paimti iš Ryčio Zemkausko. Nežinau, gal čia tik man, o gal bus ir pritariančiųjų...


____________________
Gaila, kad Dievas mūsų nebepageidauja čia.
Atsakyti
Very_crazy_enough
2014 m. rugsėjo 1 d. 16:15:13
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Kaip galėtumėte apibūdinti savo muzikinį stilių?(gera pašaipa iš klausėjų) Mano muzikinis stilius yra niekoks, kadangi aš pats nelabai groju.


____________________
'Aš tau atleidžiu' gali pasakyti tik tas, kas gali pasakyti 'Aš tave myliu' (Paolo Coelho - Alchemikas)
Atsakyti
Very_crazy_enough
2014 m. rugsėjo 1 d. 14:07:55
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Ain't this boy a playboy???


____________________
'Aš tau atleidžiu' gali pasakyti tik tas, kas gali pasakyti 'Aš tave myliu' (Paolo Coelho - Alchemikas)
Atsakyti
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Copyright 2001-2024 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.

Šiuo metu vertiname


Aloe Blacc Aloe Blacc
7,6

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

  Daugiau

Pokalbių dėžutė

09:58 - Konditerijus
David Gilmour - The Piper's Call
10:02 - Silentist
Mike Pinder
10:01 - Silentist
Mire dar vienas Moody Blues narys.Mike Ponder '(
00:10 - edzkaa1
Nu ką, nemaža tikimybė, kad vistik My Dying Bride nebus Kilkim Žaibu, atšaukė beveik visus šių metų pasirodymus. Tik organizatoriai kažkaip neskuba pranešti ir toliau reklamuoja..
20:28 - Silentist
SVEIKI tiek kad net KUKU
10:43 - Arunazz
sVEIKI
15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
15:00 - WeeT
Atsinaujino LT TOP 30!
09:40 - Silentist
guess I did make my name out of my drumming, and I have the big drum sets, and I'm doing all these crazy, odd-time signatures, so, yeah, I guess drumming was very important to what made me popular.

Mike Portnoy
18:43 - Arunazz
SVEIKI
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 1
  Neregistruotų vartotojų: 173
  Iš viso užsiregistravę: 73335
  Naujausias narys: Ausriokas
  Šiandien apsilankė: 370925