Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

RENGINIO RECENZIJA | „Mordoriškoji“ Ryga ir įspūdingas „Rammstein“ šou

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Nuotraukos autorius: Vytenis Jurevičius

Nuotraukos autorius: Vytenis Jurevičius

Ketvirtį amžiaus gyvuojanti fenomenalioji grupė „Rammstein“ yra tai, prie ko drąsiai būtų galima klijuoti etiketę – „Vokiška kokybė“. Nuo pat susikūrimo pradžios grupė išsiskyrė savo unikalumu: ne tipiškas sunkiosios muzikos skambesys, prasimušimas tarptautinėje arenoje dainuojant ne anglų, o gimtąja vokiečių kalba, profesionalus pirotechnikos šou (ne be Till Lindemann įgyto išsilavinimo pagalbos), šimtai milijonų gerbėjų visame pasaulyje, milžiniški tiražai studijinių albumų ir nuo pat 1994 metų nepakitusi sudėtis. Ar daug grupių gali tuo pasigirti? Tikrai ne. Šalia „Kobros 11“ ir „Komisaro Rekso“, grupė „Rammstein“ yra tai, kas (ne)noromis skatina vokiečių kalbos žinių gilinimą. Kaip sakant: „Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“, na bet šįsyk ne apie filologinius niuansus.

Lietuvoje „Rammstein“ yra pasirodę kelis kartus ir nors nuo paskutiniojo jų koncerto (2012 m.) prabėgo nemažai laiko, tačiau nepanašu, kad artimiausiu metu mes jų sulauksime. Su 2019 metais išleistu septintu studijiniu albumu vokiečiai pradėjo „Europe Stadium Tour 2019 – 2020“, kurio viena iš šiųmetinių stotelių tapo Ryga. Kaimynai latviai subūrė lietuvaičius, latvius, estus, rusus, vokiečius ir kitų tautybių atstovas rugpjūčio 6 d., antradienį, į vienintelį Baltijos šalyse vykusį koncertą. Tad apie viską iš eilės.

Eismo apribojimai, kamščiai, koncerto teritoriją skiriančios tvoros, už kurių laksto vokiečių aviganiai (žavus gestas, ne kitaip) ir didžiulė ~40 tūkst. melomanų armija, iš kurių (galima spėti) bene ketvirtadalį sudarė lietuvaičiai. Akylūs apsauginiai, gardžiųjų patiekalų bei gaiviųjų ir su laipsniais gėrimų eilės, kurios, kaip jau įprasta, dvigubai ilgesnės už kitas. Na, o priešais – didžiulė scena, primenanti J. R. R. Tolkien aprašytą „Barad-dûr“ arba „Tamsųjį bokštą“, tik be visa matančios Saurono akies.

Kol ankstyviausieji gerbėjai spėjo užsiimti pagrindines vietas prie pat scenos, o kiti tenkinosi vieta, kurią pavyko susirasti, likusieji, deginami piktų žvilgsnių (o kartais ir pakumščiuojami) bandė savo laimę prasimušti arčiau, vieniems pasisekė, kitiems nelabai. Kad ir kaip ten būtų, aštuntą valandą vakaro, „mažojoje scenoje“ trumpai pasimatė (tiems, kas stovėjo prie pat jos), o vėliau ir pasigirdo pianino skambesys, kuriuo prasidėjo apšildančiosios grupės pasirodymas.

„Rammstein“ apšildė klasikinės muzikos duetas iš Prancūzijoje „Duo Jatekok“, kurios pianinu atliko vakaro žvaigždžių kūrinius. Kaip pačios muzikantės pasirodymo metu prasitarė, kad kai prieš trejus metus rammstein‘ai paprašė juos apšildyti – joms tai buvo tikras iššūkis. Nežinia ko siekė vokiečių grupė tokiu pasirinkimu, tačiau prancūzių pasirodymas mažų mažiausiai nebuvo įdomus ar labai įsimintinas. Toks jausmas, lyg sėdėtum „Čili“ picerijoje ir žiūrėtum per „VH1“ kanalą rodomos klipus, kurie nieko bendro neturėtų su tuo metu skambančia muzika. Prancūzės „Duo Jatekok“ nerezonavo su žiūrovais. Didžioji dalis publikos jų nesiklausė, kai kurie akivaizdžiai reiškė savo nepasitenkinimą piktomis replikomis ar tiesiog pasyviai stovėjo laukdami „Rammstein“ pasirodymo scenoje.

Joms baigus pasirodymą buvo galima įvertinti ne tik susirinkusiųjų gausą, kuri kiek užmatė akys tęsėsi be galo be krašto, bet ir išgirsti supančius kaimynus, o taip pat stebėtis, kiek daug jų tarpe yra vokiečių. Nuvijus „medines“ mintis, jog gal pati grupė jiems nuperka bilietus, kad bent kas nors už Vokietijos ribų gebėtų dainuoti kartu, ir fiksuojant po truputį atsidengiantį scenos inventorių, žmonių gretos dar patankėja, o neilgai po hendeliškojo būgnininko Christoph Schneider įėjimo su „trenksmu“ (trankesnio vargu ar beprigalvosi) skambant „Was ich liebe“ po vieną išnyra likusieji penki „Rammstein“ nariai ir šou prasideda.

Ir štai staiga sutemsta, naktis artėja greitai, danguj juodieji dūmai, ausy – industriškieji bytai.

Futuristinis įvaizdis, autentiškasis „Neue Deutsche Härte“ skambesys, headbang‘inantys mikrofonai, retsykiais apturintys „panetkių“ su rammstein‘ų frontmentu Till Lindemann. Po vieno iš tokių „pasikalbėjimų“ vokalisto kakta pasidabino nauju randu. Na, kaip ir yra sakoma: „Randai vyrą puošia“.

Šalia muzikos, šou elementai sudarė ne ką mažesnę grupės pasirodymą dalį: nuo keyboard‘isto Christian Lorenz bėgtakio, technūškinio tuc tuc tuc intro į vieną stipriausių naujausiojo albumo dainų – „Deutschland“, milžiniško falo pasirodymo ir jo tolimesnio performanso skambant „Pussy“ dainai ar dažnam liepsnosvaidžio solo nesvarbu „skurdinant“ demonišką kūdikį ar grupės nario galvą. Vieša paslaptis, kad viena iš grupės ilgaamžiškumo priežasčių yra lankymasis pas psichologus, tad tam tikra prasme, jų rengiami koncertai turėtų spice things up a little bit, tik rammstein‘ų atveju: heat things up, kad grupėje vienybė ir toliau sėkmingai liepsnotų.

Na, o liepsnų netrūko: nuo Till Lindemann liepsnojančios „povo uodegos“ skambant „Rammstein“ dainai ar ne visai amūriškojo suktuko „Du riechst so gut“ metu, iki „ugnies liežuvėlių“ šou nuo Richard Z. Kruspe ir Paul Landers gitarų, jiems grojant „Links 2-3-4“ kūrinį.

Ko gero didžiausią įspūdį daugeliui paliko visgi ne padidėjęs nuo ankstesnių turų vyriškasis pasididžiavimas ar demoniškasis kulinarijos šou „čirškinti“ suaugusį vyrą „Mein Teil“ metu, bet epinis „Du Hast“ bumeranginis fejerverkas, kurį iššovus jis ne tik „uždega“ pakeliui stovinčias kolonas, bet grįžta atgal ir kone „išsprogdina“ sceną. Nors ir „youtubėj“ yra įkelta šio stunt‘o pavyzdžių iš ankstesnių pasirodymų, tačiau net peržiūrėjus kelias dešimtis kartų, gyvas vaizdas atėmė žadą. Štai ką reiškia – „vokiška kokybė“, prikaustytas dėmesys nuo pradžios iki galo.Nevalia pamiršti rammstein‘ų pirmojo encore, kai pasibaigus „Ohne dich“ dainai ir jiems nulipus nuo scenos, staiga didžiai gerbėjų nuostabai – jie atsirado „mažojoje scenoje“ kartu su prancūzių „Duo Jatekok“ duetu ir skambant pianinui atliko „Engel“ kūrinį. Na, bet „Rammstein“ nebūtų „Rammstein“ jei tik taip viskas būtų pasibaigę, staiga ant „galvų jūros“ nusileidžia trys pripučiamos valtys ir penki iš šešių rammstein‘ų vyrukų, klausytojų galvomis ėmė „plaukti“ scenos link, kurioje jų su „Willkommen“ užrašu rankose laukė grupės vokalistas.

Daugiau kaip dvi valandas ir visas savo jėgas atidavę publikai, pasibaigus antrajam encor‘ui „Rammstein“ vyrai vis dar rusenančio „Tamsiojo bokšto“ papėdėje atsiklaupia priešais žiūrovus, o tada skambant „Sonne“ pianino versijai tiesiogine to žodžio prasme pakyla „Saurono akies“ link, kur vėlgi su trenksmu pradingsta.

Vakaro metu skambėję kūriniai

Gerbėjai vis dar be žado skaito bėgančius titrus ekrane, prisisėmę energijos, išsimaudę ir pasišildę patraukė namų link. Ir visai nesvarbu, kad tiesioginio pašnekesio praktiškai nebūta, žodžiai ne visada padeda, o kai prieš akis tooooooks šou – jis tampa iškalbingesnis už tūkstančius panegirikų ar (ne)tikėtus prisipažinimus meilėje.

Amžinasis klausimas, kuris iškyla beveik visada po garsiųjų grupių ir atlikėjų pasirodymų: ar tai geriausias metų koncertas? Juk ši vasara buvo tikras candyland‘as Baltijos šalyse vykusių koncertų prasme: „Muse“, „Disturbed“, „Bon Jovi“, „Metallica“. Bijočiau drąsiai reziumuoti, juolab, kai visuose neteko apsilankyti, tačiau „Rammstein“ pasirodymas Rygoje buvo vienas įspūdingiausių reginių, kuriuos kada teko matyti.

Renginyje lankėsi ir vertino Rūta Paitian, fotografavo Vytenis Jurevičius

Rammstein | 2019.08.06Susijusi informacija


  • Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
  • Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
  • Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.


Peržiūrėta kartų: 2236   Data: 2019-08-09
Esamas tekstas

Nuotraukos autorius: Vytenis JurevičiusKetvirtį amžiaus gyvuojanti fenomenalioji grupė „Rammstein“ yra tai, prie ko drąsiai būtų galima klijuoti etiketę – „Vokiška kokybė“. Nuo pat susikūrimo pradžios grupė išsiskyrė savo unikalumu: ne tipiškas sunkiosios muzikos skambesys, prasimušimas tarptautinėje arenoje dainuojant ne anglų, o gimtąja vokiečių kalba, profesionalus pirotechnikos šou (ne be Till Lindemann įgyto išsilavinimo pagalbos), šimtai milijonų gerbėjų visame pasaulyje, milžiniški tiražai studijinių albumų ir nuo pat 1994 metų nepakitusi sudėtis. Ar daug grupių gali tuo pasigirti? Tikrai ne. Šalia „Kobros 11“ ir „Komisaro Rekso“, grupė „Rammstein“ yra tai, kas (ne)noromis skatina vokiečių kalbos žinių gilinimą. Kaip sakant: „Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“, na bet šįsyk ne apie filologinius niuansus.

Lietuvoje „Rammstein“ yra pasirodę kelis kartus ir nors nuo paskutiniojo jų koncerto (2012 m.) prabėgo nemažai laiko, tačiau nepanašu, kad artimiausiu metu mes jų sulauksime. Su 2019 metais išleistu septintu studijiniu albumu vokiečiai pradėjo „Europe Stadium Tour 2019 – 2020“, kurio viena iš šiųmetinių stotelių tapo Ryga. Kaimynai latviai subūrė lietuvaičius, latvius, estus, rusus, vokiečius ir kitų tautybių atstovas rugpjūčio 6 d., antradienį, į vienintelį Baltijos šalyse vykusį koncertą. Tad apie viską iš eilės.

Eismo apribojimai, kamščiai, koncerto teritoriją skiriančios tvoros, už kurių laksto vokiečių aviganiai (žavus gestas, ne kitaip) ir didžiulė ~40 tūkst. melomanų armija, iš kurių (galima spėti) bene ketvirtadalį sudarė lietuvaičiai. Akylūs apsauginiai, gardžiųjų patiekalų bei gaiviųjų ir su laipsniais gėrimų eilės, kurios, kaip jau įprasta, dvigubai ilgesnės už kitas. Na, o priešais – didžiulė scena, primenanti J. R. R. Tolkien aprašytą „Barad-dûr“ arba „Tamsųjį bokštą“, tik be visa matančios Saurono akies.

Kol ankstyviausieji gerbėjai spėjo užsiimti pagrindines vietas prie pat scenos, o kiti tenkinosi vieta, kurią pavyko susirasti, likusieji, deginami piktų žvilgsnių (o kartais ir pakumščiuojami) bandė savo laimę prasimušti arčiau, vieniems pasisekė, kitiems nelabai. Kad ir kaip ten būtų, aštuntą valandą vakaro, „mažojoje scenoje“ trumpai pasimatė (tiems, kas stovėjo prie pat jos), o vėliau ir pasigirdo pianino skambesys, kuriuo prasidėjo apšildančiosios grupės pasirodymas.

„Rammstein“ apšildė klasikinės muzikos duetas iš Prancūzijoje „Duo Jatekok“, kurios pianinu atliko vakaro žvaigždžių kūrinius. Kaip pačios muzikantės pasirodymo metu prasitarė, kad kai prieš trejus metus rammstein‘ai paprašė juos apšildyti – joms tai buvo tikras iššūkis. Nežinia ko siekė vokiečių grupė tokiu pasirinkimu, tačiau prancūzių pasirodymas mažų mažiausiai nebuvo įdomus ar labai įsimintinas. Toks jausmas, lyg sėdėtum „Čili“ picerijoje ir žiūrėtum per „VH1“ kanalą rodomos klipus, kurie nieko bendro neturėtų su tuo metu skambančia muzika. Prancūzės „Duo Jatekok“ nerezonavo su žiūrovais. Didžioji dalis publikos jų nesiklausė, kai kurie akivaizdžiai reiškė savo nepasitenkinimą piktomis replikomis ar tiesiog pasyviai stovėjo laukdami „Rammstein“ pasirodymo scenoje.

Joms baigus pasirodymą buvo galima įvertinti ne tik susirinkusiųjų gausą, kuri kiek užmatė akys tęsėsi be galo be krašto, bet ir išgirsti supančius kaimynus, o taip pat stebėtis, kiek daug jų tarpe yra vokiečių. Nuvijus „medines“ mintis, jog gal pati grupė jiems nuperka bilietus, kad bent kas nors už Vokietijos ribų gebėtų dainuoti kartu, ir fiksuojant po truputį atsidengiantį scenos inventorių, žmonių gretos dar patankėja, o neilgai po hendeliškojo būgnininko Christoph Schneider įėjimo su „trenksmu“ (trankesnio vargu ar beprigalvosi) skambant „Was ich liebe“ po vieną išnyra likusieji penki „Rammstein“ nariai ir šou prasideda.

Ir štai staiga sutemsta, naktis artėja greitai, danguj juodieji dūmai, ausy – industriškieji bytai.

Futuristinis įvaizdis, autentiškasis „Neue Deutsche Härte“ skambesys, headbang‘inantys mikrofonai, retsykiais apturintys „panetkių“ su rammstein‘ų frontmentu Till Lindemann. Po vieno iš tokių „pasikalbėjimų“ vokalisto kakta pasidabino nauju randu. Na, kaip ir yra sakoma: „Randai vyrą puošia“.

Šalia muzikos, šou elementai sudarė ne ką mažesnę grupės pasirodymą dalį: nuo keyboard‘isto Christian Lorenz bėgtakio, technūškinio tuc tuc tuc intro į vieną stipriausių naujausiojo albumo dainų – „Deutschland“, milžiniško falo pasirodymo ir jo tolimesnio performanso skambant „Pussy“ dainai ar dažnam liepsnosvaidžio solo nesvarbu „skurdinant“ demonišką kūdikį ar grupės nario galvą. Vieša paslaptis, kad viena iš grupės ilgaamžiškumo priežasčių yra lankymasis pas psichologus, tad tam tikra prasme, jų rengiami koncertai turėtų spice things up a little bit, tik rammstein‘ų atveju: heat things up, kad grupėje vienybė ir toliau sėkmingai liepsnotų.

Na, o liepsnų netrūko: nuo Till Lindemann liepsnojančios „povo uodegos“ skambant „Rammstein“ dainai ar ne visai amūriškojo suktuko „Du riechst so gut“ metu, iki „ugnies liežuvėlių“ šou nuo Richard Z. Kruspe ir Paul Landers gitarų, jiems grojant „Links 2-3-4“ kūrinį.

Ko gero didžiausią įspūdį daugeliui paliko visgi ne padidėjęs nuo ankstesnių turų vyriškasis pasididžiavimas ar demoniškasis kulinarijos šou „čirškinti“ suaugusį vyrą „Mein Teil“ metu, bet epinis „Du Hast“ bumeranginis fejerverkas, kurį iššovus jis ne tik „uždega“ pakeliui stovinčias kolonas, bet grįžta atgal ir kone „išsprogdina“ sceną. Nors ir „youtubėj“ yra įkelta šio stunt‘o pavyzdžių iš ankstesnių pasirodymų, tačiau net peržiūrėjus kelias dešimtis kartų, gyvas vaizdas atėmė žadą. Štai ką reiškia – „vokiška kokybė“, prikaustytas dėmesys nuo pradžios iki galo.Nevalia pamiršti rammstein‘ų pirmojo encore, kai pasibaigus „Ohne dich“ dainai ir jiems nulipus nuo scenos, staiga didžiai gerbėjų nuostabai – jie atsirado „mažojoje scenoje“ kartu su prancūzių „Duo Jatekok“ duetu ir skambant pianinui atliko „Engel“ kūrinį. Na, bet „Rammstein“ nebūtų „Rammstein“ jei tik taip viskas būtų pasibaigę, staiga ant „galvų jūros“ nusileidžia trys pripučiamos valtys ir penki iš šešių rammstein‘ų vyrukų, klausytojų galvomis ėmė „plaukti“ scenos link, kurioje jų su „Willkommen“ užrašu rankose laukė grupės vokalistas.

Daugiau kaip dvi valandas ir visas savo jėgas atidavę publikai, pasibaigus antrajam encor‘ui „Rammstein“ vyrai vis dar rusenančio „Tamsiojo bokšto“ papėdėje atsiklaupia priešais žiūrovus, o tada skambant „Sonne“ pianino versijai tiesiogine to žodžio prasme pakyla „Saurono akies“ link, kur vėlgi su trenksmu pradingsta.

Siūlomas pataisytas variantas

Pastabos

 

Komentarai (0)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
Komentarų nėra. Būk pirmas!
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Susijusios naujienos

Naujų albumų radaras: ką muzikos pasaulis pasiūlys gegužės mėnesį
2
0

Muzikos pasaulis kas savaitę pateikia visą eilę naujų albumų, muzikos rinkinių bei kitokių įrašų, kuriuos susekti muzikos mėgėjui gali tapti tikru iššūkiu. Svetainė „Music.lt" pateikia jums naujai išleidžiamų albumų apžvalgą, kurioje pristatomi svarbi...
Grupė „Rammstein“ kitų metų rugpjūtį surengs koncertą Latvijoje
4
0

Garsioji roko grupė „Rammstein“ kitų metų vasarą Latvijoje surengs didžiulį koncertą po atviru dangumi. Šokiruojančiais koncertais su gausiomis dekoracijomis ir pirotechnikos efektais garsėjantys rokeriai rugpjūčio 6 dieną galingu koncertu sudrebins Lucav...
Kitų metų birželį – pirmasis Baltijos šalyse „Rammstein“ šou po atviru dangumi
1
0

Garsioji rokerių grupė „Rammstein“ kitų metų vasarą Baltijos šalyse surengs pirmąjį koncertą po atviru dangumi. Šokiruojančiais koncertais su gausiomis dekoracijomis ir pirotechnikos efektais pagarsėjusi grupė birželio 11 dieną pasirodys „Dainų slėnyje“ T...
RENGINIO APŽVALGA | Vroclavas – ne tik kultūros, bet ir roko sostinė (+ FOTO GALERIJA)
8
0

Šie metai Vroclavui ypatingi – miestas tapo Europos kultūros sostine, ir būtent, dėl šios priežasties Lenkijos gyventojai gali džiaugtis renginių gausa. Festivalis „Capital of Rock“ tapo bene griausmingiausiu kultūros sostinės renginiu, mat čia pas...

Copyright 2001-2019 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.

Šiuo metu vertiname


Silversun Pickups Silversun Pickups
7,9

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

DjVaids mėgsta Alsou albumą Alsu
DjVaids įvertino Alsou albumą Alsu - 10 balų
DjVaids mėgsta Alsou dainą Rajskij sad
DjVaids įvertino Alsou dainą Rajskij sad - 7 balais
DjVaids mėgsta Alsou dainą Svet v tvojom okne
DjVaids įvertino Alsou dainą Svet v tvojom okne - 10 balų
DjVaids mėgsta Alsou dainą Poslednij zvonok
DjVaids įvertino Alsou dainą Poslednij zvonok - 10 balų
DjVaids įvertino Ruslanas Kirilkinas dainą Akimirka - 1 balais
DjVaids mėgsta Alsou dainą Vesna
  Daugiau

Pokalbių dėžutė

14:15 - Silentist
Gaila, ir Roxette dainininkės jau nebera, o dar prisimenu nuo jos dainos Almost Unreal pradėjom vartoti zodi Nerealu.
15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
15:00 - WeeT
Atsinaujino LT TOP 30!
10:53 - Silentist
Na va, pagaliau ir Tom Waits 70! Champagne?
19:20 - Plikas[LT]
Norėčiau visaip (kaip tik įmanoma) padėkoti P_Rutai už įdėtas pastangas ir aukojamą laisvalaikį administruojant Music'ą. Malonu girdėti, kad esam girdimi ir netgi išklausomi.
Tad didelis ačiū Rūtai !
PS. Na ir kitiems adminams taipogi ... ;-)
15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
13:25 - p_ruta_
Šiuo metu music'as turi paskyrą ir instagrame (music.lt_official), ji dar nėra labai populiari, bet truputį auga, kviečiu prie jos prisijungti. Taip pat, kviečiu ir pačius rašyti apie muziką, vertinti naujus albumus.
13:19 - p_ruta_
vis tiek skiriu laiko ir music'o administravimui, nes kaip jau minėjau anksčiau - man tai yra įdomu. Tiesiog prašau supratimo ir kantrybės, music'as tikrai nėra apleistas, juo tikrai domisi žmonės, tiek grupės, tiek ir klausytojai.
13:17 - p_ruta_
negaunu jokio atlygio, bet ir nesiskundžiu, nes man patinka administruoti music'ą ir apskritai sekti naujienas, apie tai kas dedasi muzikos pasaulyje ir jomis dalytis. Esu darbo liaudies atstovė, turiu tą 8-17 darbą, turiu ir kitų įsipareigojimų, tačiau
13:15 - p_ruta_
fotografais. Suprantu jūsų nusivylimą, kad nėra tvarkomi topai, kad apklausa vis dar neatnaujinta ar ne visos naujos grupės sulaukia savo profilio. Prisipažinsiu, kad toli gražu ne viską ir moku daryti, bet stengiuosi, skiriu savo asmeninį laiką, už kurį
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 1
  Neregistruotų vartotojų: 50
  Iš viso užsiregistravę: 72730
  Naujausias narys: Virgux
  Šiandien apsilankė: 180496
Reklamos nekenčia: 8


My status  Music.lt Skype
Muzika per facebook  Music.lt Facebook