Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

Ghostpoet


2018 m. vasario 17 d. 20 val.

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
 
Britų muzikos kūrėjas Ghostpoet Vilniuje pristatys naują albumą
Vasarį Vilniuje koncertuos vienas įdomiausių šiuolaikinės britų muzikos kūrėjų Ghostpoet. Du kartus prestižiniam „Mercury“ apdovanojimui nominuotas artistas čia pristatys savo naujausią albumą „Dark Days & Canapés“. Pirmasis Ghostpoet pasirodymas Vilniuje įvyks vasario 17-osios vakarą menų fabrike „Loftas“.

Muzikos kūrėjas ir poetas, kurio tikrasis vardas Obaro Ejimiwe, debiutavo prieš aštuonerius metus. Margų šaknų britas muzikiniame žemėlapyje reikalauja atskiros kategorijos. Atradome jį turbūt tuo pat metu, kaip ir kiti tokios muzikos ieškotojai. Už tai turėtume padėkoti talentų globėjui Gilllesui Petersonui. Kai prieš beveik septynerius metus Ghostpoet debiutavo su albumu „Peanut Butter Blues & Melancholy Jam”, buvo aišku: jei pragmatinės ir asmeninės priežastys neužgesins, jis nužengs toli. Nuo tada masyvėjo ne tik jo skambesys, bet ir kritikų bei gerbėjų palaikymas.

Prieš Ghostpoet reikia nukelti kepurę, kad jis nenustojo kurti ir rado savo nišą. Jo muzika turi širdį, gilūs tekstai – prasmę ir kontekstą. Jo kūryba dovanoja nekasdienę muzikinę patirtį, o garsas yra didesnis nei vaizdas. Viskas tikra, gryna ir išieškota. Jo gerbėjai muzikos išties klausosi, tikimės, kad jų yra ir Lietuvoje.

Sakoma, kad nors Ghostpoet gyvena Londone, jo širdis priklauso Bristoliui – triphopo muzikos sostinei. Jo niūrią, keistų ritmų ir lėto pasakojimo muziką sunku priskirti kokiam nors žanrui. Jis duslaus, kreivo, gilaus skambesio kūrėjas, randantis bendrą kalbą ir su „Massive Attack“, ir su Lucy Rose, ir su Roots Manuva ar Lianne La Havas. Net Damonas Albarnas yra jo draugų sąraše. Jis kažkuo panašus ir į kitą mūsų atvežtą artistą Tricky. Greičiausiai nuotaika. Dar pusiau dainuoja ir pusiau kalba. Ir čia dar vienas komplimentas jam.

O. Ejimiwe gimė Ganoje. Jo tėvas kilęs iš Nigerijos, o motina – iš mažytės Karibų salos Dominikos. Prieš atsidėdamas muzikai O. Ejimiwe, kaip ir daugelis, studijavo ir mokėjo paskolą. Šešerius metus dirbo skambučių centre ir apsaugoje. Grįžęs iš nuobodaus darbo sėsdavo dėlioti žodžius ir ritmus, kurie galiausiai virto jo pirmuoju albumu, nominuotu „Mercury“ apdovanojimui.

Šį rugpjūtį Ghostpoet išleido jau ketvirtąjį savo albumą „Dark Days & Canapés“ – vieną įdomiausių šių metų britų muzikos įrašų. Tokį svorį turi Ghostpoet – žmogus, kurio talentui nusilenkė net „Radiohead“. Šiandien ji linksniuoja visa didžioji britų muzikos žiniasklaida. Jį prodiusavo Leo Abrahamsas, dirbantis su tokiais vardais kaip Jonas Hopkinsas, Brianas Eno, Paolo Nutini ir „Wild Beasts“.

Globalinis chaosas, įtampa ir nerimas įkvepia tamsius ir neviltingus dainų tekstus. Tai sufleruoja jau vien kūrinių pavadinimai – „End Times“, „Immigrant Boogie“, „Freakshow“ (joje maniakiškai juokiasi gospelo choras). Ghostpoet rūpi ne tik politinės ir socialinės krizės. Dainose jis reaguoja ir į socialinių tinklų bei pažinčių programėlių keičiamus žmonių santykius. Tačiau šios sudėtingos temos paskandinamos subtilioje muzikoje.

Savo išskirtiniu baritonu Ghostpoet ne vien dainuoja, bet ir keistai repuoja ar deklamuoja tekstus. Vienaip jo balsas suskamba makabriškos muzikos fone, antraip – pasidavęs energingam postpankiškam ritmui ar eksperimentinio hiphopo dinamikai. Nepaisant tamsaus skambesio ir niūrių tekstų, Ghostpoet muzika nesukelia liūdesio. Net pačios giliausios melancholijos momentai čia skamba energingai ir labai elegantiškai.

Beje, Ghostpoet jau yra lankęsis Lietuvoje – 2011 m. jis buvo jubiliejinio festivalio „Satta Outside“ žvaigždė. Tada jo vardas plakatuose buvo rašomas riebiausiomis raidėmis. Per šiuos metus jis atrado savo skambesį, elektroniką papildydamas gitaromis, fortepijonu ir styginiais instrumentais.

Šįkart Vilnius buvo įtrauktas į jo koncertų turą Europoje. Vien vasarį jo laukia net 23 pasirodymai. Į Lietuvos sostinę Ghostpoet atvyks iš Rygos, kur jo laukia koncertų salės „Palladium” scena. Čia jo koncertą organizuoja „Positivus“ festivalio komanda.

Ghostpoet viešnagę Vilniuje pristato muzikos agentūra „8 Days A Week“. Ši tolyn žvelgianti kompanija vien šiais metais jau jums atvežė „Foals“, „Cigarettes After Sex“, Jose Gonzalezą, RY X, Alexį Taylorą ir Jessy Lanzą.

Komentarai (0)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
Komentarų nėra. Būk pirmas!
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Copyright 2001-2024 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.

Music.lt

Pokalbiai  Įvykiai 
02:16 - einaras13
DELFI išsilaikė neįtikėtinai gerai. Nuo pat savo ankstyviausios vaikystės (ankstyvų 2000-ųjų) naršiau DELFI. Kadaise DELFI turėjo žaidimus, bet po to pasilikdavau ir dėl naujienų. Ir net 20+ metų vėliau tai vis dar labai svarbus portalas.
02:15 - einaras13
O buvo laikai, kad lrytas buvo nepakeičiamas žiniasklaidos veikėjas. Dabar lrytas yra merdėjantis lavonas (gal ne tiek kiek music.lt, bet vis tiek nekažką).
02:14 - einaras13
Ir dėl lietryčio clickbait'o. Kad DELFI irgi užknisa su savo clickbait'u. Ir raštija tame portale taip pat nežiba. 15min ir LRT šiame fronte laikosi geriau, bet man 15min puslapio struktūra / dizainas labai nepatinka. Todėl lieku prie DELFI ir kartais LRT
02:12 - einaras13
Bet lyginti music'ą su Spotify ir YouTube truputį nelogiška. Music'as nesitaiko į pasaulines rinkas. Bet būtų malonu, kad jis bent jau kovotų dėl lietuviškos rinkos, kaip tą darė prieš 10 metų.
02:10 - einaras13
Tas galioja ir muzikai. Dėl Spotify tikrai žinau, kad nemokamoj versijoj yra ne tik reklamos, bet ir uždėtos lubos įrašo kokybei (bitreitui). Ar taip yra su YouTube, negaliu pasakyti.
02:09 - einaras13
ekspertai.eu turinys neturi jokių kaštų, nes tai niekuo neparemtos konspiracinės sapalionės. Todėl ir nemokamas turinys. Geras turinys šiais laikais kainuoja.
23:13 - Rutonė
Tai tiesiog nuostabu, kad pasaulio didieji siūlo krūvas nemokamo turinio. Musicas nervingai rūko kamputy. Vartotojai čia negrįš. O buvo galima svetainę išsaugot. Dabar turbūt jau per vėlu.
17:59 - Arunazz
yra tos muzikos ir spotify visur kaip prisikta ir tophitai svetaineje
17:54 - Silentist
Youtube daug gero muzikinio turinio yra nemokama tik su reklamom-nespeju ten visko susekti. Taigi sviesa laimi
17:51 - Silentist
Pvz podcastai discord&rhyme apie albumus pasidare priristi prie patreon, ir nustojau ten lankytis...
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 1
  Neregistruotų vartotojų: 125
  Iš viso užsiregistravę: 73366
  Naujausias narys: dulhnmyycf
  Šiandien apsilankė: 24266