Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

Kūrybinio tobulumo paslaptis. Van der Graaf Generator - H to He, Who Am The Only One.

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
Van der Graaf Generator  (lankytojų įvertinimas: 8.74, grupę palaiko: 27)
H to He, Who Am the Only One (lankytojų vertinimas: 9.28, albumą palaiko: 13)
einaras13
VIP narys
Publikavomo data: 2012-05-24
Viso parašė recenzijų: 10

Pirmiausia norėčiau jus supažindinti su pačia grupe. "Van der Graaf Generator" - art / progressive / experimental rock stilių, 1967-1972; 1975-1978; ir nuo 2005 metų gyvuojanti grupė. Ji - viena unikaliausių roko muzikos grupių, kadangi ne džiazo srovėje pritaikė saksofoną, ir priderino prie roko muzikos tokių instrumentų, kaip vargonai ir smuikas, skambesį.

Aš asmeniškai vienu sėkmingiausių jų albumu laikau "H to He, Who Am The Only One", išleistą 1970 metais.

Dabar pradėsiu aptarinėti visas šešias albumo dainas iš eilės, kaip ir tradiciška mano recenzijose.
"Killer" - tai neabejotinai garsiausia VDGG daina. Saksofonas šioje dainoje - esminis instrumentas. Aišku, antrame plane eina ir kiti instrumentai. Dainos struktūra nėra itin progresyvi, dažniausiai ši grupė netaikė kažkokių ypatingų dainų išdėstymo struktūrų, tuo ir buvo kažkuo neprimentanti progresyviojo roko. Bet muzika ir visos instrumentinės improvizacijos bei itin poetiški bei filosofiniai Peter'io Hammill'io tekstai rodė visą grupės stilių. Grįžtant prie dainos aptarinėjimo, "Killer" solo viduryje taip pat valdo saksofonas. Manau čia suteikiama erdvė tokiam instrumentui pasireikšti ir taip pasiekiama instrumentinės įtampos viršūnė. Dainos tekste pasireiškia emocinių problemų aptarinėjimas. O pati veiksmo erdvė - jūra. Tai duoda suprasti, kad teksto autorius ne iš kelmo spirtas (P. Hammill) ir rašo taip, kas galėtų būti ne taip paprasta. Žodžiu, daina yra ypatinga ir visai graži, mano nuomone.
"House With No Door" - nėra itin kažkuo išsiskirianti iš kitų dainų, bet čia vis dėlto yra to muzikinio grožio, kurio suteikia fortepijono pritarimas. Paprastas ritmas, melodija irgi nėra itin sudėtinga. O tekste pasakojama veikėjo emocinė būsena (šio teksto atveju ji bloga, vos neprilygstanti depresijai). Yra nemažai ir filosofinių elementų. Hammill'is dažnai viską vartoja perkeltine prasme, todėl ir pačio pavadinimo nereikia suprasti tiesiogine prasme.
"The Emperor In His War Room" - man asmeniškai mėgstamiausia albumo daina. Jackson'as saksofoną pakeičia fleita. Tai dainai suteikia savotiško grožio ir sakyčiau prie bendro ritmo saksofonas net netiktų. Instrumentinėje linijoje dalyvauja fleita, vargonai ir gitaros - faktiškai visi instrumentai. Ir beje, gitaristas šioje dainoje yra ne bet kas, o pats "King Crimson" narys Robert Fripp. Pačiai muzikai čia duodama mažiau erdvės pasireikšti, bet ir ritmo instrumetika (ypač būgnai ties eilutėmis "Saviour of the Fallen, Protector of the Weak, Friend of the Tall Ones, Keeper of the Peace" ir fleita visą laiką). Tekste taip pat atsiskleidžia filosofinės detalės. Vis dėlto, poezija įspūdinga. Pati daina labiau filosofiškai pasakoja taip pat apie emocijas, prastas, depresiją. Negatyvias, liūdnas nuotaikas taip pat perteikia ir muzika. Mąstoma ir apie pačią gyvenimo vertę... Bet, žodžiu, įspūdinga daina.
"Lost" - kiek aktyvesnė daina. Vėl grįžta saksofonas. Vis susimąstau, ir šis instrumentas sukelia daug teigiamesnės energijos dainai negu fleita palyginus šią ir praeitą dainą. Na, ši daina man asmeniškai nelabai patinka, bet kūrinys neblogas. Paprastas ritmas, instrumentika labai vietomis "išsišoka", bet jai pasireikšti skiriama ir daug erdvės. Šioje dainoje labiau iškyla dvi - "aš" ir "tu" - figūros. Galima sakyti, tekstas romansinio tipo.
"Pioneers Over c." - apie ją galiu kalbėti nemažai. Aš šią dainą taip pat labai mėgstu. Instrumentinė kompozicija nėra labai įspūdinga, ji nublanktų pastačius prieš "Lost" arba "Killer". Bet šįkart atsiranda toks dalykas: pačią instrumentiką labiau valdyti pradeda vargonai, o saksofonas lieka kažkur nuspraustas į galą. Būgnų partijos puikios, suteikia įdomaus kontrasto muzikai. Pats tekstas irgi išsiskiria iš kitų. Fantastinis motyvas vietomis įgaunantis filosofinių elementų. Teksto pats iki šiol nesuprantu pagrindinės minties. Mano nuomone, tai pats geriausias albumo tekstas.
Ir "Squid 1 / Squid 2 / Octopus" - tai "The Aerosol Grey Machine" albume išėjusios dainos "Octopus" perdaryta versija. Pirminė dainos versija labai blanki lyginant su šią. Gitaros skambesys ir tiek, viskas neša į psichodeliką. O šita versija instrumentaliai yra fantastiška. Tas saksofonas ir itin aktyviai pasireiškiantys vargonai - nuostabu. Instrumentinės partijos sudaro didžiąją dainos dalį.
Ypatingai svarbu išskirti Peter'io Hammill'io vokalą, kuris sukelia šiurpulius savo skardžiu ir užtęstu balsu. Retas turi tokių, pasirodo, ne tik poetinių, filosofinio mąstymo, bet ir vokalinių, muzikinių gabumų. Štai dėl ko jis sutvertas ne literatūrai, o muzikai ir jos kūrimui. "Octopus" tekstas yra meilės ir neapykantos priešprieša, na, išsiversti bandžiau, bet nepavyksta man Hammill'io užslėptų prasmių suprasti, todėl sakau, ką matau.

Jei kas pastebėsite netikslumų, pakomentuokite būtinai, nes dar galėjau stambiai kur nors suklysti (ypač aptarinėjant tekstus). O pats albumas yra įspūdingas tiek muzikine, tiek kūrybine (teksto) prasme.


Autoriaus įvertinimai:
Muzika:10
Atlikimas:9
Tekstas:10
Originalumas:10
Bendras:9.75

  • Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
  • Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
  • Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.

Komentarai (4)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
einaras13
2012 m. gegužės 26 d. 10:18:14 2012-05-26 10:18:59
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Tas faktas į recenziją įdėtas vėliau, jei nežinojote situacijos. Bet anekdotas geras. {#}


____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
Atsakyti
Alvydas1
2012 m. gegužės 26 d. 07:44:19
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Kažkaip jūs nesusišnekėjote, visai kaip anekdote: - Žmogelis kasa duobę, apykurtis praeivis jo klausia.

-Ką čia darai?

-Duobę kasu.

-Aaa. O aš maniau, kad duobę kasi.

 Ir beje, gitaristas šioje dainoje yra ne bet kas, o pats "King Crimson" narys Robert Fripp.- citata iš recenzijos.

 


____________________
Sielos polėkis, išmokantis skrist - Galimybės ribotos, bet pasiryžęs bandyt. Pink Floyd - Learning to Fly
Atsakyti
einaras13
2012 m. gegužės 24 d. 07:41:54
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Na, šito nežinojau. Bet faktas geras, nes Robert Fripp mano mėgstamiausias gitaristas.


____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
Atsakyti
V3rtig0
2012 m. gegužės 23 d. 23:25:25
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Man tai tikriausiai yra geriausias jų albumas. "Pioneers over c" ir "H to He" - pavadinimai, kurių tikrosios prasmės man ne iš karto "daėjo". 

Manau, kad šis albumas, jo sunkūs, tonai, mokslinės fantastikos motyvai - puikus tamsaus ankstyvo progroko pavyzdys. 

 

Dar paminėtinas faktas, kurį praleidai(nors recenzijos visos neskaičiau, tik permečiau greitai) - dainoje The Emperor... gitaristo vaidmenį atlieka ne kas kitas, o pats Robert Fripp. 


____________________
bacon
Atsakyti
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Copyright 2001-2024 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.

Šiuo metu vertiname


ERA ERA
8,8

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

  Daugiau

Pokalbių dėžutė

15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
15:00 - WeeT
Atsinaujino LT TOP 30!
20:19 - Silentist
Richardo Tandy (ELO) klaviatūrų paletė buvo svarbi grupės garso sudedamoji dalis, ypač albumuose „A New World Record“, „Out of the Blue“, „Discovery“ ir „Time“.
15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
20:54 - Silentist
Nebalsuoju ltpoptop jeigu daug daininkiu gali persivadinti AS NORIU BUTI ADELE, tia geriau nueinu pas Adele ir prabalsuoju
19:22 - einaras13
Tai 10 balų sistema daug universalesnė nei 5. Be to, jau dabar aktyvumas yra mažokas, grįžus prie penkiabalės sistemos bus labai daug dainų, kurios gauna nulį. Iškritimas bus randomizuotas, o ne žmonių apspręstas.
19:21 - einaras13
Tai, kad tamsta nerandi už ką balsuot, dar nėra argumentas daryti visiems taikomas balsavimo taisykles. Be to, juk žinai, jog nebūtina balsuot už viską, gali duot 10, 9, 8, 7 ir 6, likusių penkių balų nebūtina paskirti.
19:05 - Stripped
Jau kuris laikas nebebalsuoju LT top 30, nes negaliu išrinkti 10 variantų, o balsuoti už beleką nenoriu. Lietuviai nesukuria tiek gerų dainų, o jei ir sukuria tai čia nepatenka. Siūlau mažinti iki 5 pasirinkimų
15:00 - WeeT
Atsinaujino LT TOP 30!
09:58 - Konditerijus
David Gilmour - The Piper's Call
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 0
  Neregistruotų vartotojų: 647
  Iš viso užsiregistravę: 73351
  Naujausias narys: uxtabecvry
  Šiandien apsilankė: 188195