Dirge,gal galėtų paaiškinti kas ta popkultūra? Kai kuriems teiginiams, iš jos parinktų straipsnių,labai trūksta argumentų.Lengviausia kalbėti apie subkultūras tiems,kas žino apie jas tik paviršutiniškai.Negali vienas žmogus pilnai suvokti ir raperių,kartu ir gotų subkultūrų.Kiekvienas pasirenka pagal save - savo dvasinį,intelektinį,emocinį suvokimo lygį.O jeigu jų pasirinktoje,savo asmenybės kažkurią dalį ,atitinkančioje ikonoje,daugiau nieko nebepripažysta ir tampa vien tik jai atsidavę - tai čia kiekvieno atskiro žmogaus reikalas.Aplamai,negalima įlysti į kiekvieno panko ar metalisto vidų - Pažystu baikerių,ale ''metalistų'' - su ilgais plaukais,metalistams būdingais drabužiais,ir visokiais metalo muzikos,kultūros simboliais - Kai kurie iš jų to metalo savo namuose beveik neklauso,kitiems iš viso ta muzika nėra aktuali - būdami apsirengę ale metalistais,gali užsidėti pop grupės Mango plokštelę,ir jiems gerai.Kaip pamatuosi kiek metalistų yra tikrai atsidavę savo subkultūrai? Išorė lieka išore. Aplamai,kokiu būdų šeimos psichologas Gediminas Navaitis gali suprasti kokį emo ar rokerių judėjimo žmones,nesuprasdamas jų muzikos?Gal jis yra jaunimo subkultūrų specialistas?
Metalistai tai zmones kurie surenka metala, nukabina "nereikalingus" laidus nuo stulpu, isardo (dazniausiai) nenaudojamus traukiniu begius, isardo nuosaliai ilgam paliktus automobilius ir priduoda visa tai i metalo supirktuve.
Klausaisi metalo?puiku.
Bet mano nuomone, jei save laikai metalistu, lyg ir priskiri save subkulturai, tai yra istrini ribas tarp saves (individualaus asmens) ir bendruomenes.
rabithunter, neisizeisk
losecontrol, as nieko ir neabsoliutinu, sneku apie dauguma apie didziaja dali.Taip yra ir individualybiu ,bet ju ,siuo atveju mazai.
o cia dar pora istrauku is kito straipsnio.
Kažkur čia jau reikėtų pradėti kalbėti apie konformizmą, bandos jausmą, beribį masinį troškimą būti originaliam, apgaulingai šventą įsitikinimą, kad esi išskirtinis, apie maištavimą smėlio dėžėje ir popsą... Gotišką popsą, reperišką popsą, pankų, metalistų, techno, Orlovos popsą. Popsas – tai, kas patinka daugeliui, kas lengvai prieinama, greitai suvartojama ir greitai išaugama. Popsas – tai, ko nekenčia, prieš ką maištauja subkultūros. Tu negali mėgti popso, nes tai yra blogis, nes jį dainuoja Britney, o Britney yra kvaila
Subkultūra geriausiu atveju yra tik paskui lyderį sekiojanti, jo judesius kartojanti gauja, suvienodėjusios sąmonės ir išvaizdos individai, vienos asmenybės generuojamas idėjas priimantys kaip savas. Taip dar buvo prieš penkiolika metų, o dabar net lyderių nebėra, nes niekas nebegirdi muzikos, nes niekas net į netolimą praeitį nebeatsigręžia. Kokios tai idėjos, jei jas sugalvojai ne pats. Kodėl dar neprasidėjo kultūrinė revoliucija, jei tavo nuomonė tokia pati kaip milijonų žmonių abiejose Atlanto pusėse. Kokia tai kultūra, jei tik išvaizda yra svarbi.
Aš kalbu apie muziką, kuri tėra madinga priedanga. Viena muzika yra „teisinga", kita – ne. Ji nebe vienija, o segreguoja. Ją už tave pasirenka kiti. Tai vien popsas, tik pavadintas skirtingais vardais. Vien garsai iš iPod, slopinantys troleibusinį triukšmą. Muzika nieko nebekainuoja, nes niekas jos ir nepirktų.
Aš kalbu apie maištą, bet maištas yra neįmanomas. Herojai savanoriškai sulipa į masinio vartojimo laužą, pasibaisėję trumpai suplevena ir su palengvėjimu sudega. O aplink šokinėjantys sekėjai šūkauja: „Fuck the system!" Maištas visada tampa tuo, prieš ką kovoja. Matyt, tai yra priežastis nebandyti.
Prasidėjus 1992 metams, „Nirvana" buvo populiariausia muzikos grupė pasaulyje, o jų „Smells Like Teen Spirit" – populiariausia daina. Patyčios iš abejingų paauglių ir popkultūros, tapusios tų pačių paauglių ir popkultūros himnu. Vaizdo klipe amerikietiškų koledžų simboliai – sirgalių šokėjos kraiposi su anarchistų emblemomis ant krūtinių, o susikūprinusi superžvaigždė stūksančiai gerbėjų miniai į veidus spjauna jų pačių žodžius: „Here we are now, entertain us" („Mes čia, linksminkit mus"). Prasmės ir beprasmybės, revoliucijos ir jos neįmanomybės mišinys. Pelniusi šlovę, kurios siekė visą gyvenimą, įtūžusi superžvaigždė iki užkimimo rėkia „A denial!" („Neigimas!") ir geriausiu metų įvykiu pavadina savo garsiausio kūrinio parodiją („Weird Al" Yankoviciaus „Smells Like Nirvana"). Kurtas Cobainas yra visų subkultūrų svajonių herojus – popkultūros nekenčianti popkultūros ikona.
na matyt bus cia kazkas is prijaucianciu metalui (o gal net ir as, tikrai nepamenu, jei taip labai persiprasau) kazkuo smarkiai uzvaziaves ant paneles klausomos muzikos ar ant jos pacios asmeniskai, nors kaip bebutu keista priesingai sitos visazines ir niekad neklystancios asmenybes teiginiams, isvaizda per daug niekuo neissiskiriu is aplinkiniu, neauginu plauku, nenesioju kerzavu batu, turiu jau tikrai nebe 12, 16 ar 20 metuku, bet vat kazkodel megstu ta paagliu ir nebrendylu muzika
Hm, o aš dar būčiau pagalvojęs, kad 'metalistai', tai žmonės, mėgstantys metalą. O pasirodo, kad tai nepritapę prie visuomenės ir norintys išsišokti paaugliai. Visi iki vieno. Oh well - ačiū Tau, dirge!
Paaugliai savo elgesiu siekia ir išsiskirti, ir apsisaugoti
Maža visuomenės grupė - gotai, pankai, metalistai – savo įspūdinga išvaizda neretai keliai šiurpą paprastiems piliečiams.
Tačiau taip paaugliai dažniausiai tik siekia atkreipti į save dėmesį ar pastatyti sieną tarp jų ir visuomenės.
Mykolo Romerio universiteto docentas, šeimos psichologas Gediminas Navaitis teigė, kad noras būti ne tokiam kaip visi yra paauglio problema. Todėl jie ir ieško, jungiasi prie bendraminčių grupių, kur jaučiasi ir saugesni, ir drąsesni.
21 metų vilnietė Rūta Sirgėdaitė jau metus gyvena Klaipėdoje.
Buvusios metalistės pėdsakai – juodos spalvos kultas, sunki muzika, mirties motyvų kupina poezija – išlikę ir šiandien.
„Būdama septyniolikmetė pradėjau lankyti dramos trupę. Dauguma jos narių buvo metalistai. Net nepajutau, kaip ėmiau derintis prie jų. Atsirado bendri pomėgiai, stilius, ėmiau klaustyti tos pačios muzikos. Su jais jaučiausi kaip žuvis vandenyje“, – pasakojo Rūta.
Mergina įsitikinusi, kad visi neformalai dažniausiai turi vienokių ar kitokių problemų.
„Žmogus gali sakyti, jog tai jo stilius, tačiau priežastis glūdi kur kas giliau. Iš patirties galiu pasakyti, jog apie tai net tarpusavyje beveik nekalbama“, – teigė mergina.
Anot psichologo G.Navaičio, tėvų dėmesys tokiems paaugliams būtinas.
„Reikėtų bent paklausti, ką jaunuolis savo išsiskiriančia išvaizda ir pomėgiais nori pasakyti. Tiesiog būtina daugiau bendrauti su savo vaikais, skirti jiems dėmesio, kurio jie taip nori“, – kalbėjo psichologas.
Labiausiai mano pasikeitimui įtakos turėjo tai, jog visi buvo vienodi, nuobodūs. Norėjau parodyti, kad galima išsiskirti. Be to, tada jaučiausi nemylima, atstumta, todėl „juodąja kalba“ sakiau aplinkiniams, kad man jų ir nereikia“, – pasakojo A. Daukševič.
Jaunimo judėjimai savo dabartiniu pavidalu atsirado prieš penkiasdešimt metų. Bene svarbiausia priežastis buvo kiekvieno jauno žmogaus polinkis maištauti ir bandyti keisti pasaulį savo nuožiūra
Mat anksčiau žmogus, bandantis keisti visuomenėje priimtas normas, turėjo būti labai stiprus, valingas ir pasirengęs dideliems nemalonumams (prieš akis iškyla Sokratas, Jėzus, Giordano Bruno ir pan.), o sočioje visuomenėje maištas prieš tradicijas tapo gana linksma pramoga už kurią pirštu grūmoja suaugusieji, užtat gerbia bendraamžiai. Šiuo metu "jaunatviškas maištas" jau tapo kone privalomu dalyku, be kurio bendravimas su vienmečiais bus nelengvas, tad paradoksalus neprisijungimas prie jokių "jaunatviško maišto" formų reikalauja bene didesnės drąsos ir valios negu pats maištavimas.
Amžius šioje subkultūroje turi didelę reikšmę – sunkiąją muziką dažniausiai pripažįsta 14 – 28 metų jaunimas, nors būna ir gerokai vyresnių, kuriems jau daugiau nei 45-eri. Noras išsiskirti iš minios ne tik mintimis, bet ir įvaizdžio dalimi būdingas tiek jaunesniems, tiek vyresniems šios subkultūros atstovams. Tik jau suaugęs metalistas to nedemonstruoja taip, kaip jaunystėje.
''Man 12m. as pats esu metalitras,nekenciu visu tu tecktonick'u,shufle,
metalas yra gyvenimo stilius man,ir dejau skersa ka man sako visi... ''
internetinio portalo komentaras.
Istraukos is keliu straipsniu. Yra ir rimtesnes literaturos apie paauglisko maisto formas, bet jos knygu pavidalu.
dirge rašė: tikrai ,as taip daznai nusisneku- baisu.Kiti juk tokie savikritiski ir moka i save pazvelgti objektyviai.
O jeigu aš nemetalistas ir irgi prisidedu prie tų kurie mano, jog parašei visišką nesamonę ? Tada aš į kitus nemoku objektyviai ir kritiškai pažvelgti ?
dirge rašė: kaip taisykle - paaugliai ,arba suauge zmones uzstrige paauglystes ir maisto etape.
Fee...koks siauras mąstymas,šlykštu skaityti žmogaus mintis,kuris visiškai nenutuokia apie ką rašinėja...
Pritariu, bet net nezinojau, kaip geriau cia ta parasius
Prisidedu prie jūsų pritarimo +10
____________________
Palaiminti idiotai, nes jie yra laimingiausieji žmonės žemėje.
Didžiausioji išmintis lyg kvailumas; didžiausia gražbylystė lyg mikčiojimas.
Laotse
dirge rašė: kaip taisykle - paaugliai ,arba suauge zmones uzstrige paauglystes ir maisto etape.
Fee...koks siauras mąstymas,šlykštu skaityti žmogaus mintis,kuris visiškai nenutuokia apie ką rašinėja...
Pritariu, bet net nezinojau, kaip geriau cia ta parasius
____________________
Didelę gyvenimo dalį praleidžiame darydami klaidas, didelę - nieko nedarydami, o visą gyvenimą - darydami ne tai, ką reikia. -Seneka-
lacunacoil rašė: kuo toliau tuo labiau pritariu kažkada savo režisieriaus pasakytrai minčiai: svarbu ne kas išorėje o viduje...manau metalistu ar kokia kita subkultūra pirmiau reikia būti širdyje o ne išorėje, nemanau kad apranga kažką reiškia...
Gal as cia toks vienas bet talking heads ir REM nera 1 hito grupes! Gal jos legendines labiau nei nightwish, marduk ar net within temptation bet cia kaip kam
2010 m. kovo 22 d. 15:50:41
zinok, as esu visai nenusiteikusi ,cia darkart su tavimi diskutuoti.
Kol kas tavo komentare isreiksta informacija ir nuomone ,man neatrodo svaresne uz pateiktas istraukas.
Juokingos tos ištraukos. Pirmoje dar bent mintis pataikyta, antroji išviso kieno parašyta ? Iš blog'o šitą perliuką ištraukei ?
____________________
http://www.last.fm/user/prophetas
2010 m. kovo 21 d. 21:49:49
zinok, as esu visai nenusiteikusi ,cia darkart su tavimi diskutuoti.
Kol kas tavo komentare isreiksta informacija ir nuomone ,man neatrodo svaresne uz pateiktas istraukas.
Jeigu nesi nusiteikus diskutuoti,tai kam kuri tokias temas,diskusijų forume?
____________________
Žmogus - invazinė rūšis
2010 m. kovo 21 d. 21:36:32
zinok, as esu visai nenusiteikusi ,cia darkart su tavimi diskutuoti.
Kol kas tavo komentare isreiksta informacija ir nuomone ,man neatrodo svaresne uz pateiktas istraukas.
Tavo ištraukas parašė žmonės,kurie jose kalba apie bulvių sodinimą,nors turi žinių tik apie rožių auginimą...
____________________
Žmogus - invazinė rūšis
2010 m. kovo 21 d. 21:19:36
Kol kas tavo komentare isreiksta informacija ir nuomone ,man neatrodo svaresne uz pateiktas istraukas.
2010 m. kovo 21 d. 21:11:28
____________________
Žmogus - invazinė rūšis
2010 m. kovo 21 d. 20:35:19
2010 m. kovo 21 d. 20:25:28
Bet mano nuomone, jei save laikai metalistu, lyg ir priskiri save subkulturai, tai yra istrini ribas tarp saves (individualaus asmens) ir bendruomenes.
2010 m. kovo 21 d. 20:21:27
losecontrol, as nieko ir neabsoliutinu, sneku apie dauguma apie didziaja dali.Taip yra ir individualybiu ,bet ju ,siuo atveju mazai.
o cia dar pora istrauku is kito straipsnio.
Kažkur čia jau reikėtų pradėti kalbėti apie konformizmą, bandos jausmą, beribį masinį troškimą būti originaliam, apgaulingai šventą įsitikinimą, kad esi išskirtinis, apie maištavimą smėlio dėžėje ir popsą... Gotišką popsą, reperišką popsą, pankų, metalistų, techno, Orlovos popsą. Popsas – tai, kas patinka daugeliui, kas lengvai prieinama, greitai suvartojama ir greitai išaugama. Popsas – tai, ko nekenčia, prieš ką maištauja subkultūros. Tu negali mėgti popso, nes tai yra blogis, nes jį dainuoja Britney, o Britney yra kvaila
Subkultūra geriausiu atveju yra tik paskui lyderį sekiojanti, jo judesius kartojanti gauja, suvienodėjusios sąmonės ir išvaizdos individai, vienos asmenybės generuojamas idėjas priimantys kaip savas. Taip dar buvo prieš penkiolika metų, o dabar net lyderių nebėra, nes niekas nebegirdi muzikos, nes niekas net į netolimą praeitį nebeatsigręžia. Kokios tai idėjos, jei jas sugalvojai ne pats. Kodėl dar neprasidėjo kultūrinė revoliucija, jei tavo nuomonė tokia pati kaip milijonų žmonių abiejose Atlanto pusėse. Kokia tai kultūra, jei tik išvaizda yra svarbi.
Aš kalbu apie muziką, kuri tėra madinga priedanga. Viena muzika yra „teisinga", kita – ne. Ji nebe vienija, o segreguoja. Ją už tave pasirenka kiti. Tai vien popsas, tik pavadintas skirtingais vardais. Vien garsai iš iPod, slopinantys troleibusinį triukšmą. Muzika nieko nebekainuoja, nes niekas jos ir nepirktų.
Aš kalbu apie maištą, bet maištas yra neįmanomas. Herojai savanoriškai sulipa į masinio vartojimo laužą, pasibaisėję trumpai suplevena ir su palengvėjimu sudega. O aplink šokinėjantys sekėjai šūkauja: „Fuck the system!" Maištas visada tampa tuo, prieš ką kovoja. Matyt, tai yra priežastis nebandyti.
Prasidėjus 1992 metams, „Nirvana" buvo populiariausia muzikos grupė pasaulyje, o jų „Smells Like Teen Spirit" – populiariausia daina. Patyčios iš abejingų paauglių ir popkultūros, tapusios tų pačių paauglių ir popkultūros himnu. Vaizdo klipe amerikietiškų koledžų simboliai – sirgalių šokėjos kraiposi su anarchistų emblemomis ant krūtinių, o susikūprinusi superžvaigždė stūksančiai gerbėjų miniai į veidus spjauna jų pačių žodžius: „Here we are now, entertain us" („Mes čia, linksminkit mus"). Prasmės ir beprasmybės, revoliucijos ir jos neįmanomybės mišinys. Pelniusi šlovę, kurios siekė visą gyvenimą, įtūžusi superžvaigždė iki užkimimo rėkia „A denial!" („Neigimas!") ir geriausiu metų įvykiu pavadina savo garsiausio kūrinio parodiją („Weird Al" Yankoviciaus „Smells Like Nirvana"). Kurtas Cobainas yra visų subkultūrų svajonių herojus – popkultūros nekenčianti popkultūros ikona.
2010 m. kovo 21 d. 20:12:55
2010 m. kovo 21 d. 20:06:08
2010 m. kovo 21 d. 19:57:25
Maža visuomenės grupė - gotai, pankai, metalistai – savo įspūdinga išvaizda neretai keliai šiurpą paprastiems piliečiams.
Tačiau taip paaugliai dažniausiai tik siekia atkreipti į save dėmesį ar pastatyti sieną tarp jų ir visuomenės.
Mykolo Romerio universiteto docentas, šeimos psichologas Gediminas Navaitis teigė, kad noras būti ne tokiam kaip visi yra paauglio problema. Todėl jie ir ieško, jungiasi prie bendraminčių grupių, kur jaučiasi ir saugesni, ir drąsesni.
21 metų vilnietė Rūta Sirgėdaitė jau metus gyvena Klaipėdoje.
Buvusios metalistės pėdsakai – juodos spalvos kultas, sunki muzika, mirties motyvų kupina poezija – išlikę ir šiandien.
„Būdama septyniolikmetė pradėjau lankyti dramos trupę. Dauguma jos narių buvo metalistai. Net nepajutau, kaip ėmiau derintis prie jų. Atsirado bendri pomėgiai, stilius, ėmiau klaustyti tos pačios muzikos. Su jais jaučiausi kaip žuvis vandenyje“, – pasakojo Rūta.
Mergina įsitikinusi, kad visi neformalai dažniausiai turi vienokių ar kitokių problemų.
„Žmogus gali sakyti, jog tai jo stilius, tačiau priežastis glūdi kur kas giliau. Iš patirties galiu pasakyti, jog apie tai net tarpusavyje beveik nekalbama“, – teigė mergina.
Anot psichologo G.Navaičio, tėvų dėmesys tokiems paaugliams būtinas.
„Reikėtų bent paklausti, ką jaunuolis savo išsiskiriančia išvaizda ir pomėgiais nori pasakyti. Tiesiog būtina daugiau bendrauti su savo vaikais, skirti jiems dėmesio, kurio jie taip nori“, – kalbėjo psichologas.
Labiausiai mano pasikeitimui įtakos turėjo tai, jog visi buvo vienodi, nuobodūs. Norėjau parodyti, kad galima išsiskirti. Be to, tada jaučiausi nemylima, atstumta, todėl „juodąja kalba“ sakiau aplinkiniams, kad man jų ir nereikia“, – pasakojo A. Daukševič.
Jaunimo judėjimai savo dabartiniu pavidalu atsirado prieš penkiasdešimt metų. Bene svarbiausia priežastis buvo kiekvieno jauno žmogaus polinkis maištauti ir bandyti keisti pasaulį savo nuožiūra
Mat anksčiau žmogus, bandantis keisti visuomenėje priimtas normas, turėjo būti labai stiprus, valingas ir pasirengęs dideliems nemalonumams (prieš akis iškyla Sokratas, Jėzus, Giordano Bruno ir pan.), o sočioje visuomenėje maištas prieš tradicijas tapo gana linksma pramoga už kurią pirštu grūmoja suaugusieji, užtat gerbia bendraamžiai. Šiuo metu "jaunatviškas maištas" jau tapo kone privalomu dalyku, be kurio bendravimas su vienmečiais bus nelengvas, tad paradoksalus neprisijungimas prie jokių "jaunatviško maišto" formų reikalauja bene didesnės drąsos ir valios negu pats maištavimas.
Amžius šioje subkultūroje turi didelę reikšmę – sunkiąją muziką dažniausiai pripažįsta 14 – 28 metų jaunimas, nors būna ir gerokai vyresnių, kuriems jau daugiau nei 45-eri. Noras išsiskirti iš minios ne tik mintimis, bet ir įvaizdžio dalimi būdingas tiek jaunesniems, tiek vyresniems šios subkultūros atstovams. Tik jau suaugęs metalistas to nedemonstruoja taip, kaip jaunystėje.
''Man 12m. as pats esu metalitras,nekenciu visu tu tecktonick'u,shufle,
metalas yra gyvenimo stilius man,ir dejau skersa ka man sako visi... ''
internetinio portalo komentaras.
Istraukos is keliu straipsniu. Yra ir rimtesnes literaturos apie paauglisko maisto formas, bet jos knygu pavidalu.
2010 m. kovo 21 d. 19:19:42
tikrai ,as taip daznai nusisneku- baisu.Kiti juk tokie savikritiski ir moka i save pazvelgti objektyviai.
O jeigu aš nemetalistas ir irgi prisidedu prie tų kurie mano, jog parašei visišką nesamonę ? Tada aš į kitus nemoku objektyviai ir kritiškai pažvelgti ?
____________________
http://www.last.fm/user/prophetas
2010 m. kovo 21 d. 18:36:59
kaip taisykle - paaugliai ,arba suauge zmones uzstrige paauglystes ir maisto etape.
Oi, oi, suabsoliutinimas valdo, ane?
____________________
...you’re the same kind of bad as me...
2010 m. kovo 21 d. 17:53:01
kaip taisykle - paaugliai ,arba suauge zmones uzstrige paauglystes ir maisto etape.
Fee...koks siauras mąstymas,šlykštu skaityti žmogaus mintis,kuris visiškai nenutuokia apie ką rašinėja...
Pritariu, bet net nezinojau, kaip geriau cia ta parasius
Prisidedu prie jūsų pritarimo +10
____________________
Palaiminti idiotai, nes jie yra laimingiausieji žmonės žemėje. Didžiausioji išmintis lyg kvailumas; didžiausia gražbylystė lyg mikčiojimas. Laotse
2010 m. kovo 21 d. 17:36:41
2010 m. kovo 21 d. 16:37:19
kaip taisykle - paaugliai ,arba suauge zmones uzstrige paauglystes ir maisto etape.
Fee...koks siauras mąstymas,šlykštu skaityti žmogaus mintis,kuris visiškai nenutuokia apie ką rašinėja...
Pritariu, bet net nezinojau, kaip geriau cia ta parasius
____________________
Didelę gyvenimo dalį praleidžiame darydami klaidas, didelę - nieko nedarydami, o visą gyvenimą - darydami ne tai, ką reikia. -Seneka-
2010 m. kovo 21 d. 16:23:34
kaip taisykle - paaugliai ,arba suauge zmones uzstrige paauglystes ir maisto etape.
Fee...koks siauras mąstymas,šlykštu skaityti žmogaus mintis,kuris visiškai nenutuokia apie ką rašinėja...
____________________
Žmogus - invazinė rūšis
2010 m. kovo 21 d. 14:59:10
2010 m. kovo 21 d. 10:10:01
2010 m. kovo 19 d. 20:12:07
kuo toliau tuo labiau pritariu kažkada savo režisieriaus pasakytrai minčiai: svarbu ne kas išorėje o viduje...manau metalistu ar kokia kita subkultūra pirmiau reikia būti širdyje o ne išorėje, nemanau kad apranga kažką reiškia...
Apranga padeda kitiem zmonem suprasti kas tu esi