'Nemokamos Muzikos Era' suteikia galimybe knistis geros muzikos lobynuose.
Bet kaip zinia, zmogus perdaug tingus padaras, kad visada atsirinktu ko nori. Todel jam daugumoje atveju, tikrai nesunku prikisti brukalu industrijos produkcijos, kuria taip megsta ir populiarina Arielis.
Bet kam reikia, tas atsirinks.
Nemokama muzika leido smarkiai praplatinti jau garsiu atlikeju klausytoju rata, nebutinai tai papilde ju kisenes. Bet si situacija yra ideali underdog'ams, neisgirstiems muzikos kurejams. Zmones apsvaigo nuo galimybes kurti taip lengvai atiduodamos ir prieinamos muzikos, todel nenuostavy kad kiekvienas Vytis ir roziniu akiniu Onute pradejo minkyti M-Audio syntezatoriu, bei sukti Pioneer CDJ-1000. O smagiausia kad Emo(cionalus) vaikai suprate jog negali tvirtais pautais sekti Jimmio, Beatles, MJ pedomis naujai, pradejo leisti perskiesta popsa, skysta metala ir etc. O kai tiek zmoniu, toks gavno pralindo, ir isitvirtino Industrijoje.
Kaip tokie procesai gali nezaveti ? : P.
Bet visada atsiranda nedideliu oaziniu kureju, kuriem iveikti nemokamos muzikos barjera ir pakilti iki patekimo iki chartu yra nelemta. Bet tokiai siekiamybei rimti atlikejai, muzikanti ir kurejai kazi ar skiria perdaug demesio. Tam yra atitinkamas managmentas.
Na, mano manymu, nemokama muzika - neišvengiama ateitis. Kolkas toks muzikos platinimo modelis tik žengia pirmuosius žingsnius ir dar nespėjo normaliai įsibėgėti. Tačiau, esu tikras, netolimoje ateityje nemokamai ir legaliai bus galima parsisiųsti praktiškai bet kurį bet kokio atlikėjo albumą. Ir netrukus greta CD ir vinilų nauji releasai iškart bus leidžiami ir nemokamų mp3 pavidalu (ta prasme, nereikės laukti kol kažkas nuripins). Praktika rodo, kad kova su piratavimu tai tik kova su vėjo malūnais. Tas pats piratebay, prieš kurį visai neseniai buvo keliamos multimilijoninės bylos, veikia kaip veikęs, veikia ir p2p tinklai, tokie kaip soulseek ar emule. Aišku, prodiuseriai, didžiųjų leiblų vadovai ir kiti, gaudavę iš prekybos įrašais milijonus, tokia situacija nėra patenkinti. Bet pakeisti jie jau nieko kaip ir nebegali. IMHO vietoj kryžiaus žygių prieš piratus (kuriais šiaip ar taip nieko pakeisti jau neįmanoma), reikėtų daugiau energijos, laiko ir lėšų skirti kitiems pelno iš muzikos šaltiniams tokiems kaip dažnesnis koncertų organizavimas, labiau išvystyta merchandise'o sistema ir t.t.
____________________
http://www.last.fm/user/flytrapp
no-one is free until everyone is free
Atliktas tyrimas parodė, kad šiuo metu egzistuojanti (įsibėgėjanti) nemokamos muzikos era neiškėlė naujų atlikėjų į populiariausių gretas, kaip buvo galima priešingai manyti prieš tai.
Legaliai parsisiunčiamos muzikos (mokama ir nemokama) favoritais vis vien išlieka tie patys topuose karaliaujantys muzikantai (kurių įrašai mokami). Paradoksalu.
Sutinkate su tokiais tyrimais ar ne? Žiūrint į Lietuvą, kaip tą galėtume vertinti?
____________________
Mano geras blogas: sharkeen.lt - mano muzikos žurnalas
Mano muzika: http://www.last.fm/user/sharkeen
Twitter: http://www.twitter.com/sharkeen_
Dar nepamiršau, kad visai gera pažiūrėti youtube video ir už tai nemokėt. Ir tuo pačiu neva pabūt koncerte. Taip kad... Pilna reelsų, shortsų, vaizdą galima susidaryt. Pajaust publikos, žinoma, ne.
WOW. 28 000 Jonu Lietuvoje
Per pastaruosius dešimtmečius (nuo 2000 metų) naujagimių, kuriems būtų suteiktas Napoleono vardas, šalyje praktiškai neregistruojama arba tai yra vienetiniai atvejai per dešimtmetį. RETAS
Sveikinu visus turincius senoviskus vardus kaip Jonas ir Valerij Jonas. Anicetus, Polikarpus, Baltramiejus, Aloyzus, Zenonus, Ipolitus, Jeronimus, Ambraziejus, Teofilius, Mstislovus, Sviatoslavus, Jaromirus ir Vsevolodus. Gyvuokit
2009 m. liepos 13 d. 07:31:58
Bet kaip zinia, zmogus perdaug tingus padaras, kad visada atsirinktu ko nori. Todel jam daugumoje atveju, tikrai nesunku prikisti brukalu industrijos produkcijos, kuria taip megsta ir populiarina Arielis.
Bet kam reikia, tas atsirinks.
Nemokama muzika leido smarkiai praplatinti jau garsiu atlikeju klausytoju rata, nebutinai tai papilde ju kisenes. Bet si situacija yra ideali underdog'ams, neisgirstiems muzikos kurejams. Zmones apsvaigo nuo galimybes kurti taip lengvai atiduodamos ir prieinamos muzikos, todel nenuostavy kad kiekvienas Vytis ir roziniu akiniu Onute pradejo minkyti M-Audio syntezatoriu, bei sukti Pioneer CDJ-1000. O smagiausia kad Emo(cionalus) vaikai suprate jog negali tvirtais pautais sekti Jimmio, Beatles, MJ pedomis naujai, pradejo leisti perskiesta popsa, skysta metala ir etc. O kai tiek zmoniu, toks gavno pralindo, ir isitvirtino Industrijoje.
Kaip tokie procesai gali nezaveti ? : P.
Bet visada atsiranda nedideliu oaziniu kureju, kuriem iveikti nemokamos muzikos barjera ir pakilti iki patekimo iki chartu yra nelemta. Bet tokiai siekiamybei rimti atlikejai, muzikanti ir kurejai kazi ar skiria perdaug demesio. Tam yra atitinkamas managmentas.
2009 m. gegužės 18 d. 00:04:03
____________________
http://www.last.fm/user/flytrapp no-one is free until everyone is free
2009 m. gegužės 17 d. 23:16:57
Legaliai parsisiunčiamos muzikos (mokama ir nemokama) favoritais vis vien išlieka tie patys topuose karaliaujantys muzikantai (kurių įrašai mokami). Paradoksalu.
Sutinkate su tokiais tyrimais ar ne? Žiūrint į Lietuvą, kaip tą galėtume vertinti?
____________________
Mano geras blogas: sharkeen.lt - mano muzikos žurnalas Mano muzika: http://www.last.fm/user/sharkeen Twitter: http://www.twitter.com/sharkeen_