![]() |
„RPWL“ 2022 metais. [Facebook] |
Savo veiklą „RPWL“ pradėjo kaip „Pink Floyd“ koverių grupė, tačiau 2000 metais išleido savo kūrybos debiutinį albumą „God Has Failed“, kuris susilaukė pripažinimo tarp progresyviojo roko klausytojų. Nauja grupės sudėtis (Chris Postl pakeitė kitas bosistas Stephan Ebner, taip pat prisijungė klavišininkas Andreas Wernthaler) 2002 metais įrašė antrąjį studijinį albumą „Trying to Kiss the Sun“. Taip pat 2003 metais buvo išleistas rinktinis albumas „Stock“, į kurį įtrauktos dainos, nepatekusios į pirmuosius du studijinius albumus.
Andreas Wernthaler palikus grupę, o Manfred Müller pakeitus pirmąjį grupės būgnininką Phil Paul Rissettio, „RPWL“ išleido trečiąjį studijinį albumą „World Through My Eyes“ (2005 m.). Šio albumo daina „Roses“ buvo išleista kaip singlas, o joje vokalo partiją atlieka „Stiltskin“ lyderis ir buvęs „Genesis“ vokalistas Ray Wilson. Taip pat 2005 metais grupė išleido pirmąjį koncertinį albumą „Start The Fire (Live)“. Šis dviejų CD albumas yra pilnas „Rockpalast“ koncerto įrašas. Ray Wilson balsas nuskamba ir šio albumo dviejose dainose – „Roses“ bei „Not About Us“.
2007 m. buvo išleistas pusiau koncertinis, pusiau studijinis albumas „9“, kurio struktūra yra įkvėpta „Pink Floyd“ albumo „Ummagumma“ – pirmoji pusė yra koncertiniai įrašai, įtraukiant ir „Pink Floyd“ dainos „Let There Be More Light“ koverį, o antrojoje pusėje yra keturios solinės dainos, kurias parašė kiekvienas „RPWL“ narys atskirai: „Someone Else“ parašė Kalle Wallner, „Release Me“ – Manfred Müller, „'48“ – Yogi Lang, o „Another Day“ – į kolektyvą grįžęs originalios sudėties bosistas Chris Postl.
2008 m. „RPWL“ išleido ketvirtąjį studijinį albumą „The RPWL Experience“, 2009 m. – dar vieną gyvai įrašytą (šįkart ir DVD formatu) albumą „The RPWL Live Experience“, su Markus Jehle prie klavišinių instrumentų.
Vėl pasikeitus grupės sudėčiai, t.y. bosistui Werner Taus pakeitus Chris Postl, o Marc Turiaux – būgnininką Manfred Müller, grupė išleido studijinius albumus „Beyond Man and Time“ (2012 m.) ir „Wanted“ (2014 m.). Taip pat šiuo grupės gyvavimo periodu buvo išleisti net keturi gyvai įrašyti albumai: „A Show Beyond Man And Time“ (2013 m.) ir „A New Dawn“ (2017 m.) kolektyvas atlieka originalią kūrybą, o „RPWL plays Pink Floyd“ (2015 m.) ir „RPWL plays Pink Floyd - The Man and The Journey“ (2016 m.) yra „Pink Floyd“ kūrybai skirti albumai. Pirmajame atliekamos ankstyvojo „Pink Floyd“ kūrybos laikotarpio (iki 1970 m.) dainos, o antrajame – siuita „The Man and The Journey“, kurią „Pink Floyd“ gyvai atlikdavo 1969 metais.
Werner Taus palikus grupę, bosisto pareigas perėmė Kalle Wallner. „RPWL“ septintąjį studijinį albumą „Tales From Outer Space“ išleido 2019 metais, tais pačiais metais pasirodė ir koncertinis įrašas „Live From Outer Space“, kuriame buvo atliktos visos „Tales From Outer Space“ dainos. Taip pat 2020 metais buvo įrašytas ir 2021 metais išleistas koncertinis albumas „God Has Failed | Live & Personal“, kuriame buvo atliktas visas debiutinis „RPWL“ albumas.
Grupę palikus klavišininkui Markus Jehle ir prisijungus bosistui Markus Grützner, buvo įrašytas aštuntasis studijinis albumas „Crime Scene“. Jis išleistas 2023 metais.
2023 m. liepos 2 d. 19:47:00
Oho, vadinasi, tamstos neaplenkiau. Aš klausytojas tik nuo Tales From Outer Space. Tada klausiau daug Gazpacho (kaip tik buvo išėjęs jų albumas Soyuz) ir man Spotify lygiai taip pat pakišo jas į atsitiktinių dainų playlist'ą po to, kai perklausiau kažką iš Gazpacho repertuaro. Man labai patinka tas albumas, tačiau esu girdėjęs tik jį ir naujausią Crime Scene, kuris visa galva žemiau, mano nuomone. Bekeldamas informaciją į music.lt susipažinau su jų diskografija, paklausiau ir jų Plays Pink Floyd live'ą – tikrai kokybiškos, ausiai malonios Pink Floyd dainų versijos. Paprastai nemėgstu, kai vienos grupės masyviai tribute'ina kitas, tačiau RPWL tą daro neerzinančiai, o įdomiai.
Teks susipažinti su jų ankstesniais darbais, kad jau toks teigiamas atsiliepimas.
____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
2023 m. liepos 2 d. 14:20:57
Ačiū Einarui, kad įkėlė šią grupę. Pats niekaip neprisirengiau to padaryti, nors seniai norėjau. RPWL mano akyratyje nuo "Beyond Man and Time' albumo, kurį bene labiausiai mėgstu iš grupės diskografijos. Tiesa, iš šių metų albumo girdėjau tik "Life in a Cage" ir ta klaustrofobiją kelianti daina gerai įsiminė ir sudomino. Reikės perklausyti visą albumą.
Man RPWL muzika artima Big Big Train, Porcupine Tree skambesiui. Aišku, jaučiasi ir Pink Floyd ankstyvos kūrybos melancholiškumo šleifas. Mėgstu šią grupę, jos dainų Spotify nuolat pakiša man į dienos mix'ą.
____________________
Sielos polėkis, išmokantis skrist - Galimybės ribotos, bet pasiryžęs bandyt. Pink Floyd - Learning to Fly