Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

Mokslas nužudė meną

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Tipas: Proza
Publikavimo data: 2012m. Birželio 26d. 16:55


Lietinga, bet šviesu. Vaivorykštė. Eiti ieškoti jos galo dėl aukso puodo ar ne? Geriau būti realistu ir pripažinti, kad vaivorykščių gale tokių dalykų nebūna. Ir apskritai, tai tik regimas spalvų spektras, o ne apčiuopiamas materialus dalykas.
Su tokiu realistiškumu ir mokslinių tiesų pripažinimu aš išvis neištversiu. Pasaulio sistema tokia sudėtinga. Reik netgi žinoti, kokia vakarienė barsukui tinkama arba koks santykis tarp boružės ir kolorado. Kas per beprotystės. Kažkas matai, norėjo pažinti pasaulį. O dabar visa tai kišama į mūsų mažas galveles, kurios arba pamiršta, arba per giliai žinias saugo.
Vaivorykštė vis dėlto graži. Pasistengdamas palikti mokslo teigimus nuošalėje stengiuosi įžvelgti gamtos grožį. Ir, deja, vaivorykštė dingsta, o saulė suardo kietus tamsių debesų sluoksnius.
Esu išprovokuotas išeiti į lauką. Po velnių, gatvėse kažkokie šurmuliai neduoda net užsidarius ramiai pabūti namuose. O tenais kažkokie automobilių kamščiai. Juk prisiminiau, kad šiandien eilinis neįdomus koncertas, traukiantis pramogų ištroškusius, aklai bepasitikinčius gerbėjus, kurie nė kiek nesupranta, kad vėl eina į kvalysčių karnavalą, kuris juokingesnis už cirką. Mano mąstymas visą laiką buvo kitoks apie šiuolaikinę muziką ir koncertus, bet manau, jog mano nuomonė yra gerokai teisingesnė, nei šiuolaikinės muzikos vertintojų, kurie neturi svarių argumentų savo mėgstamos muzikos gerumui įrodyti.
Bet ne tai dabar galvoje. Šurmulys neduos pailsėti po ilgų vargų kaime. Šels žmonės, šels.
Staiga bėganti moteris belėkdama atsitrenkė į mane. Ir nulėkė. Kas mokė juos bendravimo etiketo, nei atsiprašyti nereikia, nei ką. Pavergti savo dievuko.
Dingstu iš šitos košmariškai triukšmingos beskubančių žmonių masės ir grįžtu namo.
Knyga mane išgelbės. Ir puikiausia muzika fone.
Muzika tai menas. Kada jie pagaliau supras. Jiems tik svarbu pagal ją pašokti, pabaliavoti. Ką dabar ir matau pro langą. Ta šlykšti muzika man neduoda pailsėti. Kodėl koncertai ir per didelius atstumus taip smarkiai girdisi.
Prisiminiau, jog reikia šio bei to nupirkti. Išlekiau į parduotuvę.
Stoviu prie kasos, o pardavėja manęs klausia:
- Ar tikrai nieko nepamiršote?
Mano mintys vis dar apie žmonių aklumą ir jų mažas smegenėles, kurių funkcijas pakeitė vienas vienintelis žmogus, kurį vis rodo per televiziją. Girdi apie jį per radiją. Kiekvieną dieną.
- Ak, taip, grąža. – susiprotėjęs grįžau prie kasos jos pasiimti.
Lyti pradėjo. Mano mielas oras vėl pasikeitė. Tikiuosi tie pavergtieji taip sušlaps, kad manysią koncertas bus blogiausias.
Vis pagalvoju apie tą naujosios visuomenės modernėjimą ir vis tiesiogiai proporcingai kylantį jos tingumą, bei, „nuvažiavimą nuo proto“. Dabar visi tik skaito Harius Poterius neatsižvelgdami į tikrąsias meniškosios literatūros vertybes. Visi stipriai nekenčia dailės, kurioje vienas potepis reiškia tiek daug. Nesižavima katedromis ir bažnyčiomis. Klausomos beskonybės, o ne meno principu sukurti kūriniai. Kas ši pasaulį pavertė tokiu baisiu? Aišku, mokslas ir kylančios technologijos, kurios žmogų, menininką ir mokslininką, pavertė buku jų vergu.
Mokslas – po velniais, ir kas galėjo pagalvoti, kad jis toks kaltas.

 
 2012m. Birželio 26d. 16:55

 2015 m. lapkričio 19 d.
 2015 m. lapkričio 15 d.
 2015 m. rugpjūčio 29 d.
Komentarų: 3 Atgal

Komentarai (3)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
einaras13
2012 m. birželio 26 d. 23:25:39
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Nebūtinai mes vadinsime tai rocko muzika. Bet tai neturėtų būti ta šių laikų beskonybę. Kadangi aš esu autorius, mano nuomonė būtina ir aš pasisakiau prieš šių laikų muziką.

Gerai, būta to praeityje, bet aš kalbu apie dabartį. Dabar nesižavima menu... Čia truputį ne taip interpretavote.

Meno paskirtis yra linksminti... Taip, bet menka palyginus su kitomis. Aišku, čia irgi priklauso tik nuo muzikinio skonio, todėl ir šįkart pasisakiau prieš. O gal šiuolaikinis muzikos šlamštas yra dar viena primityvi meno šaka. T.y. kaip ir dailėje 5-mečio pliurzionė tampa meno šedevru.

Manyčiau, jei ir yra tos netolerancijos šitame tekste, tai tikrai jos ne tiek, kiek kiekvieną dieną čia diskusijose dalinasi kiti nariai. Jei ji ir yra, tai ji nėra ganėtinai atvira. Aš tiesiog ignoruoju nemėgstamos muzikos klausytojus. Juk kiekvieno mintyse kerbžda tokios mintys, kad dėl savo skonio esi durnelis. Aš tokias mintis perteikiau raštu. Ir netolerancijos čia yra tiek, kiek jos turi būti. Manau žmogus lygiavertiškai ir nekalbės apie mėgstamus ir nemėgstamus dalikys.

Ir tu maždaug supratai, ką aš norėjau pasakyti.


____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
Atsakyti
metalikas
2012 m. birželio 26 d. 21:17:07
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

ka zinau, kazkoks vaikiskas truputi tas Tavo tekstas, bet ir as ne itin blaivas


Atsakyti
metalikas
2012 m. birželio 26 d. 21:15:33 2012-06-26 21:29:51
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

"ir puikiausia muzika fone" - speju, rock'o muzika? juk savo laiku rock'o muzika taip pat buvo laikoma barbariska, trankia, neskoninga, "velnio" muzika( tas pats ir su jazz'u, blues'u). o juk ir rock'o muzikos buvo prikurta beskonybes, o ne meno, principu. nepaisant to, laikui begant, jazz'o, blues'o, rock'o muzikos klausymas tapo gero muzikinio skonio zenklas.

"visi stipriai nekencia dailes". "nesizavima katedromis ir baznyciomis". na juk tikrai nereikia vartoti tokiu kategorisku fraziu. Na, bet is esmes esate teisus, bet pasipiktinimas del to, mano nuomone, yra silpnai pagristas. manote, kad pries, sakykime, 200 metu, kas nors buvo kitaip? didzioji dalis visuomenes vaiksciojo i teatrus, baletus, operas, grozejosi meno kuriniais galerijose? Klaidinga taip romantizuoti praeities mena ir visuomene, mano nuomone. Juk ir renesanso, ir apsvietos laikais visuomeneje buvo tamsos, barbarizmo, zmoniu kuriems sofistikuotas menas, estetika, buvo visiskai nusispjaut. menininkai visada yra mazuma. viskas yra visiskai normalu. juk yra taip pradinukiskai aisku, kad ideali visuomene yra utopija.

Taip, muzika yra menas. O argi viena is meno paskirciu nera linksminti? Argi menas negali buti kaip pramoga? Asmeniskai visai nesmerkiu tu, kurie vaiksto i jusu minetus koncertus. Argi versi tuos, kurie nesupranta muzikos kaip kazko daugiau nei pramogos, kurie neturi gilaus ir dvasinio susizavejimo muzika, pradeti klausytis Tool, ar Rush? Kiekvienas turi savo muzikinius poreikius ir juos ispildo kaip nori, ir bausti zmogu uz jo muzikini skoni yra tiesiog juokinga. Manau, zinote ta scenariju kai, pavyzdziui, metalistas yra isp*zdavojamas del jo muzikinio skonio, ir tai vadinama netolerancija. tai kazkiek netolerancijos matau ir jusu tekste.

arba as nesupratau vapsce ka tu norejai pasakyt


Atsakyti
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Copyright 2001-2026 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.
Pasiūlė Daina Mėgsta
Very_crazy_enough Uriah Heep July Morning
 Uriah Heep
 
Sahja Bonnie Tyler Tell Me The Truth
 Bonnie Tyler
 
Alvydas1 Sepultura Territory
 Sepultura
 Max Cavalera sugrojo ją koncertro pabaigoje
Rolandas77 Exem Kuršiai
 Exem
 kažkodėl prisiminiau..
Konditerijus The Bangles Eternal flame
 The Bangles
 

Šiuo metu vertiname


Howlin' Wolf Howlin' Wolf
8,5

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

  Daugiau

Pokalbių dėžutė

23:58 - einaras13
Cry me a river
23:43 - Very_crazy_enough
As nesu toksiskas trolis is prigimties, o DI turetu svetaines aprupinti jautriais budeliais, katrie tokiems butaforiniais kardais nukapotu butaforines galvas. Bent parai. Kad isvadas apie grazu bendravima pasidarytu
22:40 - 4Blackberry
Jeigu diskusija baigta, tai turiu eiti. Ir pranešiu ir čionai, kad šios dienos bus man truputi užimtos, tai turbūt nelabai lankysiuos, bet greitai grįšiu. Jei kas netyčia pasigestų.
22:25 - 4Blackberry
Na, galbūt ne be reikalo ji buvo netvirtinama. Požiūriai aiškiai labai išsiskiria. Mano manymu, yra tikrai svarbesnių dalykų, į ką reikia reaguoti pirmiau. Ir tai nėra reagavimas į svetainės trolį kiekvieną jo žingsnį. Na, ką padarysi...
22:20 - einaras13
Be to, man reikėjo perskaityti, kad galėčiau patvirtinti kūrybą administracijoje. Nes šiais laikais, apparently, esu vienintelis žmogus, kuris gali ir turi jėgų patvirtinti narių keliamą kūrybą.
22:19 - einaras13
Labai Sahjiškas požiūris "iš pradžios viskas aišku apie viską" (čia užslėpta eilinė kritika Sahjai, kad iš pirmų 10 dainos sekundžių vertina dainą). Aš jį atmetu ir nesivadovauju. Kartais gerumas slypi antrojoje pusėje.
22:17 - 4Blackberry
Tai jau galima įvardinti kabinėjimųsi. Paprastai, kaip būna, kad pradedi skaityti, ir supranti, kad nepatinka, nėra prasmės tęsti. O šiuo atveju išvis yra žinoma, kad iš šio asmens nieko gero laukti negalima, tai išvis neverta ir pradėti skaityti.
22:13 - einaras13
Aš turiu perskaityti, kad suprasčiau, kad nepatinka. O nepatikimo ištransliuoti niekas nedraudžia.
22:12 - 4Blackberry
Beje, keista, kad dingo mano žinutė.
22:11 - 4Blackberry
Na, VCE neklysta šiuo atžvilgiu - nepatinka, tai reikia neskaityti. Bet VCE irgi niekaip nesupranta, kad jo elgesys yra teršimas. Tas pats kas šiūkšlinti gamtoje. Gali apsimesti, kad nematai, bet šiūkšlės vis tiek yra ir gadina vaizdą bei žaloja aplinką.
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 2
  Neregistruotų vartotojų: 2388
  Iš viso užsiregistravę: 73781
  Naujausias narys: SalinaHurl
  Šiandien apsilankė: 15549