Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

Tušti delnai - I dalis

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Tipas: Proza
Publikavimo data: 2006m. Vasario 22d. 08:14


I DALIS

Stovėjau belaukdama, kas gi atsitiks. Ji žiūrėjo į mane pusiau primerktom akim, rodos, piktom ar šiaip abejingom, o gal susimasčiusiom - ir laukė. Matyt, kol ateis tinkama mintis, tinkamas žodis, keiksmažodis, kas nors, kuom...įmanoma įskaudint. Įkąsti. Kad liktų pėdsakas, kitaip neverta tarti nieko. Vis tiek užsidarysiu už stiklinių durų, ašaras – dar likusias - rinkdama į dienoraštį, iš žodžiu piešiu pasaulio pabaigą naujajame kūrinyje, kurį sudeginsiu jau kitą kart, prieš vėl nevykusį bandymą vizijai – tikrų tikrai – leisti gyvent mano sąskaita... Tačiau šiandien dar priimsiu iš šiltesnių nei mano, stambesnių, savotiškai mielų delnų pora sertralino kiekį palaikančių tablečių, nes kol kas neparašiau nieko, kuom galima būtų pašerti liepsną.
Tyla irgi pradeda nerimaut. Kaip visad ji kalčiausia. Pyksta, bet aš vis tiek joje. Nepasitraukiu. Taip saugiau. Galbūt. Aš tuo naudojuos.
Katinas dar neseniai trynėsi prie kojų, murkė. Tai jo būdas priminti, jog ir jam reik valgyt. Ir jam reik...Na, jam galbūt ir taip...Jis visąlaik tylus. Jis gali džiugint tik buvimu. Ir džiugino dar prieš akimirka. Taip, tai buvo prieš...devynerius metus.
Tebestoviu. Ji taip pat. Nervingai mirksi. Na, sakyk ką nors, aš laukiu. Aš ištroškusi. Tylos gausybė tarp baltų tulpių žiedų. Jau pailsėjau. Jau įkvėpiau ramybės. Dabar galiu jau žengti...
Ji nusisuko. Luktelėjo minutėlę ir nuėjo. Lyg niekur niekas. Prieblanda prarijo pyktį. Tarp tuščių delnų tyla praslinko nepastebima...
Stiklinės durys užsidarė su trenksmu, sudrebino mintis. Jos puolė klykaut, išsuktos iš ramybės būsenos, inercija nešamos nesugebėjo atgaut stacionarumo, daužėsi į stiklą, viena į kitą, į mano tulpes...
Stebėjau ir juokiaus. Mano tulpės. Jos buvo, džiugino buvimu. Dar prieš...akimirką, kol mano rankos dar nebuvo pririštos prie ramybės – ilgalaikės – nestokojančios vienatvės, džiuginančiai gydančios nuo esybės be priežasties, svetimame vilčių narve.
Jos buvo. Dabar iš kampo slenka žodžių tuštuma, minčių kančia jau nebe...

***

Ryte tulpės vėl žydėjo. Ir kvepėjo. Gražu. Šiek tiek skaudėjo riešus, tačiau besigrožėdama savo gėlių darželiu visai jo nepajutau. Bandymas atsikelt nepavyko. Ir vėl neišmiegojau, atsidusau.
- Laba ryta, Gražuolėle, - išgirstu pasirodžiusios tarp dury pagyvenusios, stambokos moters balsą.
- Laba rytą, - atkertu sausokai.
- Na, kaip šiandien jaučiamės? – moteriškė prieina prie mano lovos ir kažką padeda ant šalia stovinčios spintelės.
- Mes pažįstamos? – klausiu pasipiktinusi.
Moteris sustingsta ir akimirka atidžiai stebi mano veidą. Raukšlės kaktoje – atrodo jai visai tinkančios – išryškėja.
- Mažule, tu mane gąsdini...- pasako pus tyliu balsu.
- Aš jus gąsdinu? – koks pasityčiojimas – Atsiprašau, bet tai ne aš įsibroviau į svetimą butą ankstyvą rytą ir lyg savo namuose čia tvarkausi!
Žilų – sidabrinių rodos - plaukų storulė skubomis patraukė link durų.
- Ir žinokit, būtinai paskųsiu administratoriui! – sušukau kol ji dar nespėjo išnyksti už durų.
Teks pakeist spyną, pagalvoju. Kas čia per betvarkė šitam name! Reiks pasidomėt, ar kam iš kaimynų yra taip buvę? Gal ji kokia maniakė, apsėsta rūpinimosi paranoja? Ne, matyt neužrakinau vakar durų, juk buvau užsiėmusi savo tulpėmis.
Durys vėl atsidaro ir įeina ta pati moteriškė kartu su aukštu (ir žiauriai liesu) vyru.
- Čia dabar kas? – sušukau – Tai jau riba viskam! Prašau tučtuojau palikti mano namus!
- Dabar pats matote, daktare, - atsiliepia storulė.
- Suleiskit penkiasdešimt, - tyliai taria žmogus baltu chalatu.
Mano akys merkiasi. Juk dar taip anksti, aš dar tokia bejėgė, eikit iš čia, dinkit, tyliai kartoju mintyse. Ir jie išnyksta taip pat, kaip ir atsirado. Vėl ramu. Anksčiau vidurdienio aš nesikeliu...
 
 2006m. Vasario 22d. 08:14

 2006 m. kovo 1 d.
 2006 m. kovo 1 d.
 2006 m. vasario 25 d.
Komentarų: 3 Atgal

Komentarai (3)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
depeche_mode
2006 m. vasario 24 d. 14:33:32
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
dek ir antra dali, nes lb lb fajnas kurinelis.. nepatingejau perskaityti. Man pirmas pasirode lb liudnas, melancholiskas... O antras siltesnis wistiek duodu 10 balu, nes uz toki nuostabu kurini maziau duoti sirdis neleistu. Taip ir toliau

Atsakyti
Irutė
2006 m. vasario 24 d. 07:29:42
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
Jau kas nepatingėjote perskaityti, nepatingėkite parašyti AIŠKAUS komentaro (žinosiu, ar dėti pratęsimą).

Atsakyti
philia
2006 m. vasario 23 d. 16:56:26
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!
Tušti delnai. Visaip kaip Foje.

Atsakyti
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Copyright 2001-2026 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.

Šiuo metu vertiname


Anastacia Anastacia
6,6

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

  Daugiau

Pokalbių dėžutė

07:57 - Very_crazy_enough
Nkp negaliu snd issirinkt tinkamiausio soliariumo vilniuje. Solisun „Akropolyje“ minutės kaina: 0,90 € . Sachara. Mano Saulė: 0,80 €.
XXLSUN: perkant d abonementą kaina nukrenta iki 0,77
pigiausias. Jei deginsiuos iki 22val - su 15 euru gal apsieiciau?
16:31 - Very_crazy_enough
Rutone, oras irgi geras, ir vanduo. Ir visi tie nemokami dalykai kuriuos mums teikia vasara ir draugiskumas.
00:01 - DjVaids
Kanada vs Šveicarija 1:2
Kanadietis Paul įmušė, bet ne kapitonas, o kitas Paul pasirodęs po keitimo!
20:11 - Rutonė
Dar nepamiršau, kad visai gera pažiūrėti youtube video ir už tai nemokėt. Ir tuo pačiu neva pabūt koncerte. Taip kad... Pilna reelsų, shortsų, vaizdą galima susidaryt. Pajaust publikos, žinoma, ne.
20:08 - Very_crazy_enough
Nu nuejau duotu linku. Pamaciau daug muzikos, propagandos ir ivairiausiu dalyku.
20:05 - Very_crazy_enough
Ach.. Tie linkai. Kaip Rammstein dainuoja:
Links!
Links!
Links!
16:35 - Rutonė
Apie Sting 3.0? Paprasta – www.youtube.com
12:01 - Very_crazy_enough
WOW. 28 000 Jonu Lietuvoje
Per pastaruosius dešimtmečius (nuo 2000 metų) naujagimių, kuriems būtų suteiktas Napoleono vardas, šalyje praktiškai neregistruojama arba tai yra vienetiniai atvejai per dešimtmetį. RETAS
10:48 - Very_crazy_enough
Sveikinu visus turincius senoviskus vardus kaip Jonas ir Valerij Jonas. Anicetus, Polikarpus, Baltramiejus, Aloyzus, Zenonus, Ipolitus, Jeronimus, Ambraziejus, Teofilius, Mstislovus, Sviatoslavus, Jaromirus ir Vsevolodus. Gyvuokit
07:25 - Very_crazy_enough
Nagi parasykite nebuvusiems apie STING 3.0...
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 1
  Neregistruotų vartotojų: 3633
  Iš viso užsiregistravę: 73774
  Naujausias narys: Estella222
  Šiandien apsilankė: 141488