„Bliuzo naktyse“ – kovos menų meistro rokenrolas ir „Voice of USA“ dalyvio talentas
Kris Barras Band. [org. nuotr.]
Jubiliejiniame festivalyje „Bliuzo naktys 2017“, kuris šiemet prie Lūksto ežero artimas sielas suburs jau 25 kartą, bus gausu unikalių muzikantų. Ne vienam įsimins tatuiruotas britas Krisas Barras, galintis pasigirti ne tik gausiai išmargintu kūnu, bet ir tokia pat marga biografija. Bus ir itališko bliuzo, kurį pripažįsta Misisipė bei estiškos elektronikos, o teksasietis Keeganas McInroe‘us šįkart pasirodys su savo jaunuoju kolega, kuris jau spėjo sublizgėti populiariame TV šou JAV.
„Kriso Barro pirštų galiukai turi tiesioginį kontaktą su siela“, – taip apie anglą muzikantą rašė vokiečiai iš „Rock Times“. Olandai jį vadino vienu žodžiu – „stulbinantis“. O liepos 7-8 dienomis K. Barrą pagaliau galės įvertinti ir lietuviai.
Artistas didžiojoje scenoje spėjo pasirodyti dar nė nesulaukęs 10 metų. Jau tada jam patiko Garry Moore‘as, kurį K. Barras laiko didžiausiu savo įkvėpėju. Šiandien Kriso muzika – tokia, kokios tiktų klausytis, klasikiniu „čioperiu“ skrodžiant Ameriką 66-uoju keliu: bliuzas su ryškia roko įtaka.
Pats K. Barras teigia, kad jo venomis teka rokenrolas. Jis – kietas riešutėlis, visomis prasmėmis. Pasirodo, šis unikalus gitaristas ir vokalistas šalia muzikos visuomet turėjo kitą, šalutinį darbą: 10 metų jis tęsė profesionalią mišrių kovos menų karjerą, sportavo Las Vegase, Tailande, Singapūre. K. Barro praeities kovų sąskaitoje: 14 pergalių, 2 pralaimėjimai ir 1 lygiosios.
„Žmonės mano, kad esu pamišęs, jei einu kautis į narvus, rizikuodamas pakenkti savo rankoms. Yra tiesos, bet kovos ringas man pasiūlė daugiau galimybių nei muzikos pramonė. Esu kovęsis prieš 8000 žiūrovų Azijoje. Jų akivaizdoje mieliau būčiau grojęs nei daužęs snukius!“ – juokiasi gitaristas, aktyvią sportininko karjerą jau baigęs.
Kitas intriguojantis šių metų festivalio pasirodymas – tarptautinis trio. Lietuvą jame atstovaus Aleksandras Belkinas, o JAV – Mattas Tedderis ir K. McInroe‘us.
Matto amžių lengva pamiršti, klausantis jo balso. Daugelis sako, kad jis turi seno žmogaus sielą, nes M. Tedderio kūryba stipriai primena Tomą Waitsą ar Jacksoną Browną, jam patinka Ray‘us Charlesas ir „The Rolling Stones“. Kita vertus, scenoje Mattas apsigyveno anksčiau nei kiti bendraamžiai: 14-os jau buvo įkūręs profesionalią muzikos grupę, su kuria koncertavo Valstijose, dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose, yra pasirodęs ir legendiniame Orfėjaus teatre.
Auksinis biografijos faktas: M. Tedderis yra velniškai populiaraus TV šou „The Voice of USA“ žvaigždė, kuriam atsisuko pats Adamas Levine!
Su Mattu atvykstantis raudonplaukis Keeganas jau yra koncertavęs „Bliuzo naktyse“. Muzikantas tuomet stipriai pamilo Lietuvą ir festivalį, kuris turi savo dvasią. Įdomu tai, kad Teksaso universitete jis pats yra baigęs religijos ir filosofijos studijas. Būdamas studentu grojo baruose ir net įkūrė grupę „Catfish Whiskey“, bet tai – jau istorija. Vėliau Keegan‘as pradėjo solo karjerą. Pastaraisiais metais jis bemaž pusmetį praleidžia Europoje, važiuoja per festivalius. Senasis kantri, bliuzas ir folkas – šie trys šaltiniai malšina jo troškulį.
Jei tai, kad teksasiečiai groja bliuzą, skamba visiškai natūraliai, tai italai, atrodytų, toliau estradinio San Remo festivalio nėra pažengę. Tačiau šiemet į „Bliuzo naktis“ su savo grupe atvykstantis italas Marco‘as Pandlofis – lūpinės armonikėlės ir gitaros virtuozas – tokį mitą paneigs akimirksniu.
Daugiau nei 20 metų bliuzą grojantis muzikantas yra didžiai gerbiamas šio žanro žvaigždžių. Marco muziką suka amerikiečių radijo stotys, o jo įrašus aptaria tokie autoritetingi leidiniai kaip „Blues Revue“, „Soul Bag“ ar „Blues Britain Magazine“. Na, o kartą „Delta Groove All Star Blues Revue“ festivalyje Misisipėje jis apskritai buvo vienintelis svečias iš Europos.
Na, ir visiška staigmena jubiliejinėse „Bliuzo naktyse“ – estai „Argo Vals Band“. Jų programa gerokai atitolusi nuo bliuzo standartų. Nepaisant to, šis elektroniniais prieskoniais papildysiantis projektas puikiai tiks festivalio nuotaikai palaikyti.
Pats Argo Valsas – jaunas gitaristas ir kompozitorius, ne kartą įvertintas gimtojoje Estijoje ir svetur, sulaukęs reveranso iš „The Guardian“ ir daugybės kitų Europos muzikos žurnalistų. Jo muzika gimsta naktį, likus kelioms sekundėms iki saulėlydžio, tad iš Argo galima tikėtis ir žvaigždėtos nakties romantikos, ir jausmingos audros.
Jau šį savaitgalį, liepos 1-2 dienomis, Varniuose, prie Lūksto ežero sugrįžta legendinis festivalis, vyksiantis 28-ąjį kartą – Bliuzo naktys! Festivalio programoje pramogos, festivalio tradicijos bei muzikos atlikėjai iš Jungtinės Karalystės, Lenkijos, La...
28-ąjam festivaliui – „Bliuzo naktys“ besiruošiantys festivalio organizatoriai šiandien atskleidžia dar daugiau festivalio vardų, tarp kurių britų muzikos legendos Garry Moore sūnaus Jack Moore pasirodymas bei geriausio bliuzo gitaristo pasaulyje titulus ...
Legendomis, gera nuotaika ir ištikimais lankytojais apipintas tarptautinis muzikos festivalis – „Bliuzo naktys“, šią vasarą vyksiantis 28-ąjį kartą – gyvos muzikos gerbėjus, kviečia pasimatyti ir šį šeštadienį, Vilniuje esančiuose festivalių namuose „Line...
Dar 2017 metais, per festivalio „Bliuzo naktys“ 25 metų jubiliejų, buvo pristatyta – „One Man Stage“, kurioje galėjo pasirodyti visi norintys festivalio dalyviai. Ši scena festivalyje prigijo ir tapo nauja kasmetine tradicija. „One Man Stage“ skirta mėgau...
Žiūriu, Internet Archive turi donations langą viršuje tokį neblogą. Gal ir čia toks praverstų... O jei ką nors nervina jį matyti gali tiesiog išjungti.
O dėl paieškos.. sudėtinga ten ir ilgam, reikia žiūrėti ir kombinuoti. Galiu tik pasakyti, kad pagrindinė ir dienos dainos paieškos yra visiškai atskiros ir skirtingai įgyvendintos su skirtingom problemom ir tikslais.
Tai nėr už ką, Einarai, senai jau tai buvo planuose, tik vis rankos nedaeidavo. Tik taip ir nepavyko per vakar padaryti, kad tas užrašas nenušoktų į šoną, nemoku front-end.
O Estijai nieko nesiseka geriausiai. Va Skype pagaliau visiškai užsilenkė, tai estai nežinau ar dar turi kuo pasigirti O mums dabar geriausiai kol kas sekasi per visus amžius turbūt. Jei gera valdžia būtų, galbūt jau seniai būtume pavyzdinė valstybė.
Na čia ta konkurencija jau... Ji atsiranda iš to vyriško ego manau (nenorint generalizuoti ar apsiriboti tik viena lytimi, bet yra tendencija), ir dar nuolatinis žmonių lyginimasis su kitais.