Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

INTERVIU | Mato Nesimato: bandė mesti muziką, grįžo su dvigubu soliniu albumu

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Mato Nesimato.

Mato Nesimato.

Per dešimtmetį trunkančią muzikinę veiklą, reperį Mato Nesimato (Matas Mulevičius) scenoje buvo galima pamatyti skirtingų grupių sudėtyje. Nuo 2004 m. – repo kompanijoje „Rūkas“, o nuo pernai ir kolektyve „Sofa Nr. 42“. Bet prastas tas kareivis, kuris nenori būti generolu – spalio pradžioje Matas pristatė net du solinius albumus: „Deka logos“ ir „Pozi.req“.

Dvigubas debiutas – chaoso išdava

Mato Nesimato lietuviško repo scenoje nėra naujokas, tačiau tai nebuvo pagrindinė priežastis solinę karjerą pradėti drąsiu, dvigubo solinio albumo išleidimu. Pats Matas sako, jog dėl to kaltas chaotiškas kūrybos procesas, kuris techniškai truko daugiau nei metus, o dvasiškai – kone visą gyvenimą.

„Deka logos“ ir „Pozi.req“ buvo du skirtingi projektai pradėti skirtingu laiku. Vienas klostėsi gana organiškai, o kitas gulėjo stalčiuje. Niekaip nesugebėjau vieno numarinti, tad, daugybę kartų viską permąstęs, radau sąžinei priimtiniausią sprendimą“, – apie neįprastą debiuto formatą pasakojo Mato Nesimato.

Nors kūrybos procesas ir buvo chaotiškas, tačiau abiejų albumų skambesys – vientisas ir organiškas, kadangi visa muzikinė įrašų dalis buvo patikėta ilgamečiui Mato Nesimato bendražygiui, lietuviško repo scenoje taip pat atpažįstamam reperiui Alhi (Albertas Kazlauskas).

„Įrašai vyko skirtingose studijose, prodiusuojant skirtingiems žmonėms. Tai dainų skambesiui suteikė ryškių tonų, gana aiškiai atribojančių vienas dainas nuo kitų“, - aiškino Matas.

O atriboti tikrai yra ką – albumų „Deka logos“ ir „Pozi.req“ nuotaika ir turinys gerokai skiriasi. Kaip sakė Mato Nesimato, „Deka logos“ yra pilnas pykčio, nuovargio, jo skambesys nešvaresnis, tuo tarpu „Pozi.req“ yra poetiškesnis, sterilesnis.

„Kūrybinis procesas yra nesibaigiantis judesys. Didžioji dalis idėjų ir tekstų gimė einant gatve – kartais su reikalais, o kartais iš reikalo – kad atsirastų įkvėpimas paskutinėms eilutėms. Tiesą sakant, didžioji dalis „Deka logos“ parašyta man dumiant Antakalnio gatve iš namų į darbą ir atgal. „Pozi.req“ kelionių geografija prasiplečia iki mano tėviškės Pasvalyje“, - apie albumų atsiradimą pasakojo reperis.



Mato Nesimato.

Mato Nesimato.

Apie save, tačiau su bendražygiais

Mato Nesimato neslepia, kad abiejuose debiutiniuose albumuose yra biografinių motyvų ir kelia klausimą, kiek kuriantis žmogus apskritai gali būti objektyvus ir atriboti save nuo kūrinio.

„Deka logos“ – labai individualus albumas. Jį norėjau padaryti pagal klasikinę formulę – vienas MC plius vienas muzikos autorius/prodiuseris. Su Alhi, „Deka logos“ muzikos autoriumi ir prodiuseriu, dirbu nuo 2005 m., kada jį pakviečiau į savo pirmąją grupę „Rūkas“, - apie per dešimt metų užsimezgusią ne tik kūrybinę, bet ir tikrą draugystę, pasakojo Matas.

Antrajame albume „Pozi.req“, atlikėjas teigia norėjęs daugiau įvairovės, tad prie mikrofono pasikvietė ne tik muziką kūrusį Alhi, bet ir kitus muzikantus, su kuriais jau buvo tekę bendradarbiauti – Kechą ir Rasą Murauskaitę.

„Su Rasa esu pažįstamas nuo mokyklos laikų, o šiuo metu kartu grojame funk-rock grupėje „Sofa Nr. 42“. Galima sakyti, kad toli nesidairiau, bet iš kitos pusės – man patinka dirbti su žmonemis, kuriuos pažįstu ir galiu pasitikėti“, - apie bendražygius pasakojo Mato Nesimato.

Reperis sakė, kad potencialus tokio albumo klausytojas – jo bendraamžis su dešimties metų paklaida, žmogus, kuris savo gyvenime nenustojo kelti klausimų. Savęs nepametęs, bet vis dar ieškantis.



Siekia ištrinti ribas

Paklaustas apie tolimesnes ambicijas muzikinėje veikloje, Matas sakė tokių turintis, nors dar visai neseniai buvo visiškai nustojęs kurti ir mėgino pradėti gyventi liaudyje įprastą „normalų gyvenimą“.

„Tada pasidarė labai liūdna, neištvėriau ir grįžau su dviguba jėga. Neseniai vieno žmogaus paklausiau: „Išeiti ar pasilikti?“. Jis atsakė – visada pasilikti, nes jei išeini, reiškiasi su kažkuo nesusitvarkai“, – apie grįžimą į repo sceną kalbėjo Mato Nesimato.

Muzikantas įsitikinęs, kad repas nebėra angažuota, mažame žmonių rate klausoma muzika ir ji gali būti įdomi bet kam: „Mano didžiausias noras, kad šiuos albumus išgirstų kuo daugiau repo neklausančių žmonių. Tam, kad neliktų ribos tarp jie ir mes.“

Riba tarp kūrėjo ir klausytojo nėra vienintelė, kurią Mato Nesimato mėgina ištrinti – tą reperis daro ir asmenininame gyvenime. Įgijęs teisininko išsilavinimą, Matas bando šios, rodos, niekuo su repo scena nesusijusios profesijos specifines detales įtraukti ir į savo kūrybą.

„Tai praplečia pasaulėžiūrą. Ne vienoje dainoje, prie kurios esu prikišęs nagus, galima rasti teisinės terminologijos, teorijų ar idėjų. Smagu tokiame, iš pažiūros sausame moksle, rasti kažką, kas įkvėptų parašyti dainą. Gal kas pasakys, kad tai daikto naudojimas ne pagal paskirtį, tačiau būtent toks yra mano būdas“, - sakė jis.

Mato Nesimato kalbino Juta Liutkevičiūtė



Debiutinių solinių Mato Nesimato albumų „Deka logos“ ir „Pozi.req“ pristatymas vyks 2015 m. lapkričio 21 d. „Brodvėjus pub“, (Mėsinių g. 4, Vilnius). Čia kartu su Mato Nesimato scenoje pasirodys grupės „Sofa Nr. 42“, „Shiaure“ ir „Mental Crew“, taip pat reperiai Alhi bei Filmik ir DJ Justinez. Įeiti nekainuoja.


Paskelbk naujieną

Susijusi informacija


  • Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
  • Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
  • Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.


Šaltinis: Music.lt   Peržiūrėta kartų: 1492   Data: 2015-10-22
Esamas tekstas

Mato Nesimato. Per dešimtmetį trunkančią muzikinę veiklą, reperį Mato Nesimato (Matas Mulevičius) scenoje buvo galima pamatyti skirtingų grupių sudėtyje. Nuo 2004 m. – repo kompanijoje „Rūkas“, o nuo pernai ir kolektyve „Sofa Nr. 42“. Bet prastas tas kareivis, kuris nenori būti generolu – spalio pradžioje Matas pristatė net du solinius albumus: „Deka logos“ ir „Pozi.req“.

Dvigubas debiutas – chaoso išdava

Mato Nesimato lietuviško repo scenoje nėra naujokas, tačiau tai nebuvo pagrindinė priežastis solinę karjerą pradėti drąsiu, dvigubo solinio albumo išleidimu. Pats Matas sako, jog dėl to kaltas chaotiškas kūrybos procesas, kuris techniškai truko daugiau nei metus, o dvasiškai – kone visą gyvenimą.

„Deka logos“ ir „Pozi.req“ buvo du skirtingi projektai pradėti skirtingu laiku. Vienas klostėsi gana organiškai, o kitas gulėjo stalčiuje. Niekaip nesugebėjau vieno numarinti, tad, daugybę kartų viską permąstęs, radau sąžinei priimtiniausią sprendimą“, – apie neįprastą debiuto formatą pasakojo Mato Nesimato.

Nors kūrybos procesas ir buvo chaotiškas, tačiau abiejų albumų skambesys – vientisas ir organiškas, kadangi visa muzikinė įrašų dalis buvo patikėta ilgamečiui Mato Nesimato bendražygiui, lietuviško repo scenoje taip pat atpažįstamam reperiui Alhi (Albertas Kazlauskas).

„Įrašai vyko skirtingose studijose, prodiusuojant skirtingiems žmonėms. Tai dainų skambesiui suteikė ryškių tonų, gana aiškiai atribojančių vienas dainas nuo kitų“, - aiškino Matas.

O atriboti tikrai yra ką – albumų „Deka logos“ ir „Pozi.req“ nuotaika ir turinys gerokai skiriasi. Kaip sakė Mato Nesimato, „Deka logos“ yra pilnas pykčio, nuovargio, jo skambesys nešvaresnis, tuo tarpu „Pozi.req“ yra poetiškesnis, sterilesnis.

„Kūrybinis procesas yra nesibaigiantis judesys. Didžioji dalis idėjų ir tekstų gimė einant gatve – kartais su reikalais, o kartais iš reikalo – kad atsirastų įkvėpimas paskutinėms eilutėms. Tiesą sakant, didžioji dalis „Deka logos“ parašyta man dumiant Antakalnio gatve iš namų į darbą ir atgal. „Pozi.req“ kelionių geografija prasiplečia iki mano tėviškės Pasvalyje“, - apie albumų atsiradimą pasakojo reperis.



Mato Nesimato. Apie save, tačiau su bendražygiais

Mato Nesimato neslepia, kad abiejuose debiutiniuose albumuose yra biografinių motyvų ir kelia klausimą, kiek kuriantis žmogus apskritai gali būti objektyvus ir atriboti save nuo kūrinio.

„Deka logos“ – labai individualus albumas. Jį norėjau padaryti pagal klasikinę formulę – vienas MC plius vienas muzikos autorius/prodiuseris. Su Alhi, „Deka logos“ muzikos autoriumi ir prodiuseriu, dirbu nuo 2005 m., kada jį pakviečiau į savo pirmąją grupę „Rūkas“, - apie per dešimt metų užsimezgusią ne tik kūrybinę, bet ir tikrą draugystę, pasakojo Matas.

Antrajame albume „Pozi.req“, atlikėjas teigia norėjęs daugiau įvairovės, tad prie mikrofono pasikvietė ne tik muziką kūrusį Alhi, bet ir kitus muzikantus, su kuriais jau buvo tekę bendradarbiauti – Kechą ir Rasą Murauskaitę.

„Su Rasa esu pažįstamas nuo mokyklos laikų, o šiuo metu kartu grojame funk-rock grupėje „Sofa Nr. 42“. Galima sakyti, kad toli nesidairiau, bet iš kitos pusės – man patinka dirbti su žmonemis, kuriuos pažįstu ir galiu pasitikėti“, - apie bendražygius pasakojo Mato Nesimato.

Reperis sakė, kad potencialus tokio albumo klausytojas – jo bendraamžis su dešimties metų paklaida, žmogus, kuris savo gyvenime nenustojo kelti klausimų. Savęs nepametęs, bet vis dar ieškantis.



Siekia ištrinti ribas

Paklaustas apie tolimesnes ambicijas muzikinėje veikloje, Matas sakė tokių turintis, nors dar visai neseniai buvo visiškai nustojęs kurti ir mėgino pradėti gyventi liaudyje įprastą „normalų gyvenimą“.

„Tada pasidarė labai liūdna, neištvėriau ir grįžau su dviguba jėga. Neseniai vieno žmogaus paklausiau: „Išeiti ar pasilikti?“. Jis atsakė – visada pasilikti, nes jei išeini, reiškiasi su kažkuo nesusitvarkai“, – apie grįžimą į repo sceną kalbėjo Mato Nesimato.

Muzikantas įsitikinęs, kad repas nebėra angažuota, mažame žmonių rate klausoma muzika ir ji gali būti įdomi bet kam: „Mano didžiausias noras, kad šiuos albumus išgirstų kuo daugiau repo neklausančių žmonių. Tam, kad neliktų ribos tarp jie ir mes.“

Riba tarp kūrėjo ir klausytojo nėra vienintelė, kurią Mato Nesimato mėgina ištrinti – tą reperis daro ir asmenininame gyvenime. Įgijęs teisininko išsilavinimą, Matas bando šios, rodos, niekuo su repo scena nesusijusios profesijos specifines detales įtraukti ir į savo kūrybą.

„Tai praplečia pasaulėžiūrą. Ne vienoje dainoje, prie kurios esu prikišęs nagus, galima rasti teisinės terminologijos, teorijų ar idėjų. Smagu tokiame, iš pažiūros sausame moksle, rasti kažką, kas įkvėptų parašyti dainą. Gal kas pasakys, kad tai daikto naudojimas ne pagal paskirtį, tačiau būtent toks yra mano būdas“, - sakė jis.

Mato Nesimato kalbino Juta Liutkevičiūtė


Debiutinių solinių Mato Nesimato albumų „Deka logos“ ir „Pozi.req“ pristatymas vyks 2015 m. lapkričio 21 d. „Brodvėjus pub“, (Mėsinių g. 4, Vilnius). Čia kartu su Mato Nesimato scenoje pasirodys grupės „Sofa Nr. 42“, „Shiaure“ ir „Mental Crew“, taip pat reperiai Alhi bei Filmik ir DJ Justinez. Įeiti nekainuoja.

Siūlomas pataisytas variantas

Pastabos

 

Komentarai (0)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
Komentarų nėra. Būk pirmas!
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Susijusios naujienos

Mato Nesimato pristato naują albumą bei skelbia jo pristatymo koncertą
0
0

Lietuviško hiphopo klausytojams - puiki žinia. Reperis Mato Nesimato (tikrasis vardas: Matas Mulevičius) grįžta su nauju albumu, skambiu pavadinimu: "Nesiklauso nesigirdi". Tai jau trečiasis solinis buvusio grupių „Rūkas“ bei „Sofa Nr. 42“ nario darbas, k...
Naujausias Mato Nesimato kūrinys siūlo geros dienos receptą (+ audio)
0
0

Mato Nesimato iš pašaukimo – graužtuko filosofas, o pagal profesiją – teisininkas, dirbantis su užsienio fondų projektais. Alhi – keliautojas, ragavęs ugniagesio-gelbėtojo duonos, šiuo metu vedantis ekskursijas po Vilnių. Rasa – muzikologė, kurios balsą s...
Įvertinkite: reperis Mato Nesimato debiutuoja vienu metu išleisdamas net du solinius albumus – „Deka logos“ ir „Pozi.req“ (+ audio)
0
0

Retas ir netikėtas atvejis lietuviškos muzikos istorijoje – debiutas iškart su dviem studijiniais albumais. Būtent taip apie save pranešti pasišovė reperis, save pristatantis šmaikščiu slapyvardžiu - Mato Nesimato (tikrasis vardas – Matas Mulevičius). ...
Įvertinkite: reperis Mato Nesimato trumpametražiu filmu anonsuoja savo debiutą (+ video)
0
0

Susipažinkite - alternatyvaus repo atlikėjas Matas Mulevičius Jums sako "Sveiki užsukę į mano pasaulį". Šmaikščiu slapyvardžiu - Mato Nesimato - save pristatantis kūrėjas neieško žodžių kiaurose kišenėse. Jas užsiūna nesibaigiančiais rimų siūlais, dainose...

Copyright 2001-2026 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.

Šiuo metu vertiname


Carly Rae Jepsen Carly Rae Jepsen
7,6

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

  Daugiau

Pokalbių dėžutė

15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
15:00 - WeeT
Atsinaujino LT TOP 30!
11:50 - Very_crazy_enough
Ikelkite mano eilerasti apie joninex nes jei ikelsite tik per Mindaugo diena, jonas bus nebeaktualus.
22:01 - DjVaids
Norvegai startuoja be Haalando...
19:38 - Very_crazy_enough
"Birželio 24 d. mirė Kanados muzikantas, dainininkas ir dainų autorius Davidas Claytonas-Thomasas, pagrindinis amerikiečių grupės „Blood, Sweat & Tears“ vokalistas. Jam buvo 84 metai."
18:24 - Very_crazy_enough
Mire Blood, Sweat, Tears
07:57 - Very_crazy_enough
Nkp negaliu snd issirinkt tinkamiausio soliariumo vilniuje. Solisun „Akropolyje“ minutės kaina: 0,90 € . Sachara. Mano Saulė: 0,80 €.
XXLSUN: perkant d abonementą kaina nukrenta iki 0,77
pigiausias. Jei deginsiuos iki 22val - su 15 euru gal apsieiciau?
16:31 - Very_crazy_enough
Rutone, oras irgi geras, ir vanduo. Ir visi tie nemokami dalykai kuriuos mums teikia vasara ir draugiskumas.
00:01 - DjVaids
Kanada vs Šveicarija 1:2
Kanadietis Paul įmušė, bet ne kapitonas, o kitas Paul pasirodęs po keitimo!
20:11 - Rutonė
Dar nepamiršau, kad visai gera pažiūrėti youtube video ir už tai nemokėt. Ir tuo pačiu neva pabūt koncerte. Taip kad... Pilna reelsų, shortsų, vaizdą galima susidaryt. Pajaust publikos, žinoma, ne.
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 3
  Neregistruotų vartotojų: 3798
  Iš viso užsiregistravę: 73774
  Naujausias narys: Estella222
  Šiandien apsilankė: 273066