RENGINIO RECENZIJA „Born of Osiris“ debiutas Lietuvoje | (+ FOTO GALERIJA)
Nuotraukos autorius Mantas Daleckis
Gegužės 11 d., sekmadienį, sunkiosios muzikos gerbėjai rinkosi į „Pramogų banko“ salę „Vakaris“, kurioje laukė keturių grupių pasirodymai: „The Voynich Code“, „Entheos“, „Ingested“ ir „Born of Osiris“.
Aplanko keistas jausmas, kai po ilgos pertraukos apsilankai metalo koncerte ir ypač, kai vėluoji į pirmos apšildančios grupės pasirodymą. Įžengi į vidų, o ten tamsu, tik scena šviečia, kurioje vyksta gyvenimas su daug triukšmo, daug šviesų ir neaiškiu atsiminimu, kad tai yra pažįstama.
Pirmieji scenoje pasirodė techninio deathcore‘o nešėjai iš Portugalijos, grupė „The Voynich Code“. Gaila, kad ne visą jų pasirodymą pavyko išvysti, tai nei gero, nei blogo įspūdžio (išskyrus traukulius galintį iššaukti šviesų žaismą scenoje) nesusidariau, tik tai, kad artimas skoniui pasirodymas.
Užtat apie antrąją progresyvaus deathcore metalo grupę iš JAV – „Entheos“, vediną stipriu Chaney Crabb vokalu yra ką pasakyti. Vos tik pradėjo savo pasirodymą vokalistė iškart pritraukė dėmesį. Stiprus plataus diapazono vokalas, primenantis, kad ir amerikiečiai turi net tik saldžiojo metalo grupes, tokias kaip „Guns‘n‘Rose“ ar „Mötley Crüe“, bet ir sunkiajai scenai atstovaujančias ir tikrai vertas dėmesio grupes, kaip kad „Entheos“. Buvo miela stebėti kaip „Entheos“ pasirodymo metu pirmosios grupės „The Voynich Code“ vokalistas pailsėjęs nuo savo pasirodymo aktyviai palaikė grupę, o taip pat kaip ir kiti žiūrovai filmavo jų pasirodymą.
Tretieji scenoje pasirodė britų grupė „Ingested“. Ko gero ne vieno žiūrovo pastarieji buvo vakaro favoritai. Mano taip pat. Nedažnai pasitaiko, kad apšildančioji grupė nustelbtų pagrindinę grupę, bet šįsyk taip nutiko. Jei Chaney Crabb vokalą gyriau, tai Josh Davies vokalui reikėtų atskiras odes kurti. Tiek aukštame, tiek ir žemame registre „Ingested“ vokalisto graulas ne kartą privertė pagarbiai nusilenkti. O jis ir pats priminė piktą meškėną, nuolat bandantį užsukti publiką: „Aš jūsų ne prašau, o reikalauju užsukti circle pit‘ą“ nuolatinė komanda sklido nuo scenos, kuri veikė. „Ingested“ iš publikos sulaukė ne vieno circle pit‘o, o taip pat net ir „mirties sienos“.
Na ir paskutinieji scenoje pasirodė „Ingested nustelbtieji progresyviojo metalo grupė iš JAV – „Born of Osiris“. Ėjau į koncertą būtent dėl jų, tačiau įrašai, kurių klausiausi namuose pasirodė labiau kaustantys dėmesį, nei gyvas jų atlikimas. Nesakau, kad blogai pasirodė, nes tikrai taip nebuvo. Nors net tris apšildymus atlaikiusi publika, vis dar turėjo jėgų pagrindinei vakaro grupei. Stiprus ir judinantis pasirodymas. Circe pit‘ų būta? Būta. Headbanginimo būta? Būta. O tai jau neblogai. Sudėlioję daugiau kaip valandą trunkantį pasirodymą „Born of Osiris“ paliko publiką gerai įsišėlusią. Kai kurių gerbėjų įsišėlimas buvo nugesintas išvedimu iš patalpos.
Smagus visų grupių debiutas, nors stipriausiai pasirodė „Ingested. Nors anksčiau jie nebuvo nugulę nei viename iš mano grojaraščių, tačiau reiks ištaisyti šią klaidą. Stipriai atmintin įsirėžęs pasirodymas. Belieka tikėtis, kad anksčiau ar vėliau ir vėl pavyks juos išvysti.
Renginyje buvo ir vertino Rūta Paitian, fotografavo Mantas Daleckis
praeityje ir pasaulis saves ligi galo nesusinaikino. Tik pora Japonijos miestu ir likusi pavojinga pusiausvyra tarp ass & mouth, rytu & vakaru, juodu & raudonu, geru & blogu, blondinu & brunetu, pionieriu & skautu, kairiu & desiniu
Vieno tukstancio devyniu simtu keturiu su puse desimciu musu dievo metu paukscio gegutes devintadieni baigesi chaosas ir nesantaika kai maisesi dangus ir zeme. Bobute ir senelis liko gyvi. Ir to pasekoje as cia esu. Salmai viksrai minos ir skeveldros liko
He sees you when you're sleeping (Big Bro!)
He knows when you're awake (Big Bro!)
He knows if you been bad or good (Tabloidas)
So be good for goodness sake
Oh, you better watch out, you better not cry
Better not pout, I'm tellin' you why