Renginio recenzija | Antrasis konkurso "Artistų artistas" pusfinalis
 |
Artistų artistas |
Balandžio 27 d., šeštadienį, kaip jau tapo įprasta, visi geros lietuviškų grupių atliekamos savo kūrybos muzikos mėgėjai rinkosi į „Artistų“ klubą, kuriame vyko jau antrasis iš trijų konkurso „Artistų artistas“ pusfinalių. Konkursas vis labiau artėja prie pabaigos – jau po dviejų savaičių gegužės 11 d. klubo kiemelyje esančioje scenoje trys komisijos atrinkti didžiausią įspūdį viso konkurso metu palikę kolektyvai susigrums didžiajame „Artistų artisto“ finale.
Pirmame pusfinalyje matėme labai atkaklią trijų skirtingų, bet savo žanruose itin originaliai bei profesionaliai atrodančių grupių kovą. Nors antrame pusfinalyje turėjome matyti dar didesnę stilių įvairovę, tačiau įvairiausius roko stilius: nuo art iki experimental bei pačių susigalvoto primeval grojantys „Innuendo“, ketvirtadienį vykusiame geriausios lietuviškai dainuojančios grupės (o kartu ir geriausios lietuviškos dainos) konkurse po atkaklios kovos įveikę kitą tokių konkursų senbūvę „Joke“ ir laimėję teisę įrašyti bei išleisti savo pasirinktą kūrinį singlo pavidalu, paprašė organizatorių perkelti juos į trečiąjį pusfinalį, kuomet visi grupės nariai galės groti kartu. Vietoj jų – savo pasirinkta muzikine kryptimi ne tokie išskirtiniai, bet visus jau spėję sužavėti Klaipėdos alternatyviojo roko atstovai „Fans of the Sky“.
 |
"s-90c" (Aurelijaus Butnoriaus nuotr.) |
Pirmieji pasirodė penktojo atrankinio etapo nugalėtojai, roko grupė iš Kaišiadorių „s-90c“ (nugalėjo „Kite Art“ ir „Ellse“). Ši grupė buvo vienintelė pusfinalių dalyvė, kurios iki tol nebuvo tekę girdėti. Nors išties smagu žiūrėti į visą save muzikai atiduodančius gitaristą, bosistą bei būgnininką, iš karto į akis krito nelabai į bendrą vaizdą telpantis narys, grojantis nedideliu sintezatoriumi. Blogiausia ne tai, kad jo vaidmuo kolektyve – epizodinis (po pasirodymo „s-90c“ žadėjo, jog vėliau penktajam nariui atsiras daugiau darbo), bet tai, jog ant scenos kartu su kita grupės dalimi jis jaučiasi itin nejaukiai. Didžiausias iššūkis bus ne įjungti jį į grupę kaip muzikantą, bet kaip komandos dalį. Grupės išskirtinumas antrame pusfinalyje – vokalistė mergina, deja, irgi nesukėlė jokių pozityvesnių emocijų. Viskas lyg ir buvo atlikta pusėtinai, bet nei užvesti publikos, nei savo muzika kažkaip paveikti kitų jai nepavyko. Nuolatinės replikos „ateikit prie scenos, nebūkit tokie liūdni“ irgi atrodė kvailokai. Jei žmonėms neimponuoja jūsų kūryba, tai jie liūdni? Ne, tai reiškia, kad jūs grojat arba ne tą, arba ne ten. Sprendžiant iš to, jog oficiali „s-90c“ susikūrimo data siekia dar 2009-uosius, o aktyviai grupė groja jau daugiau nei dvejus metus, per kuriuos jau yra dalyvavusi ne viename konkurse, bet niekad nieko reikšmingo taip ir nepasiekė, natūraliai kyla klausimas, ar nereikėtų kūryboje ryškesnių permainų? Atlikimas ir sceninė laikysena buvo pakankamai neblogi, bet tuo pozityvūs epitetai baigiasi. Galbūt atrankoje, papuolus į ne patį stipriausią etapą to užteko, bet pusfinalyje grupė itin nublanko tiek kitų dviejų kolektyvų kontekste, tiek ir tarp visų į šį etapą patekusių dalyvių. Jei „s-90c“ nori kažką pasiekti, jie turi nedelsiant keisti viską iš esmės. Tokia muzika be originalumo, kokią jie atlieka dabar, taip ir paliks juos eilinių vidutinybių liūne.
 |
"Monkey Tank" (Juliaus Kulveco nuotr.) |
Antrasis vakaro kolektyvas – nuolatiniai įvairių konkursų favoritai, vilniečių alternatyviojo roko grupė „Monkey Tank“ (šeštojoje atrankoje įveikė „Viscornal“ bei „Dead Man‘s Cross“). Originalų ir linksmą pavadinimą susigalvoję vaikinai šiemet jau pasirodė kito naujų grupių konkurso „Garažas 2013“ finale, tiesa, jame liko pakankamai žemai – vos penktoje vietoje. Visgi, „Garažo 2013” konkurso taisyklės neleido „Monkey Tank“ pilnai atsiskleisti – tiek pusfinalyje, tiek finale buvo leidžiama atlikti vos po dvi dainas. Užtat „Artistų artisto“ scenoje grupė driokstelėjo kaip reikiant. Akivaizdus grupės pranašumas prieš pirmuosius konkurentus išryškėjo dar pirmosios dainos metu, o pasirodymui įsibėgėjant darėsi vis labiau keista – kodėl tokio lygio grupė vis dar groja įvairiausiuose baruose, kai yra pasiekusi tokį lygį, jog, su geresne aparatūra drąsiai galėtų koncertuoti didžiausiose šalies bei užsienio arenose? Nors „Monkey Tank“ sudaro vos trys nariai, nežiūrėdamas į sceną galėtum pagalvoti, jog jų yra mažiausiai penki ar šeši. Neįtikėtina, kiek daug energijos į pasirodymą įdeda kiekvienas narys – be to, visi kolektyve yra vienodai svarbūs ir profesionalūs. Ypač žavi puikiai sukomponuotos daugelio kūrinių kompozicijos, kuriose nėra nei erzinančios monotonijos, nei garsų chaoso – viskas labai aiškiai rodo, kad „Monkey Tank“ sudaro komanda, žinanti ką ir kodėl daro bei daranti tai nuoširdžiai. Šiuolaikinėje muzikos scenoje būtent tokio požiūrio itin trūksta. Pasirodymo metu grupė visas geriausias savo dainas sugrojo pirmojoje dalyje, o vėliau perėjo prie kiek silpnesnių (šiuo atveju silpnesnių tik lyginant visus „Monkey Tank“ kūrinius – netgi prasčiausia iš šeštadienį atliktų jų kūrybos dainų nepadarytų gėdos jokiam pradedančiam roko kolektyvui Lietuvoje), tačiau ir čia viskas buvo puikiai apgalvota – pirmaisiais kūriniais įaudrinta publika paskutinės dainos metu dainavo kartu su grupe, o vienas gerbėjas netgi trumpam tapo pagrindiniu vokalistu užlipęs ant scenos ir sudainavęs kūrinio priedainį. „Monkey Tank“ yra grupė, su kuria turi būti siejamos Lietuvos roko viltys. Jie turi iškilti ir parodyti, jog Lietuvoje taip pat yra iniciatyvių, originalių bei kokybiškai grojančių kolektyvų – svarbiausia, kad vaikinai per anksti neužmigtų ant laurų ir tęstų darbą, kurį pradėjo itin sėkmingai.
 |
"Fans of the Sky" (grupės nuotr.) |
Visą pusvalandį ruošęsi ir instrumentus derinę devintojo atrankinio etapo nugalėtojai „Fans of the Sky“ (įveikė „Kazam“, „Art of Memory“ ir „The Society“) šį kartą atrodė kur kas labiau susikaustę nei pirmo pasirodymo „Artistuose“ metu prieš dvi savaites. Matyt, grupę išbalansavo ir techninės problemos su gitara, galbūt įtakos turėjo ir padidėjęs jaudulys matant, kaip stipriai pasirodė pagrindiniai vakaro konkurentai „Monkey Tank“. Nors pirmas kūrinys dėl nesusiderinimo skambėjo tragiškai, sulig kiekviena nauja daina „Fans of the Sky“ po truputį grįžo į sau įprastą, atrankoje rodytą aukštą lygį. Nors vokalistas turėjo šiokių tokių problemų (nežinia, ar kažkas atsitikę balsui, ar dėl to kalti nesklandumai su instrumentų bei mikrofono garsu), įvertinti puikų vokalo potencialą tai nesutrukdė. Ne viename kūrinyje spindėję jo balso viražai atpirko visus nedidelius netikslumus dėl nevisada sugebamo suvaldyti įspūdingo vokalo. Visgi, tai yra neabejotinas grupės koziris – tereikia prie to dar daugiau padirbėti, kad nepilnai nušlifuotas deimantas imtų spindėti dar ryškiau. Antroje pasirodymo pusėje atsigavo ir kiti grupės nariai – puikiai ant scenos judantis gitaristas, daugiau ar mažiau susitvarkęs su problemomis dėl gitaros garso, vis užtikrinčiau lėkštes daužęs būgnininkas bei pirmojo pasirodymo metu nuo kolegų kiek atsilikęs bosistas. Kūrinius susidėlioję visiškai priešingai nei pagrindiniai varžovai „Monkey Tank“, „Fans of the Sky“ desertą paliko pabaigai. Galingai skambėjusios dainos „The Game“ bei „Wrong“ įrodė, jog prastesnis įspūdis, susidaręs po pirmų dviejų dainų, tebuvo išimtis iš taisyklės. „Fans of the Sky“ į konkursą įnešė gero amerikietiško alternatyviojo roko prieskonį, belieka tikėtis, kad grupė ir toliau sėkmingai žygiuos pripažinimo link.
Galiausiai komisijai teko sudėtinga užduotis išrinkti finalo verčiausią kolektyvą. Aršiausia kova užvirė tarp „Monkey Tank“ bei „Fans of the Sky“. Kiekvienas komisijos narys turėjo kitokią nuomonę, bet susumavus bendrus balus nugalėtojų vardas atiteko „Monkey Tank“. Antri liko vos keliais taškais atsilikę „Fans of the Sky“, treti - dvidešimčia balų mažiau už laimėtojus surinkę „s-90c“.
„Monkey Tank“ prisijungia prie metalcore atstovų „Chasing The Rise“ finale, kuriame liko tik viena laisva vieta. Jos likimas paaiškės trečiame pusfinalyje, kuriame susikaus labai stiprūs kolektyvai – artistiškieji „Innuendo“, melodingojo metalo atstovai „Berserker“ ir po papildomo balsavimo į pusfinalių traukinį įšokę „The Flow“.
Vilius Andrulionis
Renginių apžvalgos / Music.lt autoriai
Susijusi informacija
- Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
- Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
- Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.
Copyright 2001-2025 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.
2013 m. balandžio 30 d. 17:47:58
____________________
"Death may be the biggest of all human blessings" - Socrates
2013 m. balandžio 29 d. 23:57:54
Buvau pamiršęs autorystę uždėti
.
____________________
"Death may be the biggest of all human blessings" - Socrates
2013 m. balandžio 29 d. 22:15:55
Būtų malonu, kad autorius straipsnio prisitatytu, AČIŪ :)
2013 m. balandžio 29 d. 19:54:09
analfabetas
____________________
Mano geras blogas: sharkeen.lt - mano muzikos žurnalas Mano muzika: http://www.last.fm/user/sharkeen Twitter: http://www.twitter.com/sharkeen_