Šiuolaikinio džiazo atstovai Brave Noises: „Meandrose“ kiekviena nata skamba taip, kaip norėjome
Nuotrauka: Tomas Terekas
Rugsėjo 16 dieną po dvejų metų intensyvaus kūrybinio proceso grupė Brave Noises klausytojams pristato naują studijinį albumą „Meandros“.
„Kiekvienas garsas, kiekviena nata yra pagrįsta ir skamba taip, kaip norėtume, kad ji skambėtų,“ – apie albumo gimimą pasakoja grupės narys Dominykas Žernys. Šio albumo kūrybos ir išleidimo procesas, kaip teigia patys kūrėjai, truko išties ilgai, todėl gitaristo Mindaugo Stumbro akimis tai brandžiausias grupės kūrybinis darbas. „Meandrose“ visi garsiniai ir kompoziciniai sprendimai buvo kruopščiai apgalvoti, įgyvendinti, o netyčia (ar tyčia) gimusios improvizacijos – atidžiai perklausytos ir atrinktos. Tačiau, autorių nuomone, albume pavyko išlaikyti tai, kas dažnai muzikos produkcijos procese prarandama – veržli energija ir gyvo atlikimo jausmas.
Šio bendro grupės projekto išskirtinis bruožas - vokalu papildyti instrumentiniai kūriniai. Prie idėjų įgyvendinimo prisidėjo vokalistė ir dainų autorė Jausmė, kurios balsas atskleidė vieno iš muzikinio albumo kūrinių dvasią. Unikalų garsą kuria ne tik Brave Noises nariai, bet ir kviestinis styginių kvartetas, suteikiantis dar iki šiol grupės repertuare negirdėtą simfoninį skambesį.
Albumo pavadinimas išduoda kompozitorių paieškas, išsitenkančias tiek laike, tiek erdvėje. Meandros – kilpos pavidalo upių vingiai – mene sutinkamos kaip ritmiškai laužytos arba spirališkos geometrinės figūros, ne tik natūralaus peizažo elementai. Naujausiame ir jau antrajame studijiniame grupės albume susipina alternatyvi muzika, rokas bei džiazas. Klausytojus pasitinka netikėti ritminiai motyvai, energijos tėkmė, naujos frazės ir senos mintys – visa, kas suteikia prasmę autorinei improvizacinei muzikai. „Džiaugiamės, kad turime savitą skambesį, bet tuo pačiu, atrodo, laukiame ir kitų etapų. Man ši grupė visada buvo apie tai, kad mes visada keičiamės, evoliucionuojame,“ – apie kūrybinį procesą kalbėjo Brave Noises lyderis Mantvydas Pranulis, kai 2021 metais Lietuvos Respublikos kultūros ministerija suteikė grupei Jaunojo muzikos atlikėjo premiją.
Naujosios kartos šiuolaikinės džiazo ir improvizacinės muzikos atstovai kartu scenoje žinomi jau nuo 2015 metų, kai „Vilnius Jazz Young Power“ konkurse buvo įvertinti grand prix. 2017 metais pasirodė debiutinis grupės albumas „Between the Dreams“, lėmęs tolimesnę kolektyvo kūrybinę ir koncertinę veiklą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Naujojo albumo premjera įvyks Berlyno muzikinėje scenoje jau spalio 3 dieną festivalyje „My Unique Jazz Festival 2022“.
Atlikėjai: Mantvydas Leonas Pranulis (klavišiniai), Mindaugas Stumbras (gitara), Karolis Šarkus (saksofonas), Dominykas Žernys (bosinė gitara), Dominykas Snarskis (būgnai).
Albumo įrašymo autorius - Justinas Ladyga (Vilniaus plokštelių studija), garso suvedimo ir apdirbimo autorius – Dominykas Zalieckas (Raw & Modern). Vaizdo įrašų autorius - Vytenis Jankauskas. Albumo viršelio autorius - Pijus Burakas. Grupės vadybininkė – Marija Astromskaitė. Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo Naujosios muzikos komunikacijos centras bei fotografai Stasys Mačiulskas ir Tomas Terekas.
Albumo produkciją ir leidybą finansavo Lietuvos kultūros taryba, AGATA ir LATGA asociacijos.
Brave Noises studijinį albumą „Meandros“ nuo rugsėjo 16 dienos galima išgirsti Spotify, Apple Music, Deezer ir kitose populiariosiose muzikos pasiklausymo platformose.
14-ąjį gimtadienį švenčiantis muzikaliausias knygynas visoje Lietuvoje – Vilniuje įsikūręs Rūdninkų knygynas – liepos 16 d. 19 val. savo lankytojams dovanoja antrąjį ciklo „Jaunas avangardas“ koncertą – jaunųjų improvizacijos virtuozų, konkurso „Vilnius J...
Tai, kad baigsi kursus, dar nereiškia, kad ką išmoksi. Pradžiai reikia mokėti Excel, po to Access (ar jų analogus Open Offise) ir tik po to mokytis SQL. Be to, opa, ir paaiškės, kad svetainė naudoja php, kurį irgi reikia išmokti. O gal django Vėl mokytis
Programuoti ir daryti su sistemomis JavaScript ir mySQL as dar nemoku. Mokykloj ir veliau mokiausi tik kaip pele tvirtai desine laikyti, procesoriu, ekrana ijungti ir matematikos, statybos programas turbopascal bei autocad ivaldyti.
Gerai, dirbau musicui 4 metus be atlygio kasdien. Pildziau duombaze. Kazkas gyveno is populiarumo ir reklamos. Ji arba jis turedami 27m gali savanoriauti iki begalybes. Bet kai tu 30+nothing tu turi seima negali dirbt apdoroti dizaina be atlygio. Man 69m
Pakeisciau ir pats (po metu) bet reikalingi € o ne tik savasnoras. Reikalingas kompiuteris, minimalus programavimo kursai, minimalus atlygis ir musicas skestu sirdutese
Is esmes nes visi vieni kita cia labai mylim - kodel nepadaryt rausvo su raudonu dizaino su susikabinusiu sirdziu fragmentais? Kodinis music zodis yra LOVE. love me like i am your melody