"oi, nene. Nors čia kaip suprantu renkant taikyta formulė maždaug "įsimenantis + žinomas + geras", taigi itin rimtos ir sudėtingos partijos net ko gero nesvarstytos, bet vistiek rimtai žiūrėti negaliu. Blur Entertain Me/Boys and Girls, AM "from the ritz to the rubble", Justice DVNO ar Joy Division "She's lost control", čia kas šią sekundę ateina į galvą, manau nugalėtoją lengvai nukarūnuotų. Nesakau, kad prastas kūrinys, jis GAL galėtų rasti vietą dešimtuke, bet matyti 3-5 vietą pirmoje būtų natūraliau. Nekalbant žinoma, apie įvairius jazzo bosistus."
Pirmasis įdomus komentaras atsižvelgiant į ,,sudetingumą" pasiūlytų kūrinių partijų...
Ir ta dalis su 3-5 vieta... under pressure irgi yra eilinis primityvas (na, jei jau apie sudetingumą kalbama).
Na, o štai žemiau paiūlytą ar net 10uke esantį tool kūrinį pabandykite išgroti ar bent ritmingai šokti pagal boso liniją ;)
o jei tai sugebėsite, pabandykite rosseta stoned ;DD
tool ritminių konstrukcijų pusė itin stipri, o dėl išgrojimo technikos dalies, manau, Les Claypool'as iš Primus'ų yra vienas puikiausių bosistų.
Puikus bandymas susimuliuoti intelktualumą bei meniškumą.
Akivaizdu - veikia.
Nors... Gal be reikalo sakau - juk komponavimas bei konceptualumas niekada nebuvo jų stipriosios pusės.
Tik seniau bent ta primityvi energija stipri buvo - bent buvo stiprioji pusė.
Dabar, dėja, liko tik bandymas imituoti (kokybiškas bandymas, tačiau nieko nekuriant bei kopijuojant - tuščias).
Beje, itin saldus.
Pirmąsyk išgirdau 2005 Suklegose ir tuomet sužavėjo ir savitai žavi dar ir šiandien. Tačiau , manau , jog teigti, kad Skylė ir Pievos yra vienodo muzikinio lygio, yra klaidinga. Pievos visgi lieka puiki dainuojamosios poezijos bei folkloro lygio muzika, o nagrinėjant Skylės kūrybą jau galima kalbėti ir apie komponavimą, tembrų derinimą, daugiasluoksniškumą bei kitus muzikinius niuansus.
Deja, primityvokas jų muzikos kelias. Žaidimas turiniu, o ne pačia muzikine išraiška... Negana to, buvo ypač juokinga kartu su jais ltv studijoje, kai jie tiesiog šoko savo pasirodymą pagal fonogramą (ir dusyk, nes iš pirmojo negražiai sušoko ,,grojimo kitas kito gitaros grifais" judesį), nors ir galvas su kabinetais atsitempė ten, tačiau tik dėl vaizdo...
Vieninteliai Jonas su Egle ir Laurita (iš žalvarinio) tąsyk irgi gyvai grojo, ir, drįstu teigti, pakankamai išieškotai, kaip dalinai tautinėje stilistikoje.
na, ,,gerumas'' yra gan reliatyvi sąvoka... Bet, jei vertinti pagal įvairumą sugebamo išgauti tembro bei melodijų ir ritmų orginalumą. sakyčiau, jog James Maynard Keenan, Amanda Palmer, Jack Anthony White (jie pirmi į galvą šovė, bet, žinoma, yra ir aibės kitų). :>
Na, Samas pats per roko naktis vėl pasakojo šią istoriją... Žinoma, tikrai tai yra intriguojantis faktas, net , jei dabar ir dažnai naudojamas pagyroms - bet juk net ir yra kuo pasigirti šiuo atveju ;)
Kaip neseniai minėjau, Days of Eclipse. Ir , pasirodo, jog šį ketvirtadienį jie gros renginyje Havana social club'e :>
https://einam.lt/renginys/51184/fiat-lux
Būtinai eisiu ten!
Įdomi argumentacija daugumoj ,,Shypsenos" komentarų. Net keista, jog retas žmogus čia kažką analizuoja ir vertina pagal tą sistemą, kurioje kūrinys sukurtas...
Įdomi argumentacija daugumoj ,,Shypsenos" komentarų. Net keista, jog retas žmogus čia kažką analizuoja ir vertina pagal tą sistemą, kurioje kūrinys sukurtas...
Man naujas atradimas tai Days of Eclipse. Manau, gan įdomus reiškinys (kaip Lietuvoje), jog jie derina roko motyvus su elektronika.
https://www.music.lt/Days-Of-Eclipse-grupe-2467.html
Čia paklausyti galima :>
Ši grupė įdomi vien kaip reiškinys - vyrai iš niekur, iš Iowo's kaimo, kurie tapo iš tiesų žinomi ir perteikė niekumos estetiką. O ir ganėtinai orginalių kompozicinių sprendimų galima rasti jų muzikoje (pvz.: neseniai mane nustebino dainoje ,,circle" panaudotas metro pakitimas tarp 3/4 bei 4/4. Jis tirpsta palaipsniui bei kinta iš akustiškos bei natūralios muzikos į elektroniką ir pabaigoje net ganėtinai šaltą. Toks gan orginaliai įprasmintas konceptualumas).
Šioje grupėje teigiamiausiai vertinu Laiho solavimo sugebėjimus. Visgi, jis pats yra pasakęs, jog metale svarbiausia yra gitaros solo - tad savąjį požiūrį jis ,drįstu teigti, sėkmingai plėtoja ir atskleidžia šią sunkiosios muzikos pusę.
Bet norint įvertinti, ,,kas geriau'', manau, dera apibrėžti kokias savybes priskiriame ,,gerumui" ir pagal kokius kriterijus vertiname. Kol to nepadarėme, manau, yra sudėtinga objektyviai įvertinti tokius skirtingus muzikinius reiškinius.
Manau, jog abi šios grupės tikrai yra itin skirtingos. Tačiau, manau, jog Foje yra dalinai monotoniškesnė - ji tarsi grupė atradusi tai, kas patinka daugumai, ir nemažai to ,,prištampavusi". Tai yra vienas iš aspektų žlugdančių gerą Foje vardą mano akyse, nors tikrai neprieštarauju nuomonei, jog ši grupė yra ir kokybiško meno pateikusi. Na, o Antis yra netgi tiesiogiai nukopijavusi nemažai muzikinių frazių ar netgi kompozicijų, tačiau įtakos yra, drįstu teigti, netgi svarbi šios grupės kūrybos dalis. Ir net , jei tai galima vertinti kaip plagijavimą, manau, jog tai yra kūrybos kontempliatyvumo bei įvairiapusiškumo apraiška.
Cia taip kaip Uzkalniui duot pavertint koncervus & lasinius & pashteta ( aisku su uogiene) kur undermenshai valgo jei piggiai randa. Ar nenukentes Sahja morale?
Laukiamiausias metų koncertas!