Tema | Atsakė | Kas atsakė? |
Narys |
Paskutinį kartą matytas: Prieš 2816 d. Narys nuo: 2012-09-02 Reitingo taškai: 508 |
| |
Tema | Atsakė | Kas atsakė? |
Fleetwood Mac 8 | Pluto Jonze 6,5 | Beauty of Gemina 6 | Witherscape 6+ | Cousteau 5,5
6. Kazkas tarp Robert Smith ir Weird Al Yankovic
Gaila nefiltruoja video nuorodos, tačiau jeigu norit pamatyt ką reiškia "plot katučių" ir šio...reikalo profesionalus, tai numetu paprastą nuorodą:
https://pbs.twimg.com/tweet_video/Ca314S4UMAACnI2.mp4
Laikas ir man paskelbt savo 2015 favoritus (seniai laikas). Aš kaip ir prieš metus - rinksiu mieliausius 2015m. išgirstus albumus. Šįsyk rašysiu pasistengdamas ir kokį reikšmingesnį įspūdį apie albumą spangtelt...Kaip ir Alvydas, daugiau orientavaus dabartinių laikų kūrybos...
6-14 vietas užims šie albumai:
Alessi Brothers – S/t (‘77) Berods Konditerijus kada tai pasiūlė dainą „Seabird“. Nors ir ne šedevras, bet kažkaip smalsumas pagavo – įdomu kaip albumas skamba... Ir panašu, kad Alessi surinko visai neskystą muzikantų šutvę, kuri būtų pajėgi ir rimtesniems įšūkiams nei daryt aranžuotes visokiems chipmunk brothers. Klausytis tokio sysiukiško teksto kaip „Sad Songs“ galima tik suraukus nosį ir prikandus dantis. Kaip ten bebūtų, kiek įspraustas į POP rėmus kolektyvas pasistengė, kad albumas skambėtų skoningai ir įdomiai. Kiekviena daina išsiskiria stilium ar dar kažkuo– ten pritaikytas prog roko skambesys, ten trijų ketvirtinių baladė, ten Funk‘o elementai ir t.t. Krč, Alessi yra visai geras albumas. Beje, norėčiau nominuot (ir paskelbt nugalėtoja) Alessi dainą „Wait For Me“, kaip savo Guilty pleasure of 2015
Alina Orlova – 88 (’15) Svajingas, nostalgiškas, melancholiškai atmosferiškas, į tranzą nešantis – bent jau (geresnioji) pirma pusė, kuri tikrai įtraukianti. Vargu ar girdėjęs mamontoviškesnį kūrinį už „Sapnai“ – gerai susuktas darbelis šiaip. Vėliau Alina ryškiau imasi įtakos iš 9 dešimtmečio. Neitin skoninga elektronika puikiai primena 88-tuosius =) . Atvirai pasakius mane to laikmečio muzikos atmosfera keistai glumina... Šiaip „Mutabor“ albumas būtų lengviau patekęs į asmeninius topus nei 88. Suprantama, kad Orlovai nesinori užsistovėt, reik išbandyt vis kažką, bet iš esmės tai ji skamba stipriau organiškesnėj aplinkoj (nei elektroninej) tiek savo Sirenos balseliu, tiek gal ir muzikantai tie buvo (sakykim) labiau ne*uj0v1. Kas paneigtų, kad per daug susidraugavusi su elektronika, Alina rizikuotų supanašėt su gausybe indie pop atlikėjų, paskęsdama šiame madingame žanre?
Colonel Claypool‘s Bucket of Bernie Brain‘s – The Big Eyeball In The Sky (’04) Laisvas, drąsus, keistas ir turiningas albumas. Yra nuomonių kad su tokia chebra albumas turėjo gautis geresnis, kad patingėta, bet tokiam stiliuj (jam funk rock) manau už rezultatą yra ne mažiau svarbu mėgautis procesu. Gal tik aplink vidurį albumas vilksta (5-ta ir 6 daina), kitka daugiau mažiau - smagu ir įdomu.
Distorted Harmony – Utopia (’10) Izraelio progo atstovai (pats albumas priskirtas simfoniniam prog metalui – su tuo ir sutiksiu) . Subtilus vokalas, platus klavišinių spektras. Mėgiamiausias albumo kūrinys „Unfair“ - pirma įžangos dalis duoda jausmą kaip kokio seno Foje įrašo, antra - kažkas panašaus į Ozric Tentacles, po to... po to jau DH
Freaks On Floor – Freaky Wonder (’10) Pirmas Freaks‘u albumas. Žalias toks, su polėkiu. Kartais apima jausmas lyg klausytum kokio 10 dešimtmečio roko albumo, ar tai Pearl Jam ar kokių Stone Temple Pilots vibe‘ai, velniai žino...
Garbanotas Bosistas – Above Us (’15) Šiltai atmosferiškas, svajingas, lengvas, skanus, hipiškas.
Gesu No Kiwami Otome – "Watashi Igai Watashi ja Nai no" (私以外私じゃないの (’15) 4 dainų rinkinys (įskaitant singlą). Atrodytu kad iš natūros tai tarsi keistoka Indie pop grupė, kuri yra gerai pasikausčiusi, linkusi eksperimentuot, kartais jie atrodo tarsi funk ar prog grupe… (ir cia reik sustot klyst i lankas) Taip jau yra, kad japonai mėgsta leist singlus primesdami keleta dainu ir taip sudarytas rinkinys šį kartą pasitaikė visai solidus.
Peter Gabriel - So (’86) Ko gero tarp visų šiame poste paminėtų šudeliakų - šitam aukščiausiai pavyko iškilt ant šakių. Iš ties išsiskiriantis ir skanus albumas - net tas 80 skambesys jam gal net labiau tinka nei gadina (imo tais laikais dazniau budavo atv). Keletas šmotų - tikri tūzai. (Tiesa, vaikystėj viena ausim aš šį albumą esu girdėjęs iš plokštelės, bet tai nesiskaito)
Steven Wilson – Hand.Cannot.Erase (’15) Kaip ledai puodelyje – kuo arčiau pabaigos – tuo skaniau aptirpęs. Šįkart S.W. kūryba itin įvairiapusiška.
3-5 vietas užims šie albumai:
Jose Gonzales – Vestiges & Claws (’15) Albumas visas organiškas, skoningas, kiek minimalistinis. Gražiu rifu varomos baladės, gerą groove‘ą stumiantys gabalai, atmosferiniai kūriniai ir dar šis tas
Tetrafusion – Horizons (EP) (’12) Šitie pasistengė, kad albumas neprailgtų. Trukmė- pusvalandis- ir jis tikrai turiningas. Dainos sujungtos bei išsiskiriančios, dinamiškas grojimo stilius. Nuorodoj albumas
https://tetrafusion.bandcamp.com/album/horizons-ep
...albumas ir grupės aprašymas: „Tetrafusion is a Louisiana-based progressive metal band established in 2006. The band’s mix of complex, technical metalblended with a highly-intellectual melodic structure offers an eclectic brand of progressive rock and metal pushing the edge of contemporary music today.”
Ugniavijas – Karo Dainos (’13) Galiu sakyt, kad šis kolektyvas man atvėrė dūšią senovinėms liaudies dainoms, kurios atgaivinamos galingais balsais, subtiliu instrumentalu (senovišku aišku) ir puikia nuovoka kaip su tokia muzika elgtis.
2 vieta:
Arcane – Known/Learned (’15) Dvigubas progo LP – sunkesnis Known ir lengvas Learned. Sklandus, nepergrūstas, įkvėptas, solidus toks. Drįsčiau teigti kad harmonija, erdvinis skambesys (aidas) ir neretai naudojamas akustinis instrumentalas biški linksta į klasikinio orkestro atmosferą (tai jau jooo). Maloniai nustebino tas melodingas ir tarsi vėjas sklandantis vokalas, kuris čia apsiėmęs nešt tikrai didelį svorį, vis palepindamas ausis papildomais intarpais ir kabliais.
O dabar! Can i come closer? Would you come closer? - Pirma vieta
Beardfish - +4626-COMFORTZONE (‘15) Tik 1 nuobodesnė daina, o apskritai tai albumo nepriekaištingumas viena pagrindinių priežasčių, kodėl jį išsirinkau. Albumas gal kiek ir tiesmukiškesnis (ir prieinamesnis) už ankstesnius Beardfish, tačiau jis labiau pagrįstas. Nestokoja dinamikos, atrodytų kiekvienas (pavadinkim) posūkis atsineša po gerą emocinį užtaisą - kablys po kablio krč vis eina ir belieka tik pasiduot tam smagumui... Šiaip grupės natūra ar ekspresija man biški primena Tenacious D su Jack Black‘u.
Ok, užsiknisau bišk, tad tuom ir pabaigsiu, gal rytoj paredagusiu
Su Kalėdų reikšmėm galima ir apsirikt =) Bet kaip bebūtų - renkuosi Ugniaviją
https://www.youtube.com/watch?v=HgQLKeVHl54
Tarkim šitas
O iš LT, tebūnie Vyšniauskas.
The Kills 7,7
Labiausiai mano skoni formavusi sekla. =) galvojau mazdaug 'kaiii jam'a stumia mmm...'
5,5 - imho jei ir efektinga tai neefektyvu. Neprijauciu krc
Kad skambesys kiek nusistovėjęs, tai nėra nuostabu, albumas pradėtas kaip Ghost Apparatus projektas ir išėjus vokalistui nebuvo reikalo stipriau keist bendro skambesio, anaiptol - gal tokiu atv, kaip ir sakai, geriau prisilaikyti vagos ją pagilinant : ) . O chebra tikrai žengusi gerą (ir po gerą) žingsnelį į priekį. Jei anksčiau ir galėdavo pasirodyti jog retsykiais vietose galima geriau išbaigti, tai šįsyk Rishloo kaip niekada sklandžiai ir solidžiai suskamba, gal ir didesnė psichodelikos dozė tam pasitarnavo : ) .Daug sulėtėjimų/pagreitėjimų (dažnai neapsieinančių be taktų sistemų kaitaliojimo). Kaip visada - daug dinamikos, daug to "anticipation" pojūčio . (Pamiršau ką norėjau rašyt...) Kažkur buvau skaitęs nepasitenkinimą kad uždaryti tokį albumą su „Just a Ride“ yra nesolidu , (suprask - nepompastiška) , bet mano nuomone tai tiesiog toks sprendimas, kad pabaigai nereikia kažko itin kompleksiško, tiesiog buvo norima uždėt tokį neginčijamai tikrą ir gražų emocinį tašką (panašus atvejis ir S.Wilsono su „Happy Returns/Ascendant Here On“). Džiugu, kad Rishloo vis dar nepraranda savo didelių kūrybinių ambicijų ir sėkmingai jas įgyvendina.
Apskritai keliant hipoteze , kad "metalas sukelia pykti", reiktu pries tai pasidomet kokioje muzikineje aplinkoje vyksta didziausi ir dazniausi mordabojai ir panasios nesamones, prisispangt - kiekvienas gudrus
Retsykiais pasitaiko dienu kai "Pantera" buna geriausia grupe pasaulyje :D .Siaip krikscioniu maldininkai hipoteziu metalo ir roko adresu uzmeta, tipo smurta skatina ir Setona prisaukia :/ ka padarysi
p.s. Ta fotke galetu but puiki sampuno reklama
koks provokuojantis komentaras
nepatikesit bet ''Soldier on "
Kate Bush?
Šitą b-side'ą gan lengva pramazint
Pagaliau baigėsi teismo procesai prieš draudimo kompaniją Tool pergale.
Tool is now firmly back to work on its next album. The band has one track finished and 10 others in the works, most of which originated as jam sessions. “Some of it’s really heavy, some of it’s complex and some is more atmospheric, but it’s definitely Tool,” Jones said. “I think having this lawsuit out of the way should really speed of the progress of getting the album done.”
Adam Jones tikisi įrašyt albumą šių metų pabaigoje, bet tai nėra deadline'as. Kaip anksčiau Adamas buvo taikliai išsireiškęs:
"It's not good when it's done, it's done when it's good"
https://consequenceofsound.net/2015/03/tool-wins-multi-year-lawsuit-ramps-up-production-of-new-album/
Kažkodėl pagalvojau - Jei mūsų interneto bičiuliai (seniai matytas) a123 ir Sahja būtų kolegos ir grįžtų po darbų namo - būtų kažkas panašaus
Pats ant funk'o pastaruoju metu biski uzsedes
Ka sikart Egis prisidirbo ? As pats asmeniskai pazistu zmogu, kuriam patinka ir klasika, ir bitlai, ir SEL ir dar eurovizija mielai pasidomi.
Oh my goodness, oh my damn...
As savo 2014 grupių top 10 sudarinėsiu bandydamas rinkti tik šiemet išgirstus tų grupių albumus abc tvarka:
Dir En Grey - Arche '14 (Panašaus skambesio grupė ir davė tikėtis vis išleisdama kokį Ep'ą)
Eloy - Dawn '76
Fusedmarc ir ¾ - WAFT '10 (šiaip dažniausiai folkloro ir šiuolaikiškesnės muzikos sintezės man nelabai, bet šitas tai liuks)
Gong - Shamal '75 (Kalėdų proga užsileiskit šmotelį "Mandrake". Šitoj temoj kiek matau nepriimta video dėt :D )
Jefferson Airplane - Surrealistic Pillow '67
Jethro Tull - Songs from the Wood '77 (tebūnie šitas albumas)
Ministry of Echology - Notes & Quotes '14 (Bisk erzina tas kad albumas būtų dar geresnis su Eazystyle mc)
Soen - Cognitive '12 (skaniai susiklauso šitas)
Storm Corrosion - s\t '12 (Tokio albumo man trūko)
Metų laureatas tapo RISHLOO, kurie šiemet mane pradžiugino net 3 kartus. Tikri kalėdų seniai.
1. Po kelių metų vėl perklausytas Feathergun pramušė taip sakant - ciniškėjant su metais labai liux tokie priešingi impulsai 2. Žinia kad vokalistas grįžta ir grupė atsikuria ir 3. Fantastiškas naujas albumas "Living as Ghosts with Buildings as Teeth"