Pristatyti „M.A.M.A. 2013“ nominantai (+ balsavimas)
Ketvirtadienį Vilniaus klube „Disco 311 Buddha Bar“ iškilmingai buvo paskelbti Lietuvos muzikos apdovanojimų „M.A.M.A. 2013“ nominatai. Tiesiogiai per „TV3 Play“ transliuojamą renginį vedė Mindaugas Rainys, o jam talkino jau pernai metų apdovanojimuose sužibėję „Radistai“ Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys.
Pasikeitus tvarkai, šiemet į 11 kategorijų pretenduoja po penkis atlikėjus ir grupes, iš kurių tą vienintelį išrinks speciali komisija ir jau sausio 10 dieną Kauno Žalgirio arenoje ir tiesioginės transliacijos metu, bus paskelbta, kas šiemet Lietuvoje buvo geriausi.
Tačiau skelbti buvo ne tik nominantai. Gretutinių teisių asociacija AGATA įteikė tris prizus, vieną grupei „Biplan“, kurių daina „Amore“ tapo dažniausiai radijo metu transliuojamu kūriniu. Taip pat prizas įteiktas ir šią dainą išleidusiai muzikos agentūrai M.P.3, o instrumentininku, kurio grojami akordai per metus dažniausiai skambėjo radijo bangomis tapo gitaristas Aleksandras Ten, kuris prisipažino, kad tai pirmasis jo apdovanojimas nuo darželio laikų.
Nominatų skelbimo metu netrūko ir muzikos. Pirmieji į sceną lipo „Baltasis kiras“, kurių buvimas čia tikriausiai nustebino ne tik susirinkusiuosius, bet ir ištikimus jų fanus. Taip pat pasirodė Karina Krysko, Linas Adomaitis ir Marijus Mikutavičius, kuris po savo pasirodymo pasakė gan taiklią frazę: „M.A.M.A kaip ir pinigai. Kuriama ne dėl jų, bet juos gauti malonu.“
Metų proveržis: Kurak, Ba., Andrius Pojavis, Feral, Electroni I.
Metų roko ir alternatyvios muzikos grupė: Antis, Kurak, Bix, Alina Orlova, Liūdni slibinai.
Metų koncertinė grupė ar atlikėjas: Leonas Somovas ir Jazzu, Sel, Andrius Mamontovas, Antis, Bix.
Metų elektroninės muzikos kūrėjai: Leonas Somovas ir Jazzu, Golden Parazyth, Gerai Gerai, Electronic I, Beissoul and Einius.
Metų hip hopas: MC Messiah, Omerta, Mad Money, Tie Geresni, G&G sindikatas.
Metų albumas: Leonas Somovas ir Jazzu „Lees and seas“, Giedrė „Optinė apgaulė“, Antis „Baisiai džiugu“, Jurga „Breaking the line“, Ieva Narkutė „Vienas“.
Metų klipas: Donatas Montvydas „Make that love“, MC Mesijus „Nelieskite mėlynojo gaublio“, Markas Palubenka „Planet melancholia“, Pikaso „Rugpjūtis“, K. Krysko-Skambinė „Jausmų labirinte“.
Metų atlikėjas: Donatas Montvydas, Andrius Mamontovas, Markas Palubenka, Andrius Pojavis, Mantas Jankavičius.
Metų atlikėja: GJan, Alina Orlova, Giedrė, Jurga, Ieva Narkutė.
Metų pop muzikos atlikėjas: Donatas Montvydas, Sel, Biplan, Pinup Girls, Pikaso.
Metų grupė: Leonas Somovas ir Jazzu, Antis, Biplan, Sel, Liūdni slibinai
Kas, jūsų nuomone, labiausiai nusipelnė M.A.M.A. prizų? Balsuokite čia!
Susijusi informacija
- Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
- Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
- Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.
Copyright 2001-2025 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.
2013 m. gruodžio 14 d. 16:43:10
Tikroji žmonijos tragedija...
____________________
Apie pradžią ir pabaigą pasakyta tik tiek, kad nėra nei pradžios, nei pabaigos...............
2013 m. gruodžio 13 d. 18:01:48
kaip supratau, jie lyg ir nebeves apdovanojimų (ir dėkui dievui - pernai buvo klaiku). Na o bet tačiau... Man vis tiek noris ieškot sąmokslo ten, kur galbūt jo nėra: ar jie neves apdovanojimų vakaro, nes nominuotos ir jų žmonos ar būtent dėl jų jų žmonikės irgi tarp nominantų? Bet garbės žodis, neįsivaizduoju, kas dar galėtų tinkamai tai padaryt- "ant karštųjų" nematau nieko tinkamo.
2013 m. gruodžio 13 d. 00:34:34
Neatrodo. Gera daina nėra vien tik geras tekstas ar gera muzika. Tai yra šių dviejų dalykų ryšio/sąjungos ar vadink kaip nori - rezultatas. Jei dainos muzika yra gera, bet lyrika prasta, tada mes to negalime vadinti išbaigta daina ar tiesiog gera daina. Tuo atveju tai bus geras muzikinis kūrinys, bet ne daina. Labai svarbu atskirti tuos dalykus.
Gerai dainai ryšys tarp muzikos ir lyrikos yra svarbiausias dalykas. Mąstydami apie dainą mes galvojame apie šitą ryšį. Atskiras teksto analizavimas neduos bendro supratimo apie dainą, įsimindami dainą mes įsimename tiek tekstą, tiek muziką iš karto. Kitu atveju tai nėra daina - tik muzikos arba lyrikos kurinys.
tokios dainos pasilieka mūsų atmintyje ir pasąmonėje žymiai ilgiau - Taigi - dainos, o ne atskiras dainos tekstas. Tu jį gali pamiršti kad ir pat tuoj, bet daina nepasimiršta taip lengvai.
____________________
Žmogus - invazinė rūšis
2013 m. gruodžio 12 d. 22:39:10
siaip prabalsavau, bet buvo vietu kad net nezinojau uz ka balsuoju :)
2013 m. gruodžio 12 d. 22:37:47
man dar labai nepatinka kad prie viso to reikalo prileido tuos radistus. tarsi viskas turetu buti linksma ir juokinga - lyg nera kam kitam nuotaika kurti renginiui.
2013 m. gruodžio 12 d. 19:18:40
Tai visiškai tokia pati runkelių retorika, kaip kad Kubilius sukėlė krizę, Javropos sąjūza atims iš vargšo bežemio litovco visą žiamę ir šalį pavers pederatsų meka, o Maximos sadistai kalti dėl kiekvieno statybinio broko, nes jie ir taip pelnos iš vergų darbo.
____________________
Žmogus - invazinė rūšis
2013 m. gruodžio 12 d. 16:25:11
Na, kad ir Giedrė... TV3 daro, jie sukiša savą chebrą...
Be šito renginio man begalinį įspūdį paliko ir Krepšininkų sugrįžimas po čempionato. Buvau gyvai ir mačiau, kaip Samas dėl to paties X faktoriaus ardosi... Pasižiūrėk įrašą. Kas antras sakinys apie X faktorių.
____________________
Apie pradžią ir pabaigą pasakyta tik tiek, kad nėra nei pradžios, nei pabaigos...............
2013 m. gruodžio 11 d. 21:06:42
Nesutinku. Kas ta Samo chebra? Alina Orlova, Pinup Girls, Liūdni Slibinai? Sutinku, kad šiemet Samas galimai įkišo pats save, bet jokios įsivaizduojamos chebros aš nematau. Tai skamba labiau kaip sąmokslo teorija, o ne kaip argumentuotas teiginys.
____________________
Žmogus - invazinė rūšis
2013 m. gruodžio 11 d. 16:06:39
Na, pažiūrėk kas renginio organizatoriai ir neliks nuostabos... Viskas gi aišku - Samas sukiša savo chebrą ir tiek
____________________
Apie pradžią ir pabaigą pasakyta tik tiek, kad nėra nei pradžios, nei pabaigos...............
2013 m. gruodžio 10 d. 17:49:20
Į teksta gilintis nebūtina, tačiau geras dainos tekstas reiškia tai, kad tokia daina turi tvirtą ,,kūną'' kurio pagalba toks kūrinys įgyja žymiai didesnį potencialą pasiekti didesnę išliekamają vertę, tokios dainos pasilieka mūsų atmintyje ir pasąmonėje žymiai ilgiau, nes jos kartu su savimi perduota tam tikrą prasmingą žinutę. Tuo tarpu daina su blogu tekstu, tėra muzikinis - instrumentinis kurinys. Galima sakyti, tai visapusiškai nepateisina dainos sąvokos.
Manau kad viskas prasideda nuo gero teksto.
Tau neatrodo, kad nors ir neblogai mintis dėstai, bet prieštarauji pats sau? Jei nesigilini į tekstą, kaip jis tau atminty pasiliks? Juk tikrai lengviau prisimint kokį "Aš myliu, myliu, myliu. Daug vyrų, vyrų, vyrų. Į priekį negalvoju, kvailioju ir vilioju. Aš myliu, myliu, myliu Daug vyrų, vyrų, vyrų. Ir vos tik panorėsiu, tuoj bet kurį turėsiu" nei kad "Drauguži mielas, būk ramus: Šaltos žiemos ranka gruoblėta Išbaidė juos, - bet į namus Jie grįš pavasarį saulėtą." (nors man tas tekstas tiesiog įaugęs į smegenis). Na bet ne teksto gilumų čia aptart susirinkom. Mes čia nominantus aptariam. Jei labai norėsi, prie kiekvieno teksto galėsi prikibt. Net prie to patie AM - palygink Foje laikus ir kad ir "Mono arba stereo" ar kad ir "Marso kanjonus" - dainos gražios, bet kiek stiprūs jų tekstai - didelis klausimas. Bet kadangi tai yra PATS AM..... - tai tiesiog negali būt blogai, juk dievai neklysta, ar ne? Juk jei kažką panašaus parašys kokia kylanti/bandanti kilt grupė - kažin ar sakytume tą patį - koks gilus, koks prasmingas tekstas, kokia nuostabi muzika, vai vai vai, lia lia lia... Va taip kartais galima ir talentą pražiopsot. Na ir darrrrrrrrrrrr.... Svarbiausia. M.A.M.A. nominantus siūlo kas? Ne tu, ne aš, ne plačiosios masės, o komisija. Kas toj komisijoj? Nes kaip kitaip paaiškinsi BIXų nominavimą? Jau prasideda savų protegavimas, ne kitaip. O gaila - pradžia buvo visai gera ir ketinimai buvo gražūs. Bet - jau tik BUVO.
2013 m. gruodžio 10 d. 01:08:21
Į teksta gilintis nebūtina, tačiau geras dainos tekstas reiškia tai, kad tokia daina turi tvirtą ,,kūną'' kurio pagalba toks kūrinys įgyja žymiai didesnį potencialą pasiekti didesnę išliekamają vertę, tokios dainos pasilieka mūsų atmintyje ir pasąmonėje žymiai ilgiau, nes jos kartu su savimi perduota tam tikrą prasmingą žinutę. Tuo tarpu daina su blogu tekstu, tėra muzikinis - instrumentinis kurinys. Galima sakyti, tai visapusiškai nepateisina dainos sąvokos.
Manau kad viskas prasideda nuo gero teksto. Turime puikiai grojančio jaunimo, bet tarp jų tarsi nebelieka rašančių dainas - su prasmingais, aktualiais ir nebanaliais tekstais, rašančių Lietuviškai. Tada dainos tekstas tampa lyg ir formalumas, su kuriuo užpildoma tuštuma. Atrodo kad techniškai daina kaip daina, bet ji greitai nublanskta atmintyje, nes iš esmės nieko nesako. Manau, būtent dėl tos priežasties nebeatsiranda tokių grupių kaip Foje, Naktinės Personos, Lemon Joy ir pan. Aš čia neliečiu dainuojamos poezijos žanro, kalbu plačiają prasme apie POP/ROCK muziką.
____________________
Žmogus - invazinė rūšis
2013 m. gruodžio 9 d. 23:31:02
Na taip, gerai dainai parašyt pinigų nereikia. Jų reikia jai įsukt. Klausimas dar, ar daug kas labai jau gilinasi į tekstą? O ir tarp nominantų ne vieni pateko per.... ??? Pinup Girls? Ką tos nuveikė tokio nuostabaus? Pikaso? Nu man kažkaip nesimato aktyvios veiklos... Montvydas už ką? BIX jau aptarėm. Taip ir išeina - švieži dar šitie apdovanojimai, o jau korupcija lenda per visas skyles. Dėl ko neabejoju - taip, Somov ir Jazzu ir, aišku, Mamontovo.
2013 m. gruodžio 9 d. 22:14:28
ka cia BIX veikia? tiesiog Samas nori save pamalonint, tai ir ikiso i nominacijas
2013 m. gruodžio 9 d. 21:44:08
Turiu kitokį požiūrį apie ,,nepelnytai neįvertintus'' jaunus atlikėjus. Matai, jokiais pinigais savo pseudotalento arba kūrybinės impotencijos neužglaistysi. Dabar madinga viską matuoti pinigais, bet pinigai nėra svarbiausias dalykas. Jei tikrai turi nesuvaidintą talentą, tada netingint dirbti ateis ir pinigai. Ar reikia pinigų kad parašyti gerą tekstą dainai? Nereikia. Netgi dar geriau kai jų visai nėra, nes tada daugiau šansų kad gims įdomesnis ir nuoširdesnis tekstas. Dabar madinga užmaskuoti tikrasias priežastis, prisidengiant materialiniais iššūkiais.
____________________
Žmogus - invazinė rūšis
2013 m. gruodžio 9 d. 21:06:35
Mane ir pyktis ima dėl kelių nominantų, tačiau bent dėl vieno visi turėtų sutikt - Leon Somov & Jazzu šiais metais nuveikė labai didelį darbą ir tikrai nusipelno ne tik daug nominacijų, bet tiek pat ir prizų.
Ir labai tikiuosi, kad ba. gaus apdovanojimą ( nes šita Beno suburta grupelė per trumpą gyvavimą nuveikė daugiau, nei pusė Lietuvos 'žvaigždučių"
____________________
\"The best is yet to come..\"
2013 m. gruodžio 9 d. 20:59:11
Na gerai, čia pavarstymas - net ir per savaitę tapt geriausiu (METŲ!) albumas nebūtų spėjęs. Bet pas mus gi viskas kitaip nei ten, į ką lygiuojamės ar bent bandom lygiuotis. Vertinant muzikos koybę, atlikimo meistriškumą - tada viskas OK, Antis tebūnie nominuota, bet tai vis tiek bendras vaizdas graudus. Visų pirma - mūsų maža rinka, perkamoji galia ir taip toliau, ir panašiai, visiems su pinigais gan striuka - ir pirkėjams, ir atlikėjams. Ir ypač jauniems, tik pradedantiems - ji gi dar neuždirbo tiek, kad ir klipus kokybiškus keptų, ir albumus, ir dar gastroliuotų... Taip nemažai ir lieka nepastebėti ar nepelnytai neįvertinti - galbūt vien todėl, kad dabar tokia muzika tiesiog nemadinga...
2013 m. gruodžio 9 d. 20:41:14
Toli gražu nesutinku su paskutiniu sakiniu. Antis yra tose nominacijose ir turi būti be jokių kliūčių - todėl kad nėra jokios alternatyvos. Jei ji būtų - tai ir mano požiūris nebūtų toks kategoriškas. Nes kitu atveju, iš viso nebūtų ką nominuoti ir renginys neįvyktų. O man vis dėl norisi kad įvyktų, nesvarbu kiek daug tai kritikuojama.
Dėl Bix jau rašiau, kad man kaip ir kitiems nelabai suprantama organizatorių motyvacija juos nominuojant. Tuo tarpu nesvarbu kad Anties albumas išėjo tik dabar, bet susipažinti su naujomis dainomis klausytojai galėjo dar vasarą, kai jos buvo pristatmos festivaliuose. Beje, albumas pasirodė prekyboje maždaug viena savaitė prieš jį pristatantį koncertą.
____________________
Žmogus - invazinė rūšis
2013 m. gruodžio 9 d. 20:34:57
Matai, gal ir netinka bet būtent tokia situacija ir atskleidžia kad kažkas yra ne taip su jaunimo grupėmis - čia galima ilgai diskutuoti, bet mano atžvilgiu padėtis itin pesimistiška - galbūt todėl, kad niekas iš jaunosios kartos nebenori kažką daryti ir kurti rimtai, o ne šiaip sau. Esant tokiai situacijai nematau jokių kliūčių ar abejonių, kad Antis neturėtų būti nominuojama šioms nominacijoms.
Nors įsivaizduoju, kad kritikos ir įvairiausių priekaištų Mamos organizatoriai sulauks ne ką mažiau, nei praėjusiais metais, tačiau man vis vien smagu kad toks renginys vyksta. Nes ne viskas yra taip blogai, kaip kad kartais atrodo.
Be to, lyginant su praėjusiais kartais vykusiais apdovanojimais, šiemet nominacijos truputį geresnės, nes kaip man atrodo, lietuviškų albumų leidyba šiemet truputį pagyvėjo lyginant su 2012 metais.
____________________
Žmogus - invazinė rūšis
2013 m. gruodžio 9 d. 20:28:30
Na taip, BIXų nominavimas stebina - kažkaip nepamenu, kad naujas albumas būtų ar turas buvęs... Antis, BIX - praeities nuopelnai neginčijami ir nominuot už viso gyvavimo pasiekimus - gal būtų realiau. O dabar.... Kada pasirodė ar oficialiai naujas Anties albumas pristatytas? Šeštadienį? Gruodžio 7? O nominacijos paskelbtos ar ne 5? Tai....???? Nominacija avansu? Nors su Antim man tikrai daug gražių prisiminimų, bet gal tai tegu ir lieka tada ir ten, kur ir kada tai buvo - kažkur 1988-1990-uosiuose.... Dabar jie idėjiškai kažkaip... prieš save dainuot turėtų ar kaip? Visi, kas matė "Kaip mes žaidėme revoliuciją", turėtų prisimint, kuo tas filmas baigėsi. Va todėl Anties bent jau tose nominacijose, kuriose jie pasiūlyti, neturėtų būt.
2013 m. gruodžio 9 d. 19:54:18
Anties buvimas nestebina, jie bent kažką šiemet nuveikė.
Didesnis klausimas, ką čia veikia BIX? Ką jie padarė be kelių pasirodymų festivaliuose? Ir dar dvi nominacijos? Tiesiog siutas ima...
____________________
Nenoriu rasti vietos ar poilsio – krutėti, krutėti, krutėti. Kol mirtis iš tavęs krutėjimą atims. Gilė Ara
2013 m. gruodžio 9 d. 19:48:37
Mes dar su kolega apkalbėjom "Antį", kad su visa pagarba jiems ir jų nuopelnams muzikai ir ne tik - na netinka jiems čia būt, nors tu ką.... Ir dar ne vieną kartą. Su nauju (galima sakyt - karštutėliu) albumu pretenduot į metų geriausią? Naaaa..... Ką čia veikia D. Montvydas - didelis klausimas, juk šiemet susirinko tieeek apdovanojimų, ką - vėl spėjo nusipelnyt? Ką čia veikia Pikaso ir Pinup Girls - irgi klausimas. Nors ne, dėl merginų daugiau mažiau viskas gi aišku - "radistų" žmonos....
2013 m. gruodžio 9 d. 16:16:14
Niekada ypatingo dėmesio tokiems "apdovanojimams" neskyriau, bet kai peržvelgi nominantus, tai išėmus dalį atlikėjų, nominuotų daugiau nei vienoje kategorijoje, mažai kas lieka. Ir nežinau, ar čia džiaugtis, ar liūdėt reikėtų, vėl bus proga žurnaliūgoms užsidirbt bapkių.
____________________
Griauti visada bus lengviau nei kurti.