Renginio recenzija | Septintoji konkurso "Artistų artistas" atranka
 |
Artistų artistas |
Kalendoriniam pavasariui jau gerokai įsibėgėjus, bet už lango vis dar viešpataujant žiemos šalčiui, Vilniaus klube „Artistai“ vyksta jau septintasis atrankinis naujų grupių konkurso „Artistų artistas“ etapas. Panašu, kad prasti orai bei ligos ir toliau nenustoja maišyti kortų visiems renginio scenoje norintiems pasirodyti muzikantams. Šį kartą dėl vokalistės peršalimo netekome jaunos bliuzroko grupės „Prerijų Mustangai“. Gaila, tačiau šiemet „Artistų artiste“ jų jau nebeišvysime. Užpildyti staiga atsilaisvinusios vietos atrankoje taip pat nepavyko, todėl jau antrą kartą pusfinalio vertus dalyvius teko rinkti ne iš trijų, o tik iš dviejų grupių. Visgi, lengviau išsirinkti dėl to tikrai nebuvo.
 |
"Part time porn" (grupės nuotr.) |
Vakaras prasidėjo dvidešimt minučių vėliau nei įprastai – vis laukiama gausesnio žiūrovų būrio. Pasirodo, ne veltui. Pirmųjų dalyvių
Part time porn palaikymo komanda buvo ne ką mažiau pašėlusi už pačius muzikantus ir sukūrė tiesiog neįtikėtiną atmosferą – jei pirmųjų dainų metu publika apsiribojo dainavimu kartu su grupe ir galvų kratymu, tai per paskutinį kūrinį, paraginti kolektyvo vokalisto, du fanai netgi ryžosi užlipti ant scenos ir nuo jos nerti į minią. Belieka pasidžiaugti už „Part time porn“ – tikrai ne kiekviena grupė gali pasigirti tokiais patrakusiais gerbėjais.
Kalbant apie pačios grupės pasirodymą – įspūdis susidarė dvejopas. Viena vertus, visi – pradedant vokalistu ir baigiant būgnininku – grojo atsidavę ir ant scenos jautėsi kaip namuose. Nuo pat pirmų įvadinės dainos akordų grupė pradėjo rengti šou – gitaristas sugrojo trumpą solo partiją žemyn galva, kojomis pasikabinęs ant vokalisto pečių. Jei būtų vertinamas tik artistiškumas bei gebėjimas bendrauti su publika, „Part time porn“ neabejotinai pretenduotų į pačias aukščiausias vietas. Turint omenyje šiokias tokias technines problemas (tiesa, jos ryškiau jautėsi antrosios grupės pasirodyme), teigiamai reikėtų vertinti ir atlikimą. Šiek tiek nesklandumų, žinoma, buvo, tačiau jie pernelyg netrukdė. Tikriausiai silpniausia „Part time porn“ vieta – kūryba. Grupė, kuri kartu jau trejus metus (nepamirškime, kad kalbame apie naujų grupių konkurso dalyvius) tikrai turėjo užtektinai laiko sukurti pakankamai įvairią ir gerą koncertinę programą. Tai, ką „Part time porn“ pademostravo šeštadienį, kūrybos aspektu buvo panašiau į geriausiu atveju prieš kokius tris mėnėsius susibūrusį kelių, energija trykštančių vaikinų kolektyvą, o ne į pripažintą ir gan gerai įvairiuose kituose konkursuose pasirodančią bei savo veidą jau susikūrusią naują roko viltį. Žinoma, dainų kompozicijos uždegančios ir lengvai įsimenančios, tačiau ganėtinai vienodos ir stokojančios originalumo. Dainų tekstai (ypač priedainiai, kuriuose dažnai jokio teksto apskritai nėra) taip pat nežavi, nors tai gal ir galima paaiškinti grojamos muzikos stiliumi.
 |
"The Flow" (grupės nuotr.) |
Ganėtinai ilgai nuo scenos nulipti nesiruošusius „Part time porn“ galiausiai pakeitę antrieji dalyviai
The Flow, savo gretose turintys ir legendinių roko grupių „Foje“ bei „Antis“ narių palikuonių, ruošėsi ganėtinai neilgai. Galbūt, tai buvo viena priežasčių, kodėl pirmos dainos skambėjo išties labai prastai. Vokalistės, kuri, beje, turi išties gerą balsą, praktiškai nesigirdėjo vos užgrojus gitaroms. Nors garso režisierius bandė taisyti padėtį viso pasirodymo metu, šiek tiek geriau skambėjo nebent dvi paskutinės dainos. Net neabejoju, kad, jei garso problemų nebūtų buvę, „The Flow“ būtų palikę kur kas geresnį įspūdį – kolektyvo kūryba atrodė labai įdomi ir, priešingai nei „Part time porn“, ganėtinai originali. Gražūs kompozicijų viražai, pakilimai ir gerai įkomponuotos vokalinės partijos rodo didžiulį kolektyvo potencialą, kurio, deja, nepavyko atskleisti konkurso metu. Tiesa, atsiribojant nuo kūrybos ir žvelgiant į kitus dviejų vakaro varžovių pasirodymų aspektus, reikia pripažinti, kad „The Flow“ dar nemažai trūksta iki „Part time porn“ lygio. Visų pirma, „The Flow“ nariai praktiškai išvis nebendravo su publika (kuri, beje, buvo beveik taip pat užsidegusi, kaip ir priešininkų fanai, nors nuo scenos ir nešokinėjo). Be to, jiems trūko kokių nors originalių, netikėtų, išskirtinių šou detalių, kokių „Part time porn“ pasirodyme buvo apstu. Šiais laikais išsiversti be jokių muziką paįvairinančių originalių artistinių elementų sau leisti gali tik tie, kurie sugeba visus pavergti vien profesionaliu atlikimu ir melodijų ar vokalo virtuoziškumu. „The Flow“ kol kas tokio lygio dar nėra pasiekę. Kita vertus, pastangos atlikti viską kuo įtaigiau bei atsidavimas grojamai muzikai vertos pagyrų - statiškumu ant scenos "The Flow" narių tikrai neapkaltinsi.
Abiems grupėms baigus savo koncertinę programą, pasikeitus vedėjams, o komisijai, kurioje buvo ir muzikos prodiuseris Šarūnas bei radijo stoties „Classic Rock FM“ atstovė Birutė, pareiškus savo verdiktą paaiškėjo, kad po dar vienos itin atkaklios kovos, trijų taškų persvara pergalę iškovojo labiau patyręs kolektyvas – „Part time porn“. Jie užbaigia antrojo pusfinalio dalyvių sąrašą – jame jau yra ekscentriškieji „Innuendo“, funk roko kolektyvas „s-90c“ bei aukštas vietas jau ne viename konkurse iškovoję „Monkey Tank“ (primename, kad pirmąjame pusfinalyje gros linksmieji „Joke“, alternatyviojo metalo atstovai „Illegalism“ ir metalcore stiliaus muziką kuriantys „Chasing the Rise“). O „The Flow“ muzikinis kelias, tikėtina, tik prasideda – jei grupė nesustos tobulėti, vieną dieną galbūt išplauks ir į tarptautinius vandenis. To jiems ir linkime.
Vilius Andrulionis
Renginių apžvalgos / Music.lt autoriai
Susijusi informacija
- Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
- Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
- Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.
Copyright 2001-2025 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.