Dvigubas Flaming Lips albumas jau tapo bene didžiausiu šio sezono hito. Visų pirma vien dėl to, jog tokiu metu apskritai leidžiamas dvigubas cd, kas yra itin rizikinga ir drąsu. Na bet šiam kolektyvui niekada netrūko drąsos ir išmonės, vos pasirašę ir leidę pirmąjį albuma su Warner, jie jį padarė savotiškai keistos struktūros: keturi diskai, kuriuose yra įrašyta tos pačios dainos, bet kažkokiais kitokiais aidais ar pan, žodžiu, kad reikia juos užsileisti visus vienu metu ir tada yra geriausias efektas (vien tik turėti su kuo užsileisti visus keturis iš kart jau yra ganėtinai reta
Kiek aš pastaruosius metus buvau girdėjęs apie The Flaming Lips, jie man atrodė tokie pop šizofrenikai, t.y. viską darantys kiek kitaip, bet vistiek populiariai, jų hitus Yeah Yeah Yeah Song ar dar kažkoks buvo su The Chemical Brothers, tai ir buvo jie tokie smagūs, keisti, bet linksmi. Toks vaizdinys apie šią grupę pasirodo visai klaidingas, jie savo albumus į pasaulį pradėjo leisti dar kai mes tik Anties čestuškėm džiaugėmės ir per ilgą ir nenuobodžią savo karjerą prikaupė pačių įvairiausių žanrų ir stilių įvairovę.
Taigi, Embryonic jau nėra nei linksmas, nei drausmingas, sakyčiau atvirkščiai - klampus, čaižus ir kartais varantis į neviltį gerąja prasme. Kad ir pirmoji “Convinced of the Hex”, paremta tokiais kompiuterį prakalbinti bandančiais akordais, bet užuot gavus kažkokį atsakymą, skamba tiesiog jų Errorų kalbos aidai. Tokius Roboto Dondono dialogų su peteliške garsus galima rasti kone pusėje albumo kūrinių, o peteliškė tikriausiai yra vokalistas, vis padainuojantis “People are evil, it’s true, but on the otherside, they can be gentle too…” ir pan. Elektronikos čia ne itin daug, bet kartais ji labai skoningai papildo tuos Krautrock garsus ir prideda vientisumo.
Šiaip patys Flaming Lips sėkmingai pasiekė taip daugelio kolektyvo trokštama “grupė kambaryje” skambesį, atrodo visi garsai ir akordai albume nenuskrieja toliau nei kokie du metrai, o jei pabando - atsimuša į šliogerišką Niekį visur aplink, tuo tarpu vokalas apskritai atrodo lyg iš kitos planetos ar ketvirtos dimensijos atkeliavęs. Nuo ploniausio falseto, kompiuterio iškraipymų, kartais energingo rikčiojimo ar pavargusio dūsavimo - visur dar kiek pažaista su aidais ir visa tai nepaprastai gražu, ir įrašo Wayne Coyne į mėgstamiausių vokalistų sąraša. O visi šie albuminio garso bruožai dar ir suteikia pranašumą gyvai atrodyti visai kitaip, nors tikriausiai mažiau nei pusę šio albumo kūrinių apskritai verta bandyti groti.
Tačiau keletas yra, tai krautrokiškas rokas “See The Leaves”, su tokia Pink Floyd “Echoes” atomazga. Beja, patys Flaming Lips neseniai pranešė, jog sekančiame albume perkurinės visą Floydų Dark Side Of The Moon - dar kartą labai drąsu, be abejo, tačiau tam tikrų panašumų į art-roko legendas yra ir čia.
Tai ir kūrinių darymas iš radijo balsų, kosmonautų tarpusavio pokalbių, panašūs lengvos psichodelikos žaidimai. Iš energingesnių dar būtina paminėti “The Ego’s Last Stand” su įspūdinga gitaros linija, “Worm Mountain” ir pati paskutinė iš 18 kūrinių epo - “Watching The Planets” su White-straipsišku ritmu ir ekspresija.
Bet kur kas dažniau čia galima rasti lėtesnių ir sunkesnių tripų, kaip nuoširdi išpažintis “If” ar Velvet-Underground rūsio sadomazochizo garsų “Powerless” (su tokiu jiems būdingu 7 minučių gitaros pjovimu, oj kaip seniai neteko nieko panašaus girdėti). Nors antras albumas turi keletą tokių kūrinėlių šiek tiek pritempimui, ten dar yra ir šio karto Flaming Lips svečiai, tai jaunosios kartos hipiai, su “Silver Trembling Hands”, šiaip viskas faina čia, bet kuo toliau, tuo labiau visos jų dainos taip pat skamba, o dar pridėjus Empire Of the Sun tai pradeda atsibosti, duetas su Oklahomos rokeriais irgi iš esmės nieko nepakeitė. O antrojo svėtelė - Karen O iš Yeah Yeah Yeahs, Su ja įdomiau - “I Can Be Frog” galima ją išgirsti riaumojant liūto ar miauksint katės balsas. Viena įdomiausių “Embryonic dalelių. Jos energingąjį balsą galima išgirsti ir paskutiniojoje “Watching The Planets”.
Ne itin daug supratau žodžių, nes ir suprasti kiek sunku su smurfišku vokalisto dainavimu, tačiau tokios pavadinimų reikšmės kaip “Žvirblis dairosi į mašiną”, “Vandenio sabotažas”, “Dvynių Fleita”, “Šaulio sidabrinis pranešimas”, “Drebančios sidabro rankos”, “Mergelės save gerbianti tv laida(?) maždaug parodo tendensijas T.y., kažin ar iš didelės meilės Palmiros horoskopams, taip dažnai minimi zodiako ženklai, tiesiog bendros floydiškos kosminio egzistencializmo idėjos ir apdainavimai.
Toks Flaming Lips “Embryonic” - kandidatas būti nuominuotam pačiais geriausiais žodžiais ir prizais šiais besibaigiančias metais.
Autoriaus įvertinimai:
|
Muzika: | 10
|
Atlikimas: | 9
|
Tekstas: | 9
|
Originalumas: | 10
|
Bendras: | 9
|
- Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
- Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
- Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.
|
2009 m. gruodžio 17 d. 00:05:52
2009 m. gruodžio 9 d. 15:59:14
____________________
One World, One Sky, We Live, We Die
2009 m. gruodžio 9 d. 15:58:37
____________________
One World, One Sky, We Live, We Die