Naujienos
|
Dienoraščiai
|
Stiliai
|
Grojaraščiai
Diskusijų temos
|
Kūryba
|
Vartotojai
|
Komentarai
|
Dainų tekstai
|
Gairės
|
|
|
|
Jazz, Fusion, Progressive Rock (rimtosios muzikos naujienos, įspūdžiai, diskusijos)
Susijusi muzika: pasirinkti
Copyright 2001-2025 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.
2022 m. spalio 1 d. 16:34:44
Kaip galėtumėt apibūdinti jazz muzika, pageidautina savais žodžiais? . Ir kuo jazz patinka/nepatinka/neutralus? Internete dar radau vieną citata iš neprofesionalaus požiūrio kampo, bet man paaiškinimas patiko. "90% viso džiazo yra pusiau improvizacija. Kita pusė – tai ta grojimo dalis, kurį atlieka vieni muzikantai, o kiti groja tai, ko dar niekada negrojo su niekuo, kurie buvo tai groję. Taigi, jei groji netinkamai, tai teisinga. Jei groji tinkamą partiją, ji gali būti teisinga, jei groji pakankamai neteisingai. Bet jei groji pernelyg teisingai, tai neteisinga."
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2022 m. gegužės 22 d. 17:14:15
Radau nauja straipsniuką interneto platybėse. Patiko jazz apibūdinimas
Kad ir kokios muzikos klausytumėtės, greičiausiai ne kartą esate girdėję apie tokią muzikinę kryptį kaip džiazas. Tačiau daugeliui atrodo, kad džiazas yra labai svetima, keista ir visiškai nesuprantama muzika.
Nurodymai 1 žingsnis
Tačiau vis dėlto šis stilius yra viena seniausių muzikinių tendencijų ir turi neįtikėtiną gerbėjų skaičių. Ar jums įdomu, kodėl džiazas yra toks populiarus ir kaip jį suprasti? Pirmiausia turiu pasakyti, kad džiazas, kaip ir bet kuri kita kryptis, su klausytojais kalba universalia muzikos kalba. Tai reiškia, kad jis veda klausytoją į tam tikrų minčių ir emocijų atsiradimą. Norėdami suprasti džiazą, pirmiausia pagalvokite, kas yra šios muzikos esmė. Ir jo komponentas yra ritmo konfliktas, kuris yra sukurtas meistriškai ir su malonumu. Nepamirškite, kad tai yra afroamerikiečių, kurie vis dar turi kitokią pasaulėžiūrą, muzika.
2 žingsnis
Džiazo kompozicijoje išsaugomas tas pats metrinis kūrinio impulsas, o muzikinių ritmų modeliai palaipsniui tampa vis sudėtingesni, susikerta su kitais, persipina tarpusavyje, tačiau kartu išsaugo kompozicijos vientisumą. Šios kompozicijos turėtų būti nugalėtos - tai pagrindinis džiazo kūrinio ritmas. Jis nustatomas arba instrumentu, arba plojimais ir bakstelėjimais. Džiazo muzika tinka romantiškiems ir energingiems žmonėms, pagal šiuos meilės ir aistros ritmus galite šokti, svajoti ir įsimylėti.
3 žingsnis
Džiazo kūrinio garso tembras greičiausiai jums atrodys šiek tiek šiurkštus. Tai netgi net taisyklė, nes džiazas yra sutelktas į visiškai priešingą Europos muzikai - „derty tone“(purvinas tonas). Taigi nesijaudinkite, kai vokalistas visiškai nuklysta nuo kitų atlikėjų nustatytų ritmų. Džiazas yra visiškai kitokia muzika, visiškai kitoks pasaulis. Bet ji nėra blogesnė už kitų šiuolaikinės muzikos sričių muziką. Todėl, jei jūs vis dar galite suprasti ir mylėti džiazą, tada galite pažinti visą visatą!
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2021 m. liepos 15 d. 19:15:02
Yes išleidžia The Quest spalį, o Ian Anderson galiausiai patvirtino sklindančias kalbas apie Jethro Tull albumą pasirašydami kontraktą su InsideOut Music. Paskutinieji didelių progroko grupių pasispardymai? Dar betrūko iš King Crimson sulaukti naujo studijinio albumo, bet panašu, kad Fripp'o interesai pakrypo į influencinimą soc. tinkluose kartu su žmona
____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
2019 m. birželio 19 d. 21:31:48
O siaube kas per gerumo naujiena. Kažkaip nors ir seku įvairius prog'erius, tačiau arba praklausiau, arba niekas neatskleidė šios naujienos. Dėkoju už informaciją.
____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
2019 m. birželio 19 d. 11:29:30
P. S. 100 kūrinių iš viso, jei imti tik studijinius KC albumus
Ir net 367 dainos jei prie jų prideti visus koncertus, kitas versijas bei retenybes
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2019 m. birželio 19 d. 11:11:50
https://www.music.lt/lt/muzika/King-Crimson-nariai-T-Levinas-ir-P-Mastelotto-atvyksta-i-Liet/26955/
Ir dar naujiena: šiuo metu spotify ir deezer pagaliau turi visus King Crimson (geriausios roko grupes) albumus
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2013 m. liepos 14 d. 01:08:14
Jėtau, prisiminiau, kad labai didelių favoritų savo aprašyme nepaminėjau - Supertramp. Juk tai nuostabi grupė, jos Crime of the Century fantastiškas. O Paris koncertinis išvis atima žadą. Labai puiki grupė. Rekomenduoju visiems progroko gerbėjams, kurie jos nežino arba nepakankamai pažįsta, paklausyti šių albumų:
____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
2013 m. liepos 13 d. 23:42:15
Ir čia The Who bosisto, kurio jau seniai nebėra, John "Thunderfinger" Entwistle'o boso solo. Geresnės ir techniškesnės dar negirdėjau. Talentingas muzikantas buvo. R.I.P.
____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
2013 m. liepos 13 d. 23:38:51
O, čia yra tokia temelė. Kaip netikėta atrasti, jog ir seniau čia būdavo mano mėgstamiausių muzikos stilių klausytojų. Būtent progrokas ir jazz fusion yra mano mėgstamiausi stiliai ir turiu ką apie juos pakalbėt. Bet ką čia prikalbėsi.
Jei kalbant apie progroką, aš labiau kabinuosi už senesnio progroko. Man patinka tokie atlikėjai, kurie eksperimentavo, kūrė puikias kompozicijas, į savo progresyvią muziką įliedavo kitokių žanrų - space, jazz, avant-garde, symphonic rock, psychedelic rock ir pan.
Manyčiau, mano pažintis su progroku prasidėjo bepradedant klausyti The Who, jos tokių albumų, kaip Quadrophenia ir Who's Next - šie du gerai atspindi grupės kūrybos sudėtingumą, dėl to jos repertuarą galima užskaityti ir progroku. Jethro Tull taip pat pamenu, Aqualung albumą klausiau. Kiek pamenu, ir Rush buvo vieni pirmųjų mano pamėgtųjų progroko kolektyvų. Debiutinis albumas kažkaip tada žavėjo. Aišku, kaip be Pink'ų, kurie mane pirmiau žavėdavo savo psichodelikos ankstesniais hitais, bet bėgant laikui pradėjau vertinti visą repertuarą, tiek keistąjį Atom Heart Mother, tiek technišką muzikaliai Animals. Deep Purple - Child in Time irgi vienas iš tų kūrinių, kurie man rodė, kad ta muzika yra įspūdinga. Galiausiai atradau ir dar grynesnius progroko perlus. Camel - Mirage ir Moonmadness albumai labai puikūs. King Crimson visi diskografija iki Red yra tiesiog įspūdinga. Taip, tai viena mėgstamiausių mano grupių, bet pačiais mėgstamiausiais laikau Van der Graaf Generator ir 5 albumus dabar galėčiau pabrėžti - itin puikiai vertinamas bei sudėtingas Pawn Hearts, kiek spalvingesnis Godbluff, aštrus World Record, psichodeliškas ir mistiškas The Least We Can Do Is Wave To Each Other ir koncertinis, bet labai originalus Vital. Peter Hammill albumai The Silent Corner and the Empty Stage bei Chameleon in the Shadow of the Night dar labiau sustiprino susižavėjimą jo kūrybą. Vertinu ir Hawkwind, ir Magma, ir Amon Duul II. Nepamirštamos Uriah Heep ir melodingos Lady in Black bei July Morning... Yes kūryba irgi įspūdinga, nors ne tiek mėgiama, kiek King Crimson ar Camel. Gentle Giant muzikalumas visada žavėjo. Visai neseniai buvau pasinėręs į dainas Plain Truth, Proclamation, Free Hand, Cogs in Cogs, River, Pantagreul's Nativity - įspūdinga kūryba. Atomic Rooster irgi mėgstu, ELP - Tarkus - epinis kūrinys. Gong nors mažai kam žinomi, bet tokie pat puikūs. Caravan - Nine Feet Underground - Kenterburio scenos numeris vienas. Wishbone Ash - Tales of the Wise ir kiti kūriniai ypatingi, ypač vertinu Argus albumą.
Toliau gilinausi į dar mažiau žinomas grupes - Gnidrolog. Jų Lady Lake ypatingas. Omega - vengrų progrokas tiesiog kerintis. 1000 lepes albumą labai gerai prisimenu, epinį Szvit... Instrumentalistai Focus turi puikių improvizacijų, ypač Moving waves ir Focus 3 albumuose. Kingdom Come - Journey tiesiog neapsakomo meistriškumo pavyzdys. The Crazy World of Arthur Brown progrokeriais nors ir nelaikomi, tačiau jų kūriniai iš debiutinio albumo tiesiog įkvėpiantys, nors ir dvelkiantys psichodelika ir poproku.
Iš naujesnių grupių kažkaip labiau tik mėgstu Porcupine Tree, Dream Theater, Wolfmother, The Tangent ir atrodo viskas.
Yra daugiau tų grupių, kurias mėgstu, bet kol kas neprisimenu. Va, dar Kansas prisiminiau. Ir Boston.
Džiazo srityje nelabai nusimanau. Va, rytoj per LRT kultūrą 22:00 lietuvių džiazo grupės In Search koncertas. Žadu žiūrėti, ką lietuviai sugeba.
Iš grupių žinau tiek: vietomis eksperimentavo King Crimson su džiazo trupinėliais, bet iš grynaveislių mėgstu tik dvi - Mahavishnu Orchestra ir Weather Report. Pastaroji labiau mane žavi, jų puikios improvizacijos, Live in Tokyo albumas puikus. Tai vat tiek kol kas aš galiu pakalbėti glaustai.
____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
2008 m. vasario 1 d. 22:13:33
2007 m. rugpjūčio 15 d. 23:05:54
Jazz'ą groti gali tikrai ne kiekvienas lankęs muzikos (meno) mokyklą ar baigęs koncervatoriją ar net akademiją. Jam reikia pašaukimo iš kažkur giliau, turi neįtikėtinai jausti muziką, turėti "superinę" klausą.
____________________
Sometimes there is so much beauty in the world... i feel like i can't take it
2007 m. rugpjūčio 15 d. 21:50:20
____________________
''Yeah, rock n roll is fast, y'know. If all goes according to plan, I could be in rehab next Thursday! Tuesday week, I'll be living on an island with a small Indian boy.''
2007 m. rugpjūčio 15 d. 21:49:20
____________________
''Yeah, rock n roll is fast, y'know. If all goes according to plan, I could be in rehab next Thursday! Tuesday week, I'll be living on an island with a small Indian boy.''
2007 m. birželio 30 d. 03:39:06
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2007 m. kovo 20 d. 23:10:37
Trumpu istraukeliu galite pasiklausyti Planet X oficialiame interneto puslapyje: www.xplanetx.com/multimedia-sounds.html
2007 m. kovo 9 d. 02:47:01
Fusion (2 dalis)
Šiai atmainai galėtų atstovauti ankstyvieji "Weather Report" bei žymioji Mileso Daviso grupė, kurioje septintojo ir aštuntojo dešimtmečių sandūroje grojo daug būsimų fusion lyderių.
sakyčiau kertinis albumas įsukęs visą tą fusion "makalynę" buvo Miles Davis su "Bitch'es Brew", bet aš mėgstu jo Agharta ir In A Silent Way albumų ištraukas šiais laikais rekonstruotas Billo Laswello. Ar mano minėti albumai - taip pat iš dalies "fusion" dalis?
keturių ar penkių atlikėjų grupė palieka ištiso orkestro įspūdį. Itin didelę reikšmę čia turi kompozicinis pradas bei atlikėjų virtuaziškumas, kuris stulbina tiek klausant jų improvizacijų, tiek natomis išrašytų ansamblinių pasažų (kartais net sunku patikėti, kad visa tai groja gyvi žmonės, o ne kompiuteriai). Šiai atmainai atstovautų tokios grupės, kaip "Mahavishnu Orchestra" ir "Return To Forever" (ypač antroji jų sudėtis).
O aš dar pridėčiau "Oregon", su pirmaisiais albumais, 73-75m. ar pataikiau nei į tvorą nei į mietą (visgi apibūdinimus šiuos to kvarteto muzika atitinka?
- arba atvirkščiai: britų progresyvaus roko grupėms "Cream", "Colosseum" ar "Soft Machine".
Ar galima šias grupes surašyti taip į vieną eilę?
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2007 m. kovo 9 d. 02:35:46
Straipsniukas apie Fusion is www.jazzfm.lt
tai gali būti panašu į šiandieninį acid jazz.
Acid jazz kiek žinau - electronica, techno ir jazz, o fusion - rokas plius jazz, ar aš kažką maišau?
Įkvėpimo jie taip pat ieškodavo senųjų ir naujųjų kompozitorių kūryboje (Chickas Corea visada dievino Belą Bartoką
tai čia turėtų būti symphonic jazz fusion ar kaip?
Ja būdavo nusakomas bet kurios rūšies džiazo lydinys su bet kuo - roko, pop, new age, folk ir world muzika
Ar teko girdėti Jan Garbareko - norvegų saksofonisto muzikos. Gal galima ją vadinti jazz'o samplaika su world, o vėlesnėje kūryboje - su mano mėgiama - new age??
pragarišką free jazz ir death metal mišinį Johno Zorno grupės "Naked City" repertuare.
ar toks avangardas daromas vardan avangardo - patiems muzikantams ir kritikams malonumas? ar kažkaip galima surasti ir klausytojui draugiškų sąskambių toje death muzikoje?
smooth jazz produkcijos (Groveris Washingtonas, Kenny G., Davidas Sanbornas ir pan.).
IMHO, tokia muzika puikiausiai tinkama filmams, kaip didžiojo Miles Daviso "Siesta" ar "TuTu" bei kokteilių vakarėlių fonui, jos nereikia nuniekinti, ją niekintų tik snobai, nes savo paskirtimi ji atitarnauja šimtaprocentinai kaip nuotaikos sukūrėjas, fonas, intymios aplinkos "detalė"
antai Sun Ra dar nuo 1956 metų ėmė groti elektriniu fortepijonu bei elektriniais vargonais, vėliau sintezatoriais, o Donas Ellis eksperimentavo elektroniškai transformuodamas akustinius instrumentus: trimitą, saksafonus, smuiką, altą, violončelę ir kt.)
Ar tai jau galima būtų pavadinti elektro-akustika? Man su šiuo terminu siejasi visai kitokios kategorijos muzika skirta visai kitokio muzikinio pasirengimo žmonėms - "plačioms masėms" electro-acoustic, bet Sun Ra
Toliau iš čia minėtų, manyčiau, lengviausiai įkandami K.Emersonas ir F.Zappa
Aš dar galiu pridėti apie country-jazz fenomeną, kurį "plačiosioms masėms" dabar "tiekia" solistė Norah Jones, o anksčiau "tiekdavo" siauresniems žmonių ratams Tomas Waitsas
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2007 m. kovo 5 d. 06:42:22
Esu grupių Moody Blues, Camel, Japan (David Sylvian), Cocteau Twins, The Cure bei Roxy Music mėgėjas. Fanu nesivadinsiu
Mano geriausiai išnagrinėtas ir pažįstamas muzikos stilius - AMBIENT. Taip pat esu išanalizavęs art-rock/progressive-rock, new age, glam rock, jazz bei avant-garde stilių svarbiausius pasiekimus.
Buvau įsigilinęs į Tangerine Dream/Edgar Froese/Klaus Schulze kūrybą, kadangi buvau jų mėgėjas-fanas, kai mokiausi vidurinėje.
Galiu puikiai susigaudyti tiek senojoje, tiek šiandieninėje pop/rock muzikoje. Klausydamas albumus ar garso takelius, labiausiai vertinu geras aranžuotes, pirmenybę teikiu melodingai muzikai...
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2007 m. kovo 5 d. 06:27:15
Arba kaimynas is naugarduko 91
ooo, jei neklystu, ten gyvavo radijo stotis Laisvoji Banga, o pries tai pirma stotis grojusi tokia muzika berods buvo Vilniaus Varpas.
Ambient stilius pagristas aidu sugriztancia, daugiasluoksne ir daugiau tvyrancia nei besirutuliojancia garsu migla. Sio stiliaus krikstatevis - garsus prodiuseris Brianas Eno.
New Age stiliaus muzika senais laikais naudojo masazu kabinetuose, stomatologu, kitur - visur, kur tik reikia nuimti stresa. Sio stiliaus muzika pasizymi garsu bei melodiju koloritu, o kartais minimalistiniais ritmais, be melodiju. Taciau ji yra arciau zemes, kaip ambientas - arciau kosmoso, Stephenas Hillas is Hearts Of Space irasu kompanijos ir radijo stoties ambienta pramine "kosmine muzika". New Age'a, nepaisant visokiu galimu ar tariamu sasaju su religijomis, as vadinu gamtos muzika. Naudojamas sintezatorius, akustiniai instrumentai, reciau - vokalas. Kaip turbut supratai, New Age'as skatina svajoti ar tiesiog skirtas atsipalaidavimui. Kazkas ja pavadino postimpresionistine muzika ar net neo-classical.
Progressive electronic nuo electronic skiriasi tuo, kad ja siekiama eksperimentuoti, ieskoti nauju erdviu, elektronikos pagalba imituoti kazkokius iprastinius garsus ar muzika.
Elektronine muzika buna ritmiska, maziau melodinga, ne tokia gili kaip ambientine, esama elektroninio minimalizmo, ypac grupiu, atsiradusiu po desimto desimtmecio, kuryboje. Elektronine muzika pradejo dar Pink Floydu pacioj karaliavimo pradzioj grupes, norejusios suteikti muzikai dar daugiau saltumo, hedonizmo, izoliuotumo atspalviu. Tokia muzika atsirado Vokietijoje ir vadinama Kraut rock. Elektroninei muzikai dave pradzia vokieciu atlikejai: Can, Kluster, Kraftwerk, Klaus Schulze, Tangerine Dream, bishki veliau - ir Neuronium, Radio Massacre International ar Nightcrawlers. Vokietija, Olandija, Prancuzija, Kanada - salys, kuriose tirsta buvo elekronines muzikos sroves grupiu. Ambientas ir New Age stilius daugiau vyravo JAV. Didziojoje Britanijoje tiesa sakant beveik nera ne vieno bent kiek labiau mano megstamo atlikejo, kuris grotu mano minetu stiliu muzika.
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2007 m. kovo 1 d. 23:31:15
Fusion klestėjimo laikas - pirmojo aštuntojo dešimtmečio pusė. Jau tuo metu galima išskirti bent tris fusion atmainas - žinoma, ribos tarp jų tėra labai sąlygiškos. (Čia reikėtų dar patikslinti, kad dabar kalbame apie siauriau suprantamą fusion ir neminime brass rock grupių bei panašių dalykų). Pirmąją iš jų galima bandyti apibūdinti kaip modelinio bei free džiazo ir psichodelinio roko mišinį; čia nemažai improvizacijos, pasitaiko, kad per visą kompoziciją keli melodiniai instrumentai improvizuoja kartu hipnotizuojančių boso rifų fone, ir visa tai kuria kažin kokio atkaklaus šamaniško ritualo įspūdį. Šiai atmainai galėtų atstovauti ankstyvieji "Weather Report" bei žymioji Mileso Daviso grupė, kurioje septintojo ir aštuntojo dešimtmečių sandūroje grojo daug būsimų fusion lyderių. Kita tuometinė fusion atmaina - polistilistinė įvairių ankstesniųjų džiazo stilių, roko bei kitokių muzikinių tradicijų samplaika. Ši muzika pasižymi labai spalvingu, turtingu skambesiu - keturių ar penkių atlikėjų grupė palieka ištiso orkestro įspūdį. Itin didelę reikšmę čia turi kompozicinis pradas bei atlikėjų virtuaziškumas, kuris stulbina tiek klausant jų improvizacijų, tiek natomis išrašytų ansamblinių pasažų (kartais net sunku patikėti, kad visa tai groja gyvi žmonės, o ne kompiuteriai). Šiai atmainai atstovautų tokios grupės, kaip "Mahavishnu Orchestra" ir "Return To Forever" (ypač antroji jų sudėtis). Ir trečioji atmaina - energinga, uždeganti, "kojas kilnojanti", funk ir rhythm and blues paremta muzika (Billy Cobhamas, "The Brecker Brothers"), kurios link žymia dalimi krypo vėlesnė fusion evoliucija.
Kaip jau buvo minėta, nėra sutarimo, kas pirmasis išrado fusion. Jo "išradėjo" laurai būna priskiriami gitaristui Larry Coryellui, vibrafonininkui Gary Burtonui, saksofonininkui Charlesui Lloydui, fleitininkui Jeremy Steigui ir kitiems Amerikos muzikantams - arba atvirkščiai: britų progresyvaus roko grupėms "Cream", "Colosseum" ar "Soft Machine".