Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

RECENZIJA: Paskutinis "Rasabasa" koncertas šiais metais - atrandant Lietuviškus fjordus

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Rasabasa. [Twodicks nuotr.]

Rasabasa. [Twodicks nuotr.]

"Rasabasa". Atėjo noras čia ir baigti šią recenziją. Gaila, bet neišeis, nes "Rasabasa" dar nepelnė tokio pripažinimo, kad paminėjus jos vardą būtų viskas aišku. Iš dalies gaila, bet iš dalies yra ir dar kur padirbėti. Bet apie viską iš eilės.

Vakar Vilniaus „Studio 9“ bare vyko paskutinis šiemet "Rasabasa" koncertas. Kaip paaiškėjo koncerto metu, grupė įrašinės naują albumą ir kitais metais sugrįš jau su kitomis dainomis. Bet kol kas apie tai, kaip dabar skamba "Rasabasa" muzika.

Iš vienos pusės norėtųsi pasakyti, kad šis koncertas įkvėpė pasitikėjimo lietuviška muzika, bet kai grupės sudėtis internacionalinė - nesinori nuvertinti ir vaikinų iš Norvegijos. Bet kokiu atveju "Rasabasa" kuria ir groja pačią kokybiškiausią muziką, kurią apibūdinti ir įsprausti į vieną stilių nėra lengva. Koncerto metu galvoje sukosi mintys apie atmosferinį roką ir post-roką, bet kaip ir būdinga kitoms šių stilių grupėms, "Rasabasa" daug eksperimentuoja ir net vietose, kur skamba girdėtai, prideda savitumo.

Rasabasa. [Twodicks nuotr.]

Rasabasa. [Twodicks nuotr.]

Kalbant apie muzikinį stilių ir originalumą negaliu nepaminėti fakto, kad viso pasirodymo metu galvoje vis sušmėžuodavo kokios kitos grupės pavadinimas. Tuo tikrai nenoriu pasakyti, kad "Rasabasa" groja neoriginaliai - kaip tik noriu išskirti jos kokybinę pusę ir profesionalumą, nes grupės su kuriomis "Rasabasa" jau dabar gali lygiuotis yra paties aukščiausio kalibro.

Skambant intro, dar nespėjus priartėti prie scenos, tikrai lengvai galėjau sumaišyti grupės skambesį su netrukus į Lietuvą atvyksiančiais "God is an Astronaut". Labai panašus atmosferiškumas bei gitariniai efektai. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad Astronautai yra iš Islandijos, stebėtis neverta. Skandinaviškas rokas visada pasižymėjo šaltu, bet melodingu gitarų skambesiu. Kalbant apie Rasos balsą, tai vietomis jame girdėdavosi keltiškų motyvų ir tai priminė Dolores O'Riordan, legendinių "The Cranberries" vokalistę. Įdomu tai, kad tokį vokalą Rasa Bubulytė naudoja tik gyvuose pasirodymuose ir vien dėl šių subtilybių verta išgirsti juos gyvai. Negaliu nepaminėti ir tokių grupių kaip olandų The Gathering ar pačių norvegų folk-roko žvaigždžių Gåte, iš kurių, nežinau, tikslingai ar tik sutapimu, "Rasabasa" pasiėmė pačias geriausias dainų rašymo tradicijas. Na ir galiausiai, paskutinė vakaro daina „Lullaby“ nukėlė į "Mono" koncerto atsiminimus. Ypač paskutinė dainos dalis skambėjo lygiai taip pat gerai kaip ir japonų šedevrai.

Lygindamas "Rasabasa" muziką su šiomis grupėmis noriu tik pabrėžti, kad pagaliau turime grupę, kuri ne tik kokybiškai groja, kokybiškai skamba įrašuose, bet ir sugeba kurti išskirtinę muziką. Būtent dainų rašymas yra stiprioji "Rasabasa" pusė, kur negalima nepaminėti Snorre Bergerud, kaip puikaus kompozitoriaus, darbo. Atlikimo prasme - taip pat jokių priekaištų. Buvo gera klausytis muzikantų, kurie žino ką ir kaip daro.

Rasabasa. [Sandros Misevičiūtės nuotr.]

Rasabasa. [Sandros Misevičiūtės nuotr.]

Bet nepaisant nuostabios grupės muzikos ir visų sugebėjimų, "Rasabasa" dar turi, kur tobulėti gyvų pasirodymu metu. Ir kad ir kaip gerbčiau Rasą Bubulytę, kad ir koks buvau jos fanas dar „Dangaus“ laikais, reikia pripažinti, kad du dalykai, kuriuos pastebėjau prieš du metus, "Rasabasa" sugrįžimo koncerte, taip ir liko nepakitę. Pirmiausia, tai bendravimas su publika. Grupė jau pasiekė tokį lygį, kad publika nebėra tik draugai, nebėra tik lojalūs fanai ir bendrauti su jais taip pat reikėtų kiek kitaip. Suprantu, kad Rasa bando sukurti jaukią atmosferą, bet vietomis jos kalba galėtų būti subtilesnė, tvirtesnė ir iš anksto paruošta. Na, ir kitas dalykas užkliuvęs ne man vienam, tai Rasos judesiai ant scenos. Nuostabu, kaip atlikėja įsijaučia į muziką, tačiau tokio kalibro grupei tikrai reikėtų susidėlioti savo choreografiją, nes kol kas garsas su vaizdu sunkiai suderinami.

Bet kokiu atveju tai tik vizualiniai dalykai, kuriuos, net neabejoju, kad kolektyvas ištaisys. Smagiausia, kad mūsų šalyje turime tokią puikią grupę kaip "Rasabasa", kurios muzika turėtų kelti ir kitų Lietuvos grupių lygį. Tikiuosi tik vieno, kad kitame albume pažadėję naudoti daugiau sintezatorių, nepamirš ir taip puikiai skambančių gitarų. Ir, galiausiai, noriu palinkėti, kad po artimiausio albumo išleidimo, man jau užtektų tik parašyti "Rasabasa" ir visiems viskas būtų aišku. Šaunuoliai.

Lankėsi Deividas Budginas



Paskelbk naujieną

Susijusi informacija


  • Naudojant music.lt informaciją internete aktyvi nuoroda į www.music.lt yra būtina.
  • Naudojant music.lt informaciją radijo/televizijos eteryje, būtina paminėti, jog informaciją pateikia www.music.lt.
  • Užfiksavus pažeidimus bus kreipiamasi į atitinkamus teisėsaugos organus.

Gairės


 Deividas Budginas / recenzijos

Šaltinis: Music.lt   Peržiūrėta kartų: 1705   Data: 2012-11-23
Esamas tekstas

Rasabasa. [Twodicks nuotr.]"Rasabasa". Atėjo noras čia ir baigti šią recenziją. Gaila, bet neišeis, nes "Rasabasa" dar nepelnė tokio pripažinimo, kad paminėjus jos vardą būtų viskas aišku. Iš dalies gaila, bet iš dalies yra ir dar kur padirbėti. Bet apie viską iš eilės.

Vakar Vilniaus „Studio 9“ bare vyko paskutinis šiemet "Rasabasa" koncertas. Kaip paaiškėjo koncerto metu, grupė įrašinės naują albumą ir kitais metais sugrįš jau su kitomis dainomis. Bet kol kas apie tai, kaip dabar skamba "Rasabasa" muzika.

Iš vienos pusės norėtųsi pasakyti, kad šis koncertas įkvėpė pasitikėjimo lietuviška muzika, bet kai grupės sudėtis internacionalinė - nesinori nuvertinti ir vaikinų iš Norvegijos. Bet kokiu atveju "Rasabasa" kuria ir groja pačią kokybiškiausią muziką, kurią apibūdinti ir įsprausti į vieną stilių nėra lengva. Koncerto metu galvoje sukosi mintys apie atmosferinį roką ir post-roką, bet kaip ir būdinga kitoms šių stilių grupėms, "Rasabasa" daug eksperimentuoja ir net vietose, kur skamba girdėtai, prideda savitumo.

Rasabasa. [Twodicks nuotr.]Kalbant apie muzikinį stilių ir originalumą negaliu nepaminėti fakto, kad viso pasirodymo metu galvoje vis sušmėžuodavo kokios kitos grupės pavadinimas. Tuo tikrai nenoriu pasakyti, kad "Rasabasa" groja neoriginaliai - kaip tik noriu išskirti jos kokybinę pusę ir profesionalumą, nes grupės su kuriomis "Rasabasa" jau dabar gali lygiuotis yra paties aukščiausio kalibro.

Skambant intro, dar nespėjus priartėti prie scenos, tikrai lengvai galėjau sumaišyti grupės skambesį su netrukus į Lietuvą atvyksiančiais "God is an Astronaut". Labai panašus atmosferiškumas bei gitariniai efektai. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad Astronautai yra iš Islandijos, stebėtis neverta. Skandinaviškas rokas visada pasižymėjo šaltu, bet melodingu gitarų skambesiu. Kalbant apie Rasos balsą, tai vietomis jame girdėdavosi keltiškų motyvų ir tai priminė Dolores O'Riordan, legendinių "The Cranberries" vokalistę. Įdomu tai, kad tokį vokalą Rasa Bubulytė naudoja tik gyvuose pasirodymuose ir vien dėl šių subtilybių verta išgirsti juos gyvai. Negaliu nepaminėti ir tokių grupių kaip olandų The Gathering ar pačių norvegų folk-roko žvaigždžių Gåte, iš kurių, nežinau, tikslingai ar tik sutapimu, "Rasabasa" pasiėmė pačias geriausias dainų rašymo tradicijas. Na ir galiausiai, paskutinė vakaro daina „Lullaby“ nukėlė į "Mono" koncerto atsiminimus. Ypač paskutinė dainos dalis skambėjo lygiai taip pat gerai kaip ir japonų šedevrai.

Lygindamas "Rasabasa" muziką su šiomis grupėmis noriu tik pabrėžti, kad pagaliau turime grupę, kuri ne tik kokybiškai groja, kokybiškai skamba įrašuose, bet ir sugeba kurti išskirtinę muziką. Būtent dainų rašymas yra stiprioji "Rasabasa" pusė, kur negalima nepaminėti Snorre Bergerud, kaip puikaus kompozitoriaus, darbo. Atlikimo prasme - taip pat jokių priekaištų. Buvo gera klausytis muzikantų, kurie žino ką ir kaip daro.

Rasabasa. [Sandros Misevičiūtės nuotr.]Bet nepaisant nuostabios grupės muzikos ir visų sugebėjimų, "Rasabasa" dar turi, kur tobulėti gyvų pasirodymu metu. Ir kad ir kaip gerbčiau Rasą Bubulytę, kad ir koks buvau jos fanas dar „Dangaus“ laikais, reikia pripažinti, kad du dalykai, kuriuos pastebėjau prieš du metus, "Rasabasa" sugrįžimo koncerte, taip ir liko nepakitę. Pirmiausia, tai bendravimas su publika. Grupė jau pasiekė tokį lygį, kad publika nebėra tik draugai, nebėra tik lojalūs fanai ir bendrauti su jais taip pat reikėtų kiek kitaip. Suprantu, kad Rasa bando sukurti jaukią atmosferą, bet vietomis jos kalba galėtų būti subtilesnė, tvirtesnė ir iš anksto paruošta. Na, ir kitas dalykas užkliuvęs ne man vienam, tai Rasos judesiai ant scenos. Nuostabu, kaip atlikėja įsijaučia į muziką, tačiau tokio kalibro grupei tikrai reikėtų susidėlioti savo choreografiją, nes kol kas garsas su vaizdu sunkiai suderinami.

Bet kokiu atveju tai tik vizualiniai dalykai, kuriuos, net neabejoju, kad kolektyvas ištaisys. Smagiausia, kad mūsų šalyje turime tokią puikią grupę kaip "Rasabasa", kurios muzika turėtų kelti ir kitų Lietuvos grupių lygį. Tikiuosi tik vieno, kad kitame albume pažadėję naudoti daugiau sintezatorių, nepamirš ir taip puikiai skambančių gitarų. Ir, galiausiai, noriu palinkėti, kad po artimiausio albumo išleidimo, man jau užtektų tik parašyti "Rasabasa" ir visiems viskas būtų aišku. Šaunuoliai.

Lankėsi Deividas Budginas

Siūlomas pataisytas variantas

Pastabos

 

Komentarai (0)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
Komentarų nėra. Būk pirmas!
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Susijusios naujienos

Lietuvos muzikos atradimai | Nr. 83
6
0

Skirdami daug dėmesio viso pasaulio muzikos naujienoms, stengiamės atidžiai sekti ir tai, kuo kvėpuoja mūsų pačių šalies scena. Galbūt Lietuvoje muzikinių įvykių nėra tiek daug kiek JAV ar britų salose, tačiau šalies atlikėjai tikrai nesnaudžia ir pat...
Grupė „Rasabasa“ vaizdo klipe LRT patalpas transformavo į mistišką pasaulį (+ video)
3
0

Lietuvos radijo ir televizijos koridoriai gali virsti baugiu (tamsiu?) pasauliu, kuriame – baltoji meška su lašeline, tik iš pažiūros eiliniai jauni žmonės ir juos šokiu išbudinti bandanti mergina. Toks yra sekmadienį pristatytas Norvegijos-Lietuvos grupė...
Naują klipą pristatanti grupė „Rasabasa“: kuriame taip, kad patiktų mums patiems (+ audio)
6
3

Trys merginos, trys istorijos apie tai, kaip įvykiai kosmose paveikia žmones Žemėje. Vilniuje kurianti Lietuvos-Norvegijos grupė „Rasabasa“ sekmadienį pristatė vaizdo klipą naujausiai savo dainai „Embers“, kuriame tęsia mokslinės fantastikos tematiką. ...
„Rasabasa“ po pertraukos grįžta su visiškai naujo skambesio daina ir kosminiu vaizdo klipu (+ video)
2
1

Metus dirbusi studijoje Lietuvos-Norvegijos grupė „Rasabasa“ šiandien sugrįžta pristatydama naują dainą „Interstellar“ (liet. „Tarpžvaigždinis“) ir jos vaizdo klipą, įkvėptą senųjų mokslinės fantastikos filmų. „Tai pirmasis kūrinys iš būsimo mūsų albumo, ...

Copyright 2001-2026 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.

Šiuo metu vertiname


Antonio Vivaldi Antonio Vivaldi
9,2

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

Pokalbių dėžutė

07:57 - Very_crazy_enough
Nkp negaliu snd issirinkt tinkamiausio soliariumo vilniuje. Solisun „Akropolyje“ minutės kaina: 0,90 € . Sachara. Mano Saulė: 0,80 €.
XXLSUN: perkant d abonementą kaina nukrenta iki 0,77
pigiausias. Jei deginsiuos iki 22val - su 15 euru gal apsieiciau?
16:31 - Very_crazy_enough
Rutone, oras irgi geras, ir vanduo. Ir visi tie nemokami dalykai kuriuos mums teikia vasara ir draugiskumas.
00:01 - DjVaids
Kanada vs Šveicarija 1:2
Kanadietis Paul įmušė, bet ne kapitonas, o kitas Paul pasirodęs po keitimo!
20:11 - Rutonė
Dar nepamiršau, kad visai gera pažiūrėti youtube video ir už tai nemokėt. Ir tuo pačiu neva pabūt koncerte. Taip kad... Pilna reelsų, shortsų, vaizdą galima susidaryt. Pajaust publikos, žinoma, ne.
20:08 - Very_crazy_enough
Nu nuejau duotu linku. Pamaciau daug muzikos, propagandos ir ivairiausiu dalyku.
20:05 - Very_crazy_enough
Ach.. Tie linkai. Kaip Rammstein dainuoja:
Links!
Links!
Links!
16:35 - Rutonė
Apie Sting 3.0? Paprasta – www.youtube.com
12:01 - Very_crazy_enough
WOW. 28 000 Jonu Lietuvoje
Per pastaruosius dešimtmečius (nuo 2000 metų) naujagimių, kuriems būtų suteiktas Napoleono vardas, šalyje praktiškai neregistruojama arba tai yra vienetiniai atvejai per dešimtmetį. RETAS
10:48 - Very_crazy_enough
Sveikinu visus turincius senoviskus vardus kaip Jonas ir Valerij Jonas. Anicetus, Polikarpus, Baltramiejus, Aloyzus, Zenonus, Ipolitus, Jeronimus, Ambraziejus, Teofilius, Mstislovus, Sviatoslavus, Jaromirus ir Vsevolodus. Gyvuokit
07:25 - Very_crazy_enough
Nagi parasykite nebuvusiems apie STING 3.0...
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 5
  Neregistruotų vartotojų: 3833
  Iš viso užsiregistravę: 73774
  Naujausias narys: Estella222
  Šiandien apsilankė: 173172