2012 m. liepos 31-ąją dieną Lietuvoje lankysis vienas mėgstamiausių mūsų šalies muzikos mėgėjų atlikėjas Sting'as. Legendinės grupės "The Police" lyderis ir sėkmingas solo kūrėjas gerbėjams primins žymiausias savo dainas ir pradžiugins išskirtiniu šou.
Šia proga kviečiame balais įvertinti labiausiai patinkančias Sting'o programos dainas, o visi, įvertinę bent vieną kūrinį, turės galimybę laimėti du bilietus į jo pasirodymą Kauno "Žalgirio" arenoje.
Ko gero, retas kuris patikėtų, jog tuo metu, kai kūrinys "Englishman in New York" 1988 m. buvo išleistas singlo pavidalu, jis tepasiekė 51-ąją vietą D. Britanijoje, o Amerikoje teužkopė ant 84-ojo laiptelio.
Vėliau kūrinį kiek išpopuliarino atnaujintą versiją pristatęs Olandijos didžėjus Ben Liebrand, o metams bėgant ši daina tapo neatsiejama nuo Sting'o ir jo koncertų.
Beje, įdomu tai, kad tas anglas, apie kurio buvimą Niujorke dainavo Sting'as, buvo garsus ekscentrikas ir gėjų simbolis Quentin'as Crisp'as, tuo metu iš Londono persikėlęs už Atlanto.
"Desert Rose" - tai 2000 m. pradžioje išleistas singlas, iš 1999 m. pasirodžiusio albumo "Brand New Day". Ši daina - kol kas paskutinis milžinišku hitu tapęs Sting'o kūrinys, pakilęs į daugelio šalių topų viršūnes ir išsilaikęs ten beveik visus metus.
Kūrinyje Sting'ui talkina Alžyro dainininkas Cheb Mami, kurio pagalba sukuriamas kitoniškas skambesys, neabejotinai praturtinęs šią dainą. "Desert Rose" įkvėpė Frank'o Herbert'o romanas "Dune", kuriam Sting'as neslepia simpatijų.
Daug kartų remiksuotą kūrinį ne vienas atlikėjo gerbėjas vadina pačia mėgstamiausia Sting'o daina.
Kūrinys, kurio melodiją, ko gero, žino kiekvienas muzikos mėgėjas. Kartu - tai ir bene didžiausias "The Police" hitas, beveik neturėjęs lygių 1983-aisiais metais ir padovanojęs Sting'ui "Grammy" statulėlę.
Įdomu tai, kad patį Sting'ą nustebino žmonių reakcija į šį kūrinį, mat dainininkas, kurdamas žodžius, vaizduotėje turėjo prarastą mylimąją, pavydą ir persekiojimą. Jis net prisiminė istoriją apie vieną porelę, kuri jam papasakojo, kaip mėgsta šią dainą ir tai, jog grojo ją per savo vestuves, o Sting'as pamanė - "Na, tuomet sėkmės..".
Verta paminėti ir tai, kad šis kūrinys sudaro didžiausią dalį dainininko pajamų iš muzikos kūrinių panaudojimo, o jo melodija panaudota net keliuose taip pat hitais tapusiuose kūriniuose.
"Fields of Gold" - tai dar vienas singlas iš gausų hitų derlių pateikusio albumo "Ten Summoner's Tales".
Tiesa, pasiekimai topuose tikrai nebuvo įspūdingi, tačiau ilgainiui 1993 m. kovą pasirodęs kūrinys tapo vienu iš gerbėjų favoritu ir dabar sunku būtų besusiskaičiuoti, kiek atlikėjų perdainavo šią lyrišką baladę, neretai randančią vietą tarp gražiausių visų laikų meilės dainų.
Dainos "Shape Of My Heart" melodija tikrai ateina į galvą prisiminus Sting'o muziką.
Liūdesio persmelktą baladę albumui "Ten Summoner's Tales" parašyti padėjo ilgametis dainininko partneris, gitaristas Dominic'as Miller'is, kuris taip pat atvyks į koncertą Kauno "Žalgirio" arenoje.
"Message in a Bottle" - tai 1979-ųjų metų rugsėjį išleista daina, pristačiusi antrąjį "The Police" albumą "Reggatta de Blanc" ir pasiekusi pirmąją vietą D. Britanijoje.
Kūrinys pasakoja istoriją apie negyvenamoje saloje atsidūrusį žmogų, kuris įdėjęs žinutę į butelį tikisi sulaukti pagalbos, tačiau po metų sulaukia daugybės tokių pačių butelių ir supranta, jog ne jis vienintelis yra atsidūręs keblioje padėtyje... Vienoje britų laidoje Sting'as dainą yra pavadinęs savo pačiu mėgstamiausiu grupės kūriniu.
"Roxanne" - tai antrasis Sting'ą išgarsinusios grupės "The Police" singlas, kurį drąsiai galima vadinti vienu pirmųjų jų hitų. 1978-aisiais metais pasirodžiusi daina buvo paimta iš debiutinio "The Police" albumo "Outlandos d'Amour".
Kūrinyje pasakojama vyro, įsimylėjusio prostitutę, istorija. Sting'as dainą parašė įkvėptas merginų, kurias matė pro savo viešbučio Paryžiuje langą, o vardą pasiskolino iš tame pačiame viešbutyje foje kabėjusio plakato. Iš pradžių dainą norėta įrašyti bossa nova ritmu, tačiau "The Police" būgnininko pasiūlyta idėja panaudoti tango skambesį pasirodė geresnė ir kūrinys tapo viena svarbiausių tiek pačios grupės, tiek Sting'o karjeros dainų.
Be jos neįsivaizduojamas nė vienas Sting'o koncertas, ji pateko ir į visus geriausių hitų rinkinius, o prestižinis žurnalas "Rolling Stone" skyrė jai 388 vietą geriausių visų laikų dainų sąraše.
1987-ųjų metų albume "Nothing Like the Sun" pasirodžiusi daina "Fragile" buvo skirta pagerbti Ben'ą Linder'į - Amerikos inžinierių, dirbusį hidroelektrinėje Nikaragvoje, kur jį tais metais nužudė "kontros".
Kad ir kaip sunku būtų patikėti, daina, kuri vėliau buvo įrašyta dar dviem kalbomis ir perdainuota daugybės pasaulio atlikėjų, iškart po savo pasirodymo užkopė tik ant 70-ojo britų topo laiptelio.
Kitokį atspalvį ji įgavo ir po Ameriką sudrebinusių rugsėjo 11-osios atakų, kuomet ji skambėjo daugelyje su tuo susijusių pranešimų. Dabar neretai Sting'as šiuo kūriniu užbaigia savo pasirodymus.
Kūrinys "De Do Do Do, De Da Da Da" - tai antrasis singlas, paimtas iš trečiojo "The Police" albumo "Zenyattà Mondatta" ir pasirodęs 1980-ųjų metų gruodį. Daina tapo Top 10-uko hitu tiek britų salose, tiek Amerikoje.
Pats Sting'as teigia, jog daina pasakoja apie žmonių potraukį paprastiems kūriniams: "Pasistengiau intelektualiai pažvelgti į tai, kokios galingos gali būti paprastos dainos. Kodėl mėgstamiausiais hitais tampa tokios eilutės kaip "Da Doo Ron Ron" ir "Do Wah Diddy Diddy"? Savo dainoje aš pabandžiau tai parodyti, bet visi sakė - tai nesąmonė, vaikų žaidimai. Niekas nesiklausė teksto, o aš primygtinai siūlau jo pasiklausyti."
Šie žodžiai žurnalui "Rolling Stone" buvo pasakyti dar 1988 m., o kūrinys šiuo metu vis dar skamba Sting'o koncertuose.
"If I Ever Lose My Faith in You" - tai antrasis Sting'o singlas iš 1993 m. albumo "Ten Summoner's Tales". Nors topuose kūrinys dideliais žygiais nepasižymėjo, 1994 m. už šį kūrinį dainininkui skirta "Grammy" statulėlė, o vėliau jis pateko į tokius rinkinius kaip "Fields of Gold: The Best of Sting 1984-1994" ir "...All This Time".
Naujausiose Sting'o gastrolėse koncertai dažniausiai pradedami būtent šia daina.
1981-ųjų metų pabaigoje pasirodęs nuotaikingas kūrinys "Every Little Thing She Does Is Magic" tapo didžiausiu ketvirtojo "The Police" albumo "Ghost in the Machine" hitu ir pasiekė daugelio šalių topų viršūnes.
Šiuo metu skaičiuojama daugiau nei 10 įvairių šio kūrinio koverių, kuriuos įrašė tokie atlikėjai kaip The Shadows, John Mayer, John Legend ir kt.
"Wrapped Around Your Finger" - tai antrasis singlas, paimtas iš penktojo "The Police" albumo "Synchronicity". Natūralu, kad įspūdingos pirmojo singlo "Every Breath You Take" sėkmės pakartoti jam nepavyko, tačiau daina gana neblogai pasirodė topuose ir vėliau rado vietą ne tik "The Police", bet ir soliniuose Sting'o koncertuose. Gana lėtai besirutuliojantis kūrinys pagreitį įgauna "sprogsta" priedainyje.
Šis kūrinys singlo pavidalu nebuvo išleistas, tačiau būtent jis pradeda debiutinį 1978 m. išleistą "The Police" albumą "Outlandos d'Amour".
Greitesnio, nei įprasta Sting'ui, tempo daina skambėdavo bene visuose koncertiniuose turuose, kuriuos rengė "The Police", nepamiršta jos ir tekstą parašęs bei dėl jo su kolegomis pakovoti turėjęs Sting'as.
1993-iųjų metų Sting'o albumas "Ten Summoner's Tales" klausytojams pasiūlė net septynis singlus, kas tais laikais atrodė tikrai daug.
Vienas iš jų - visas savaitės dienas apdainuojantis "Seven Days" - britų salose pasiekė 25-ąją poziciją ir neliko nepastebėtas dainininko gerbėjų per visą jo karjerą.
Tai - dar vienas singlu netapęs kūrinys, kuris rado kelią tiek į klausytojų širdis, tiek į "The Police" bei Sting'o koncertus. Daina yra paimta iš 1980 m. pasirodžiusio trečiojo albumo "Zenyattà Mondatta".
"Driven To Tears" - viena iš dainų, kurioje gausiai pasireikšti gali Sting'ui padedanti muzikantų instrumentalistų komanda.
Prieš 20 metų sukurtas Sting'o albumas "Ten Summoner's Tales" šiuo metu jo koncertuose išgyvena tikrą atgimimą.
To įrodymas - ir daina "Heavy Cloud No Rain", kuri nebuvo išleista singlo pavidalu, tačiau skambanti dainininko pasirodymuose ir puikiai priimama gerbėjų.
Daina "King of Pain" - tai paskutinis singlas iš paskutiniojo "The Police" albumo. Tiesa, tikrai - ne pats blogiausias. Pavyzdžiui, pasirodymu Amerikos topuose jis nusileidžia tik "Every Breath You Take", o britų salose 1984 m. sausį pasiekė 17-ąją poziciją.
Ši daina - dažnas "svečias" ir soliniuose Sting'o koncertuose.
1996 m. Sting'o albume "Mercury Falling" pasirodęs kūrinys "I Hung My Head" - duoklė dainininko kantri muzikos pomėgiui.
Ją įkvėpė dar vaikystėje pamėgti televizijos vesternai, o tai, jog kūrinys pasisekęs, įrodo velionio muzikos veterano Johnny Cash'o įrašytas dainos koveris.
Pabandykite dar vieną albumo "Ten Summoner's Tales" singlą "Love Is Stronger Than Justice", kuriame netrūksta vietos ir instrumentinėms koncertuojančios grupės improvizacijoms.
Ketvirtojo "The Police" albumo "Ghost in the Machine" dainą "Demolition Man" singlo pavidalu išleido ne pats ją sukūręs Sting'as, o dainininkė Grace Jones.
Nepaisant to, ryškų politinį atspalvį turintis kūrinys taip pat neretai atliekamas ir Sting'o pasirodymuose.
Komentarai: 0
Komentarai (10)
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Peržiūra
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:
Eij, nešūkauki taip smarkiai, bo ne tu viena jo nori .. ..
Tad nebūki "apžora" ir mitriai dalinkis per pusę tą bilietą, jei tau vdrug paims ir nuskils !
Na, iš tikro, aš tau gi nešaukiau į ausį.. Tai aš suprantu, kad ir kiti nori, aš suprantu, bet aš tikriausiai labiausiai, negana to gali kas nori ir nusipirkti bilietą
Aš nesu "apžora", tikrai nesu, bet.. šį kartą esuuu, dėl to bilietėlioooo... Gal tikrai man pasiseks, duok Dieve
Eij, nešūkauki taip smarkiai, bo ne tu viena jo nori .. ..
Tad nebūki "apžora" ir mitriai dalinkis per pusę tą bilietą, jei tau vdrug paims ir nuskils !
____________________
* ... Juk iš tikrųjų Mintys & Svajonės pernelyg dažnai savivaliauja : Jos kada panorėjusios ateina, kada panorėjusios - išeina .. Toks jausmas, tarsi Jos būtų savarankiški, Nuo Niekieno Norų Nepriklausomi & Gyvi Padarai .. Yep's ... * ;-]
____________________
36 years of tears. ///
Mums likimo primesta kančia nėra tokia skausminga kaip ta, kurią suteikia svetima valia. /// (Artūras Šopenhaueris)
Čia dabar kas - pusė setlisto? Nu OK, OK, prabalsuosim.... Vertint sudėtinga, bet visgi solinė kūryba man gal kiek artimesnė. Geriausios iš čia išsirinkt neįmanoma - pernelyg visas mėgstu. Na o bet tačiau.... Roxanne setliste nemačiau :/ Nors, kiek žinau, ją visada dainuoja. Bet kokiu atveju žinau - Kaune bus gerai
Aš - už Massažą Butelyje, best Eva (ir dar už Everybody Laughed, kurios čia nėra)
____________________
36 years of tears. ///
Mums likimo primesta kančia nėra tokia skausminga kaip ta, kurią suteikia svetima valia. /// (Artūras Šopenhaueris)
2012 m. liepos 23 d. 19:21:19
geras-ispudingas ritmas.yra ka paklausyti. saunu.
2012 m. liepos 23 d. 19:02:21
Na, iš tikro, aš tau gi nešaukiau į ausį.. Tai aš suprantu, kad ir kiti nori, aš suprantu, bet aš tikriausiai labiausiai, negana to gali kas nori ir nusipirkti bilietą
Aš nesu "apžora", tikrai nesu, bet.. šį kartą esuuu, dėl to bilietėlioooo... Gal tikrai man pasiseks, duok Dieve
____________________
I.P.
2012 m. liepos 23 d. 15:44:01
Eij, nešūkauki taip smarkiai, bo ne tu viena jo nori ..
..
Tad nebūki "apžora" ir mitriai dalinkis per pusę tą bilietą, jei tau vdrug paims ir nuskils !
____________________
* ... Juk iš tikrųjų Mintys & Svajonės pernelyg dažnai savivaliauja : Jos kada panorėjusios ateina, kada panorėjusios - išeina .. Toks jausmas, tarsi Jos būtų savarankiški, Nuo Niekieno Norų Nepriklausomi & Gyvi Padarai .. Yep's ... * ;-]
2012 m. liepos 22 d. 23:27:18
na įvertinta, įvertinta. - daug gražių dainų jisai turi.
____________________
. tamsos ir šviesos kamasutra .
2012 m. liepos 22 d. 15:18:06
Ir Let Your Soul Be Your Pilot, o 1993 m. albumo "Ten Summoner's Tales" albumas faktiškai visas geriausių hitų albumas, netgi beast-side'as...
____________________
36 years of tears. /// Mums likimo primesta kančia nėra tokia skausminga kaip ta, kurią suteikia svetima valia. /// (Artūras Šopenhaueris)
2012 m. liepos 21 d. 17:03:06
Smagu, kad prie kiekvienos dainos yra aprašas. Ir nuotraukos fainos parinktos - tikras malonumas balsuot.
____________________
bet čia tik mano nuomonė....
2012 m. liepos 21 d. 16:12:56
Noriu bilieto!!
____________________
I.P.
2012 m. liepos 21 d. 12:31:22
Roxanne ir Message in a Bottle - šedevrai. Englishmen in New York, Desert Rose, Fields of Gold - superhitai. Visa kita - nuostabi kūryba.
2012 m. liepos 20 d. 17:54:01
Čia dabar kas - pusė setlisto? Nu OK, OK, prabalsuosim.... Vertint sudėtinga, bet visgi solinė kūryba man gal kiek artimesnė. Geriausios iš čia išsirinkt neįmanoma - pernelyg visas mėgstu. Na o bet tačiau.... Roxanne setliste nemačiau :/ Nors, kiek žinau, ją visada dainuoja. Bet kokiu atveju žinau - Kaune bus gerai
2012 m. liepos 20 d. 14:57:37
Aš - už Massažą Butelyje, best Eva (ir dar už Everybody Laughed, kurios čia nėra)
____________________
36 years of tears. /// Mums likimo primesta kančia nėra tokia skausminga kaip ta, kurią suteikia svetima valia. /// (Artūras Šopenhaueris)