Išmanioji vaizdo klastotė,sintetinė vaizdo klastotė[1] (angl. deepfake; deep learning – „giluminis mokymasis“ + fake – „klastotė“[2]) – personalizuotos medijos kūrinys,[3] kuriame nuotraukoje ar vaizdo įraše esančiam asmeniui dirbtinio intelekto pagalba suteikiamas kito asmens balsas arba veido bruožai.
Dirbtinis intelektas šiame amžiuje gali būti tiek puiki priemonė palengvinti net tik paprasto žmogaus darbą, tačiau ir įmonių, tiek gali būti ir priemonė, kurią pasitelkus gali būti vykdomos nusikalstamos veikos ar pažeidžiamos kitų asmenų, fizinių ar juridinių, teisės bei teisėti interesai. Pirmajame šio darbo skyriuje nustatyta, kad Deep fake galima apibūdinti kaip dirbtinio intelekto technologiją, kurios pagalba yra išgaunamas itin tikroviškas vaizdo turinys, kuriame yra sukeisti asmenų veidai ar net balsai ir tokiu būdu sudaromas vaizdas, kad atvaizduojamas asmuo elgiasi ar kalba taip, kaip iš tiesų jis nėra elgęsis ar kalbėjęs. Pati technologija atsirado dar 2017 metais, tačiau šios technologijos pagalba sukurto vaizdo turinio buvo galima aptikti ir 1997 metais. Antrajame šio darbo skyriuje išanalizuotos sintetinės vaizdakaitos keliamos grėsmės. Analizės metu nustatyta, kad Deep fake technologija kelia grėsmę pateikiamos informacijos tikrumui ir žmonių pasitikėjimui ja, visuomenei, demokratijai, diplomatijai, asmenų reputacijai, žurnalistų vykdomai veiklai, nacionaliniam saugumui. Trečiajame šio darbo skyriuje išnagrinėta Kinijos Liaudies Respublikos, Pietų Korėjos ir Jungtinės Karalystės teisinis Deep fake technologijos reguliavimas. Analizuotos šalys ėmėsi veiksmų teisiniame šios technologijos reguliavime dėl didėjančio teisinio reguliavimo poreikio, kadangi buvo atliekama vis daugiau nusikalstamų veikų, naudojantis šia technologija. Ketvirtajame skyriuje išanalizuotas sintetinės vaizdakaitos technologijos teisinis reguliavimas Lietuvoje. Atliktos analizės metu matyti, kad Lietuvoje nėra pakankamas šios technologijos teisinis reguliavimas. Asmenys savo pažeistas teises galėtų ginti remiantis keliais įstatymais, tačiau Lietuvoje nėra nei atskiro teisinio akto, nei jau esamų įstatymų pakeitimo, įtraukiant veikas, kurios atliktos naudojantis Deep fake technologija. Išnagrinėjus Deep fake technologijos grėsmes bei galimą teisinį šios technologijos reguliavimą Lietuvoje buvo pasiektas šio magistro darbo tikslas, taip pat pateiktos ir rekomendacijos dėl galimo Lietuvoje jau egzistuojančių įstatymų pakeitimo ar papildymo, pritaikant ar įvedant Deep fake sąvoką.
Webinaras – tai internetu rengiamas seminaras, kuris leidžia dalyviams ir pranešėjams bendrauti realiu laiku. Webinaruose galima dalyvauti iš bet kurios pasaulio vietos, turint interneto prieigą.
Nemaisyti su (dar naujesnis zodis)
nebinarinis, -ė (būdv.) (apibrėžtis): kuris laiko save esant už vyro–moters lytiškumo skirties ribų.
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
Euroskeptikai, priešingai nei jų oponentai, teigia, kad tolimesnė šalių integracija ir vieno būvio kūrimas nėra išeitis šalims, norinčioms pasiekti aukščiausią išsivystymo lygį įvairiose gyvenimo srityse. Euroskeptikų ideologija grindžiama šiais pagrindiniais argumentais: šalys praranda savo tautinį identitetą, brangus ir nereikalingas „eurokratų“ išlaikymas, imigracija ir emigracija, pavojus nacionalinėms rinkoms dėl bendros valiutos įvedimo, mažesnėse valstybėse taip pat svarstomas jų balso svarumas Europos Sąjungos lygmenyje. Grėsmė tautiniam identitetui: Tautinis šalių identitetas ir vertybės nuolat kinta. Tai nėra trumpalaikis procesas. Tautinių vertybių kaita vyksta metų metus ir jos apimtis priklauso nuo šalį palietusių įvykių, tokių kaip karai, okupacijos ar masinės ligos. Ryškus požymis, besireiškiantis rytų Europos šalyse, yra toks, kad dažnai ES yra lyginama su Sovietų Sąjunga. Žmonės, tik prieš kiek daugiau nei dvivešimtmetį išbridę iš SSRS priespaudos, jaučiasi vėl stumiami į tą patį gardą. „Viena valiuta, viena valdžia, viena ideologija, vienas tikslas – situacija kartojasi... "
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
Kažkada esu gavęs prašymą parašyti visa tekstą kiekvieno žodžio iš vienos p- raides. (o negražių žodžiu tycia nerašiau)
O jei atvirkščiai!?
Viena magiška raide viską sujauktu...
Jei -sak- keistum į - fak-
pafakojamosios tautofakos (fakmių, padavimų, pafakų) kalba – tai paprastų žmonių vartoti žodžiai, pofakiai,fakiniai, iš kurių pafakojant susikūrė meniniai vaizdai ir prasmės. Pafakojimų kalboje išsiskiriantys vaizdingi, įtaigūs tiesioginės ir perkeltinės reikšmės žodžiai bei pofakiai
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
Juokinga nežinoti, bet dažnai girdėdamas šį žodį tingedavau išsiaiškinti, ką jis reiškia.
Memorandumas - (lot. mémorandum - tai, kas atsimintina): 1. diplomatinis raštas, pvz., vienos valstybės kitai, be adreso, be parašo ir be antspaudo, išdėstantis kurio nors klausimo faktinę ar teisinę argumentaciją, paprastai pridedamas kaip priedas prie notos arba įteikiamas asmeniškai, dažnai kaip žodinio įspėjimo papildymas; 2. teis. rašytinis pareiškimas, išdėstantis susitarimo ar sandorio sąlygas; 3. užrašas atminimui, pastaba; 4. tarnybinis raštas.
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
„Varpų“ literatūrinė premija – „Varpų“ almanacho redakcinės tarybos 1995 m. įsteigta literatūrinė premija, skiriama kasmet trims almanacho autoriams už geriausias prozos, poezijos ir eseistikos (publicistikos) publikacijas.
Ne naujas, bet dabar labai populiarus žodis, kur man buvo įdomu pasigilinti.
separatizmas (lot. separatus – atskirtas, atskiras), tautinės, religinės ar kitokios gyventojų grupės judėjimas už politinių ir teisinių ryšių nutraukimą su kita gyventojų grupe ir savarankiško ar pusiau savarankiško politinio vieneto įkūrimą. Separatizmas yra politinės opozicijos forma, pasireiškianti tik tada, kai egzistuoja atsiskyrimo judėjimui vadovaujantis elitas. Gali būti išorės arba vidinis separatizmas. Išorės separatizmas atsiranda imperinėse valstybėse, kurios susikūrė jėga prisijungdamos kitas kultūriškai, etniškai ar rasiškai skirtingas tautas, valstybes ar visuomenes (imperija tampa išorine jėga, nes jos valdžios centras yra už prisijungtos žemės ribų). Vienas svarbiausių išorės separatistų tikslų yra atkurti arba išlaikyti su praeities simboliais ar mitais realų arba įsivaizduojamą ryšį, kurio reikia, kad pateisintų buvusios ar norimos nepriklausomybės siekį. Politikos srityje separatistai kovoja dėl imperinės jėgos sukurtos kontrolės suardymo ar atsiribojimo nuo jos. Laisvės siekis sustiprėja, jeigu dėl savarankiškumo kovojančioje visuomenėje yra daug brandaus amžiaus žmonių, savo socialinėje savimonėje išsaugojusių savitą gyvenimo būdą. Vidiniu separatizmu vadinamas dalies žmonių noras atsiskirti nuo teritorijos, kurios visus gyventojus sieja istorija, legendomis ir mitais paremtas ryšys. Vidinis separatizmas paremtas žmogaus priklausymu skirtingai kalbinei, kultūrinei ar religinei grupei, bet svarbiausias akstinas dažniausiai būna tarp mažesnės grupės žmonių paplitęs jausmas, kad jie yra diskriminuojami ar persekiojami. Kitaip nei išorės separatistai, kurie dažnai karu išsikovoja arba taikiai išsidera nepriklausomybę, vidaus separatistai retai pasiekia savo tikslą, tokiems judėjimams būdinga pakilimo ir atoslūgio laikotarpiai. 20 a. pabaigoje–21 a. ryšku Kašmyro (Indijoje), Kurdistano (Turkijoje ir Irake), baskų (Ispanijoje), iš dalies ir Kvebeko (Kanadoje), Šiaurės Airijos, Škotijos gyventojų (Didžiojoje Britanijoje), vengrų (Rumunijoje), buvusios SSRS teritorijoje – Kaukazo tautų, totorių, SSRS inspiruoti (ir Rusijos palaikomi) Moldavijos ir Ukrainos rusakalbių gyventojų nepriklausomybės siekiai. Savo tikslo vidaus separatistiniai judėjimai pasiekė Slovakijoje (atsiskyrė nuo buvusios Čekoslovakijos), Eritrėjoje (nuo Etiopijos), Rytų Timore (nuo Indonezijos), Pietų Sudane (nuo Sudano), buvusioje Jugoslavijoje (susikūrė nepriklausomos valstybės). Su Rusijos pagalba separatistai sukūrė nepripažintas valstybes, atsiskyrusias nuo Moldavijos (Padniestrė), Gruzijos (Abchazija, Pietų Osetija), Ukrainos (Donecko ir Luhansko liaudies respublikos).
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
Ne žodis, bet frazė, aktuali - nes tuo tik uzsiimu
Kovoti su vėjo malūnais – kovoti su nesančiais, bet įsivaizduojamais priešais ar grėsmėmis, taip pat kovoti su kuo tuščiai, be rezultato. Posakis imtas iš ispanų rašytojo M. Servanteso (Miguel de Cervantes Saavedra, 1547–1616) satyrinio romano „Išmoningasis hidalgas Don Kichotas iš La Manšos“, kuriame yra epizodas, kaip naivus ir nuo tikrovės atitrūkęs herojus puola kautis su vėjo malūnais, kuriuos, prisiskaitęs riterių romanų, palaikė piktais milžinais.
Prie to pačio:
Taip pat ir kovoti visokius karus už kitas valstybes, bijoti įsivaizduojamų milžinų ir viską eskaluoti iki beprotybės
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
kalėjime yra įvairios kastos: „bachūrai“ – aukščiausia kasta, kurie daug ką sprendžia įkalinimo įstaigoje, „gaidžiai“ – žemiausia kasta, yra ir „ožiai“ – tai kaliniai, kurie slapta bendrauja su policija ir yra slapti liudytojai. „Dūchai“ yra aptarnaujantis personalas, kurie ruošia maistą, skalbia drabužius. Šios kastos atstovai gauna atlyginimą ir jų niekas nemuša.
Repatriacija (lot. repatriation 'sugrįžimas į tėvynę') – grįžimas į tėvynę vėl tampant piliečiu (tremtinių, belaisvių, išeivių). Repatriaciją reguliuoja 1907 m. Hagos ir 1949 m. Ženevos konvencijos bei kiti tarptautiniai susitarimai.
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
Surveillance - priziurejimas, stebėjimas, sekimas, priežiūra, persekiojimas, (bet ne seksualinė prasme, kas būtų pavadinta stalking, o monitoring). Cia greiciau jau vos ne kaip detektyviniam filme, cha.
Kodėl persekioja
Yra trys pagrindinės priežastys, dėl kurių gali ką nors dominti: dėl to a) kas esi, b) ką žinai ir c) ką turi. Būti, pavyzdžiui, gali kieno nors konkurentu, gali būti disidentu, maištininku ir revoliucionieriumi. Gali žinoti kieno
nors paslaptis, būti vertingos intelektualinės nuosavybės au-
torius, turėti kitos vertingos informacijos, kuri svarbi politiškai
arba komerciškai. Ir paskutinė priežastis, ką turi – tai turtai,
resursai, vertingi daiktai. Šiuos kriterijus galima sujungti su
prieš tai paminėtais. Sanitarinis persekiojimas priklauso kate-
gorijai kas esi, nes valomi nereikalingi, beverčiai ar neparan-
kūs žmonės. Taip pat valomi revoliucionieriai, maištininkai ir
disidentai. Iš dalies su tuo galima sieti ir konkurencinį prin-
cipą, nes gali būti ne tik „atlieka“, bet ir konkurentas. Turtinis
klausimas susijęs su kategorija ką turi, kai kiti dėl to varvina
seilę ir siekia tavo turtus ir resursus užvaldyti. Nepaminėta
buvo tik ką žinai; informacija neretai taip pat būna labai ver-
tingas turtas ir korta, kuria galima sėkmingai sulošti.
Išvardintos kategorijos gali atrodyti nepilnos, nes trūksta vie-
nos priežasties, kodėl taikiniais tampa labai jauno amžiaus
žmonės. Pagrindinis paaiškinimas – tėvų problemos. Vaikai
taikiniais tampa todėl, kad tėvai yra taikiniai ir vaikai yra
būdas šantažuoti ir kankinti tėvus. Taip pat problemų perkė-
limas vaikams būna bausmė, kuri apima visą giminę. Tai ga-
lima dar labiau išplėsti ir priminti paskutinį amžiaus tarpsnį,
virš 70 metų, kai būna bausmių laikotarpis. Viena iš tokių
bausmių senatvėje ir problemų sukėlimas anūkams ir proa-
nūkiams, kurios būna su užuomina seneliams, kurie vienin-
teliai ją supranta, bet ne visada vaikams nori sakyti. Tai yra
vienas iš būdų juos kankinti senatvėje. Toks amžius retai kada
būna tapimo taikiniu pradžia, dažnai į senatvę žmonės
problemas atsineša iš jaunesnio amžiaus
____________________
'Aš tau atleidžiu' gali pasakyti tik tas, kas gali pasakyti 'Aš tave myliu' (Paolo Coelho - Alchemikas)
W mowie potocznej słowo pedrylos odnosi się do pedofila. Nie ma przy tym znaczenia, czy dana osoba została skazana wyrokiem sądu za przestępstwa seksualne z udziałem dzieci. Pedrylosem nazywa się również osoby, o których domniemywa się, że wykazują takie zaburzenie.Określenie to ma pejoratywne znaczenie i piętnuje oraz stygmatyzuje społecznie osobę podejrzewaną o skłonności pedofilskie.
____________________
'Aš tau atleidžiu' gali pasakyti tik tas, kas gali pasakyti 'Aš tave myliu' (Paolo Coelho - Alchemikas)
Ne naujas ir ne žodis (vns.), bet visgi gan įdomūs frazeologizmai:
Tesėjo laivas + Tesėjo laivo paradoksas
Jeigu gyvenate šioje žemėje jau daugiau kaip dvidešimt metų, tai reiškia, kad jūsų kūne nebeliko nė vienos ląstelės, kuri nebūtų pakeista, atnaujinta ar kaip nors pakitusi. Tad jūs – vis dar tas pats asmuo, kuris gimėte, ar jau kitas? Tai – filosofinis vadinamasis Tesėjo laivo paradoksas.
Pasakojama, kad atėniečiai saugojo mitinio herojaus Tesėjo laivą kaip relikviją daugybę šimtmečių, supuvusias laivo lentas keisdami naujomis, kol galiausiai nebeliko nė vienos nepakeistos detalės. Taigi, filosofai turėjo puikią temą ginčams: ar laivas – vis dar tas pats, ar jau kitas?
Mobingas (angl. mobbing < angl. mob 'minià', to mob 'užpùlti minià'), arba grupinis engimas[1] – tikslinis, sisteminis, ilgesnį laiką pasikartojantis elgesys kolektyvuose, kurio dažniausias tikslas – pažeminti, apjuokti kurį nors narį, sumažinti jo vertę, atitolinti arba net atskirti narį nuo kolektyvo; patyčių atmaina, psichologinis teroras. wiki.lt
Individo lygmeniu mobingas kyla dėl daugybės asmeninių problemų ir tarpasmeniniuose santykiuose kylančios įtampos: pavojaus, konkurencijos, pavydo, keršto, neapykantos, nusivylimo, antipatijos, baimės ir kt. Ne visi asmenys suvokia pavydo priežastis, todėl vidujai kylanti įtampa gali tapti dar viena mobingo priežastimi. Pavydėdamas asmuo sunkiai susitaiko su asmeniniais trūkumais ir projektuoja juos į realiai/tariamai sėkmės lydimą asmenį. Šio asmens nesėkmė kelia pasitenkinimą ir asmeninės nesėkmės tampa labiau pakenčiamomis. Jeigu žmogus organizacijoje negali pasiekti tai, ko trokšta, mobingas gali pasireikšti kaip su organizaciniais sprendimais susijusi frustracija.
mobingas.lt
____________________
'Aš tau atleidžiu' gali pasakyti tik tas, kas gali pasakyti 'Aš tave myliu' (Paolo Coelho - Alchemikas)
Gal as cia toks vienas bet talking heads ir REM nera 1 hito grupes! Gal jos legendines labiau nei nightwish, marduk ar net within temptation bet cia kaip kam
2025 m. sausio 15 d. 12:09:59
Išmanioji vaizdo klastotė, sintetinė vaizdo klastotė[1] (angl. deepfake; deep learning – „giluminis mokymasis“ + fake – „klastotė“[2]) – personalizuotos medijos kūrinys,[3] kuriame nuotraukoje ar vaizdo įraše esančiam asmeniui dirbtinio intelekto pagalba suteikiamas kito asmens balsas arba veido bruožai.
Dirbtinis intelektas šiame amžiuje gali būti tiek puiki priemonė palengvinti net tik paprasto žmogaus darbą, tačiau ir įmonių, tiek gali būti ir priemonė, kurią pasitelkus gali būti vykdomos nusikalstamos veikos ar pažeidžiamos kitų asmenų, fizinių ar juridinių, teisės bei teisėti interesai. Pirmajame šio darbo skyriuje nustatyta, kad Deep fake galima apibūdinti kaip dirbtinio intelekto technologiją, kurios pagalba yra išgaunamas itin tikroviškas vaizdo turinys, kuriame yra sukeisti asmenų veidai ar net balsai ir tokiu būdu sudaromas vaizdas, kad atvaizduojamas asmuo elgiasi ar kalba taip, kaip iš tiesų jis nėra elgęsis ar kalbėjęs. Pati technologija atsirado dar 2017 metais, tačiau šios technologijos pagalba sukurto vaizdo turinio buvo galima aptikti ir 1997 metais. Antrajame šio darbo skyriuje išanalizuotos sintetinės vaizdakaitos keliamos grėsmės. Analizės metu nustatyta, kad Deep fake technologija kelia grėsmę pateikiamos informacijos tikrumui ir žmonių pasitikėjimui ja, visuomenei, demokratijai, diplomatijai, asmenų reputacijai, žurnalistų vykdomai veiklai, nacionaliniam saugumui. Trečiajame šio darbo skyriuje išnagrinėta Kinijos Liaudies Respublikos, Pietų Korėjos ir Jungtinės Karalystės teisinis Deep fake technologijos reguliavimas. Analizuotos šalys ėmėsi veiksmų teisiniame šios technologijos reguliavime dėl didėjančio teisinio reguliavimo poreikio, kadangi buvo atliekama vis daugiau nusikalstamų veikų, naudojantis šia technologija. Ketvirtajame skyriuje išanalizuotas sintetinės vaizdakaitos technologijos teisinis reguliavimas Lietuvoje. Atliktos analizės metu matyti, kad Lietuvoje nėra pakankamas šios technologijos teisinis reguliavimas. Asmenys savo pažeistas teises galėtų ginti remiantis keliais įstatymais, tačiau Lietuvoje nėra nei atskiro teisinio akto, nei jau esamų įstatymų pakeitimo, įtraukiant veikas, kurios atliktos naudojantis Deep fake technologija. Išnagrinėjus Deep fake technologijos grėsmes bei galimą teisinį šios technologijos reguliavimą Lietuvoje buvo pasiektas šio magistro darbo tikslas, taip pat pateiktos ir rekomendacijos dėl galimo Lietuvoje jau egzistuojančių įstatymų pakeitimo ar papildymo, pritaikant ar įvedant Deep fake sąvoką.
Toliau skaityti:
https://www.vdu.lt/cris/entities/etd/7f8d7748-669b-4c4b-9676-f57e7ebbd064
(Juodosios technologijos + Giliosios technologijos+Vaizdakaita)
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2025 m. sausio 14 d. 20:48:22
Protežė̃ (pranc. protégé) – kieno nors globojamas, proteguojamas asmuo, kieno nors statytinis
Beje, ar cia yra statytiniu. Kartais man atrodo jog music.lt lankosi itartini profiliai kuriems liepta tyleti. Diskusijose, niekur nedalyvauja.
Diskusijose komentaruose kalbasieneje dalyvauja
Alvydas einaras Plikass Rutone & edzkaa Dazniausiai rasau as.____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2024 m. lapkričio 20 d. 13:09:32
bilibirda. niekam tikęs, nieko vertas, beviltiškas daiktas, dalykas, niekalas; nesąmonė.
(Tas pats kaip chepucha. Jerunda). ерунда, вздор, глупости, чушь, чепуха, бессмыслица
Susijes zodis BRED
placiau: https://www.vle.lt/straipsnis/kliedesys/
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2024 m. birželio 4 d. 08:26:03
Webinaras – tai internetu rengiamas seminaras, kuris leidžia dalyviams ir pranešėjams bendrauti realiu laiku. Webinaruose galima dalyvauti iš bet kurios pasaulio vietos, turint interneto prieigą.
Nemaisyti su (dar naujesnis zodis)
nebinarinis, -ė (būdv.) (apibrėžtis): kuris laiko save esant už vyro–moters lytiškumo skirties ribų.
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2023 m. rugpjūčio 15 d. 21:08:22
Euroskepticizmas
Euroskeptikai, priešingai nei jų oponentai, teigia, kad tolimesnė šalių integracija ir vieno būvio kūrimas nėra išeitis šalims, norinčioms pasiekti aukščiausią išsivystymo lygį įvairiose gyvenimo srityse. Euroskeptikų ideologija grindžiama šiais pagrindiniais argumentais: šalys praranda savo tautinį identitetą, brangus ir nereikalingas „eurokratų“ išlaikymas, imigracija ir emigracija, pavojus nacionalinėms rinkoms dėl bendros valiutos įvedimo, mažesnėse valstybėse taip pat svarstomas jų balso svarumas Europos Sąjungos lygmenyje. Grėsmė tautiniam identitetui: Tautinis šalių identitetas ir vertybės nuolat kinta. Tai nėra trumpalaikis procesas. Tautinių vertybių kaita vyksta metų metus ir jos apimtis priklauso nuo šalį palietusių įvykių, tokių kaip karai, okupacijos ar masinės ligos. Ryškus požymis, besireiškiantis rytų Europos šalyse, yra toks, kad dažnai ES yra lyginama su Sovietų Sąjunga. Žmonės, tik prieš kiek daugiau nei dvivešimtmetį išbridę iš SSRS priespaudos, jaučiasi vėl stumiami į tą patį gardą. „Viena valiuta, viena valdžia, viena ideologija, vienas tikslas – situacija kartojasi... "
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2022 m. gruodžio 23 d. 15:56:28
Omliautas, umliautas, imliautas, amliautas (raide)
Kažkada esu gavęs prašymą parašyti visa tekstą kiekvieno žodžio iš vienos p- raides. (o negražių žodžiu tycia nerašiau)
O jei atvirkščiai!?
Viena magiška raide viską sujauktu...
Jei -sak- keistum į - fak-
pafakojamosios tautofakos (fakmių, padavimų, pafakų) kalba – tai paprastų žmonių vartoti žodžiai, pofakiai,fakiniai, iš kurių pafakojant susikūrė meniniai vaizdai ir prasmės. Pafakojimų kalboje išsiskiriantys vaizdingi, įtaigūs tiesioginės ir perkeltinės reikšmės žodžiai bei pofakiai
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2022 m. lapkričio 4 d. 22:09:37
Juokinga nežinoti, bet dažnai girdėdamas šį žodį tingedavau išsiaiškinti, ką jis reiškia.
Memorandumas - (lot. mémorandum - tai, kas atsimintina): 1. diplomatinis raštas, pvz., vienos valstybės kitai, be adreso, be parašo ir be antspaudo, išdėstantis kurio nors klausimo faktinę ar teisinę argumentaciją, paprastai pridedamas kaip priedas prie notos arba įteikiamas asmeniškai, dažnai kaip žodinio įspėjimo papildymas; 2. teis. rašytinis pareiškimas, išdėstantis susitarimo ar sandorio sąlygas; 3. užrašas atminimui, pastaba; 4. tarnybinis raštas.
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2022 m. lapkričio 1 d. 17:30:06
„Varpų“ literatūrinė premija – „Varpų“ almanacho redakcinės tarybos 1995 m. įsteigta literatūrinė premija, skiriama kasmet trims almanacho autoriams už geriausias prozos, poezijos ir eseistikos (publicistikos) publikacijas.
Laureatai
▼ Metai
Laureatai
1995 Sigitas Geda, Vytautas Martinkus, Leonas Peleckis-Kaktavičius
1996 Jonas Avyžius, Valentinas Sventickas, Alvydas Šlepikas
1997 Aidas Marčėnas, Marcelijus Martinaitis, Vladas Vyšniūnas
1998 Viktorija Daujotytė, Petras Dirgėla, Kornelijus Platelis
1999 Donaldas Kajokas, Mykolas Karčiauskas, Danielius Mušinskas
2000 Valdemaras Kukulas, Jurgis Kunčinas, Justinas Marcinkevičius
2001 Eugenijus Ališanka, Juozas Aputis, Leonardas Gutauskas
2002 Algimantas Baltakis, Romas Gudaitis, Algimantas Mikuta
2003 Vytautas Bubnys
2004 Vytautas Bložė, Arvydas Juozaitis, Jonas Mikelinskas
2005 Jonas Liniauskas, Viktoras Rudžianskas, Mykolas Sluckis
2006 Onė Baliukonė, Petras Bražėnas, Renata Šerelytė
2007 Birutė Jonuškaitė
2008 Vladas Braziūnas
2009 Vacys Bagdonavičius
2010 Albinas Bernotas
2011 Henrikas Čigriejus
2012 Rimvydas Stankevičius
2013 Vladas Kalvaitis
2014 Juozas Šikšnelis, Danutė Sirijos Giraitė
2015 Erika Drungytė, Juozas Nekrošius, Saulius Šaltenis
2016 Vytas Dekšnys, Julius Keleras, Elvyra Markevičiūtė
2017 Vytautas Almanis
2019 Juozas Pabrėža, Stasys Kašauskas, Dalia Čiočytė
2020 Aldona Elena Puišytė, Andrius Konickis, Jolanta Sereikaitė
2021 Patricija Droblytė, Algimantas Lyva, Ieva Rudžianskaitė
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2022 m. birželio 29 d. 22:35:16
Ne naujas, bet dabar labai populiarus žodis, kur man buvo įdomu pasigilinti.
separatizmas (lot. separatus – atskirtas, atskiras), tautinės, religinės ar kitokios gyventojų grupės judėjimas už politinių ir teisinių ryšių nutraukimą su kita gyventojų grupe ir savarankiško ar pusiau savarankiško politinio vieneto įkūrimą. Separatizmas yra politinės opozicijos forma, pasireiškianti tik tada, kai egzistuoja atsiskyrimo judėjimui vadovaujantis elitas. Gali būti išorės arba vidinis separatizmas. Išorės separatizmas atsiranda imperinėse valstybėse, kurios susikūrė jėga prisijungdamos kitas kultūriškai, etniškai ar rasiškai skirtingas tautas, valstybes ar visuomenes (imperija tampa išorine jėga, nes jos valdžios centras yra už prisijungtos žemės ribų). Vienas svarbiausių išorės separatistų tikslų yra atkurti arba išlaikyti su praeities simboliais ar mitais realų arba įsivaizduojamą ryšį, kurio reikia, kad pateisintų buvusios ar norimos nepriklausomybės siekį. Politikos srityje separatistai kovoja dėl imperinės jėgos sukurtos kontrolės suardymo ar atsiribojimo nuo jos. Laisvės siekis sustiprėja, jeigu dėl savarankiškumo kovojančioje visuomenėje yra daug brandaus amžiaus žmonių, savo socialinėje savimonėje išsaugojusių savitą gyvenimo būdą. Vidiniu separatizmu vadinamas dalies žmonių noras atsiskirti nuo teritorijos, kurios visus gyventojus sieja istorija, legendomis ir mitais paremtas ryšys. Vidinis separatizmas paremtas žmogaus priklausymu skirtingai kalbinei, kultūrinei ar religinei grupei, bet svarbiausias akstinas dažniausiai būna tarp mažesnės grupės žmonių paplitęs jausmas, kad jie yra diskriminuojami ar persekiojami. Kitaip nei išorės separatistai, kurie dažnai karu išsikovoja arba taikiai išsidera nepriklausomybę, vidaus separatistai retai pasiekia savo tikslą, tokiems judėjimams būdinga pakilimo ir atoslūgio laikotarpiai. 20 a. pabaigoje–21 a. ryšku Kašmyro (Indijoje), Kurdistano (Turkijoje ir Irake), baskų (Ispanijoje), iš dalies ir Kvebeko (Kanadoje), Šiaurės Airijos, Škotijos gyventojų (Didžiojoje Britanijoje), vengrų (Rumunijoje), buvusios SSRS teritorijoje – Kaukazo tautų, totorių, SSRS inspiruoti (ir Rusijos palaikomi) Moldavijos ir Ukrainos rusakalbių gyventojų nepriklausomybės siekiai. Savo tikslo vidaus separatistiniai judėjimai pasiekė Slovakijoje (atsiskyrė nuo buvusios Čekoslovakijos), Eritrėjoje (nuo Etiopijos), Rytų Timore (nuo Indonezijos), Pietų Sudane (nuo Sudano), buvusioje Jugoslavijoje (susikūrė nepriklausomos valstybės). Su Rusijos pagalba separatistai sukūrė nepripažintas valstybes, atsiskyrusias nuo Moldavijos (Padniestrė), Gruzijos (Abchazija, Pietų Osetija), Ukrainos (Donecko ir Luhansko liaudies respublikos).
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2022 m. gegužės 12 d. 19:26:07
Ne žodis, bet frazė, aktuali - nes tuo tik uzsiimu
Kovoti su vėjo malūnais – kovoti su nesančiais, bet įsivaizduojamais priešais ar grėsmėmis, taip pat kovoti su kuo tuščiai, be rezultato. Posakis imtas iš ispanų rašytojo M. Servanteso (Miguel de Cervantes Saavedra, 1547–1616) satyrinio romano „Išmoningasis hidalgas Don Kichotas iš La Manšos“, kuriame yra epizodas, kaip naivus ir nuo tikrovės atitrūkęs herojus puola kautis su vėjo malūnais, kuriuos, prisiskaitęs riterių romanų, palaikė piktais milžinais.
Prie to pačio:
Taip pat ir kovoti visokius karus už kitas valstybes, bijoti įsivaizduojamų milžinų ir viską eskaluoti iki beprotybės
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2022 m. gegužės 3 d. 09:51:51
Neurolingvistinis programavimas (NLP) – metodų rinkinys skirtas žmogaus „subjektyvaus pažinimo struktūroms“ suprasti ir paveikti.
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2022 m. balandžio 7 d. 10:20:17
Nauji sustri zodziai is belanges:
kalėjime yra įvairios kastos: „bachūrai“ – aukščiausia kasta, kurie daug ką sprendžia įkalinimo įstaigoje, „gaidžiai“ – žemiausia kasta, yra ir „ožiai“ – tai kaliniai, kurie slapta bendrauja su policija ir yra slapti liudytojai. „Dūchai“ yra aptarnaujantis personalas, kurie ruošia maistą, skalbia drabužius. Šios kastos atstovai gauna atlyginimą ir jų niekas nemuša.
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2022 m. kovo 30 d. 19:02:20
Repatriacija (lot. repatriation 'sugrįžimas į tėvynę') – grįžimas į tėvynę vėl tampant piliečiu (tremtinių, belaisvių, išeivių). Repatriaciją reguliuoja 1907 m. Hagos ir 1949 m. Ženevos konvencijos bei kiti tarptautiniai susitarimai.
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2022 m. kovo 25 d. 19:50:22
Nezinojau kad sitas zodis reiskia gadinima.
korupcija - korùpcija [lot. corruptio — gadinimas; papirkimas], pareigybinių teisių panaudojimas pasipelnymo tikslais;
____________________
'Aš tau atleidžiu' gali pasakyti tik tas, kas gali pasakyti 'Aš tave myliu' (Paolo Coelho - Alchemikas)
2021 m. gruodžio 2 d. 03:34:33
Surveillance - priziurejimas, stebėjimas, sekimas, priežiūra, persekiojimas, (bet ne seksualinė prasme, kas būtų pavadinta stalking, o monitoring). Cia greiciau jau vos ne kaip detektyviniam filme, cha.
Kodėl persekioja
Yra trys pagrindinės priežastys, dėl kurių gali ką nors dominti: dėl to a) kas esi, b) ką žinai ir c) ką turi. Būti, pavyzdžiui, gali kieno nors konkurentu, gali būti disidentu, maištininku ir revoliucionieriumi. Gali žinoti kieno
nors paslaptis, būti vertingos intelektualinės nuosavybės au-
torius, turėti kitos vertingos informacijos, kuri svarbi politiškai
arba komerciškai. Ir paskutinė priežastis, ką turi – tai turtai,
resursai, vertingi daiktai. Šiuos kriterijus galima sujungti su
prieš tai paminėtais. Sanitarinis persekiojimas priklauso kate-
gorijai kas esi, nes valomi nereikalingi, beverčiai ar neparan-
kūs žmonės. Taip pat valomi revoliucionieriai, maištininkai ir
disidentai. Iš dalies su tuo galima sieti ir konkurencinį prin-
cipą, nes gali būti ne tik „atlieka“, bet ir konkurentas. Turtinis
klausimas susijęs su kategorija ką turi, kai kiti dėl to varvina
seilę ir siekia tavo turtus ir resursus užvaldyti. Nepaminėta
buvo tik ką žinai; informacija neretai taip pat būna labai ver-
tingas turtas ir korta, kuria galima sėkmingai sulošti.
Išvardintos kategorijos gali atrodyti nepilnos, nes trūksta vie-
nos priežasties, kodėl taikiniais tampa labai jauno amžiaus
žmonės. Pagrindinis paaiškinimas – tėvų problemos. Vaikai
taikiniais tampa todėl, kad tėvai yra taikiniai ir vaikai yra
būdas šantažuoti ir kankinti tėvus. Taip pat problemų perkė-
limas vaikams būna bausmė, kuri apima visą giminę. Tai ga-
lima dar labiau išplėsti ir priminti paskutinį amžiaus tarpsnį,
virš 70 metų, kai būna bausmių laikotarpis. Viena iš tokių
bausmių senatvėje ir problemų sukėlimas anūkams ir proa-
nūkiams, kurios būna su užuomina seneliams, kurie vienin-
teliai ją supranta, bet ne visada vaikams nori sakyti. Tai yra
vienas iš būdų juos kankinti senatvėje. Toks amžius retai kada
būna tapimo taikiniu pradžia, dažnai į senatvę žmonės
problemas atsineša iš jaunesnio amžiaus
____________________
'Aš tau atleidžiu' gali pasakyti tik tas, kas gali pasakyti 'Aš tave myliu' (Paolo Coelho - Alchemikas)
2021 m. lapkričio 1 d. 01:53:19
W mowie potocznej słowo pedrylos odnosi się do pedofila. Nie ma przy tym znaczenia, czy dana osoba została skazana wyrokiem sądu za przestępstwa seksualne z udziałem dzieci. Pedrylosem nazywa się również osoby, o których domniemywa się, że wykazują takie zaburzenie.Określenie to ma pejoratywne znaczenie i piętnuje oraz stygmatyzuje społecznie osobę podejrzewaną o skłonności pedofilskie.
____________________
'Aš tau atleidžiu' gali pasakyti tik tas, kas gali pasakyti 'Aš tave myliu' (Paolo Coelho - Alchemikas)
2021 m. liepos 1 d. 22:54:21
Ne naujas ir ne žodis (vns.), bet visgi gan įdomūs frazeologizmai:
Tesėjo laivas + Tesėjo laivo paradoksas
Jeigu gyvenate šioje žemėje jau daugiau kaip dvidešimt metų, tai reiškia, kad jūsų kūne nebeliko nė vienos ląstelės, kuri nebūtų pakeista, atnaujinta ar kaip nors pakitusi. Tad jūs – vis dar tas pats asmuo, kuris gimėte, ar jau kitas? Tai – filosofinis vadinamasis Tesėjo laivo paradoksas.
Pasakojama, kad atėniečiai saugojo mitinio herojaus Tesėjo laivą kaip relikviją daugybę šimtmečių, supuvusias laivo lentas keisdami naujomis, kol galiausiai nebeliko nė vienos nepakeistos detalės. Taigi, filosofai turėjo puikią temą ginčams: ar laivas – vis dar tas pats, ar jau kitas?
2021 m. birželio 9 d. 22:37:31
Mobingas (angl. mobbing < angl. mob 'minià', to mob 'užpùlti minià'), arba grupinis engimas[1] – tikslinis, sisteminis, ilgesnį laiką pasikartojantis elgesys kolektyvuose, kurio dažniausias tikslas – pažeminti, apjuokti kurį nors narį, sumažinti jo vertę, atitolinti arba net atskirti narį nuo kolektyvo; patyčių atmaina, psichologinis teroras. wiki.lt
Individo lygmeniu mobingas kyla dėl daugybės asmeninių problemų ir tarpasmeniniuose santykiuose kylančios įtampos: pavojaus, konkurencijos, pavydo, keršto, neapykantos, nusivylimo, antipatijos, baimės ir kt. Ne visi asmenys suvokia pavydo priežastis, todėl vidujai kylanti įtampa gali tapti dar viena mobingo priežastimi. Pavydėdamas asmuo sunkiai susitaiko su asmeniniais trūkumais ir projektuoja juos į realiai/tariamai sėkmės lydimą asmenį. Šio asmens nesėkmė kelia pasitenkinimą ir asmeninės nesėkmės tampa labiau pakenčiamomis. Jeigu žmogus organizacijoje negali pasiekti tai, ko trokšta, mobingas gali pasireikšti kaip su organizaciniais sprendimais susijusi frustracija.
mobingas.lt
____________________
'Aš tau atleidžiu' gali pasakyti tik tas, kas gali pasakyti 'Aš tave myliu' (Paolo Coelho - Alchemikas)
2017 m. liepos 17 d. 15:45:21
Somersault - 1) salto, 2) kūliavirstis
kūliavirstis - persivertimas per galvą
kūlvirstis - persivertimas per galvą
2017 m. birželio 14 d. 14:10:32
Getting Religion - Konditerijaus paveikslo pavadinimas/posakis šalia jo(s) papostinimo temoje "Gražūs paveiksliukai"
Antonimas: Losing My Religion (losing sense of wit)
https://www.music.lt/lt/diskusijos/tema/1100272/Grazus-paveiksliukai/
The title is a Southern expression meaning "At my wit's end," as if things were going so bad you could lose your faith in God.
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.