
Na, chemikai, ar sugebėsite paaiškinti, kodėl sodos tirpalas buvo avietinis? I istorija Šiaip ar taip, gyveno viena mergaitė. Per šešioliktąjį josios gimtadienį įvyko savotiškas krikštas: chemijos pamokoje išsiliejo trys tirpalai. Vienas iš jų buvo avietinis sodos (Na2СO3) tirpalas. Bet jai tai buvo nesvarbu - ji juk gavo balionų iš savo draugės. O aš jai padovanojau atsakymą į klausimą geografijos pamokoje. II serija Kol mergaitė šventė sukaktį, trys žmonės šiandien turėjo kol kas pirmą tokį, šiandienai galima vadinti unikalų, bet rytoj jis jau nebebus unikalus, nuotykį. Taigi, trys drąsūs žmonės, ir dar keli prie tų trijų, iš kurių buvo svarbiausias ketvirtasis, pasiryžo priimti iššūkį - visą ilgąja pertrauką spręsti sunkius chemijos uždavinius. Ir prisiversti save pabadauti jau nebe keturias, o visas septynias pamokas. Taigi, jie ganėtinai sėkmingai pasprendė ir ištvėrė skrandžio sienelių lygiųjų raumenų spazmus, žygiavo drąsiai toliau iki tol, kol numirė arba pavalgė. III nutikimas Arba šiandien buvo toks įvykis, kuris privertė vieną veikėją pajausti, jog jis sėdi neišmanėlių klasėje. Geografijos pamoka. Reikėjo truputį istorijos žinių. Ir staiga pradėjo aidėti klausimai: "kada vyko didieji geografiniai atradimai?";"kada prasidėjo / pasibaigė I / II pasauliniai karai?" ir pan. Ir net mokytojas dėl vieno klausimo suabejojo. Kaip kartais stipriai klysta žmonės. O vienas veikėjas vis dėlto iš gailesčio dovanojo kai kam atsakymus. Bet jo galvoje įsižiebė mintis: "nežinoti svarbiausių istorinių įvykių datos yra intelektualinė degradacija". Tas veikėjas mano, kad nors ir menki, bet pagrindai kiekvieno dalyko turi likti galvoje, net jei ir baigei mokyklą prieš 40 metų. IV vaizdelis Šitas įvykis buvo maloniausias visam kolektyvui, bet pats banaliausias vieno veikėjo nuomone. Per biologiją visi kad puolė žerti mokytojai atsakymus, tai net aidėjo visa klasė. Tas pats veikėjas kartais perrėkė visus ir pasijautė išmokęs pamoką, o mokytoja į jį atkreipė nemenką dėmesį. Nors ji visąlaik atkreipdavo. Be to, ji dar ir pagyrė klasę už gerai išmoktą temą. Kaip smagu, banalu. V pasaka Liūdniausi šios savaitės momentai prasideda jau nuo šio vakaro ir truks iki penktadienio. Jis jau dabar turi spręsti chemiją, mokytis anglų, piešti dailę. Rytoj atsiskaitys pastaruosius du mokslus, o penktadienį vyks pirmojo paminėto mokslo II rato olimpiada. Jis jaučia įtampą. Šios nelaimės auka mano, kad jo smegenyse apsigyveno ramybės ir poilsio neduodanti medžiaga, kurios molekulinės formulė yra "MOKSLAS". Ši, septynių atomų kombinacija reiškia, kad elementas turi galvos skausmą stiprinančių savybių.
Tai, ar jau paaiškėjo, kodėl sodos tirpalas buvo avietinis?
|
![]() |
![]() ![]() ![]() |
2013 m. sausio 12 d. 20:05:57
Aš tai visada susidėdavau su išmanėliais klasėje (e.g.einaras), dėl to turbūt kiekvienoje kūčioj žmonių nebūdavau lyderis (einaras)
____________________
Man sunku susivokti, kaip jiems taip lengva susivogti.
2013 m. sausio 10 d. 16:12:12
Ne, tik fenolftaleinas bespalvis. Lakmusas rūgštyse rausvas, bazėse mėlynas...
____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
2013 m. sausio 9 d. 22:22:32
vava, teisingai, lakmusas, bespalvis kažkuriuo atveju. Visada galvojau, kad ir jis galėtų turėt kokį įmantrų pavadinimą kaip ir anie.
2013 m. sausio 9 d. 21:53:18
Ach, suuodei. Atspėjai. Įlašinta indikatoriaus buvo, nes Na2СO3 turi šarminių (bazinių) savybių. Metiloranžas netinka, nes baziniuose tirpaluose jis geltonas. Fenolftaleinas - taip, tai jis... :D
O trečias dar lakmusas būna
____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
2013 m. sausio 9 d. 19:49:24
nu duriu - nors paskutinę chemiją turėjau prieš 4 metus kažkur. Buvo įpilta indikatoriaus? Fenolftaleino? Metiloranžo? Kas dar ten trečias būna?