Music.lt logo
TAVO STILIUS:
rock  /  heavy  /  alternative
pop  /  electro  /  hiphop  /  lt
Prisijunk
Prisimink / Pamiršau

Paprasčiausias būdas prisijungti - Facebook:

Prisijunk


Jau esi narys? Prisijunk:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:

Įprasta registracija:
Vartotojo vardas:
Slaptažodis: (bent 6 simboliai)
Pakartokite slaptažodį:
El. pašto adresas: (reikės patvirtinti)

Pasaulis tik prezumpcija, mes esam sudedamosios, tai...

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Taip, šios savaitės eigoje išgyvenau šiokius tokius filosofinius klausimus, maždaug hamletiško tipo - pasaulyje daug nenaudingos netvarkos, kurioje staiga pasiklydau ir vėl ėmiau nagrinėti egzistencialistines problemas, ko šiais metais turbūt dar nedariau. Vis tiek, galų gale, prieinu savo neseniai pagrįstas išvadas, jog mūsų buvimas yra matematinė (jokiu būdu ne kitokia!) prielaida, kurią realiai galime laikyti teisingu ir nepatvirtintu postulatu. Teisingiausia apibrėžti šią situaciją žodžiu prezumpcija, nes esame priėmę sąlygą, kad mes būtinai egzistuojame ir netgi be mūsų šis pasaulis toliau egzistuoja, bet kol kas to nėra įrodyta, kaip ir nėra įrodyta, kad gali būti kitaip.

 

Kita vertus, rugpjūtį kūriau sistemų teoriją, kurios yra išlikęs pirmasis rankraštinis puslapis, o kitus vysčiau tik savo galvoje, tai kokiame penktame lape atsirastų toks postulatas: jei pasaulį priimame kaip absoliučią (maksimalią) sistemą ir turime jos sudedamąsias sistemas, o tų sudedamųjų sistemų sudedamosios yra kitos sistemos ir taip toliau kol pasiekiame vienetinį elementą, tai taikome asociatyvumo taisyklę - visi vienetiniai elementai priklauso maksimaliajai sistemai. Šis loginis ryšys įrodo pasaulio (maksimalios sistemos) ir žmogaus (vienetinio elemento) neatsiejamą ryšį, todėl jei pasaulis pasižymi kažkokia komponentine savybe, ja pasižymi ir žmogus - tai surišta per prigimtinius dalykus. Įgimti dalykai yra maksimalios sistemos padariniai, įgytieji - sudedamųjų sistemų padariniai. Iš tokio loginio filosofinio formulavimo darau išvadą: kaip negalime įrodyti savo egzistavimo, taip negalime įrodyti bet kurios sistemos egzistavimo, ta prasme, pasaulis bet kuriuo atveju tėra tik prezumpcija, kaip ir žmogus.

 

Mandra filosofija, ar ne? Bet tokie išvartymai man atrodo gana logiški, nes aš esu iškėlęs postulatą savo rankraštyje, kad visą savo suvokimą galime paversti matematinėmis išraiškomis. Ką, beje, bandžiau padaryti ir prieš 2-3 metus savo dienoraščiuose, bet ten būdavo labai supaprastinti variantai, kuriems negalioja prielaida pasaulis yra maksimalioji sistema, kaip ir Pirmasis Sisteminis Dėsnis: maksimaliosios sistemos būsena yra konstanta ir atskaitos taškas ir yra visų elementų sisteminių būsenų vidurkis. Suvokti sunku, pateikiu pavyzdį: jei pasaulyje yra 7 milijardai žmonių, tai vienas yra labai geras, kitas yra truputį blogas, trečias yra pusiau blogas, pusiau geras ir t.t. kol aptariame visus pasaulio žmones ir nusprendžiame, kad summa summarum pasaulis yra blogas/geras/neutralus. Ir ta konstanta nesikeičia nepaisant to, kad vieni žmonės miršta, o kiti gimsta, pusiausvyra išlieka ta pati. Aišku, tai nėra visiškai absoliutu, jei tai pavyktų užrašyti matematiškai, taikyčiau diferencialines lygtis, nes tai aprėpia tam tikrus laiko skirtumus tarp vieno žmogaus gimimo ir kito žmogaus mirties. Manau, toks pavyzdys, išvystytas iš PSD, leidžia suvokti, kad galimi tiltai tarp mirštančių ir gimstančių asmenybių, kitaip sakant - homogeniška reinkarnacija iš žmogaus į žmogų nepažeidžiant pasaulio pusiausvyros.

 

Tokia trumpa apžvalga to, kaip aš mąstau nuo šios vasaros. Jei turėsiu laiko kažką išvystyti iš turimų dalykų, pateiksiu juos jau kūrybos skiltyje (o jėtus, ten aš nuo caro maro laikų jau nesireiškiau). Apskritai gyvenime esu daug veiklų turintis žmogus. Ir Konstitucijos egzaminai man sekasi (nesuvokiu, kaip seimūnai nežino Seimo funkcijų - juos prieš kandidatuojant į Seimą reiktų specialiai praegzaminuoti iš teisinių dalykų, nes jie nesuvokia savo pozicijos), ir Šekspyrą skaitau, ir žaidimus žaidžiu, ir muzikos klausau, ir šachmatų taktikas tobulinu, ir mokausi sunkiausius mokslus ir nemirštu ir dar atrandu laiko sau panuobodžiauti (bet miegu tik 6-7 valandas, o tai nieko gero). Tik šiek tiek kai kurios prievolės varo neviltį, nes tiesiog nebekenčiu kalbų mokymosi mokykloje. Vien dėl jų nesinori eiti į mokyklą. Jei repertuaras būtų: chemija, fizika, istorija, etika, filosofija, matematika, literatūra (kitokiame lygmenyje nei dabar), tai būtų tobuliausia man aplinka tobulėti ir su mielu noru eičiau į pamokas. Anglų mokymasis totalus debilizmas. Žodyną šiokį tokį turiu, bet realiai vienintelis dalykas patinka pamokose, kad galima tobulintis žodyną, o gramatika realiai nereikalinga. Apie lietuvių literatūros nagrinėjimus geriau išvis patylėti.

 

Tik vis dar nervina tas praktinis gyvenimo suvokimas, kad laiko visada ir visur trūksta, o taip norisi viską pažinti. Tas mano imlumas naujiems ir seniems dalykams yra didesnis už galimybes, todėl, nu, šakės, kaip baisu, kai aš ne viską spėju. Labai daug veiklų tenka ir atsisakyti dėl to, kad spėtum įtilpti į 17-18 valandų dienos režimą, iš kurių dar 7-8 valandas turi atmesti mokyklai. Realiai ~10 valandų, dar atmeskime valgymus, higienos palaikymą, poilsį po mokyklos ir pan. - lieka kokios 7 valandos. Dar patinginiaut kartais, kai motyvaciją kažkokie veiksniai visiškai atmuša, tai lieka 5 valandos. Tai ką aš galiu pasidaryti - namų darbus, paskaityti knygą, pažaisti šachmatais, paklausyti muzikos, šiek tiek pagroti ar pasimokyti papildomos medžiagos ir viskas - toks rutinos mechanizmas. Nors nedrįstu savo dienotvarkės vadinti rutiniška - net nežinau, kas yra rutina, nes toks gyvenimo tempas kol kas manęs nevargina ir tikrai neatsibosta, o man rutina yra negatyvas, bet jo nepatiriu, reiškia, rutinos nejaučiu. 

 

Manau, laikas yra baigti savo kassavaitinį pasakojimą ir uždarau šį dienoraštį šiokiais tokiais muzikiniais pasiūlymais:

 

 
 2014 m. spalio 3 d.

 2025 m. kovo 17 d.
 2025 m. kovo 12 d.
 2025 m. kovo 9 d.

Komentarai (3)

Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI
Suraskite ir pridėkite norimus kūrinius, albumus arba grupes:


Patvirtinti
The_Answer
2014 m. spalio 4 d. 20:49:50
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Aš nesakiau, jog žmogus yra kažkokia sistema, bet abi sąvokas - "žmogus" ir "pasaulis" - priskyriau bendrai sistemų visumai. Nesakiau, kad žmogus savaime yra sistemų visuma (nors galima atskirti visuomenę ir individą į atskirus sistemų lygmenius). Kitas dalykas, dėl aukštesnio ir žemesnio lygio sistemų... Šitų sąvokų nereikia sureikšminti labai. Jos tik hierarchinę poziciją parodo, daugiau nieko. Jeigu turi aukštesnio ir žemesnio rango sistemas, žemesnei sistemai išnykus aukštesnio rango sistema nebesivadins "aukštesnio", bet pats faktas nekinta, jog ta sistema išliks. Tik sąvoka pasikeis. O ar atsiras nauja sistema, kuri užims išnykusios vietą, ar susijungs su kita, ar tiesiog savaime egzistuos - kitas klausimas (planetų egzistavimui nereikalinga žmonių ar kitų gyvių egzistavimas, kaip ir žvaigždėms nėra būtinybė turėti aplink besisukančias planetas).


____________________
Only the strongest survive
Atsakyti
einaras13
2014 m. spalio 4 d. 19:23:05
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Pirmo sakinio pirma dalis yra jau neteisinga interpretacija (lyginant su mano teorija, kuri sako, kad tik pasaulis yra sistemų visuma, o žmogus yra sistemų dalis). Pasauliai realiai yra konstanta, kinta tik jo dalys, bet visuma išlieka vientisa. Mano "sistemų teorija", jei giliau atkapstytume, neprieštarauja prielaidai, kad pasaulis egzistuoja be žmogaus. Žmones gali pakeisti kiti vienetiniai elementai - juk turime įvairius kitus organizmus. Planetos nėra atskiri pasauliai - tą sakiau jau milijonui žmonių - tai izoliuotos/pusiau izoliuotos/atviros vieno pasaulio dalis. Pasaulio maksimalus pagal mūsų galimybes įmanomas atvaizdavimas yra Visatos sąvoka. Nebent fizikai pagaliau įrodys, jog Visatų yra ir daugiau negu mūsų viena gyvenamoji, tuomet šitą pasaulėvaizdį teks dar labiau plėsti. Aukštesnio lygio sistema be žemesnio lygio sistemų nebėra "aukštesnio lygio", tai toks teiginys, kad aukštesnis gali gyvuoti be žemesnio, daugiau ar mažiau pykstasi su logika. Būtina sistemų hierarchija, nes jei galėtume Visatą įsivaizduoti kaip vientisą sistemą, neturinčią žemesnių lygmenų, tai būtų chaosas. Vis dėlto, jei panaikiname tik dalį žemesnių sistemų iš aukštesnės sistemos, tik sutrinka pusiausvyra, kuri palaipsniui atsistato buvusių sistemų elementams įsijungus į kitas sistemas arba susiformavus naujoms sistemoms. 

Bet x ir y ryšys kaip pirštu į akį - todėl sutinku su didžiąja dalimi tavųjų teiginių. Labai šaunu, kad yra tokių, kurie pakomentuoja mano mintis ir kas svarbiausia, kad dažniausiai nesutinku su kitais, o čia sutinku. Na, čia iš esmės nieko naujo nėra pasakyta, tik savaip išplėtotas tas mano "sisteminis" pasaulio įsivaizdavimas. Įrodyt savo egzistavimo negalime, bet mano "sistemų teorija" tebus tik viena iš daugelio galimų paaiškinamųjų teorijų, kuri limpa man asmeniškai ir galbūt tam tikrai daliai žmonių, bet realiai 


____________________
„Nieko nepadarysi“ - Kurtas Vonegutas
Atsakyti
The_Answer
2014 m. spalio 4 d. 14:58:55
Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Jeigu pasaulis ir žmogus yra sistemų visuma, tuomet galima sudaryti sisteminį ryšį tarp jų. Jeigu imame du kintamuosius, "Pasaulis" ir "žmogus" ,tarkime, vienas iš jų yra priklausomas kintamasis, kitas - nepriklausomas kintamasis (nes pats sakei, kad vienas yra aukštesneme lygyje, kitas - žemesneme, tai jie negali būti vienareikšmiai, nepriklausomi dydžiai). Tai klausimas, "pasaulis" (šiuo atveju - mūsų žemė) egistuota todėl, jog egzistuoja žmogus, ar žmogus egzistuoja todėl, jog egizstuoja žemė? Manau, kad į šį klausimą atsakymas yra pakankamai paprastas. Žinom, kad didžiojoje dalyje planetų neegzistuoja gyvybė, todėl žmogus yra nebūtinas planetos/pasaulio/žemės egizstavimo komponentas.Ką tai reiškia? Tokiu atveju aukštesnio lygio sistema gali gyvuoti be žemesnio lygio sistemos, bet žemesnio lygio sistema be aukštesnės egzistuoti negali. Taigi, žmogus nėra neatsiejama pasaulio dalis. Tiesiog pasaulis turėtų kitokią formą, jeigu joje nebūtų žmonių (kaip ir y ir x ryšys. Jeigu x "išnyksta", t.y. praranda ryšį su y, tokiu atveju y neišnyksta - tiesiog pakeičia savo išraišką).O yrodyt ar mes egzistuojame, ar ne dar negalime, kaip negalime įrodyti egzistensinės savo formos (ar mes organinės būtybės po didžiojo sprogimo atsiradusioje visatoje, ar tik duomenų sklaida 2 dimensijų plokštumoje (pvz. kompiuterio monitoriuje)).


____________________
Only the strongest survive
Atsakyti
Susijusi muzika: pasirinkti
PERŽIŪRĖTI
RAŠYTI

Copyright 2001-2025 music.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.

Šiuo metu vertiname


Funky Funky
6,7

Patinka? Spausk ir pridėk prie mėgstamų!

Užsiregistruok ir vertink!

Artimiausi įvykiai

Kas vyksta?

  Daugiau

Pokalbių dėžutė

23:28 - Silentist
Silentist sia nakti ilsisi (+gerbejas svencia)
15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
15:00 - WeeT
Atsinaujino LT TOP 30!
13:06 - Silentist
Papa was a Rolling Stone,
Where ever he laid his hat was his home
and when he died, all he left us was alone
01:45 - Silentist
Juokaunu. Du slapti muzikos gerbejai & megejai-nevidonai is nevidoniskiu
01:38 - Silentist
Svetainej narso Silentist(+slaptas gerbejas) kaip ir kasnakt
11:04 - Silentist
Pere Ubu’s David Thomas Dies at 71
11:38 - Alvydas1
Ne, čia tu ne vienas. Nors asmeniškai man Nightwish - legenda.
09:20 - Silentist
Gal as cia toks vienas bet talking heads ir REM nera 1 hito grupes! Gal jos legendines labiau nei nightwish, marduk ar net within temptation bet cia kaip kam
15:00 - WeeT
Atsinaujino TOP 40!
Daugiau  

Informacija

  Šiuo metu naršo narių: 1
  Neregistruotų vartotojų: 398
  Iš viso užsiregistravę: 73574
  Naujausias narys: ScottyLenk
  Šiandien apsilankė: 106420